Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

:arrow: qbaneoplus

Jak sie na tym nie znasz, to w ostatecznosci mozesz zlecic wymiane cewek dobremu serwisowi lub komus, kto ma sprzet i pojecie. Moj starszy tak musial robic, jak mu zjaralem bas przy wiezy Yamahy z braku dostepnosci czesci w kraju. :P Zaplacil 4 dychy i sprzet smiga jak dawniej... Yamaha posysa. ^_^

Nie wiem, ile wynioslby koszt naprawy w Twoim prypadku, ale ja jednak w pierwszej kolejności wolalbym sie rozejrzec sie za nowym glosnikiem. Byc moze, ze jakies tam ich zamienniki beda u nas jeszcze dostepne. ;]

 

EDIT:

Exactly, Jenot.

qbaneoplus, poszukaj dwoch sztuk, jak bedziesz wymienial.

 

Ktos wie, co z tym wzmacniaczem? Wiecej na stronie poprzedniej.

Edytowane przez jvt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ jenot

 

dziekuje bardzo ze zainteresowales sie moim problemem, a wiec moj pokoj to 30m2 i sprzet ma byc do burzenia scian, glwonie chce aby byl narazie mocny subwoofer z bardzo mocnym wzmakiem dlatego chyab pozostane przy sharpie 8800 bo wspomniane przez Ciebie wzmaki sa bardzo dobre, maja niesaomwita jakos dwarzanego dzwieku,a le ich wada jest moc sa slabe, a ja musze miec jak wpsomialem suba (bo na tym mozna powiedziec troskze zarabiam: przychodiz koels uuu jak wali bassem co masz za sprzet pokazuje mu suba a on ile chesz i tak dlaej i sprzedaje z zyskiem, a kolumienek nie sprzedam) moje kolumny jescze bede dopracowywal narazie che stworzc dobry subwoofer a pozniej do tego bede stroil dobre kolumienki bo na raz wsyztskie nie da sie zrobic ze wzgledow finansowych.

A wlasnie mam zapytanie jaki glsonik do tego suba kupic podalem pare propozycji ale nie wiem ktory jest najlpesyz no i czy sa jakies lepsze w tych cenach .

 

prosilbym o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: qbaneoplus

Jak sie na tym nie znasz, to w ostatecznosci mozesz zlecic wymiane cewek dobremu serwisowi lub komus, kto ma sprzet i pojecie. Moj starszy tak musial robic, jak mu zjaralem bas przy wiezy Yamahy z braku dostepnosci czesci w kraju. :P Zaplacil 4 dychy i sprzet smiga jak dawniej... Yamaha posysa. ^_^

Nie wiem, ile wynioslby koszt naprawy w Twoim prypadku, ale ja jednak w pierwszej kolejności wolalbym sie rozejrzec sie za nowym glosnikiem. Byc moze, ze jakies tam ich zamienniki beda u nas jeszcze dostepne. ;]

Nawet jeśli są odpowiedniki, to będą miały na pewno nieco różniącą się charakterystykę. Dlatego najlepiej kupić od razu parę i wymienić w obu kolumnach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pcmax

Nawet nie wiesz co taki staruszek NAD potrafi :D Jestem pewien ze Cie na pewno zaskoczy ta slaba moc. Uwierz mi ze to zludne jest. To co ze one maja ok 35W mocy, skoro to potrafi naprawde kopac i to tak powaznie i nawet sciany burzyc, skoro przy malych monitorkach jakie mam na 1/4 glosnosci takiego NAD-a naprawde jest trudno juz wysiedziec w pokoju.

Edytowane przez Crusio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nad 3020 / 7020

pociągnie takie KODY? http://allegro.pl/item131274832_koda_ex700...wa_gratis_.html

dobrze to będzie grało? może jakiś inny zestaw w tej lub podobnej cenie? (do 1700zł) a jaki wzmacniaczyk? preferowałbym coś w stylu NAD'a tj. dobrze gra i w miare tanio kosztuje. Dodam, że ze mnie kompletny laik. ;]

 

i jeszce jedno pytanie:

 

mam taki [ciach!]iany subwoofer z Creative sbs390 i 2 kolumienki z wieży Samsunga (podłaczane na zatrzaski) ma ktoś pomysł jakje podłączyć do suba? Żeby działał potrzebuje energi przekazywanej z prawej satelitki z zestawu.. jest jeszcze problem bo nie wiem z jaka impedencja ten sub dziala ale kolumny na 4Ohm

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tych kolumnach i sprzedającym? : http://www.allegro.pl/item132442092_magnat...rodem_360w.html

lub z tej aukcji : http://www.allegro.pl/item130250461_magnat..._836_11_31.html

masa reklam i zachwaleń, cena kusząca, ale tak naprawdę to do czego można porównać te kolumny? słyszał je ktoś "na żywo" ?

