Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

to nie ma sensu kupowanie takiego "słabeusza" ? http://allegro.pl/item135511745_denon_pma_...gwarancji_.html

 

To nie chodzi tylko o moc tranzystorów ale przede wszystkim o wydajne zaśilanie i o kondy o wystarczajacej pojemnośći,wcześniej była mowa przede wszystkim o tanich ampli i wzmakach,np: wzmak o stosunkowo małej mocy ale o wydajnym zaśilaniu i dobrej konstrukcji zagra o wiele lepiej niż ten co ma mocniejsze tranzystory ale słabe zasilanie tak jak wyzej napisałem, bo się będzie po prostu prądowo zatykał tak jak śiłacz ze słabym sercem ,co z tego że ma siłę jak się ciągle duśi i zatyka,sapie hehe . A co do tego denona to nie wiem jaką ma konstrukcję wewnetrzną i go nie słyszałem więc trudno powiedziec jak on zagra.

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zbudowałem sobie zestaw kolumny plus wzmacniacz. Źródłem dźwięku jest komputer z kartą muzyczną Audigy ES ze sterownikami na Audigy 2.

Kolumny firmy KBRX

Moc 200W

Impedencja 4-16ohm

33-22000Hz

Wzmacniacz był Technics SU-8055 ale po jakimś niecałym roku padł układ STK0050 i nikt nie jest w stanie go naprawić bo mówi, że się nie da. Stąd chcę zakupić "nowy" wzmacniacz.... nie znam się i nie wiem jaki dobrać do tych kolumn... cena... hm chyba w granicy 400-500 starczy na coś dobrego?

Pomoże mi ktoś? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm trzeba by porównać ampli 7.1 i zwykłe stereo podczas grania w .... stereo.

 

A audio klan w Katowicach z tego co u nich widziałem mają B&W, Wafli brak , Yamaszki , Primare ( raczej nie ten przedział cenowy ) , Rotel ( to muszę posłuchać ).

 

Znacie jakieś sklepy w centrum Katowic Audio ( zależy mi na odsłuchu jeszcze Poneer ).

 

ps. przydało by się by Yamaha zainteresowała sie bi-amp w tańszych ampli niż RX-V1600

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś sklepy w centrum Katowic Audio ( zależy mi na odsłuchu jeszcze Poneer ).

TOP Hi-fi na warszawskiej, jakiś badziewny jest na przeciwko dworca, pełno JBLi i innych HK. No i jakiś tam high-endowy koło placu wolności, ale tam nawet nie wchodziłem. Ten na warszawskiej jest cacy.

 

Ze wzmacholi tam masz Rotle i Marantze. Yamahy chyba też... kolumny Yamahy na pewno mają, bo słuchałem ;> I nie wiedzą co to karta USB z burr-brownem bo na siłe mnie przekonywali do cd-playera xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOP Hi-fi na warszawskiej, jakiś badziewny jest na przeciwko dworca, pełno JBLi i innych HK. No i jakiś tam high-endowy koło placu wolności, ale tam nawet nie wchodziłem. Ten na warszawskiej jest cacy.

 

Ze wzmacholi tam masz Rotle i Marantze. Yamahy chyba też... kolumny Yamahy na pewno mają, bo słuchałem ;> I nie wiedzą co to karta USB z burr-brownem bo na siłe mnie przekonywali do cd-playera xD

Heh no ja ten sklep ochrzciłem "audio klan " ( top hifi ) ;) - byłem tam sprawdzić co mają na półkach ;) I wielka szkoda żę nie mają Wharfedale i Pioneer

 

ps. sprzedawca twierdził swoją drogą że wharfedale nie ma na prawdę głośników kevlarowych tylko to jest imitacja bo jedynie B&W ma tę technologię dupont

 

ale znam ich jazgot bo oni zawsze chwalą co mają w ofercie a wszystko inne bluzgają

 

niedawno tam byłem i facet mi powiedział że ampli budżetowe mają pełną moc na wszystkich kanałach - to dowód że bredzą bo pomiary np. w Audio mówią coś zupełnie innego.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale znam ich jazgot bo oni zawsze chwalą co mają w ofercie a wsio inne bluzgają

