Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo nieciekawa masz ta charkterystyke... po prostu za duza obudowa! Znaczy sie jak go obetniesz przy 100 Hz to sie to jakostam wyrowna, ale i tak tracisz przez to na mocy. A poza tym musial Ci wyjsci niezly kanal...

No i te opoznienie na poniomie 19 ms... Hmmm :?

za duza obudowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinus to 19ms to max, zauwaz ze przy 40Hz jest to ok, 11ms a przy 50Hz niecale 6ms, w muzyce zazwyczaj najczesciej uzywane jako najbardziej slyszalne jest pasmo basu 40-60Hz, tak wiec impuls jest w miare rozsadny w tym przedziale, pozatym juz napisalem wczesniej ze ten subik jest uzupelnieniem paradigmow monitor 3 przy ogladaniu filmow, a w tej dziedzinie on potrafi duzy efekt basowy wytworzyc a wg mnie impuls 19ms nie jest taki strasznie wielki (zalecane jest nie przekraczanie 25ms) a poteguje wrazenia i odczucia przy filmach :) do sluchania muzy najczesciej wylaczam suba bo wg mnie paradigmy maja wystarczajace mozliwosci w tej dziedzinie

 

co do pasma przenoszenia to przyjrzyj sie ze to jest zaledwie niecaly +1dB przy 30Hz podbarwienia ( a to tez nie jest duzo)

 

obcinam przy jakis 50Hz

 

gra dobrze, w muzyce kontrolowany jest dosc dobrze basik a w filmach potrafi zagrzmiec ze dzwi w futrynie wpadaja w rezonanse i czuc wszystko wnetrznosciami, tak btw zeby zle gralo to bym przerabial, bardziel tlumil wnetrze w celu zmiejszenia pojemnosci, aha wg ostatnich wyliczen obudowa ma poj wew. cos kolo 42-43l :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakim pokoju cały zestaw gra i gdzie ustawiłeś woofer ?. Co do charakterystyk to jak na ten głośnik jest nieźle. Nie schodzi jakos bardzo nisko, ale na pewno swoje "trzy grosze" potrafi zaakcentować :). Przydał by się jeszcze wykres maksymalnego ciśnienia akustycznego - gdybyś miał taki mierniczek :)

Dołączona grafika

nie było by problemu :)

Miałem niedawno w domu taką zabaweczkę, ale wtedy nie było wooferka :( - może za jakiś czas znowu pożyczę, to wtedy troszkę potestuje :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokoj ma jakies 8m^2 czyli nie duzo -dlatego nie robilem go na wiekszym glosniku a wlasnie na 21cm, ustawiony jest w rogu ktory tworzy scianka szafy a sciana -- i jest to mniej wiecej na srodku pokoju

 

zebym mial taka zabawke to bym zmierzyl poziom natezenia :)

tak wogole to fajne urzadzonko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm 8m2 to bardzo mało - te Monitorki dosłownie sie duszą :( a basu pewnie jest strasznie dużo - z tym wooferem to nie dziwie się , że jest jak opisujesz (z tymi wnętrznościami :) - widać potrzebujesz silnych wrażeń, heh. Uzyskałbyś pewnie niezły wynik z tym mierniczkiem (nawet na zwykłych trójkach) - wiem co się dzieje u mnie, a tu by było dopiero :).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mierzylem dzisiaj jest 9,4m^2, monitorki chodza praktycznie na plaskiej charakterystyce - wtedy brzmia dla mnie najlepiej, a dzisiaj helikopter w ogniu ogladalem no to hehehe kanapa drzala podemna a glowa oparta o sciane odbierala z niej silne wibracje, jak zaczela sie zadyma to myslalem ze lopot smigiel helikoptera zniszczy cos w pokoju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o kablach "monster xp" moge je miec za darmo ale nie wiem czy brac czy kupic jakies lepsze ? kable te maja byc podpiete do wzmacniacza yamaha i glosnikow paradigm monitor 3 wczesniej kilka postow P_i_t_t pisal o tych kablach ale troche inne :/ moze te to samo dobre sa ?

pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: baryla

Skoro możesz je miec za darmo to nad czym się zastanawiać ?. W końcu "Darowanemu koniowi ... " :) Jakoś nie pamiętam o którym Monsterze pisałem - możliwe że o Z1 a to co innego. W każdym razie bierz śmiało - będzie ok.

 

:arrow: Kwiecień

AST 75 to OFC (o ile pamiętam 6N) - tylko posrebrzane. Gdyby był ze srebra to nie kosztowałby by tych 14zł/metr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to panowie pierwszy zonk...

