Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

witam! widze ze jest tu pare osob ktore maja duze pojecie na temat naglosnienia, stereo. Potrzebuje pomocy. Szukam dobrej klasy kolumn glosnikowych(stereo) do naglosnienia pokoju ~30m2, prostokatnego. Cena do ~1500zl male odchyly od tej ceny sa tolerowane...

Druga sprawa szuakam amplitunera do tych glosnikow tylko zastanawiam sie nad tym czy do stereo czy do 5.1 bo nie wiem czy pozniej nie bede chcial wejsc w kino domowe a z amplitunerem stereo to raczej niemozliwe. I tu pytanie co polecanie zarowno z 5.1 jak i stereo amplitunerow i czy wyobor ampli do 5.1 bedzie rozsadny? Czy na poczatku( nie jest pewne ze bede wchodzil w 5.1 a napewno nie przez kolejne 2 lata ) amlituner do ok ~1300-1400 zl poradzi sobie z glosnikami stareo tylko, czy moc na wyjsciu bedzie wystarczajaca do tekiej klasy glosnikow o mocy sami powiedzcie... ( no nie wiem co za ta cene, chodzi przede wszystkim o jakos a nie o halas, co i tak bedzie mysle bardzo glosne.)

Doradzcie cos. na komplet ten nie mam wiecej niz 3000 zl. Pomozcie bo mam ostry mentlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

posiadam wzmacniacz DENON PMA-300V oraz glosniki ELTAX MONITOR III, na Denona przyszla juz pora gdyz dobija mnie to ze bez wlaczenia funkccji loudness niskie tony sa jak by stukac w kartke w papieru... po wlaczeniu loudness jest znaczna poprawa ale to nadal za malo (potencjometry troche daje ale niewiele), mam wrazenie ze ten wzmacniacz jest zbyt slaby jak na te glosniki, chcialbym przeznaczyc na wzmacniacz 450zl aby zastapic nim obecnego denona i chcialbym prosic abyscie mi cos polecili do tej kwoty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecam NAD-a 3020(i). Wczesniej tez mialem Denona tyle ze PMA-720 i powiem ze po przesiadce szczena mi opadla. Z poczatku troszke trudno mi bylo przywyknac do tego bardzo analogowego dzwieku jaki wydobywa sie z NAD-a, lecz po kilku dniach to naprawde stala sie poezja. Czegos takiego to jeszcze nie slyszalem i dlatego goraco polecam. A mnie polecil go kolega Jenot i wielkie dzieki mu za to :D

Edytowane przez Crusio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Poszukuję stosunkowo taniego wzmacniacza stereo, który głównie będzie odtwarzał muzykę klasyczną/filmową czasem "obejrzy" się na nim film. Na sprzęcie audio nie znam się za bardzo (praktycznie wogóle). Co do kolumn to stoją u mnie 2 samoróbki robione na głośnikach Tonsila. Co do wzmacniacza zastanawiam się nad tym:

 

Marantz PM 25

 

Onkyo A 8230

 

Jeszcze do tego dochodzi wzmacniacz Denon PMV 500 z komisu RTV znajdującego się w moim mieście-kosztuje 300 zł, ale ma dość mocno porysowaną obudowę.

 

Osobiście ze ww wzmacniaczy to miałem przyjemność odsłuchać tylko tego Marantza i muszę powiedzieć że bardzo podobał mi się dzwięk generowany przez to pudło.

 

Co do desingu też bardziej odpowiada mi ten Marantz.

 

Do wydania na wzmacniacz mam jakieś 300-330zł (ciężko zarobione pieniądze na ocynkowni ogniowej ;), więc chcę tak kupić aby sprzęt pograł u mnie kilka lat.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże kupować tego Denona od tego Allegrowicza :!: Prawdopodobnie to ten sam, który kupiłem ja - i zwróciłem! A ile przy tym klopotów bylo...

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=111807362

 

Był niesprawny, w ogóle sie nie włączał, potencjometry działały jakby ktoś do nich piachu nasypał, porozkręcane sróbki od gornej obudowy - kiedy chcialem je dokrecic okazalo sie, ze są pozrywane gwinty. Niesprawne diody - to akurat jest w opisie..

 

Taki Denon TAK, ale NIE od tego Allegrowicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, stałem się szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza UNITRA FONICA PW 9013 (2x35W), chyba nie trzeba go nikomu przedstawiać. Wzmacniacz jednak sam nie zagra, potrzebne są do tego jakieś głośniki. Niestety nie jestem przy kasie i muszę kombinować. Narazie posiadam tylko jakieś głośniki od kina domowego Philips:

5x głośnik satelitarny: 5W, 4Ω,

1x subwoofer (pasywny): 10W, 4Ω.

Chciałbym to podłączyć tak:

po dwie satelity na kanał, a suba podłączyć do obydwu kanałów wzmacniacza.