Mi jeden ze sprzedawców wyskoczył że Audio Academy nie są fajne ;X

 

EDIT

 

a byles w tym high-end audio przy Genesis? ;D Tam w ogole sa ciagle drzwi zamkniete bo trzeba zadzwonic chyba xD Pewno mają tam fajne klocki (na waw mają nautilusy za 10k wiec zle nie jest ;X)

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarkazz

hehe to nie jestes pierwszy na ktorego robia oczy jezeli mowisz a karcie usb z daciem burrbrowna, kiedys zapadlem z laptopem i z karta do salonu hi-fi to sie goscie nie mogli nadziwic jak to dobrze tak grac potrafi

jeden stwierdzil nawet ze lepiej mu sie podoba dzwiek z pcm2702 niz rotela 02 bo niby jakos tak gladziej milej i przestrzenniej - fajne jest ze oczywiscie cala ekipa reaguje na magiczne slowo burrbrown a pozniej nie posiada sie ze zdumienia ze sprzet za niecale 100zl tak wymiata ;)

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem wczoraj ampli Pioneer VSX-916 na Wharfedale Diamond 9.5 ,niestety nie w trybie BI-AMP no i stwierdzam że ma nawet dosyć wyrównane (liniowe)brzmienie i dość kontrolowany bas a w audio widziałem (jak byłem w empiku )to że redaktor napisał że brzmienie tego ampli jest delikatne ,no tak widać że ten redaktor nie lubi po prostu ampli by JAPAN bo jak by to był wzmak jakiejś jedynie słusznej audiofilskiej firmy to by napisał że jest liniowy ,a nie napisał nic o tym żeby jakaś częstotliwość była faworyzowana lub obcięta,czyli jak jakiś ampli jest liniowy(AUDIOFILSKI=LINIOWY) to cieżko jest im to przyznać ,po za tym zauważyłem jeszcze co do wad że ampli miał minimalnie za mały wykop ale pewnie w BI-AMP by to poprawił ,CHOCIAŻ W TEJ KLASIE CENOWEJ ZASILANIE MOŻE BYĆ JESZCZE NIECO CHERLAWE ,ale jak to mówią jaka płaca taka praca albo ile dasz tyle masz hehe :lol: .

 

 

 

Porównanie :TEST: Pioneer VSX-416, VSX-516 und VSX-916

 

Tu są jakieś kontrowersje:VSX-516&916 na testach

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma nadzieje, ze w koncu dotrze ;) ) cd z przetwornikiem c/a A. Stelmacha i 2702 nie ma startu.

Jak to jest z tym przetwornikiem Stelmacha ? wysyłasz mu swój stary kiepski CD a wraca jako sprzęt porównywalny z jaka klasą cenową CD-KÓW ? .

 

Znalazłem na temat:

Przetwornik C/A Andrzeja Stelmacha

Kilka słów o historii konstruowania przetwornika D/A

 

Znalazem cenę modyfikacji=Niecałe 600zł hmm za 1000 zł mam np dobry Marantz CD 5001

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie sie bawic w takie porownania- moj cd/wzmacniacz/zestaw kolumn za x gra jak cos za 10x ;) Obecna wersja przetwornika ma lepsze elementy niz ta, ktorej test podlinkowales. Na stronie autora jest update http://andrzejstel.webpark.pl/

A co do montazu- mozesz wyslac albo zamowic sam uklad i wpakowac go do odtwarzacza na wlasna reke. Ja wybralem trzecia droge i kupilem cd, ktory byl juz zmodyfikowany. Dodatkowo mial jeszcze korekty Kustagona (zegar, filtr).

Calosc siedzi w Denonie 1420. DAC podpiety jest pod wyjscia ze stala glosnoscia, a te z regulowana sa polaczone z oryginalnym ukladem Denona. Roznica jest kolosalna. Naprawde kolosalna. Pisze to jako osoba, ktora zupelnie nie wierzy w magiczne dzialanie kabli za 10tys zl, nie dostrzega cudownych skutkow plyt demagnetyzujacych i nie opisuje swoich erotycznych doznan zwiazanych z przesunieciem kolumny o 2 mm w lewo. Zeby pisac o roznicy musze ja wyraznie czuc na kazdej plycie. Nawet takiej salbo nagranej i sluchanej po raz drugi w zyciu.