 

w filtrze mialem operacyjny NE5532 ale jakos bas za malo szczegolowy i zwiezly byl to wsadzilem mojego ulubienca OPA2604 (20zl mnie kosztowal ale co tam) no i po 3 godzinnym wygrzewaniu wzialem sie za testy odsluchowe - czyli przed chwila no i slucham poleconego przez P_i_t_t a Rogera Watersa - Three Wishes z plyty Amused To Death no i tak gdzies kolo 1:50 a 2:20 minuty piosenki (nie jestem do konca pewien kiedy) uslyszalem zgrzyt, nie zwrocilem zbytniej uwagi co to, myslalem ze jakies zaklocenie, sprzet w sumie nie gral za glosno - tak jak przystalo na ta godzine czyli tak normalnie, po odsluchach wstaje chodze po pokoju i nagle zwracam uwage na okno a tam peknieta szyba przez cala jej dlugosc, normalnie taka krecha wielka... az sie sam na siebie zezloscilem hehehe kurde jakies infradzwieki w tej piosence sa, czulem w sumie ze dzwieku nie slychac bo tylko jakby to powiedziec brzuchem go czulem :) ale zeby przy takiej glosnosci szyba pekla - ja sie juz boje tego sluchac glosniej skoro przy cichym takie cuda sa

 

pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe :).

No nieźle - jednym słowem "porządziłeś" :lol: Akurat chciałem zwrócić uwagę na efekty przestrzenne na tym albumie - heh. To ja juz lepiej nic nie polecam bo potem będzie na mnie :lol:

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no efekty przestrzenne sa super odrazu rzucaja sie na uszy, jak zanioslem plytke z tym do kumpla co ma rotela RA-931se i JBL 2003 (posiadaja super przestrzen - takie male podlogowki) i pokoj chyba z 20m^2 to tam muzyka doslownie wypelnila wszystkie katy :)

 

polecaj polecaj moze cos ciekawego jeszcze masz w zandarzu ?? jak cos to pisze chetenie skorzystam :)

btw. ostatnio Dianny Krall troszke slucham ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diana nie dość że ma zmysłowy głos to jeszcze wygląda niczego sobie :)

Kilka całkiem fajnych płytek (warto posłuchać) :

- Annie Lenox - Bare

- Diana Krall - The Look of Love

- Diana Krall - Live In Paris (2002)

- Diana Krall - All For You (A Dedication To The Nat King Cole Tribute)

- Diana Krall - Live In Paris

- Diana Krall - Only Trust Your Heart

- Diana Krall - When I Look In Your Eyes

- Gordon Haskell - Harry's Bar

- Michael Buble - Michael Buble <- naprawdę warto posłuchać

- Norah Jones - Come Away With Me

- Norah Jones - Feels Like Home

- Norah Jones - First Sessions

- Pink Floyd - The Dark Side of The Moon

- Randy Crawford - The Very Best Of

- Tracy Chapman - Crossroads

 

Jest też taki kawałek "Friedemann - Passion and Pride" - usłyszałem go na Audio Show w ubiegłym roku. To na nim zestaw Madral/Audiovave (mini-monitorki) pokazał taki "power" że nie mogłem wyjść z podziwu jak takie małe kolumienki mogą tak zagrać. Możesz sprawdzić czy Twój subwoofer daje sobie radę z szybką gitarką.

 

Poza tym mnie bardzo podobały się takie koncerty :

- Mike Oldfield - Tubular Bells II (Live at Edinburgh)

- Mythodea - Music for the Nasa Mission : 2001 Mars Odyssey

- Depeche Mode - One Night in Paris - The Exciter Tour 2001

- Robbie Williams - Concert At Royal Albert Hall

- Diana Krall - Live in Paris

- Queen - Live At Wembley '86

- Roger Waters - In The Flesh

- The Robbie Williams Show (2003)

- Sade - Live In Concert (San Diego Open Air Theatre 1993)

- The Corrs - Live in London

- Sade - Lovers Live

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem. Przymierzam się do kupna głosników do pokoju 2,7x4,2 czyli 11,3 m2 i czy jest sens inwestować w kolumny podłogowe ?? Mam na myśli ten zestaw KODA AV707+ SW850 + amplituner DRA-660 za 2700 zł, bo z tego co wyczytałem wygląda że może być kiepsko w tak małym pomieszczeniu. Wszystko to będzie podpiete pod Audigy 2 do kompa. A może dać sobie spokój i kupic zestaw Cretive Megaworks za 1600 ?? Czy ten komplet Kody gra dużo lepiej i czy pomieszczenie nie jest zbyt małe ??

http://www.polpak.com.pl/koda_show_prod.ph...how=av707_sw850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem. Przymierzam się do kupna głosników do pokoju 2,7x4,2 czyli 11,3 m2 i czy jest sens inwestować w kolumny podłogowe ?? Mam na myśli ten zestaw KODA AV707+ SW850 + amplituner DRA-660 za 2700 zł, bo z tego co wyczytałem wygląda że może być kiepsko w tak małym pomieszczeniu. Wszystko to będzie podpiete pod Audigy 2 do kompa. A może dać sobie spokój i kupic zestaw Cretive Megaworks za 1600 ?? Czy ten komplet Kody gra dużo lepiej i czy pomieszczenie nie jest zbyt małe ??http://www.polpak.com.pl/koda_show_prod.php?show=av707_sw850

Creative to glosniki do kompa, nie do muzyki :). I raczej rozejzyj sie za czyms mniejszym - za ta sama kase dostaniesz fajniejszy sprzet i jeszcze lepiej naglosni Ci to pomieszczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pitt wrzuc na ten serwer jak mozesz troche mp3 do testowania w szczegolnosci basu , ale jak masz jeszcze inne to tez.