Edytowane przez Spiler86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnaty serii monitor/motion sa beznadziejne - jak juz magnat to seria vintage

 

napisze ile chcesz wydac i na jakie kolumny bo zamiast pakowac sie w te magnaty to odrazu moge ci polecic zamiast nich o to:

http://www.allegro.pl/item132160423_rewela...tem_olkusz.html

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada basik w tych KODAch w stosunku do Paradigmów Monitorów?

nie ma sie co oszukiwac ze koda 702 ma bas jak paradigm monitor - bo nie ma... chodzi oczywiscie o glebie... bo dynamika wcale nie ustepuje paradigmom a nawet bym powiedzial ze przewyzsza, jednak 700zl za kode to smieszne pieniadze za takie kolumny w porownaniu do 1600 za paradigmy, wg mnie koda 702 ma chyba najlepszy stosunek cena/jakosc w podlogowkach do 1000zl

 

ps. Spiler86

yamaha jeszcze jak cie moge chociaz nic szczegolnego ale jamo to juz taki szajs robi w tanszym przedziale ze glowa mala

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16cm niskiej jakości vs 21cm wysokiej jakości. Paradigmy pewno lepsze na mniejszych pomieszczeniach ;> Na większych może być za mało, i wtedy 4x16 powinno być lepsze.

na jakiej podstawie tak sądzisz?

 

Mialem Kode i mam Paradigma - w 20m2 Paradigm jest poprostu lepszy. Po tym wlasnie sądze, ze nawet w 25m2 dalej bedzie prowadził. A wiekszych pokoi to raczej nikt nie ma, bo to juz klasyczne salony są..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20-25 to jest małe pomieszczenie i w takich bez wątpienia Paradigmy bedą lepsze. Natomiast 25-30+ i śmiem twierdzić że wymiekna w porownaniu do kody, chociaz koda nie jest jakas wybitna jesli chodzi o jakosc przetworników (ale ile kosztuje). A w cenie Paradigmów masz już normalne kolumny JBL'e, albo nawet jakieś Audio Academny. Wiec imo Koda to ogólnie się nadaje jak ktoś kasy nie chce wydawac za duzo kasy i ma spory pokój, zreszta porownanie kody i paradigmów jest moim zdaniem durne bo z jednej strony budżetowe podłogowce, a z drugiej 2x droższe podstawkowce V_V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh.. że też trzeba się powtarzać.

 

nad 3020 / 7020

pociągnie takie KODY? http://allegro.pl/item131274832_koda_ex700...wa_gratis_.html

dobrze to będzie grało? może jakiś inny zestaw w tej lub podobnej cenie? (do 1700zł) a jaki wzmacniaczyk? preferowałbym coś w stylu NAD'a tj. dobrze gra i w miare tanio kosztuje. Dodam, że ze mnie kompletny laik. ;]

 

 

to wygląda sensowniej :) http://allegro.pl/item133472413_koda_av702...wa_gratis_.html

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie wypowiem co do wzmaka ktory ma 2x35 watt i niby sciany burzy ...

Mylicie 2 pojecia, moc wzmaka z efektywnoscia kolumn.

Moge was zapewnic ze zbuduje skrzynie basowa na zwyklym 25 cm glosniku, w obudowie niewentylowanej i na tym wzmaku ona sobie co najwyzej popierdzi a nie pogra.

To ze u was kolumny (i u mnie tez) graja glosno na wzmaku 2x35 watt to nie znaczy ze ten wzmak jest zaczarowany i ciagnie niewiadomo jaki sprzet :P

Moje kolumienki maja efektywnosc okolo 91db i to tylko dlatego zwykle 2x35 wystarcza do napedzenia ich ;). Wystarczy jednak ze pod wzmaka podlacze male monitorki o lichej efektywnosci ktore w porownaniu do moich eltaxow wygladaja jak malenstwa i juz wzmak zamiast burzyc sciany sobie po prosyu popierduje :P

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie wypowiem co do wzmaka ktory ma 2x35 watt i niby sciany burzy ...

