Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz na myśli to zestawienie na stronie hi-fi.com.pl to tam praktycznie nie ma najpopularnirjszych tańszych kolumn.

 

Widzę też, że Sarkazz podchodzi b. audiofilsko.

 

Ale przejrzyj watek, audiofile mają własne fora. Tutaj zaglądają ludzie, którzy chcą kupić coś co "fajnie gra", niekoniecznie idealnie ... a przy tym nie pakować się w kanał. A przez cały wątek przewija się naprawdę niewiele kolum i niewiele wzmacniaczy. Kwestia tylko zebrania tego w 1 post i umieszczenia np. na 1-wszej stronie. Na zasadzie ukierunkowania.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupilem koncowke mocy sharp 8800 i treaz chce zakupic jakos glosnik (sam glosnik bez obudowy) do ok 400zl o srednicy 30cm, NIe wiem co za bardzo kupic narazie jestem zdecydowany na infinity ref 1250, ale moze warto cso doplacic i kupic cos lepszego? a i mam jescz epytanie moj wzmacniacz jets 8 ohmowy i nie wiem jak zwiekszyc impedancje glosnika z 4 do 8 tzn wiem ze napiecie na moim wzmacniaczu bedize podwyzszone gdy podlacze ten glosnik i bede musial ograniczyc sie z glosnoscia sluchania ale wlanse nie chialbym tego i chcialbym znalesc jakies wyjscie z tego? jest jakies??/ a moze jakis glsonik jest fajny 8 ohmowy?

 

 

edycja:

 

teraz rowniez zastanawiam sie nad tym glosniekiem http://allegro.pl/item131373768_bass_pyle_...gwarancja_.html bo ma dwie cewki 4 ohmowe (wedle opisu) czyli moge podlaczyc jako 1x8ohm ?? tak cyz znajde lepszy glsonik w tej cenie o mozliwosci ustawienia impedancji 8 ohm???

Edytowane przez pcmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz rowniez mam dylemat jaki zakupic glosnik wpsominalem infinity ref 1250 4ohmy, ale w gre weszly glosniki jeszcze : http://allegro.pl/item131373768_bass_pyle_...ancja_.htmlPYLE

http://allegro.pl/item133731481_mocny_glos..._gwarancja.html LANZAR

Hertz es 300

JBL 1200watt GTO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zbudowałem sobie zestaw kolumny plus wzmacniacz. Źródłem dźwięku jest komputer z kartą muzyczną Audigy ES ze sterownikami na Audigy 2.

Kolumny firmy KBRX

Moc 200W

Impedencja 4-16ohm

33-22000Hz

Wzmacniacz był Technics SU-8055 ale po jakimś niecałym roku padł układ STK0050 i nikt nie jest w stanie go naprawić bo mówi, że się nie da. Stąd chcę zakupić "nowy" wzmacniacz.... nie znam się i nie wiem jaki dobrać do tych kolumn... cena... hm chyba w granicy 400-500 starczy na coś dobrego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuje schemat/gotowe urzadzenie do przerobienia wzmaka stereo na mono, chodzi mi o odwrócenie fazy w jednym kanale. Coś się mi obiło o uszy, że taki odwracacz daje się przed wejściem jednego z kanałów we wzmacniaczu. Mój wzmak to TOSCA 303.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

uzbierałem troche kasy którą zamierzam przeznaczyć na "podstawowy" zestaw audio. Potrzebuję głośniki i wzmacniacz za źródło dzwięku będzie służyło X-Fi. Moge na to przeznaczyć ok. 600 zł. Pokój jest dość duży ~24m^2. Prosiłbym o sugestie co kupić.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

uzbierałem troche kasy którą zamierzam przeznaczyć na "podstawowy" zestaw audio. Potrzebuję głośniki i wzmacniacz za źródło dzwięku będzie służyło X-Fi. Moge na to przeznaczyć ok. 600 zł. Pokój jest dość duży ~24m^2. Prosiłbym o sugestie co kupić.

Pozdro

Troche mało. Na 24m2 to już przydałyby się podłogówki. Na jakiś w miarę przyzwoity używany wzmacniacz (Denon, NAD, Marantz, Luxman, Cambridge Audio) wydasz ok. 400zł. Na kolumny zostaje bardzo mało. Najlepiej kup jeden element dobry (właśnie np. wzmacniacz) i monitorki na razie jakieś małe (np Mission for Denon za 199 na allegro). I zbieraj na jakieś podłogówki albo większe monitory ze standami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka ostanio nabyłem głosniki Raveland'a o mocy 150W w R.M.S każdy, a teraz szukam pod nie jakiegoś dobrego wzmaka i na allegro oblukałem coś takiego, fakt nie znam sie na wzmacniaczach i prosze o wskazówki czy to się nadaje :)

 

http://www.allegro.pl/item135794407_yamaha...2x100w_bcm.html

 

 

martwi mnie pobór pradu tylko 70 W, czy to przypadkiem nie za mało?

 

pozdro

_python_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pruff_smd; pcmax z tego co mi się wydaję, żeby zrobić ze stereo mono, to należałoby taki wzmacniacz zmostkować. Nie zrobisz tego żadnym gotowym urządzeniem / schematem i gra raczej nie warta świeczki. (jesli się myle, to prosze kogoś mądrzejszego o korektę ;))

 

@_python_ Raveland to chyba żadna rewelacja, wiec IMO nie ma się cos pakować w jakieś wymyslne wzmaki. Ale faktem jest, że pobór 70W = max 20W na kanał... Moze juz lepiej jakas unitre ws503 (rozumiem, ze jestesmy w raczej małym pulapie cenowym)

Edytowane przez Ghazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

uzbierałem troche kasy którą zamierzam przeznaczyć na "podstawowy" zestaw audio. Potrzebuję głośniki i wzmacniacz za źródło dzwięku będzie służyło X-Fi. Moge na to przeznaczyć ok. 600 zł. Pokój jest dość duży ~24m^2. Prosiłbym o sugestie co kupić.