I w tym przypadku ja slychac. Natmiast obiektywnie stwierdzam, ze w przypadku tego Denona DAC mial ulatwione zadanie bo oryginale brzmienie tego cd jest po prostu marne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem wczoraj ampli Pioneer VSX-916 na Wharfedale Diamond 9.5 ,niestety nie w trybie BI-AMP no i stwierdzam że ma nawet dosyć wyrównane (liniowe)brzmienie i dość kontrolowany bas a w audio widziałem (jak byłem w empiku )to że redaktor napisał że brzmienie tego ampli jest delikatne ,no tak widać że ten redaktor nie lubi po prostu ampli by JAPAN bo jak by to był wzmak jakiejś jedynie słusznej audiofilskiej firmy to by napisał że jest liniowy ,a nie napisał nic o tym żeby jakaś częstotliwość była faworyzowana lub obcięta,czyli jak jakiś ampli jest liniowy(AUDIOFILSKI=LINIOWY) to cieżko jest im to przyznać ,po za tym zauważyłem jeszcze co do wad że ampli miał minimalnie za mały wykop ale pewnie w BI-AMP by to poprawił ,CHOCIAŻ W TEJ KLASIE CENOWEJ ZASILANIE MOŻE BYĆ JESZCZE NIECO CHERLAWE ,ale jak to mówią jaka płaca taka praca albo ile dasz tyle masz hehe :lol: .

 

 

 

Porównanie :TEST: Pioneer VSX-416, VSX-516 und VSX-916

 

Tu są jakieś kontrowersje:VSX-516&916 na testach

Co prawda to prawda. 9.5 są spore ... i do tego ten tryb "single-amp". Myślę że w bi-amp i wharfedale 9.1 powinno być znacznie lepiej jeśli chodzi o wyczerpanie potencjału głośników - dobre wysterowanie.

 

Popatrzcie na te wykresy:

http://stereophile.com/standloudspeakers/1...ale/index3.html

 

Widać na nich że Wharfedale 9.1 ma górkę + 6 db - to mnie niepokoiło więc wymyśliłem jak to naprawić po "audiofilsku" jeśli nie całkowicie to przynajmniej częściowo. Mianowicie , popatrzcie na wykres przedstawiający częstotliwości pracy poszczególnych przetworników. Niskotonowiec kończy pracę na 10 khz a nie ma dołow w jego paśmie (wewnątrz jego pasma) poniżej 0 dB od średniej - EDIT poza szpilka na 1400 Hz. Jeśli by obniżyć o 3 dB moc niskotonowca dostaniemy liniowość +- 3dB w całym paśmie ( razem ze szpilką przy 1400 to raczej +-4 dB ), co można ustawić w bi-amp.

 

ps. czy Pioneer 916 ma możliwość regulacji stosunku mocy końcówek w trybie bi-amp ?

 

ps2. jednak jest jeden minus - dolna średnica będzie nieco przyciszona ( 250 Hz - 1 khz EDIT zakres jest do 10 k ale wpływ głośnika niskotonowego zmniejsza się wraz ze wzrostem częstotliwości ) co prawda nie więcej niż 3 dB ale zakres dosyć szeroki więc może przeszkadzać

 

ps3. choć z drugiej stony w zakresie 250-1k można też dopatrzyć się łuku o szczycie +3dB wzgl. krańców więc jednak powinno to zdać egzamin ( dolna średnica nie będzie znowu tak przyciszona jak przypuszczałem wyżej i średnio tak RMS z całości zakresu 250-1k można powiedzieć że będzie to ok -1,5 dB w tym zakresie )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Waszym zdaniem spisują się systemy autokalibracji ( MCACC , YPAO ) ? Może są wystarczająco dobre aby w stereo użyć je do wyrównania pasma bez konsekwencji w postaci innych zniekształceń?