Mylicie 2 pojecia, moc wzmaka z efektywnoscia kolumn.

Moge was zapewnic ze zbuduje skrzynie basowa na zwyklym 25 cm glosniku, w obudowie niewentylowanej i na tym wzmaku ona sobie co najwyzej popierdzi a nie pogra.

To ze u was kolumny (i u mnie tez) graja glosno na wzmaku 2x35 watt to nie znaczy ze ten wzmak jest zaczarowany i ciagnie niewiadomo jaki sprzet :P

Moje kolumienki maja efektywnosc okolo 91db i to tylko dlatego zwykle 2x35 wystarcza do napedzenia ich ;). Wystarczy jednak ze pod wzmaka podlacze male monitorki o lichej efektywnosci ktore w porownaniu do moich eltaxow wygladaja jak malenstwa i juz wzmak zamiast burzyc sciany sobie po prosyu popierduje :P

słyszales o czyms takim jak wydajnosc pradowa wzmacniacza ?? ze technics 2x90W na tych samych kolumnach zagra ciszej niz NAD 2x30W ?? a jesli nawet nie ciszej to od polowy regulatora technics nie bedzie kompletnie trzymal kontroli nad glosnikiem ktorego membrana bedzie latala w przod i w tyl powodujac jedna wielka sieczke a nie dzwiek, w tej samej sytuacji NAD spokojnie poradzi sobie z poskromieniem membrany glosnika i bedzie gral glosno, dynamicznie i zwarcie

 

To czego brakuje do szczęścia tym kodom AV702 ?

...w tej cenie naprawde niczego - najlepsze podlogowki do 1000zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mnie obchodzi wydajnosc pradowa, skoro nad 2x35 watt chocby sie rozgrzal do czerwonosci nie pociagnie skrzyni zbudowanej chocby w oparciu o 25 cm glosnik stxa.

 

Wogole wyjasnij mi pojecie wydajnosci pradowej chetnie poslucham co to jest, bo ja do tej pory bylem pewien ze to ze technics 2x90 watt jest slaby nie jest wina slabej "wydajnosci pradowej" a fantazji producnta.

 

Zapewniam cie tez ze stare technicsy 2x90 watt beda mialy duzo wieksza moc i pociagna bardziej wymagajace kolumny niz nad. Oczywiscie nad zagra pewnie ladniej.

 

 

I jeszcze jedno co do kontroli glosnika.

To ze membrana lata tam i spowrotem jest spowodowane wlasnie slaba moca wzmacniacza ... I jeszcze jedna sprawa

 

Taki znawca jak Ty zapewne wie ze nie ustawia sie glosnosci ponad polowe na skali, bo mniej wiecej przy polowie skali wzmacniacz ma najwieksza sprawnosc

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki znawca jak Ty zapewne wie ze nie ustawia sie glosnosci ponad polowe na skali, bo mniej wiecej przy polowie skali wzmacniacz ma najwieksza sprawnosc

Czasem nie ustawia się więcej niż 25%- 33% aby wzmacniacz pracował w klasie A ( gorsza sprawność ale lepsze parametry wzmocnienia )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz tlumacze

wydajnosc pradowa odnosi sie przedewszystkim do mocy chwilowej, impulsowej jak kto woli... i w tym momecie oddania mocy do obciazenia koncowki przez dany opor cewki glosnika

zauwaz iz impendacja glosnika nie jest liniowa i w trakcie oddawana nan mocy przez wzmacniacz potrafi spasc w przypadku glosnika o impendancji 8ohm do nawet mniej jak 2ohm... wtedy przy mocy np. 80W mocy zasilajacej glosnik natezenie pradu wzrasta 4krotnie np z 10A do 40A, technicsy czegos takiego nie wytrzymuja i z moich pomiarow oscyloskopem wynikalo ze model (z tych nowszych) o mocy nominalnej 2x90W juz przy 17-18W zaczynal lapac zadyszke pradowa (nie potrafil dac wiecej jak 0,7A.. wina slabych tranzystorow, malych kondensatorow i cienkiego transformatora) - obcinal dzwiek (czyli wyrzucil membrane do przodu ale nie mial juz jakby sil ja sciagnac do pozycji nominalnej) dlatego bas w technicsach jest taki mulowaty, NAD nawet w przypadku mocy maksymalnej ma spory zapas pradu - pozatym ma cos takiego jak antyclipping czyli spokojnie mozna grac sobie nawet na 90% regulatora bez obawy o jakies powiklania

powiem tak ten technics dal na maksa w porywach 40A, NAD 3020 potrafil wyskakiwac ponad 200A