Pozdro

hmm, moge Ci sprzedac za 200zl Harmana PM645 z podpisu, mysle ze za ta kase nic lepszego nie dostaniesz...

 

a kolumienki za reszte

nawet takie na poczatek http://allegro.pl/item134939882_mission_fo...uper_cenie.html

 

@fipa

 

wiesz, moze kwota smieszna, ale ja za swoje KODY AV965S noweczki razem z transportem dalem 299zl. W polpaku sa za 550zl i nawet za taka kwote wymiataja...

posluza mi jeszcze z rok dopoki nie zmienie na jakies Paradigmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są w obecnych czasach raczej grosze. Już lepiej aby był on we wzmacniaczu niż odtwarzaczu.

No na pewno byłoby to rozwiązanie sensowne, DAC idealnie dobrany do wzmacniacza itp, krótszy tor analogowy. Pomysł jest ciekawy, dodatkowo bezproblemowa współpraca z komputerem i innymi urządzeniami przenośnymi. Zresztą teraz jest moda na Amplitunery, a wzmacniacze stereo nadal się robi klasycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj może linki do rozsądnych wzmaków stereo z wejściem cyfrowym ( najlepiej tak do tys. PLN ).

Za wzmaka cyfrowego może robić z powodzeniem np:Panasonic SA-XR55/58 w trybie BI-AMP, jest to naprawdę dobry sprzęt (w tej klasie cenowej i nie tylko) wbrew złym opiniom celowo robionym w Polsce przez sprzedawców i dystrybutorów innych marek w celu odwrucenia uwagi,tylko dziwne jest że na amerykańskich forach audiofilskich tematy o tych AMPACH zajmują po ponad 100 stron i są przychylne ale w Polsce jak pada na forum zapytanie o ampy Panasonica to zalega głucha cisza ,dziwne to jest ale jesteśmy w tym odosobnieni.Oczywiscie nie jest to max high-end ale ludzie w USA mający naprawde dobry sprzęt mają szacunek do tych ampów .

 

Poza tym nie uważam go za Hi-end ale ma on aspiracje do niego i dla wielu początkujących jest bezpiecznym rozwiązaniem. (warunek to 6-8 ohm bo tak były strojone filtry wysciowe.)

Mam do żąglowania pod ręką i wzmacniacze SET 8 i 16 W na 300B, Gainclona, Tripatha (prawiecyfra) 300W, na półce jeszcze nie zrobiony 2*400W, Shanling SP80 (EL34), różne źródła od komputera i discmana iRiver 550 przez poważene CD i DAC AN. I ten Panasonic mnie zadzwił ! Poważnie. Po nim (chyba ze 2 lata temu to było) przebudowałem zasilacz w Tripathe z użyciem ogromnych traf i dławików na rdzeniu. Teraz to waga super ciężka.

Opłacało się i Panasonic wymiękł.

Ale szacunek do niego został.

Jaro - bronie cyfry bo łądnie gra. Panasonica RX-45 ponieważ wiem że wielu miłośników muzyki męczy się z wieloma "wypierdkami" w torze muzycznym. A mogłoby się za nie duże pieniądze oderwać w inny lepszy świat. Panasonic jest odskocznią w wyższą klasę. I tu się nie ośmieszam. Nie wybrałem go do swojego systemu bo mam wyższe wymagania ale uważam że panas wykonał przełom. Próbuje kupić 45 -tkę od ponad roku (w czerwcu 2004 już nie było ich w sklepach (zastąpił je model 50 - słaby) Na allegro - nie ma ani sztuki. Subskrypcja jest ofert nie. Chyba Ci co ko kupili nie mają potrzeby zmian....

Polecam parę linków:

 

Cyfrowy amp Panasonic SA-XR55 - opinie ?

Wzmacniacze cyfrowe stereo

Tzw. wzmacniacze cyfrowe: opinie?

 

AVS FORUM USA

Panasonic XR55 7.1 Digital Receiver

Review: Panasonic SA-Xr55 with B&W 802D

Panasonic SA-XR58 Digital AVR

Official Panasonic SA-XR57 Owner's Thread

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie już myślałem o ampli kina domowego jako wzmak BI-AMP z wejściem cyfrowym - szkoda że Yamaha dopiero od modelu 1600 do 2600 potrafi pracować w tym trybie.

PIONEER VSX 916 też pracuje w trybie Bi-Amp ,ale wolałbym panasa SA-XR57(jest podobno lepszy w audio) za 1200 zł ok można PIONEERA/panasSA-XR55 wyrwać,Yamaha za droga i nie koniecznie lepsza (poza pogłosami dsp)lepiej dołożyć na lepsze głośniki.

 

http://www.panasonic.de/images/presse/SA_XR58_Schwarz.jpg

http://www.panasonic.de/images/presse/SA_X...FCckansicht.jpg

http://www.panasonic.de/images/presse/SA_XR58_Silber.jpg

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was Gainclone'a? ;> Bo mnie to zajenteresowało ;>

Ja wlasnie koncze (jeszcze tylko musze skads wytrzasnac drabinke potencjometryczna, ew. taniego Alpsa) clona na LM4780 rownolegle...

 

Tu masz mase informacji na temat tych konstrukcji:

 

www.audiostereo.pl

www.diyaudio.pl

www.audiomania.info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...