Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Może się powtórze, ale czy ktoś miał okazje porównywać bezpośrednio Wafle 9.1 + 9.2 + Dali Concept2 ?

 

Słuchałem 9.2 i wrażenia mieszane - średnie i góra ładniutkie ale bas zlewający się i troszkę pogubiony (opinia subiektywna). Jak na tle 9.2 wypadają wyżej wymienione ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteście pewni, że nic lepszego od wharfedali nie znajde? może coś używanego? A tak w ogóle to czym są te wafle? Bo mi to wygląda na 2 głośniki, które w teori powinny się spisywać gorzej niż kolumny z kilkoma głośnikami o takiej samej lub podobnej średnicy. Wystarczająco mocny bas mają? Może jakieś inne głośniczki w tej cenie?

 

możecie sprecyzować wzmacniacz? bo allegro nic nie wyszukuje. ;) za to są najrózniejsze pioneery a337, a331 itd. chodzi poprostu o 3/4 z przodu (czyli głownie serie) czy model 300/400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosty przelicznik. Powiedzmy, ze kolumna ma glosniki za 200 zl. Beda lepsze jezeli te 2 banki rodzielisz na 2 glosniki, czy moze na 4? ;)

 

A co do stosunku cena/jakosc, wszystko zalezy od tego czy musisz je miec na jutro. Jezeli nie, to warto spokojnie obserwowac ogloszenia. Czasem trafiaja sie okazje. Np moje Akkusy kupilem ponizej tysiaca (aerogelowy Audax + jedwabny Usher + SCR i Mills w zwrotnicach).

Niedawno widzialem, ze facet sprzedawal Tannoye M3 z opcja kup teraz ponizej 400zl i nie sprzedal. Takze warto sledzic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny stolik. BRX, moglbys podac producenta?

2239881[/snapback]

Jesteście pewni, że nic lepszego od wharfedali nie znajde? może coś używanego? A tak w ogóle to czym są te wafle? Bo mi to wygląda na 2 głośniki, które w teori powinny się spisywać gorzej niż kolumny z kilkoma głośnikami o takiej samej lub podobnej średnicy. Wystarczająco mocny bas mają? Może jakieś inne głośniczki w tej cenie?

 

Napisz może jeszcze do jakiej muzyki, jakiego pokoju planujesz zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyka? Preferuje rap ale niski, mocny, dynamiczny bas to jednak jest potrzeba. Z pokojem to różnie... Na codzień będe miał w pokoiku jakieś 10m2

czasem na jakiś porządny film przeniose je do saloniku, tam jest 25m2. Ale jednak cena to priorytet, bo nie ukrywam wole zainwestować więcej w samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteście pewni, że nic lepszego od wharfedali nie znajde? może coś używanego? A tak w ogóle to czym są te wafle? Bo mi to wygląda na 2 głośniki, które w teori powinny się spisywać gorzej niż kolumny z kilkoma głośnikami o takiej samej lub podobnej średnicy. Wystarczająco mocny bas mają? Może jakieś inne głośniczki w tej cenie?

Szukaj. Może coś znajdziesz. Patrz, co jest na allegro i szukaj opinii na necie (np www. audioreview.com)

 

możecie sprecyzować wzmacniacz? bo allegro nic nie wyszukuje. ;) za to są najrózniejsze pioneery a337, a331 itd. chodzi poprostu o 3/4 z przodu (czyli głownie serie) czy model 300/400?

Chodzi o konkretne modele (Pioneer A400 i A300). A 400 to tak kultowy wzmacniacz jak NAD 3020 i warto go gdzieś wyłuskać. Z NADów możesz szukać jeszcze amplitunera 7020 (sekcja wzmacniacza taka sama jak w 3020).

