Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

czesc :) zamierzam kupic sobie glosniki i mam dylemat:: czy kupic logitech x-530 (slyszalem ze graja swietnie) czy moze jakies inne? np. z4? Co polecicie?

Edytowane przez DiJo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcieliśmy z kumplem założyć małorozbudowany system aubio do skutera

Po siedzenie poszłaby zwymiarowana deska, na którejto byłyby osadzone 2 głośniki (13-stki powinny być dobre)

Wszystko to będzie szło przez mp3 playera, przez wzmacniacz, aż po głośniki.

I teraz pytanie - jakie głosniki i jaki wzmacniacz wybrać?

Priorytetem jest cena - zestaw niech pogra przynajmniej ze 2 lata :D Prąd do wzmacniacza doporiwadzi się z instalacji elektrycznej skutera.

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa szybkie pytania...

Czy pod małe głośniki warto kolce ?? Mission for Denon...

Jaki kabel z allegro ?? PC->wzmak ?? najlepiej allegro

Dzięki z góry

Do takich kolumienek kabel zrób sobie sam. Bierzesz zwykłą skrętkę, łączysz razem kolorowe, razem biało-kolorowe i masz porządny kabel głośnikowy DIY. Sam zamieniłem posiadany wcześnij 2x2.5mm2 z miedzi beztlenowej na taki. Zauważyłem poprawę góry - taki kabelek ma bardzo małą impedancję, więc nie tłumi wyższych częstotliwości.

 

Jak WHARFEDALE DIAMOND 9.1 sprawdzają sie do słuchania muzyki trypu trance,techno,rock malutki pokój ?

Trance i techno nie słucham to się nie wypowiadam. Rock brzmi na tych kolumienkach bardzo dobrze, począwszy od bardzo spokojnych ballad a skończywszy na ostrej sieczce. Kolumny nie gubią się, słychać każdy dźwięk. Oczywiście jakość zależy nie tylko od kolumn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

$migaczowi chodziło chyba o taki kabel http://allegro.pl/item113712911_jack_3_5_2...ry_kabelek.html

P.S Jenot chodzi o zwykłą skretke taką jak do sieci??

Normalnie ślepy jestem, faktycznie chodziło o interconnect.

A co do PS. To tak, zwykła skrętka. Zerknij np. tutaj:

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html...20445&p=1#k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie... Przewody są, kolumny są. Jaki wzmacniacz warto szarpnąć z allegro do acid jazzu soulu rnb ?? Troche hip hop'u ale powoli od niego odchodze... tzn old school'owy pewnie często będzie gościł. Kolumienki to Mission for Denon. Docelowa Whaderfedale zapewne... Wzmacniacz maks 350 zł. Pozdrawiam Michał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie... Przewody są, kolumny są. Jaki wzmacniacz warto szarpnąć z allegro do acid jazzu soulu rnb ?? Troche hip hop'u ale powoli od niego odchodze... tzn old school'owy pewnie często będzie gościł. Kolumienki to Mission for Denon. Docelowa Whaderfedale zapewne... Wzmacniacz maks 350 zł. Pozdrawiam Michał.

Jeśli tylko znajdziesz, to kupuj NADa 3020. Staroć, ale gra pięknie i czysto. Miałem takiego, ale po awarii końcówki mocy zmieniłem na Luxmana A-007 (z DAC). Myślałem, że nowszy, że lepszy, że przez wejścia cyfrowe dźwięk będzie czystszy. Ale do dziadka NADa mu daleko. Jutro idę szukać tranzystorów i biorę się za naprawę. A z Wharfedale'ami 9.1 to idealne połączenie. Do 350 zł powinieneś wyrwać, tyle, że na allegro trafiają się niestety rzadko. Możesz też szukać odpowiedników, np Protona 520.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warty tych 350 zł ?? Jak tak to biore nawet zaraz. Szkoda ze nie ma pewności co do tego czy nie był za mocno lutowany...

Jak sie sprawdzi Aurel Vortex 1 konkretniej diamond sonic impact jako źródło ?? Muza głównie MPC ??