Coś tam może to poprawia z grubsza jakieś wyrażniejsze odstępstwa od normy ale jest to bardziej zoptymalizowane dla systemu wielokanałowego w celu wyrównania głośnośći pomiędzy głośnikami które przeważnie nie są ustawione w jednakowej odległości,hmm gdyby to było takie proste to pewnie nie byłyby potrzebne zwrotnice w głośnikach po prostu byś zrobił pomiar mikrofonem z ampli i po chwili miał byś idealnie płaską charaterystykę przenoszenia dostosowaną specjalnie pod swój pokój hehe ,ale nawet zakładając że byłoby to możliwe to musialbyś robić pomiar za każdym razem w przypadku zmiany akustyki pokoju czyli np:zasłony w oknach są zasunięte lub otwarte ,czy jesteś w pokoju sam czy też jest wiecej osób,po zakupie nowego łóżka do spania o odmiennym wspułczynniku odbicia lub pochłaniania fali dżwiekowej poza tym wazon i jego ustawienie też może zaburzyć kierunkowość a tym samym lokalizację pozornych źródeł dżwięku tak że pomiarom nie byłoby końca hehe!.

 

O YPAO:

Yamaha stworzyła pierwsze na świecie amplitunery umożliwiające korzystanie z 10-pasmowego korektora parametrycznego który automatycznie modyfikuje wyjściowy sygnał audio, aby optymalnie dopasować brzmienie do cech akustycznych danego pomieszczenia. Urządzenie jest wyposażone w wysokiej jakości mikrofon optymalizatora, który umieszczamy jest w miejscu, z którego najczęściej słuchamy. Włączenie funkcji YPAO powoduje wyemitowanie tonów testowych z kolumn. Tony te są odbierane przez mikrofon optymalizatora a następnie analizowane. W oparciu o uzyskane wyniki, szereg parametrów audio podlega dokładnej kalibracji w celu zoptymalizowania brzmienia w pozycji odsłuchu. Słuchamy zatem nie tylko dźwięku lepszej jakości, ale dźwięku NAJLEPSZEGO dla każdego pomieszczenia.

 

YPAO w amplitunerach Yamahy

 

Pioneer MCACC PREZENTCJA ROZWIŃ MENU

Systemy autokalibracji w ampli : MCACC i inne

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , ale głównie chodzi o korekcję znacznych odstępstw od płaskiej charakterystyki. Poza tym te ampli mają łącze komputerowe dzięki czemu możemy wyświetlić na ekranie PC wykres natężenia przed i po korekcji ( obecnie nadal RS 232 mam nadzieję że pojawią się USB w przyszłości ). Wiadomo że ten system ideału nam nie zrobi ale mam nadzieję że z gór 6 dB zrobi coś pokroju +-2 dB a może nawet 1 dB i akurat sądzę że zasłony czy większa ilość osób nie ma aż kilku decybelowego wpływu na pasmo więc generalnie trochę przesadne jest twierdzenie że zasłaniamy zasłony i przychodzi znajoma a wykres przy pewnej częstotliwości/częstotliwościach się zmiania o więcej niż powiedzmy 1dB. Wszystko można by sprawdzić, zbadać i w formie wykresów graficznych przedstawić tutaj na forum ( np. wiedzielibyśmy jaki wpływ mają zasłony - sądzę że raczej minimalny w porównaniu z odchyłkami samych kolumn gdzie czasem jest +-6dB ) .... tylko nie mamy użytkownika z ampli typu Yamaha YPAO czy Pioneer MCACC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie mi pomoc w ustawieniu glosnikow w moim pokoju. Bo nie moge sobie z tym dac rady. Dzis postawnowilem zrobic male przemeblowanie aby uzyskac lepszy dzwiek (szersze pasmo). Udalo sie to w 100% gra znacznie lepiej i dokladnie, lecz jedna rzecz uciekla -bas. Tzn jest, czuc go w miejscu gdzie siedze, lecz jest naprawde slabo wyczuwalny i nie schodzi tak nisko jak przedtem. Natomiast kiedy zmienie pozycje siedziska tzn odjade w tyl z fotelem to bas tam wlasnie jest i czuc go tam doskonale i to taki jaki powinien byc czyli niski. Tak samo czuc go w lewym tylnym rogu pokoju nigdzie indziej. Czy mozecie mi powiedziec dlaczego sie tak dzieje i co zle ustawilem.

post-9454-1162037605_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bylo wczesniej :D I basik byl gites wtedy ale glosniki byly w odleglosci 1m od siebie i nie bylo takiej przestrzeni.

