Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Pomieszczenia posiadam różne, w domu to <20m2 a w akademiku to nie wiem, trzeba mierzyć.

Mam dwie opcje między którymi sie wacham:

1. kupić subwoofer + np. Dali concept 1 lub 2 lub wharfedale 9.1 (muszą być efektywne, tzn. "głośne")

2. porządne podłogówki, takie, żeby basu nie brakło i potrafił zatrząść (przydałoby mi sie posłuchać kody av702, a nie mam gdzie), albo Jamo E680 - 2x20cm w jednej kolumnie, to już coś, a i wykonanie niegłupie.

Nie chce wywalać kasy w błoto i później zmieniać jak mi nie bedzie pasowało. Nie chce też kupować drogich kolumn, skoro są też troche tańsze i też dobre jak koda702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oka, wczoraj wreszcie skompletowalem sprzet (Rotel RA-931 MkII I Wharfedale 9.1) i musze powiedziec ze odpadlem! :blink:

Odpalilem, siadlem i oniemialem. Myslalem ze bedzie znaczna roznica w stosunku do Creative P380 (ok., tani zestaw) ale nie myslalem ze az taka! Po prostu slysze muzyke! :D A jaka przestrzen!

Nie mialem czasu pogrzac glosnikow bo byl juz pozny wieczor jak wszystko stalo ale i tak roznica jest kolosalna! Nawet moja dziewczyna, ktora krzywo patrzyla na moje godziny na forach i wydawanie pieniadzy :wink: usiadla, posluchala i powiedziala: Wow!! Warto bylo. :D.

Slychac kazdy dzwiek i instrument, ale wszystko laczy sie w przyjemna, relaksujaca calosc. Wczoraj puscilem The Gathering (CD audio) i Telepopmusic (mp3 256kbs) i nie moglem sie oderwac jak pani z Telepopmusic zaczela szeptac!

Slychac tez roznice pomiedzy audio a mp3 - 256 jest ok, ale 192 juz slabsze a ponizej jednak muzyka duzo traci..

I to wszystko na zintergowanym Realteku 97 (przynajmniej do swiat)! Dzisiaj podpinam klocka CD no i przez weekend troche pogrzeje glosniki i wtedy zdam relacje co i jak.

Odnosnie glosnikow komputerowych: uwazam ze zadne 2.1 nie maja szans z kolumnami i wzmacniaczem. Chyba ze ktos lubi tony niekoniecznie dobrej jakosci basu - to jego sprawa. Tu basik jest delikatniejszy, miekki a nie dudniacy i walacy po scianach. Natomiast co do srednich i wysokich tonow to jest po prostu przepasc! I nie wierze ze przykladowo Logitech Z-2300 potrafia tak zagrac.

Jedyna przewage moga miec dobre 5.1 jezeli chodzi o filmy dobrej jakosci i niektore gry. Bo jezeli chodzi o muzyke to tylko wzmacniacz i kolumny!

I'm a believer! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz na wzmacniacz?

Narazie mam technicsa a800s, w domu jakąś wieze philipsa, ale to tylko doraźnie, a za wzmacniacz może dałbym ok. 1000, może ciut wiecej.

Przy okazji zapytam sie o ten wzmacniacz: http://allegro.pl/item138852376_yamaha_ax_...stawa_raty.html http://allegro.pl/item139385293_denon_pma_...gwarancji_.html

jak duże kolumny może je uciagnąć, nie tracąc zbytnio kontroli ?

PS. dodam, że wzmacniacz wcale nie musi być nowy.

Edytowane przez Spiler86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie zastanawiałem sie nad nimi, bo to za droga firma. ciekawi mnie jak gra koda av702 i jaki bas z niej uzyskam, ewentualnie podobne kolumny w c. ok. 1000

ja nie czaje bazy skoro chcesz kupic jamo w cenach 1200-1600zl i nagle mowisz ze nie masz pieniedzy na paradigmy gdzie focusy kosztuja nowe w salonie 1200zl, minimonitor 1450zl a monitor 3 1650zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem dzisiaj u kolegi genghiskhana na odsluchach Dali Concept 2.

W porownaniu do moich monitorkow KODA AV965S, Dali ma mniejsze i ladniejsze skrzynki, na pewno lepsze jakosciowo. Brzmienie? Myslalem ze moje kody maja malo basu, ale Dali ma go wcale nie wiecej, schodzi troszke nizej niz u mnie, ale jest taki mieciutki, bez wykopu. Gora bardziej szczegolowa niz u mnie, przestrzen tez lekko na plus, za to moje AV965S w kwestii dynamiki wypadaja znacznie lepiej. Podsumowujac, Dali C2 to godne polecenia monitorki, raczej do spokojniejszej muzyki, mieciutkie i kulturalne.