 

Edit: Wrócił z naprawy mój NAD. Myślałem, że padły tranzystory w końcówce mocy. Na szczęście do wymiany było tylko kilkanaście kondensatorów (po 26 latach elektrolity mają prawo zdechnąć). Znajomy wymienił na najlepsze jakie miał. I NAD gra jeszcze lepiej. Na nic go bym nie zamienił. A ostatnio słyszłaem parę znacznie droższych wzmacniaczy (np. końcówka linna za 2.5k PLN, bez przedwzmacniacza, z CD Denona z regulowanym wyjściem za prawie tyle samo), i do dziadka NADa się nie umywają. Owszem, może jest więcej góry, ale nie wiem, brzmią sterylnie (tak się chyba mówi w gwarze audiofilskiej), można wyłuskać każdy dźwięk, ale brak muzyki, całości. NADa można słuchać godzinami i nie męczy. Niedawno zakupiony luxman A-007 robi za DAC i preamp dla cyfrowego wyjścia z kompa i w tym sprawuje się znakomicie (pre-out luxmana podłączony do wejścia w nadzie).

 

PS. Jest na allegro jeden NAD 3020 w idealnym stanie (podobno) od złotówki (to nie reklama, ja na pewno nie sprzedam).

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie również zmiany.

Czytałem kiedyś kilka opinii na temat kabla Nakamiachi, tak się zbierałem do wymiany kabli i w końcu kupiłem 2x4mm ponieważ na allegro jest aktualnie w bardzo dobrej cenie.

Wcześniej miałem kabel Gale XL315-2 i wydawał mi się całkiem dobry, do chwili kiedy nie wymieniłem go na Nakamichi. Myślałem, że jakiejś specjalnej różnicy nie będzie.

A tu wszystko się stało lepsze, dźwięk wylazł z głośników, wokale, instrumenty wszystko. Bas inny, trochę słabszy ale dokładny, szybki i przestrzenny, góra ostrzejsza wyraźniejsza i ta przestrzeń. Różnica jest znaczna.

Wszystko teraz gra do tego stopnia dobrze, że plany na wymianę amplitunera na wzmacniacz stereo już są nie aktualne. Zadowolony jestem bardzo i polecam kabel do budżetowych zestawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie kolumny polecacie do +/- 1900zł i wzmaczniacz +/- 1100 zł, słucham głownie muzyki elektronicznej, minimal, dub , deep, experimental techno, psy, goa trance'u, jungle, dnb itp. Czasem rock i blues. Sprzet chce podlaczyc do komputera do karty Emu 0404 ktora posiada:

# liczba wejść analogowych: 2

# liczba wyjść analogowych: 2

# liczba wejść cyfrowych: 2

# liczba wyjść cyfrowych: 2

 

# rodzaj wejść mono

# rodzaj wyjść mono

 

# gniazda wejściowe: jack 1/4

# gniazda wyjściowe: cinch

 

# wejsćie SPDIF

# wyjśćie SPFID

I jakie kable do tego co polecacie (komputer->wzmak->kolumny).

 

Pozdrawiam

 

PS. Co to jest SPDIF/SPFID? :-P

Edytowane przez #koala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag, jeśli ktoś licytuje to: NAD 3020.

 

W opisie stoi, że to wzmacniacz z połowy lat osiemdziesiątych - pierwszy błąd, to konstrukcja z 1979 roku. Co prawda produkowano go z oznaczeniem 3020 jeszcze przez kilka lat, ale wersja sprzedawana na allegro to pierwsza seria (ze wskaźnikiem wysterowania na LEDach).

Sprzedawca pisze, że front panel jest aluminiowy, co też nie jest prawdą. Może na pierwszy rzut oka tak wygląda, ale w rzeczywistości jest to plastik. No chyba, że były różne wersje.

Z potencjometrami Alpsa też chyba przesadził. Trzeba się też liczyć z tym, że elektrolity będą do wymiany. Wzmacniacz nienaprawiany, ponad 25 lat - nawet jeśli nie pracował, to może być już po kondensatorach, poza tym raczej na pewno zmieniły pojemność, co nie jest bez wpływu na jakość dźwięku.