 

wiec moc fakt jest wyznacznikiem glosnosci ale coz z tego skoro przy tej samej glosnosci na slabym wzmaczniaczu dzwiek bedzie nieczytelny a na dobrym bedzie wszystko wporzatku, w koncu dobry wzmak nie bedzie dal rady grac glosniej a slaby bedzie "darł" sie coraz glosniej i glosniej beznadziejnym dzwiekiem ;)

 

pozdrawiam

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by zrobić takie krótkie zestawienie i dać odnośnik.

Coś w stylu:

 

naj... w cenie do 500zł:

monitory: Wharfedale 9.1

podłogówki: ?????

 

naj.... do 1000zł:

monitory: Wharfedale 9.2 / Dali Concept 2

podłogówki: Koda 702

 

naj.... do 1500zł:

monitory: Paradigm Focus 4 / Paradigm Monitor 4

podłogówki: ?????

 

Wiem, że różne są preferencje dźwiękowe, ale nie ma się co oszukiwać i w cenie tak do około 1500zł (piszę tylko o nowych) trudno o jakiś szeroki wybór. Można swobodnie zawęzić wybór do 1-3 modeli kolumn grających poprawnie / dobrze.

Co innego przy gotówce około 2000 i powyżej, ale to chyba nie to forum.

 

P.S.

To samo odnośnie wzmacniaczy, ale w tym przypadku to chyba w grę wchodzą raczej używane, bo nówki są w cenach .......

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by zrobić takie krótkie zestawienie i dać odnośnik.

Coś w stylu:

 

naj... w cenie do 500zł:

monitory: Wharfedale 9.1

podłogówki: ?????

 

naj.... do 1000zł:

monitory: Wharfedale 9.2 / Dali Concept 2

podłogówki: Koda 702

 

naj.... do 1500zł:

monitory: Paradigm Focus 4 / Paradigm Monitor 4

podłogówki: ?????

 

Wiem, że różne są preferencje dźwiękowe, ale nie ma się co oszukiwać i w cenie tak do około 1500zł (piszę tylko o nowych) trudno o jakiś szeroki wybór. Można swobodnie zawęzić wybór do 1-3 modeli kolumn grających poprawnie / dobrze.

Co innego przy gotówce około 2000 i powyżej, ale to chyba nie to forum.

 

P.S.

To samo odnośnie wzmacniaczy, ale w tym przypadku to chyba w grę wchodzą raczej używane, bo nówki są w cenach .......

Spotkałem się ze stwierdzeniem że Wharfedale 9.2 "nie trzymają" takiej klasy jak 9.1 - po prostu 9.2 są gorsze. W sumie nie widzę w tym wiele dziwnego bo w prasie chwalone są bardzo 9.1 a 9.2 nie. Wynika to z tego że jedna konstrukcja (czasem tańsza) jest udana a inna, często droższa ... nie, nawet tego samego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja się nie znam ........

Dlatego rzuciłem propozycję zrobienia takiego zestawienia.

 

Jest pare osób tutaj, co sporo słuchają, sporo czytają i są na bierząco.

Takie zestawienie i link do niego pomogłoby ludzion wybrać coś dla siebie.

A wychodzi z tego, że godnych polecenia jest naprawdę mało konstrukcji w cenie <1500zł.

 

naj... w cenie do 500zł:

monitory: Wharfedale 9.1

podłogówki: ?????

naj.... do 1000zł:

monitory: Dali Concept 2 ( a może jednak wafle 9.1 byłyby lepsze lub coś innego ??)

podłogówki: Koda 702

naj.... do 1500zł:

monitory: Paradigm Focus 4 / Paradigm Monitor 4 (???)

podłogówki: ?????

 

Można by jeszcze dodać podział na wielkość pokoju. W małym pokoju wafle 9.1 zagrają lepiej niż 9.2, ale np w 16m2 to już miałbym wątpliwości - 9.1 są takie malutki ...

