Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga, szalone pytanie - słyszał ktoś z Was o próbie podłączenia wzmaka Unitra PW9010 do Wharfedale 9.1? Niezbyt mi się to widzi... Skutki negatywne? Jest sens w ogóle próbować? W końcu Unitra jest 8 Ohm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słucham dzwięku stereo ale na głośnikach 5.1 . Tylne satelitki dublują przednie głosniki, centralny jest troche zciszony, jak się go całkiem zciszy to go brak, ale jak gra to nie "rzuca sie" w uszy.

Jak wyłącze tylne satelitki i centrala to dzwięk jest beznadziejny, płaski i nie przestrzenny.

Mam obecnie geniusy SW-5.1 Hf które zasilam sygnałem stereo, oraz wzmacniacz stereo + 2 altusy 110 W.

 

Dzwięk na altusach jest kiepski, znaczy nie chodzi o jakość ale o jego przestrzenność. Jest taki przywiązany do tych kolumn. Nie chce takiego dzwięku stereo

Ale to, że brak przestrzeni przy stereo to nie wina samego stereo, ale raczej Twojego zestawu. Po prostu altusy i jakiś (nawet nie piszesz jaki) wzmacniacz stereo nie mogą dobrze zagrać. A ogólnie zestaw 5.1 do słuchania muzyki w stereo to pomyłka.

 

Uwaga, szalone pytanie - słyszał ktoś z Was o próbie podłączenia wzmaka Unitra PW9010 do Wharfedale 9.1? Niezbyt mi się to widzi... Skutki negatywne? Jest sens w ogóle próbować? W końcu Unitra jest 8 Ohm....

Dlaczego pomyłka? Zagrać to powinno. Ale jak, tego nie wiem. Nie znam tego modelu unitry, ale generalnie wzmacniacze tej firmy nie są takie złe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to, że brak przestrzeni przy stereo to nie wina samego stereo, ale raczej Twojego zestawu. Po prostu altusy i jakiś (nawet nie piszesz jaki) wzmacniacz stereo nie mogą dobrze zagrać.

Wzmacniacz Pioneer 2 x 60 W. Z tych nowszych pioneerów z nowszym logo.

 

 

 

A ogólnie zestaw 5.1 do słuchania muzyki w stereo to pomyłka.

widzisz ja wole 5.1

 

1 ) nawet najlepszy zestaw stereo nie zagra tak przestrzennie jak 5.1

2 ) skąd sie weźmie bas w zestawie 2.0 ?? a w 5.1 oprocz przednich kolumn daje go jeszcze SUB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz Pioneer 2 x 60 W. Z tych nowszych pioneerów z nowszym logo.

widzisz ja wole 5.1

Jaki model? Powinieneś na przedniej ściance mieć. Pioneerów było tyle, że rozpiętość jakości jest spora.

 

1 ) nawet najlepszy zestaw stereo nie zagra tak przestrzennie jak 5.1

Owszem, jeśli dźwięk jest zapisany w 5.1, przy stereo resztę głośników można w buty wsadzić.

 

2 ) skąd sie weźmie bas w zestawie 2.0 ?? a w 5.1 oprocz przednich kolumn daje go jeszcze SUB

Z głośników niskotonowych lub średnio-niskotonowych. :) A przy subie masz zero pozycjonowania basu. Wbrew temu, co pisze część prasy "fachowej" bas też słychać skąd dochodzi. Poza tym Tobie chyba nie zależy na czystości dźwięku tylko na łupance burzącej ściany. Jeśli tak, to faktycznie zostań przy 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd sie weźmie bas w zestawie 2.0 ?? a w 5.1 oprocz przednich kolumn daje go jeszcze SUB

Sensowy zestaw 5.1 kosztuje tyle że hohoho. Jeśli masz na myśli zestawy tak do 5000 zł to praktycznie każde stereo będzie miało lepszy bas niż 5.1. Co z tego że masz tube jak w maluchu która dudni i wali mocno, skoro ten bas nie jest kontrolowany i szczegółowy. Poza tym skąd się weźmie bas? Przykładowe kolumny takie sobie - JBL E100 - 2x25cm głośniki odpowiadają za bas. Do tego bardzo dużo zalezy od pomieszczenia. W małym pomieszczeniu monitory Paradigma zagrają lepiej całe pasmo łacznie z basami niż 5.1. Ogólnie 5.1 to całkowicie poroniony pomysł, bo nie da się tego zrealizować za małe pieniądze. Dobrze dobrane stereo daje tyle radości ze hohoho, jakościowo powala. No ale jak komuś słoń nadepnął na ucho, to faktycznie woli to 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pomyłka? Zagrać to powinno. Ale jak, tego nie wiem. Nie znam tego modelu unitry, ale generalnie wzmacniacze tej firmy nie są takie złe.

Jestem w takiej sytuacji, że siadły mi Altusy 140, które są dodatkowo milion razy za duże do mojego obecnego lokum ( stoją w pokoju 14m kw., 250 wysokośc). Zdecydowałem się na Wharfedale 9.1. Kasy na wymiane wzmaka chwilowo brak, więc pytam o takie dość dziwaczne połaczenie. Na forach nie spotkałem nikogo , kto miałby styczność z taką konfiguracją. Docelowo ma być NAD 3020, ale jakiś czas musi wystarczyć PW9010.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w takiej sytuacji, że siadły mi Altusy 140, które są dodatkowo milion razy za duże do mojego obecnego lokum ( stoją w pokoju 14m kw., 250 wysokośc). Zdecydowałem się na Wharfedale 9.1. Kasy na wymiane wzmaka chwilowo brak, więc pytam o takie dość dziwaczne połaczenie. Na forach nie spotkałem nikogo , kto miałby styczność z taką konfiguracją. Docelowo ma być NAD 3020, ale jakiś czas musi wystarczyć PW9010.