 

Co oczywiście nie zmienia faktu, że to jeden z najlepszych wzmacniaczy w historii hi-fi.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

na poczatek moze powiem od razu ze poszukalem troche topicow na forum, ale jako ze jestem totalnym laikiem w sprawach audio to potrzebuje drobnej pomocy. Mianowicie : mam 2 kolumny od jakiejs staarej wiezy Pioneera (model S-P1500, mozecie sie nie fatygowac do googli, nic nie znalazlem). Wg specyfikacji maja moc 15W i 8 Ohmow. Poniewaz nie potrzebuje wiezy (ktora defacto i tak wyciagnalela juz kopyta) to postanowilem dokupic wzmacniacz. Jako ze totalnie sie na tym nie znam, upatrzylem na allegro takie cos : http://www.allegro.pl/item117778669_pionee...ceny_mini_.html. I teraz pare pytan :

 

1. Czy ten wzmacniacz sie nada?

2. Jesli tak to do jakiej ceny licytowac, nie mam rozeznania w cenach.

3. Czy jest cos tanszego co tez wartoby bylo wziac pod uwage?

4. Moze cos zupelnie innego (glosniki + wzmacniacz)?

 

Dodam, ze przeznaczenie to 99% muzyka z komputera. Z tego co zdolalem wyczytac to taki proste zestawy stereo kopia zad wszystkim zestawom komputerowym, inna sprawa ze nie mam kompletnie kasy i chcialbym sklecic sprzet grajacy jak najmniejszym kosztem. Z gory dzieki za wszelkie odpowiedzi. Aha : nie zalezy mi na jakims mega wybitnym dzwieku, audiofil ze mnie zaden, to samo tyczy sie mocy : nie musze od razu naglasniac calego osiedla.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak : im mniej tym lepiej. Nie mam jakiegos sztywnego limitu, ale tak jak wspomnialem : zaden ze mnie audiofil ani tez nie potrzebuje mega glosnego zestawu takze jesli uwazasz ze to jest za nedzne to bede wdzieczny za inne propozycje. Muza to 99,99% mp3 takze absolutnie zaden hi-end.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

A tu wszystko się stało lepsze, dźwięk wylazł z głośników, wokale, instrumenty wszystko. Bas inny, trochę słabszy ale dokładny, szybki i przestrzenny, góra ostrzejsza wyraźniejsza i ta przestrzeń. Różnica jest znaczna.

(...)

Ze stronki WWW Porownianie kabli głosnikowych

W sumie przesłuchałem następujące kable:

- srebrny kabel z Instytutu Radiotechniki,

- Siltech (właściciel nie był pewny dokładnej nazwy, za to pamiętał cenę - coś około 400 zł za metr),

- Van den Hull Magnum,

- Kimber 4 TC,

- Mogami Pure,

- Transparent Music Wave Super Audio,

- Okelbach - srebrzona miedź,

- Flatline Gold,

- Furukawa Fidelio,

- dość sztywny kabel miedziany o przekroju 2x4 mm2 z centrali telefonicznej,

- kabel skręcony z cienkich linek srebrnych, każda izolowana teflonową izolacją,

- płaski kabel miedziany Jamo 2x2,5 mm2.

Kabli słuchałem w domu, u znajomych lub w sklepie. Wszystkie testy odbywały się na zasadzie porównań dwóch kabli. Te testy które przeprowadzałem w domu były robione na ślepo.

Różnorodność sprzętu która uczestniczyła w testach daje niemal pewność, że otrzymane wyniki nie dotyczą tylko określonej konfiguracji sprzętowej. Oto kilka klocków jakie brało udział w przesłuchaniach: odtwarzacze - Marantz CD 14, Creek CD 43; wzmacniacze - Jadis DA 30, Jolida 502 B, Creek 4330, Yba Integre; kolumny - JMLab Elektra 905, Chario Millenium 2, B&W CDM1.