W niektórych miejscach pomieszczenia bas jest podbity co jest spowodowane np. zjawiskiem fali stojącej , nałożenia się czestotliwości lub rezonansem - w moim pomieszczeniu też są takie punkty gdzie bas jest "podbity" ale część innych częśtotliwości jest przycięta .

 

ps. sarkazz napisał : "Trójkąt równoboczny, ty i głośniki na wierzchołkach." - tak się ustawia głośniki w studiu i też takie ustawienie polecam do domu wówczas uzyskasz to co chciał przekazać realizator-kompozytor - ale stalowa zasada jest taka aby trójkąt był przynajmniej równoramienny ( najlepiej równoboczny ) - ustawienie w którym jeden głośnik jest dalej niż drugi jest raczej nie dopuszczalne :wink:

 

aha - jest jeszcze kwestia położenia uszu słuchacza wzgl. głośników - w rozwiązaniach studyjnych kolumny maja taką konstrukcję zwrotnicy że uszy słuchacza powinny być między głośnikiem nisko a wysoko tonowym - w hi-fi zwykle jest to tak zestrojone że uszy powinny być na wysokości głośników wysoko tonowych

 

ps. napisałeś żę chcesz tak ustawić kolumny aby było szersze pasmo ( przenoszenia? ) - ustawienie kolumn nie wpłynie na przedział częstotliwości które kolumna amituje ( w sumie oczywiste prawda ? :wink: )

 

pssss. Pioneer 916 ma USB - jestem ciekaw czy przezeń też można ploty z pomierzonymi wykresami przesyłać do PC

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wrocilem do punktu wyjscia i ustawilem tak jak radzil Sarkazz (czyli jak bylo na poczatku :D) z tym ze udalo mi sie wygospodarowac wiecej przestrzni i rozsunalem glosniki bardziej. Udalo mi sie dzieki temu uzyskac to co chcialem, wiec dzieki za pomoc :D A co do "szerszego pasma" to chodzilo mi o rozciagniecie sceny dzwiekowej, gdyz glosniczki na poczatku saly w odleglosci 1 m od siebie i wszystko sie zlewalo. Wystarczylo je rozsunac jeszzce o 1 m i teraz jak dla mnie jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wrocilem do punktu wyjscia i ustawilem tak jak radzil Sarkazz (czyli jak bylo na poczatku :D) z tym ze udalo mi sie wygospodarowac wiecej przestrzni i rozsunalem glosniki bardziej. Udalo mi sie dzieki temu uzyskac to co chcialem, wiec dzieki za pomoc :D A co do "szerszego pasma" to chodzilo mi o rozciagniecie sceny dzwiekowej, gdyz glosniczki na poczatku saly w odleglosci 1 m od siebie i wszystko sie zlewalo. Wystarczylo je rozsunac jeszzce o 1 m i teraz jak dla mnie jest super.

No też tak myślałem że musiało Ci chodzić o scenę ;)

 

Też lubię szerszą ale nie można przesadzić bo traci się na głębokości/punktowości środka - nie wiem jak to ująć słowami ale pewne jest że za szeroko też nie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótkie zwięłe pytania

1. Co musze kupić aby zrobić jakieś przyzwoite głośniki do pcta (głośnik basowy i wysoko tonowy)

2. Co to jest zwrotnica

3. Moge do tego użyć wzmacniacza samochodowego? :D Czy poszukać jakiegoś wzmaka homemade? (bardzo zależy mi na cenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótkie zwięłe pytania