Niewiem czy takie coś przejdzie, a niechem kombinować żeby czegoś nie zniszczyć. Mam mały pokój dlatego takie głośniki narazie by mi starczyły a póżniej mam zamiar zrobić jakieś DIY, wójek stolaż, dlatego będe musiał pokryć tylko ceny głośników.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmak juz mam, Rotel RA01, pytanie teraz jakie glosniki do tego, podlogowe (13m2) Z dobrym basem, (słucham w 80% transu). Jakies propozycje?? :>

A na co Ci do 13m2 podłogówki. Do takiego metrażu wystarczą małe monitory. Chyba, że chcesz ściany burzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na taki pomysł odnośnie kina domowego klasy HIGH-END tanim kosztem :ten wzmacniacz Behringer A500 za 720 zł!a właściwie końcówka mocy można zastosować w takiej kombinacji :3 koncówki mocy Behringer lub 6 końcówek w trybie bi-amp +Creative® Decoder DDTS-100 z pilotem jako dekoder dolby digital i zarazem przedwzmacniacz z regulacją głośnosci po za tym dekoder ma możliwość podłączenia do czterech źródeł cyfrowych i trzech analogowych , podejrzewam że zagra to bez porównania lepiej niz te wszystkie najdroższe harmany,yamahy i denony.Tu&Tu przykład .Można zastosować (zrobić) w takiej kombinacji tańszy subwofer pasywny.

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

 

Posiadam wzmacniacz Fisher CA-75. O tym wzmacniaczu nie ma kompetnie nic w sieci. Na tabliczce z tyłu jest moc: 210W. Czy jest to moc do rozdzielenia na 4 kanały (A i B po 2 głośniki)?

 

Pytam się, ponieważ mogę mieć inny wzmacniacz, ale jeżeli ten będzie lepszy to po co ? :) Brzmienie jest na nich takie same, chodzi mi tylko o możliwość rozbudowy.

 

I jeszcze jedno. Czy można sprawdzić moc kolumn bez żadnej wiedzy o nich (nawet nazwy nie znam)?

Edytowane przez koti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamien, a gdyby mial jeszcze do wyboru kolumny takie jak moje, tyle ze uzywane za podobne pieniadze, to co wtedy bys proponował?

pewnie ze twoje sa lepsze - bezdyskusyjnie, tylko ze moze miec wtedy problem z poprawnym ustawieniem ich w 13m2 zeby dobrze gralo - a jednak mniejsze kolumny sa latwiejsze do opanowania i dobrze ustawione zagraja lepiej w malym pomieszczeniu niz wieksze zle ustawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co byscie polecili kupic do okolo 2000zl? Zastanawiam sie na Yamaha pianocraft E810 (nowy model, niby nastepca E600). Warto go brac moze cos innego w okolicy tej ceny? Napewno chce go podlaczyc pod kompa. Mieszkam w bloku i pokoj mam dosc maly (z 12-15m^2) wiec nie potrzeba nic mocnego do jego naglosnienia. Wolalbym kupowac nowy sprzet ale jesli z uzywanych by sie znalazlo cos wyjatkowego to rowniez nie wykluczam. Zakup planuje na druga polowe max koniec wrzesnia.

 

Z gory dzieki za odpowiedzi, Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad zakupem Wharfedale 9.1 ( nowy ) i jakiegoś wzmaka , używkę z allegro. Czy jest sens dokładać do 9.2 ( liczą się dla mnie jak najmniejsze gabaryty ale jeśli zysk w basie jest duży to 9.2 wchodzą w grę ). Jaki ew. konkretny wzmak byście polecili ( ~300-400 PLN ). Może jakieś inne kolumny ?

 

Wpadłem na taki pomysł odnośnie kina domowego klasy HIGH-END tanim kosztem :ten wzmacniacz Behringer A500 za 720 zł!a właściwie końcówka mocy można zastosować w takiej kombinacji :3 koncówki mocy Behringer lub 6 końcówek w trybie bi-amp +Creative® Decoder DDTS-100 z pilotem jako dekoder dolby digital i zarazem przedwzmacniacz z regulacją głośnosci po za tym dekoder ma możliwość podłączenia do czterech źródeł cyfrowych i trzech analogowych , podejrzewam że zagra to bez porównania lepiej niz te wszystkie najdroższe harmany,yamahy i denony.Tu&Tu przykład .Można zastosować (zrobić) w takiej kombinacji tańszy subwofer pasywny.

Heh już dawno dawno temu na to wpadłem. W tym temacie nawet pisałem. I nadal myślę że to najtańsze rozwiązanie dla kogoś kto wymaga poprawnego brzmienia 5.1 :wink: . Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby niemiecki klon amplitunera kody? DK-Digital za 447,00 zł(5.1dd-dts) niemcy klonują chińczyków :lol:

http://www.allegro.pl/item123304638_jakosc..._1_reciver.html

Koda

http://www.allegro.pl/item121414173_koda_a...ja_kredyt5.html

KODA AV-504

KODA AV-600X

 

DK-Digital

AV-R500

AV-R600

 

Ceny maja niższe niż KODA!,tylko czy faktycznie jest to niemiecki producent jak podaje sprzedawca z allegro?.

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...