 

Wyniki słuchania

1. Nie stwierdziłem, aby którykolwiek kabel miał wyraźnie pozytywny lub negatywny wpływ na dźwięk,

2. Nie stwierdziłem, aby którykolwiek kabel był wyraźnie lepszy ani wyraźnie gorszy niż inne,

3. Ślepy test wykazał, że niemożliwe jest odróżnienie od siebie większości kabli biorących udział w teście,

4. Zauważalną różnicę w brzmieniu kabli podczas ślepych testów stwierdziłem tylko przy porównaniu kabla Van den Hull Magnum ze srebrnym kablem Siltech. Różnica nie dotyczyła jednak jakości dźwięku, ale jego charakteru. Jestem przekonany że nie można powiedzieć który z tych kabli jest lepszy.

5. Kabel Flatline Gold miał brzmienie trochę specyficzne, ale akurat tego kabla nie mogłem słuchać na ślepo, tak więc wrażenie nie jest do końca wiarygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wyrobionego zdania na temat wpływu kabla ma dźwięk.

ALE pewne rzeczy doświadczyłem i wiem:

1. Na pewno ma wpływ grubości kabla.

2. Na pewno ma wpływ długość kabla.

 

Inne rzczy - nie wiem, nie doświadczyłem, nie mam czasu i kasy na takie zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że jestem zaskoczony. Skoro nie słyszałeś różnic to chyba wina odsłuciach!ącego? Robiłem podobny test ale z trochę innymi kablami i róznice są słyszalne i to bardzo. W szczególności w ilości szczegółów. Z tym, że ja odsłuchiwałem wszystko w tym samym miejscu, identycznym ustawieniu i na tych samych płytach. W teście "na ślepo" jak go nazwałeś bezbłednie wskazywałem testowane kable ( miedź ze srebrem 4mm ), Wireworld luna5, Nordost Flat Line Gold ( może nie dużo kabli, ale reprezentujących różne klasy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :).

 

Pewnie część z Was pamięta jeszcze moje wypociny z kiedyś nt. starej Unitry i jej kolumn ;).

Otóż sprawa ma się tak, że podczas roku szkolnego, z powodu braku czasu nic praktycznie nie ruszyło, wzmak jest a kolumny to problem.

Kolumny te mają po dwa głośniki, z czego jeden to gwizdek. Gwizdki podejrzewam, że są ok, lecz te średnio-nisko (?) tonowce są "zdezelowane" :rolleyes:. I tu moje pytanie - co z tym fantem zrobić? Kupić nowy głośnik o podobnej charakterystyce czy spróbować "odbudować"? Ewentualnych napraw bym się nie bał, choć nie mam doświadczenia... Z drugiej strony, czy znalazłby sensowny głośnik nisko-średniotonowy klasy "w miarę ujdzie" do 50-80zł? Podejrzwam, że byłoby bardzo ciężko, tym bardziej, że teraz się chyba bardzo rzadko stosuje takie grajki... a tamte mają swoje lata, ale to w końcu Tonsil-Unitra.

 

Aha, i prosiłbym Was o namiary na jakieś internetowe sklepy audio, gdzie można zakupić coś więcej, niż głośniczki do kompa, wzmacniacze i mp3 plajerki :P.

 

Dzięki, pozdrawiam.

Edytowane przez Garreat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie sie spisywal NAD C320 z kolumnami Mission M-33, wogole te kolumny sa dobre do muzyki rozrywkowej?

Posłuchaj JBLi E-60 lub E80.

 

 

Kabli słuchałem w domu, u znajomych lub w sklepie. Wszystkie testy odbywały się na zasadzie porównań dwóch kabli. Te testy które przeprowadzałem w domu były robione na ślepo.

Różnorodność sprzętu która uczestniczyła w testach daje niemal pewność, że otrzymane wyniki nie dotyczą tylko określonej konfiguracji sprzętowej.

To po co była ta zabawa?

W jakim miejscu jest punkt odniesienia skoro słuchali wszystkiego na wszystkim, w różnych miejscach i w różnym czasie?

