Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

A wg mnie ten Luxman bedzie wyraznie lepszy.

Te Cambridge to chyba jakis supermarket, bo bylo juz sporo aukcji gdzie sprzedawaca wystawiali po 20 z cena "kup teraz" za sztuke.

NAD jest od handlarza, ktory wali sobie niemalze 100% marzy (tu go kupil http://allegro.pl/item115728881_nad_304.html ), a Denon tez jest sporo za drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma 500-600zł to moze PMA 880R, a nie 560, która jest warta max 300zł

Szczerze mówiąc nie słyszałem ani jednego ani drugiego, ale opieram się na opiniach na audioreview.com i tam stara 560-tka zbiera dużo lepsze opinie niż 880.

Co do Cambridge audio, to słyszałem ten wzmacniacz i bardzo przypadł mi do gustu. Nie wiem, która to wersja, podobno najlepsze są v3.

Do luxmanów nie mam przekonania. Kupiłem A-007 (poprzednik 117 chyba), który teraz robi tylko za DAC do wyjścia cyfrowego z kompa i jego brzmienie mi nie odpowiada - praktycznie brak środka; niby detale są słyszalne, można wyróżnić każdy instrument, ale brak muzyki, wokale są jakby wyciszone. Jako porównanie mam staruszka NADa 3020, który po prostu gra i nie męczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz podobno zupelnie inna klasa niz 430/50 i odpowiedniki z serii 5xx.

410 od 430, z tego co czytałem, różni się tylko mocą. Nie wiem jak 210/230. Ja w każdym razie do Luxmana mam lekkie uprzedzenie. Mam to co w podpisie, i jako DAC sprawdza się świetnie, ale jako wzmacniacz nie bardzo (mam zastrzeżenia do brzmienia - brak przestrzeni i środka, może z innymi kolumnami pokazałby siłę, nie wiem). Przynajmniej w porównaniu do starszego o dekadę NADa 3020.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie za pomoc :) Licytuje juz jednego Denona-jezeli to nie wypali, poszukam jednego z tych Luxmanow ktore polecacie.

Na poczatku myslalem o wzmacniaczu NAD-ale szczerze-35W mnie troszke nie zadowala, szczegolnie ze potrzebuje wiekszej mocy by ruszyc moimi kolumnami DIY (chocby nie wiem jak pieknie gral trza czasem mocniej zagrac) :) tak wiec dzieki jeszcze raz, zobacze jak wyjdzie z tym Denonem, bo coraz bardziej sie na niego nastawiam-wlasnie czegos takiego szukalem ;] pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umknelo mi, ze wymieniles 410, stad ta uwaga o innej klasie :)

Z tego co czytalem, ten prawdziwy luxmanowy dzwiek, to seria 5xx, a 4xx, to nieco mniej wysublimowana, ale wyraznie tansza alternatywa.

I wlasciwie wszystkie pochwaly jakie widzialem dotycza w 95% tych dwoch serii. Obawiam sie, ze 2xx, moze juz dosc mocno odstawac od wyzej wymienionych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie za pomoc :) Licytuje juz jednego Denona-jezeli to nie wypali, poszukam jednego z tych Luxmanow ktore polecacie.

Na poczatku myslalem o wzmacniaczu NAD-ale szczerze-35W mnie troszke nie zadowala, szczegolnie ze potrzebuje wiekszej mocy by ruszyc moimi kolumnami DIY (chocby nie wiem jak pieknie gral trza czasem mocniej zagrac) :) tak wiec dzieki jeszcze raz, zobacze jak wyjdzie z tym Denonem, bo coraz bardziej sie na niego nastawiam-wlasnie czegos takiego szukalem ;] pozdrawiam

mocniej to niekoniecznie znaczy dzięki większej ilości watów

Zależy od kolumn (dokładnie ich skuteczności), bo są przecież kolumny, które nagłośnią dyskotekę z pojedyńczej lampy - kilka watów, a są takie co i 300W będzie mało

ja bym się nie przejmował że ma tylko 35W - bo w przeciwieństwie do innych konstrukcji u NADa te 35W to zapewne będzie całkiem użyteczne. W japończykach można mieć i 100W ale co z tego jak przy 50W wzmacniacz już nie daje rady i rzęzi ... albo ma za małą wydajność prądową i w basie w ogóle nie czuć mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem czym jest skutecznosc :) chodzi o to ze kazdy wie ze przetworniki stx'a nie sa zbyt dobre(a w tej chwili nie mam nic lepszego, pod koniec roku zabieram sie za nowe kolumny) I z tego co mi wiadomo potrzebuja dosc mocnego wzmacniacza zeby nimi ruszyc-nie twierdze ze NAD nie dalby rady-ale badz co badz, lepiej miec ta namiastke pewnosci ze zagra jak powinno :)

Nie jestem jakims maniakiem w stylu "1500W musi byc" ;] w miare wiem o co w audio chodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym sie dowiedziec jakiej grubosci gabka mam wytlumic moje altusy 75, w tej chwili biore pod uwage 2.5cm? dobrze, zle, a moze cos innego zamiast gabki?

 

 

 

Zaraz, zaraz, wszyscy tutaj piszecie jak to pięknie znacie się na sprzecie audio i wogóle, ale tak czytam i coraz bardziej nabieram wrażenia, że mało kto wie wogóle o co chodzi. Rozmawiacie np o mocy, ale nie określacie jaki typ mocy bierzecie pod uwagę.