1. Co musze kupić aby zrobić jakieś przyzwoite głośniki do pcta (głośnik basowy i wysoko tonowy)

2. Co to jest zwrotnica

3. Moge do tego użyć wzmacniacza samochodowego? :D Czy poszukać jakiegoś wzmaka homemade? (bardzo zależy mi na cenie).

2- zwrotnica to układ elektryczny ( też może być elektroniczny ) mający na celu podział pasma na 2 lub więcej zakresów np. zakres 1 dla głośśnika niskotonowego z odcięcięciem rozpoczynającym się na np. 2 khz po czym następuje z odpowiednia stromością zmniejszanie amplitudy wraz z dalszym wzrostem częstotliwości . Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótkie zwięłe pytania

1. Co musze kupić aby zrobić jakieś przyzwoite głośniki do pcta (głośnik basowy i wysoko tonowy)

2. Co to jest zwrotnica

3. Moge do tego użyć wzmacniacza samochodowego? :D Czy poszukać jakiegoś wzmaka homemade? (bardzo zależy mi na cenie).

1. Najlepiej zajrzyj na DIYaudio i Audiomania

 

3. Mozesz, ale potrzebowalbys przetwornicy. To wzmak samochodowy, a nie domowy :) Lepiej kup jakas stara Yamahe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2- zwrotnica to układ elektryczny ( też może być elektroniczny ) mający na celu podział pasma na 2 lub więcej zakresów np. zakres 1 dla głośśnika niskotonowego z odcięcięciem rozpoczynającym się na np. 2 khz po czym następuje z odpowiednia stromością zmniejszanie amplitudy wraz z dalszym wzrostem częstotliwości .

 

1. Najlepiej zajrzyj na DIYaudio i Audiomania

 

3. Mozesz, ale potrzebowalbys przetwornicy. To wzmak samochodowy, a nie domowy :) Lepiej kup jakas stara Yamahe...

2. Czyli chcąc mieć w głośniku 2 głośniki - niskotonowy i wysokotonowy, musze zastosować zwrotnice tak?

Na allegro są takie za ~35zł - musiałbym kupić 2 takie? do prawego i lewego głośnika? czy wychodzi 1 sygnał i rodzielany jest w zwrotnicy na 4 (2x bass, 2x sopran). Wiem że zwrotnice projektowane są pod konkretne głośniki... a tych jeszcze nie mam upatrzonych (patrz pkt 3)

1. Znam te vortale - stąd własnie pomysł na zrobienie własnych głośników :)

3. Czyli jednakl lepiej zainwestować w jakiś domowy? Jaki polecasz? Priorytetem jest cena...

Aha - jakich głośniki kupić? (wygaru mieć nie muszą jakiegoś olbrzymiego - ale jakość dźwięku musi być przyzwoita)

 

Dzieki za odpowiedzi :*

 

 

ALBO....

mam starą wieże której nie używam, kiedyś była podłączona do pcta, ale głośniki w niej potwornie pierdziały - może tam wymienie głośniki na jakieś ludzkie (są 2 w 1 kolumnie - 1 duży (10cm) i taki malutki)..

duże mają po 10w 4ohm (AMSTRAD)

a małe po 5W 4ohm (też amstrad)

stara to wieża, bardzo stara ;)

ale wzmacniacz w sobie ma... więc może takie głośniki poddać renowacj ;)

aha - nie ma tam żadnej zwrotnicy, tylko głośnik duży i mały połączone są za pomocą jednego kondensatorka...

czy moje poprotu wyalić tamte głośniki i wstawić nowe, łącząc w identyczny sposób jak są obecne?

ew. zamiast 10 wstawić 13stki lub większe...

Można jeszcze w jakiś sposób poprawić jakośc brzmienia tych głośników?

Teraz własnie taki pomysł wpadł mi do głowy - nie będę robił od nowa kolumn, ani kupował wzmaka, tylko wykorzystam to co mam - wieża a w niej wzmacniacz, i obudowy od starych głośników....

taniej a efekt NAPEWNO będzie lepszy, niżeli nic bym nie zrobił ;D) - przynajmniej pierdzieć nie bedzie....

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...