Naprawdę bardzo zabawne.

 

Wyniki równie interesujące.

Ciekawe co pili na testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ups..nie zauważyłem. dzięki :)

Witam :).

 

Pewnie część z Was pamięta jeszcze moje wypociny z kiedyś nt. starej Unitry i jej kolumn ;).

Otóż sprawa ma się tak, że podczas roku szkolnego, z powodu braku czasu nic praktycznie nie ruszyło, wzmak jest a kolumny to problem.

Kolumny te mają po dwa głośniki, z czego jeden to gwizdek. Gwizdki podejrzewam, że są ok, lecz te średnio-nisko (?) tonowce są "zdezelowane" :rolleyes:. I tu moje pytanie - co z tym fantem zrobić? Kupić nowy głośnik o podobnej charakterystyce czy spróbować "odbudować"? Ewentualnych napraw bym się nie bał, choć nie mam doświadczenia... Z drugiej strony, czy znalazłby sensowny głośnik nisko-średniotonowy klasy "w miarę ujdzie" do 50-80zł? Podejrzwam, że byłoby bardzo ciężko, tym bardziej, że teraz się chyba bardzo rzadko stosuje takie grajki... a tamte mają swoje lata, ale to w końcu Tonsil-Unitra.

 

Aha, i prosiłbym Was o namiary na jakieś internetowe sklepy audio, gdzie można zakupić coś więcej, niż głośniczki do kompa, wzmacniacze i mp3 plajerki :P.

 

Dzięki, pozdrawiam.

hmm może jakaś tesla? ja mam głośniki na tesli i mają naprawde przyzwoity basik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na logike. Jedyne co moze zrobic kabel to znieksztalcic w jakis sposob dzwiek miedzy zrodlem a odbiornikiem. Jezeli ludzie faktycznie slysza, ze ktorys np poprawia gore, to jedynym rozsadnym wytlumaczeniem jest to, ze tak faktycznie to pogarsza dol i przez to reszta pasma jest lepiej odbieralna. Poprawic niczego nie moze. Idealny kabel w ogole nie powinien miec wlasnego brzmienia, Powinien byc idealnie przejrzysty. Czyli wszystkie proby ksztaltowania dzwieku kablami wskazuja na mniejsze lub wieksze niedopasowanie brzmieniowe miedzy dwoma elementami i probe znieksztalcania dzwieku za pomoca znajdujacego sie miedzy nimi elementu. Pytanie tylko na ile to psucie jest w ogole mozliwe, bo zakladamy, ze kazdy z tych kabli trzyma jakis minimalny poziom, jest ekranowany,itd. Jedyne co mozna w nim zmienic poza dlugoscia, to material i impedancja.

A jezeli ktos lubi poczytac bajki, to proponuje poszukanie w necie dyskusji o tym jak postawienie wzmacniacza na granicie zmienia jego brzmienie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz 3 tys do wydania, to ja bym odwrocil proporcje. Dwa tys na wzamacniacz i tysiac na kolumny. W okolicach tysiaca kupisz np AE EVO 1 albo Ushery 520. A za 2 tys na wzmak mozna juz poszalec. W tej cenie na Allegro poszedl m.in Accuphase 206, lampowe monobloki Phase (na to sam zbieram :) ), lezy od dawna lampowe pre Vincenta z tranzystorowa koncowka mocy. Wybor jest naprawde duzy.

Edytowane przez Vasago

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Dosc dlugo nie udzielalem sie na forum, ale potrzebuje pomocy :P Jako ze udalo mi sie zarobic troche grosza, mam zamiar w koncu qpic w miare porzadny uzywany wzmacniacz stereo. Do wydania mam ok 500-600zl. Wiem ze za ta cene nie ma co spodziewac sie cudow, ale za duzo nie wymagam. Jezeli ktos moglby mi pomoc , podac link na allegro do czegos interesujacego, prosze pisac na priv. Dzieki z gory, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...