Edytowane przez $migacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzmak wart te 350zl, diamond sonic impact - w sumie najlepsza karta na vortexie 1 sam mialem kiedys taka i bije w jakosci dzwieku stereo sb live na glowe, jak narazie mysle ze z powodzeniem diamond ci wystarczy, w przyszlosci gdy bedzie kasa zawsze mozna wsadzic cos lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problem, otóz po podłączeniu wzmaka (Technics SE-CH510) do komputera strasznie trzeszczy w głośnikach podczas odtwarzania muzyki, a jak podłącze mp3 to wszystko gra dobrze... Wie ktoś co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, ukradli mi samochód i nici z drogich i porządnych kolumn do pokoju. Więc ponawiam pytanie. Coś co dobrze gra, z mocnym i soczystym basem, do pokoju 14m2. Do tego jakiś wzmacniacz. Priorytetem niestety jest cena.

To znaczy ile max?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy urodził się technikiem elektrykiem. :) Ale spróbować można! Jakie polecacie głośniki? Zrobie chyba 2 kolumny z jednym niskotowym 1 sredniotonowym i 1 wysokotonowy (jak nie tak to jakie radzicie?). Jaki wzmacniacz? Na wzmacniacz mam 200zł. Kolumny też chcę w podobnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item115096705_missio...uper_cenie.html

to jeżeli chodzi o głośniki za 200 zł. Nic w tej cenie ich nie wyprzedzi. Naprawde ładnie grają. Sprawdzone organoleptycznie.

 

http://www.allegro.pl/item115501307_audiop...asa_hi_end.html

DUAL łyknięty. Bossska sprawa. Muzyka nabrała nowego brzmienia. Dziękuje wszystkim za pomoc. Ostatnia sprawa do rozwiązania. Standy. Jak wysokie ??

Z czego najlepiej ?? Gdzie za ile ?? Home made ?? Ostatnia prośba o pomoc. Jestem wam winien piwko panowie. Pozdrawiam Michał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black_war, daj sobie spokoj z budowa kolumn. To nie jest tylko kwestia przykrecenia dowolnych glosnikow do dziur dowolnej skrzyni. Nic sensownego za ta kase nie zrobisz, nawet gdybys korzystal z gotowych projektow. Dozbieraj jeszcze banke i kup cos uzywanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vasago też tak pomyślałem... A moją uwagę zwróciły takie oto kolumny

http://allegro.pl/item116513192_magnat_mon..._hit_cena_.html

 

Cena całkiem niezła. Brać takie czy rozglądać się jednak za używkami?

 

Jeszcze jakiś wzmacniacz potrzebny...

 

Poleccie jakieś kolumny w cenie do 600zł.

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vasago też tak pomyślałem... A moją uwagę zwróciły takie oto kolumny

http://allegro.pl/item116513192_magnat_mon..._hit_cena_.html

 

Cena całkiem niezła. Brać takie czy rozglądać się jednak za używkami?

 

Jeszcze jakiś wzmacniacz potrzebny...

 

Poleccie jakieś kolumny w cenie do 600zł.

Te magnaty nie są złe, ale jeśli masz budżet 600zł na kolumny, to bierz Wharfedale 9.1.

 

O wzmacniaczach już pisałem wcześniej w tym wątku, czego szukać. Dorzucę do tego jeszcze Pioneery A400 i A 300 (tylko bez X na końcu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vasago też tak pomyślałem... A moją uwagę zwróciły takie oto kolumny

http://allegro.pl/item116513192_magnat_mon..._hit_cena_.html

 

Cena całkiem niezła. Brać takie czy rozglądać się jednak za używkami?

 

Jeszcze jakiś wzmacniacz potrzebny...

 

Poleccie jakieś kolumny w cenie do 600zł.

Jakiś czas temu miałem u siebie podobne kolumny Eltax Hollywood mk III (identyczna konstrukcja) i powiem, że grały po prostu żałośnie. Kiedyś przez przypadek miałem okazję posłuchać magnatów w Euro RTV grały bardzo podobnie.

Najgorszy jest tam bas. Wygląda porządnie i wydaje się grać poprawnie ale nic bardziej mylnego. Bas buczy, dudni i łazi po całym pokoju. W kinie jakoś ujdzie ale muzyki na tym nie posłuchasz. Taka jest moja opinia.

Ja wymieniłem te Eltaxy na używane Mission 701 z podstawkami ( dałem 400 zł z przesyłką kurierską :D ). Generalnie nie jest to JPW 203, które miałem kiedyś ale i tak głośniki bardzo dobrze sobie radzą.

Ostatnio słuchałem wymienionych wyżej Wharfedale 9.1 - może trochę mała skutecznośc ale i tak bardzo mi się spodobały.

Do 600 zł spokojnie znajdziesz dobre kolumny.

 

A u mnie wygląda to tak:

post-17768-1153667562_thumb.jpg

Edytowane przez BRX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...