 

thx

Oki - tylko że mam tego ok 220 MB a na serwerze uczelnianym nie ma tyle miejsca (ok 80 - 100) - narazie podaje spis co mam i najwyżej wrzuce to na raty. Jak już bedzie to dam znać.

 

:arrow: Bass Tests

http://zeus.polsl.gliwice.pl/~pitt/Bass Tests.txt

 

:arrow: Special Effects (surround itp)

http://zeus.polsl.gliwice.pl/~pitt/Special Effects.txt

 

BTW. :arrow: Vengeance - ciekawa godzina pisania postu (4:02) :lol: - czyżbyś grał też w ta przygodówke we flashu z Oślej ? - mnie naprawdę wciągnęło i ok 3:30 byłem na 10 lvl i już miałem dość :D

 

http://www.albartus.com/motas/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pitt wrzuc na ten serwer jak mozesz troche mp3 do testowania w szczegolnosci basu , ale jak masz jeszcze inne to tez.

 

thx

Oki - tylko że mam tego ok 220 MB a na serwerze uczelnianym nie ma tyle miejsca (ok 80 - 100) - narazie podaje spis co mam i najwyżej wrzuce to na raty. Jak już bedzie to dam znać.

 

:arrow: Bass Tests

http://zeus.polsl.gliwice.pl/~pitt/Bass Tests.txt

 

:arrow: Special Effects (surround itp)

http://zeus.polsl.gliwice.pl/~pitt/Special Effects.txt

 

BTW. :arrow: Vengeance - ciekawa godzina pisania postu (4:02) :lol: - czyżbyś grał też w ta przygodówke we flashu z Oślej ? - mnie naprawdę wciągnęło i ok 3:30 byłem na 10 lvl i już miałem dość :D

 

http://www.albartus.com/motas/

thx :] nie nie gralem w ta gre:D poprostu wrocilem z ferii;]]

wiesz, najlepiej jakbys wrzucil ich troche wedlug wlasnego uznania.

nie potrzebuje 200mb mp3 do testowania:D wystarczy kilka:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sound effects - th Century Fox Trailer.mp3

sound effects - war scene.mp3

sound effects - Train.mp3

sound effects - lion's roar.mp3

sound effects - machine gun rapid fire.mp3

sound effects - military jet fighter passing overhead.mp3

sound effects - african drums, native chanting.mp

THX Bass 305 - 305 Tweeter Test.mp3

Quad Maximus - Bass Test (Very Loud Bass With Peaks From 63-20 Hz).mp3

Audiophile Tests - Bass Resonance Test.mp3

Competiton Bass - Extreme Woofer Test.mp3

Bass Zone - Xplod System Test Disk.mp3

 

Jakby nie sprawilo problemu to bylbym bardzo wdzieczny za te pliczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem. Przymierzam się do kupna głosników do pokoju 2,7x4,2 czyli 11,3 m2 i czy jest sens inwestować w kolumny podłogowe ?? Mam na myśli ten zestaw KODA AV707+ SW850 + amplituner DRA-660 za 2700 zł, bo z tego co wyczytałem wygląda że może być kiepsko w tak małym pomieszczeniu. Wszystko to będzie podpiete pod Audigy 2 do kompa. A może dać sobie spokój i kupic zestaw Cretive Megaworks za 1600 ?? Czy ten komplet Kody gra dużo lepiej i czy pomieszczenie nie jest zbyt małe ??http://www.polpak.com.pl/koda_show_prod.php?show=av707_sw850

Creative to glosniki do kompa, nie do muzyki :). I raczej rozejzyj sie za czyms mniejszym - za ta sama kase dostaniesz fajniejszy sprzet i jeszcze lepiej naglosni Ci to pomieszczenie

Czyli ta KODA to zbyt wiele jak na 11 m2 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta KODA to zbyt wiele jak na 11 m2 ???

Niekoniecznie - jesli kupiłbyć np jakieś monitorki na front to i tak sensownie było by je ustawić na jakiś podstawkach - a to w efekcie zajmie tyle samo miejsca co te podłogowe (tymbardziej że nie sa one jakieś wielkie). Ogólnie wstawienie pełnego 5.1 do takiego pokoju jest trudne, ale i tak zamiast tych zestawów komputerowych wybrałbym tą Kode (będzie to zakup bardziej przyszłościowy) - tylko zamiast Subwoofera SW850 weź SW1000 - jest o wiele lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie będzie mi tu za bardzo dudnić ?? Bo trochę się naczytałem i gdzies było napisane że dźwięk z głośników 3 drożnych musi się stopić w całość żeby efekt był zadowalający, a do tego trzeba trochę przestrzeni, ja od przednich głośników będę oddalony o około 3 m, a od tylnych tylko o 1 m. Czy to wystarczy ?? I ten SW 1000 to pójdzie z amplitunerem, który jest w komplecie - DRA 660 ?? A może coś takiego - PANASONIC SC-HT500 ???

http://www.maxaudio.pl/sklep/artykul/id/2599

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...