Jeśli z altusami grało przyzwoicie, to z waflami 9.1 zagra o niebo lepiej. Zwłaszcza w tak małym pomieszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można tanio kupić nowe B&W DM 303. W sieci jest pełno sklepów z ceną ok 1200-1300 PLN za parę ..... podczas gdy jak czytam to one kosztowały po premierze ok. 950 za parę !!!

Bardzo często można się dogadać ze sprzedawcą jak popytasz to powinni sprzedać taniej ,nie patrz tylko na oficjalne cenniki !.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce mieć dobre i tanie kable połączeniowe do audio (analogowe i cyfrowe) to najlepiej : Do It Yourself (DIY ) czyli ZRÓB SE TO SAM po co przepłacać !.

Linki do tematu:

 

Interkonekt na bazie przewodów ...

 

jaki kabel na interkonekt?

 

DYI interkonekt cyfrowy

 

Nasze kabelki audio DIY

 

Moje boje z kablami

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

ostatnio padl mi denon pma-250. Najprawdopodobniej winowajca jest transformator... Wie ktos moze jakie jest napiecie wtorne transformatora w tym modelu?

Mam ten wzmacniacz ale aktualnie pożyczyłem kumplowi - będzie spowrotem prawdopodobnie w sobote to postaram się dowiedzieć jakie jest to napięcie.

 

W/w kolega chce kupić jakiś wzmacniacz w cenie ok 300zł pod zestaw 2.1 DIY (sub 80W a kolumny nie pamiętam) i zainteresował go HK630, pytam w jego imieniu co sądzicie o tym wzmacniaczu :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten wzmacniacz ale aktualnie pożyczyłem kumplowi - będzie spowrotem prawdopodobnie w sobote to postaram się dowiedzieć jakie jest to napięcie.

Dzieki wielkie :D

dodam, ze u mnie na trafo pisze jeszcze: PMA-250BKE2

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pianocraft dzisiaj przyszedl i jestem w niebie :D Oczywiscie przy podlaczeniu musialem skorzystac z instrukcji bo dla mnie szczytem byly glosniki komputerowe ;) Mam jeszcze dwie prosby, musze kupic dluzsze kable bo 4m troche malo... Jakie kupic w miare tanie? Moge prosic o jakies linki? Zalezy mi zeby nie byly gorsze niz te z zestawu ;)

Druga sprawa to jaki kabel kupic zeby podlaczyc ja do kompa?

Sorki moze za idiotyczne i lamerskie pytania, ale jestem wielka lama w takich sprawach, i bardzo mi zalezy na waszej pomocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze kupic dluzsze kable bo 4m troche malo... Jakie kupic w miare tanie? Moge prosic o jakies linki? Zalezy mi zeby nie byly gorsze niz te z zestawu ;)

Druga sprawa to jaki kabel kupic zeby podlaczyc ja do kompa?

Sorki moze za idiotyczne i lamerskie pytania, ale jestem wielka lama w takich sprawach, i bardzo mi zalezy na waszej pomocy :)

Pianocraft - kable raz jeszcze

kable do Piano Craft

Jak połączyć piano craft'a z komputerem?

Kable do PianoCrafta

Pianocraft-Kable, modyfikacja, kolumny

van den hul D102 III HB do PianoCraft

modyfikacja monitorkow pianocraft

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej słuchajcie potrzebny mi mocny wzmacniacz do 200zł nie musi grać Ładnie wystarczy żęby grał mocno. Robie teraz kilka imprez i chciał bym to jakoś nagłośnić dobrze by było gdybyście podesłali jakieś linki allego czy cuś. Z góry THX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę przeznaczyć ok. 60-70 zł na kable do zestawu Koda F51. Kwota ta jest niska więc chce ją wydać jak najlepiej. Dlatego proszę Was o pomoc.

 

Potrzebuje 25 m kabli do kolumn tylnych, 2-3 metry do centralnej, i 7-8 m dla przednich.

 

 

Wybrałem takie kable :

 

Do frontów : http://www.allegro.pl/item128022939_przewo..._catharsis.html

 

Do reszty : http://www.allegro.pl/item128581301_kabel_...row_plaski.html

 

Czy to dobry wybór w tej cenie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie liczę na szybką odpowiedź. ;) Jak najlepszy i jak najtańszy głośnik niskotonowy z allegro. Cena do 100zł.

Moze zamiast ceny podaj jakies parametry... 15cm? 30cm? Do czego ma byc? Do suba, do monitorow? No i na Allegro akurat ciezko cos normalnego kupic... Juz predzej na http://www.grelton.mycom.pl/ albo www.stx.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam kolumienek w kwocie do 600zł-700zł. Nie wiem czy lepsze podłogowe czy podstawkowe. Teraz mam Magnat Monitor 990 ale nie jestem zbytnio zadowolony. Proszę o pomoc i oferty chętnie z allegro.

PS. Pokój ma około 20m2

 

EDIT: Muzyka jakiej słucham to głównie techno, trance , hip-hop.

Edytowane przez siuks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...