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti pomysl nie glupi... mysle ze w przyszlym tyg. moglbym opracowac taka moja liste - zebralo by sie pare osob ze swoimi listami - wybranymi kolumnami/wzmacniaczami i wytypowalibysmy po kilka modeli z kazdej kategori cenowej z krotkim opisem - z pewnoscia pomogloby to wielu osobom w poszukiwaniach sprzetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka, niech zerknie na listy sprzęto od do magazynu Hi fi i muzyka. Może nie mają najnowszych konstrukcji, ale to dobrze bo cześć na pewno mozna taniej jako uzywane w dobrym stanie kupic. Poza tym lista sie moim zdaniem troche mija z celem, bo preferencje, odsluch i pomieszczenie maja o wiele wiekszy wplyw na decyzje o zakupie. No chyba ze ktos kupuje na szybko, i poten "uczy sie" lubic swoj sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok masz racje kamien ale to wcale nie znaczy ze i ja jej nie mam ;)

Po prostu technics na swoich nowych wzmacniaczch podaje moc szczytowa, chwilowa czy jak ja zwal jaka jest w stanie wygenerowac wzmacniacz. Nad czy chocby moja unitra podaje moc ciagla jaka jest w stanie wygenerowac wzmacniacz bez uszczerbku na zdrowiu wzmaka i jakosci dzwieku ;) (tzn jakosc zawsze spada przy pelnej mocy, ale spadek musi sie miescic w okreslonych normach)

Dlatego ja np wierze ze taki rotel ma 2x90 watt przy 8 ohm ale ze nowy technics ma taka moc to nigdy nie uwierze.

Co innego jezeli chodzi o modele technicsa chocby z przed 10 lat. Moj wojek ma takiego potworka (jakas wysoka klasa technicsa z tamtych lat) i powiem ze moc deklarowana raczej jest rzeczywista, juz nawet patrzac na wage sprzetu, gdzie niosac samego wzmaka na 4 pietro mozna sie zmeczyc ;).

 

Acha i na koniec. Naprawde taki Nad nie pociagnie glosnika o niskiej efektywnosci w obudowie niewentylowanej ;) do tego potrzeba naprawde poteznego sprzetu.

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoba która wie czego chce już ma za sobą pewne doświadczenia i jej nie potrzeba wskazówek. Po prostu ona wie czego szuka.

 

Zestawienie mogłoby służyć głównie tym, co chcą coś lepszego niż boombox a nie mają jeszcze doświadczenia. Samo przejście po salonach audio i odsłuchanie XXX zestawów nic nie da. Trzeba czegoś naprawdę sporo posłuchać, aby wiedzieć co się chce.

Zestawienie byłoby pomocne, aby nie zrobić głupiej wpadki typu clatronic, magnat itp na samym wstępie.

 

Dobrze by było dołożyć do kolumn wzmacniacz, który by je przyzwoicie napędzał.

 

Z jednej strony to może wyglądać na sporą robotę, z drugiej strony nie wydaje mi się, aby było tego zbyt wiele, biorąc pod uwagę grupę mieszczącą się w tych kategoriach cenowych.

 

A magazynom hi-fi przestałem ufać odkąd najpierw przeczytałem recenzję jbl e30 - prawie kupiłem w ciemno bo: "świetne", a potem posłuchałem jak one grają ....... na szczęście nie kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No można ewentualnie stworzyć listę kolumn do przesłuchania. Ich opisywanie itp. to moim zdaniem lekka przesada. W Audio liczy się subiektywna opinia, więc takie faszerowanie kogoś opisami charakterystyki danej kolmny itp. którą nie do końca rozumie, jest moim zdaniem bez sensu. Zresztą już na audiostereo.pl jakiś koleś się kiedyś zbulwersował że zjechali go za to że ma poztytwne zdanie o jego Harmanie Kardonie i JBLach, bo innym się nie podoba, więc jemu to juz zupelnie nie ma prawa sie podobac.

 

+

 

kupienie kolumn i wzmacniacza, ogolnie audio jest na tyle zawila kwestia ze wymaga o wiele wiekszego nakladu czytania/odluchiwania niz kupno plyty i procka do krecenia. Zreszta samej wiedzi na temat audio nie ma skompresowanej prawie nigdzie, wiec takie rankingi to bo ja wiem... utrwalanie takich wzorcow, to jest dobre, zagra elo z tym, a to to w ogole designerskie a nie do grania... siak siem wam kce to robcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...