 

PS

czemu korci mnie przesiadka na podlogowe AV702f...? [;

a nowy wzmak z pospisu wgniata!

gra z taka lekkoscia, az sie prosi zeby pokretlo w prawo przekrecic, ale ma takiego powera ze na godzinie 9 robi jesien sredniowiecza...

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie i panie, mam nadzieje, ze mi cos doradzicie. ;)

 

Zalozylem wczesniej topic dotyczacy planowanego zakupu sprzetu audio (za co dostalem % i skierowanie tutaj :]). Planuje wydac maksymalnie 2000 PLN i chcialbym zakupic wlasciwie sam amplituner i glosniki (zestaw przynajmniej 5.1). Zalezy mi oczywiscie na jak najlepszej jakosci. Pokoj w ktorym rezyduje ma wymiary ~18 m2.

 

Przegladalem strone top-audio, ale na zestawach hi-fi znam sie srednio na jeża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie walnalem troche... mialo byc 3000 PLN :/

Moze byc oczywiscie wiecej niz 5.1 ;)

Acha i pokoj mam kwadratowy - wszystkie rogi narazie wolne + wykladzina :) (w sumie nie wiem czy to ma znaczenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, pogrzeb jeszcze na stronce kody, tam masz zazwyczaj pdfy z recenzji w hifi i muzyka, audio itp. i wtedy wiadomo co konkretnie bierzesz, bo te kolumny w zestawach z pioneerem sa jakies dziwne, jakoś tak odpustowo wyglądają imo. Do tego imho lepiej wziac zestaw z ampli kody, bo upusty są większe, pioneery sprowadzaja i w zwiazku z tym nie moga az tak tanio w zestawach sprzedawac itp.

 

edit

 

i jak już pioneer, to moze z Tagami, one lepsze niż kody są, świetne recki zbierają

 

http://www.koda.pl/pl/index.php?katg=26&kat=201#x

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako byly wlasciciel kolumn firmy Koda, stwierdzam,ze te recenzje sa pisane na zasadzie klient placi-klient wymaga i nijak sie maja do rzeczywistosci ;)

Idealna recenzja moich bylych kolumn to-cena budzetowa i taki sam dzwiek. A recenzent polecial z jakimis bzdurami,ze nawet jakby byly 2 razy drozsze,to ciagle okazyjne, itd.

Natomiast co do samego zestawu, to zastanowilbym sie czy pakowanie 5 kolumn i suba d 18 metrow ma sens. Jak mam w podobnym metrazu dwie,a i tak sie dusza i czekam na wiosenna przeprowadzke do ~25m.

Bedziesz na tych kolumach praktycznie siedzial. Nie mowiac juz o subie, ktory najlepiej bedzie brzmiec pewnie u sasiada albo przynajmniej w kuchni.

Edytowane przez Vasago

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie KODY miales, ale recenzja moich AV965S w HiFi i muzyka jest jak najbardziej trafna i nie wierze zeby w cenie 300zl!!! (bo tyle dalem za nowki) dostal cos porownywalnego, ba nawet za te 550 (cena w polpaku) - nie ma takiej opcji, do 1000zl maja niewielka konkurencje. Przynajmniej z tego co mialem okazje sluchac - np. Dali Concept 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, kupilem jedne z ostatnich sztuk jak jakis salon audio likwidowali, jak ktos z wro chce posluchac to zapraszam

 

PS

niedlugo bedzie sie chcial pozbyc... :P

przesiadka na AV 702F

 

tu macie recenzje - http://polpak.com.pl/pl/recenzje/2004-02HI...ODA%20AV965.pdf

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby czemu nowe? Ja wcale nie mam ochoty deprecjonowac twoich kolumn i ciesze sie,ze jestes z nich zadowolony.

Wcinam sie, bo wchodzi to sporo osob z pytaniem co kupic za 500/700/1000/1500 i ciagle slyszy te same nazwy. W tym wlasnie Kody. A mozna zdecydowanie lepiej o ile nie chce sie miec kolumn na jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze mozna trafic jakas okazje i wyrwac porzadny sprzet za 60% ale to wymaga czasu...

 

A skoro juz jestes za uzywkami i irytuje cie widok postow, w ktorych n-ty raz poleca sie to samo - zablysnij, pomoz innym w doborze i wymien kilka modeli...

 

Moze mi cos doradzisz uzywanego do 1000zl - podlogowki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi cos doradzisz uzywanego do 1000zl - podlogowki?

ja dorzuce swoje...

 

http://www.allegro.pl/item140698564_tdl_rt...e_brytyjki.html - ....RTLki stare dobre czasy pierwszorzedne kolumienki

 

http://www.allegro.pl/item140727037_elac_105.html - ... podlogowa wersja swietnych monitorkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...