 

Pytania jakie padają to w stylu wybrać czerwoną chusteczkę czy białą ? Absolutne zero zrozumienia tematu, i niestety wiekszość odpowiedzi w tym samym stylu ( nie słyszałem, ale opieram się na przeczytanej recenzji .... ). polecacie Luxmana, Cambridge Audio to dla was supermarket, Ludzie zastanówcie się czasem o czym piszecie.

Edytowane przez Skibi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skibi, a zobacz sobie te CA na Allegro, bo ja mam z kolei wrazenie, ze sie jarasz nadrukiem na obudowie. Widzales kiedys zeby ktos sprzedawal dobre wzmacniacze w hurtowych ilosciach ponizej 3 stow za sztuke? Jezeli to nie jest supermarket, to nie wiem co.

 

Tu jest akurat wyjatkowo drogo http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=109322417 ale widac stos tych wzmacniaczy. Na innych aukcjach bylo podobnie. Szly w takich ilosciach jak chinskie odtwarzacze mp3.

 

PS

Zobacz po ile chodza te pogardzane przez ciebie Luxmany na niemieckim ebayu.

Edytowane przez Vasago

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła pora zapytać ekspertów.

 

Mam troszkę gotówki i chce sobie kupić do kompa jakiś wzmacniacz i 2 kolumny. Co proponujecie? :wink:

Dla mnie troszke na audio to 2k, a dla Ciebie? ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skibi, a zobacz sobie te CA na Allegro, bo ja mam z kolei wrazenie, ze sie jarasz nadrukiem na obudowie. Widzales kiedys zeby ktos sprzedawal dobre wzmacniacze w hurtowych ilosciach ponizej 3 stow za sztuke? Jezeli to nie jest supermarket, to nie wiem co.

 

Tu jest akurat wyjatkowo drogo http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=109322417 ale widac stos tych wzmacniaczy. Na innych aukcjach bylo podobnie. Szly w takich ilosciach jak chinskie odtwarzacze mp3.

 

PS

Zobacz po ile chodza te pogardzane przez ciebie Luxmany na niemieckim ebayu.

Nie interesują mnie ceny. Moga sobie chodzić po ile chcą. interesuje mnie jakość dzwięku i jego czystość.

co do "jaranie sie nadrukiem na obudowie" to wybacz, ale sprzęt jakim dysponuję jest sporo powyżej tego czym, jak sugerujesz się " jaram". Napis nic dla mnie nie znaczy, cena też nie. Przypuszczam, że modele sprzetu leżące w kregu mojego zainteresowania nawet nic Ci niepowiedzą.

 

ten CA to dość stara konstrukcja jednak zdecydowanie warta uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie watpie, ze Levinson projektuje Ci wzmacniacze na specjalne zamowienie, ale bede sie jednak upierac, ze skoro ludzie placa za 20-letni sprzet wielokrotonosc ceny tego CA, to najwyrazniej cos w tym jest.

Podobnie jak w fakcie, iz nagle pojawia sie takie zatrzesienie tych wzmacniacz, ze jeden sprzedawca wystawia po kilka na swojej aukcji.

Widac wszyscy audiofile, ktorzy wczesniej mieli na polkach te CA, w ciagu paru dni postanowili przesiasc sie na sprzet, ktorego nazwa nic mi nie powie, a swoje stare wzmacniacze sprzedac za bezcen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybka krótka piłka - szukam serwisu w lublinie, trzeba by obadać mój wzmaczek i ew. jak u jenota powymieniać z głową to co się już w życiu nagrało ;-) ew. jeśli da radę zrobić to w rozsądnej cenie można by go lekko przetiunować ;-)

 

polecicie cos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Qpilem w koncu tego Denona PMA-560 :) Dziekuje wam za pomoc, odpowiada mi pod kazdym wzgledem, i pod wzgledem brzmienia, jak i wizualnie.

Slucham na nim juz 3ci dzien i ciagle nie moge sie nacieszyc :D

Jeszcze raz dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od pewnego czasu przeglądam to forum i zauważyłem że nikomu nie odmawiacie pomocy. Więc i ja postanowiłem zwrócić sie do was z prośbą o pomoc.

W czasie wakacji troche popracowałem i uzbierałem 700 zł. Za te pieniądze chciałbym kupić jakis zestaw stereo (wzmacniacz + głośniki). Wiem że to nie duzo ale nie zależ mi na jakieś duze mocy i super dźwięku.

Mam pokój 12m2. Sprzęt będzie używany głównie do muzyki z komputera (80%), gier (15%) oraz filmów (5%). Jeśli chodzi o muzyke to słucham głównie metalu oraz muzyki klasycznej. Rzadziej sie zdaża inny gatunek muzyczny.

Prosze o doradzenie mi w sprawie sprzętu. Mile widziane linki z allegro.

 

PS. Co sądzicie o tym: http://allegro.pl/item119761038_potezny_so...aw_okazja_.html lub o tym http://allegro.pl/item119925072_technics_su_7600.html ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Co sądzicie o tym: 2268324[/snapback]

Co to dokladnie jest -> ROSS Megatech 250? Mam ten sprzet i podejrzewam ze to wzmacniacz koncertowy. Teraz pytanie ile moge sobie za niego policzyc, gdybym chcial sprzedac, warte to cos?

Dzieki za info.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Kolego, gratuluję, masz małą końcówkę mocy. Wielkich kolumn nie pociągnie ale na odsłuch/monitory wystarczy. Cena: 350-400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...