Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Doradzam regularne sprawdzanie:

http://www.audiostereo.pl/ogloszenia.html

http://www.hifi.pl/gielda/wyswietl.php?grupa=kolumnydo2000

 

Czesto pojawiaja sie oferty sprzedazy, od ludzi, ktozry po prostu wymieniaja swoje stare kolumny i nie sa handlarzami z Allegro ze 100% narzutem. Chociaz tacy tez sie trafiaja.

Nie wiem jaki dzwiek cie interesuje. W okolicach tysiaca mozesz sie przymierzac do podstawowych B&W, Cabasse, Tannoyow, Avance'ow. Kiedys widzialem pierwsze Hyperiony Audio Academy za niewiele wiecej.

Ogolnie okazje maja to do siebie,ze sa zwykle niespodziewane i raczej niepowtarzalne, wiec trudno mi teraz powiedziec zebys czekal az model x firmy y bedzie do sprzedania za 1050 zl, bo kiedys byl.

 

Ja za 1000 zl kupilem kolumny, ktore byly poprzednikiem tej konstrukcji.

http://akkus.com.pl/index.php?grupa=zestaw...ng=pl&dh=dt

 

Tyle, ze tytanowa kupelke Audaxa zastapiono, na zyczenie kupujacego, jedwabnym Usherem. Oczywiscie wraz z odpowiednia modyfikacja calego projektu. Jak widzisz, ceny a Akkusie dotycza samych czesci i nie i ma juz dodatkowej marzy, ktora powoduje,ze elementy za 500zl po zlozeniu do kupy nagle kosztuja 3tys.

 

No i na koniec male sprostowanie. Nie irytuje mnie,ze ktos poleca Kody. Po prostu sam pamietam jak je kupowalem. Mialem pare groszy i jak najszybciej chcialem sprzet. Poczytalem recenzje, ktore linkuje dystrybutor. Wyszlo mi, ze to okazja roku, no i tak do mnie trafily.

Teraz bym ich juz nie kupil,ale moj stan wiedzy jest zdecydowanie obszerniejszy. Wiem natomiast, ze mechanizm pierwszego zakupu tak wlasnie dziala. Napalamy sie, szybka wizyta np w tym watku. Wszyscy mowia ze Koda fajna, w dodatku tania, no to bierzemy :)

A warto miec jednak swiadomosc,ze na Kodach swiat sie nie konczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajnie, ale ciezko planowac zakup, za ktory nie wiemy ile pieniedzy bedzie trzeba wylozyc i w sumie niewiele wiemy...

 

sprawa tego zestawu z akkusa wyglada interesujaco, ale trudno bez recenzji i mozliwosci odsluchu polegac na słowach "Brzmienie neutralne, dynamiczne i otwarte". Pozostaje jeszcze kwestia montazu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to jest wlasnie problem z okazjami. Nie da sie ich planowac ;)

Ja czekalem az AE Evo3 beda do wziecia z jakiejs promocji/wyprzedazy/zamkniecia sklepu albo drugiej reki. Czekalem,czekalem i sie nie doczekalem, a kasa lezala na polce. I akurat zobaczylem te Akkusy.

No i nie chodzilo mi o to zeby wszyscy na wyscigi zamawiali sobie teraz zestawy w tej firmie (zwlaszcza, ze za 1000zl nic sie tam chyba nie kupi) tylko o przyklad, ze czasem trafi sie cos czego sie wczesniej nie bralo pod uwage. Dlatego czesto warto odlozyc zakup na jakis czas i spokojnie sledzic ogloszenia.

A co dobrzmienia Akkusow to bylbym raczej spokojny, bo wlasciciel tej firmy i jednoczesnie projektant sprzedawanych zestawow jest ze swojej fachowosci znany. Troche opini znajdziesz na wspominanym juz wyzej audiostereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie czytam o tych zestawach na audiostereo i o wrazeniach z tegorocznego AudioShow...

 

prawie kazdy wymienia monitory z Akkusa - wygladaja paskudnie, ale graja cudownie...!

 

patrzac na ten zestaw A-3 po chwili dotarlo do mnie ze cena zestawu to 1 kolumna, a gdzie obudowy, stolarz - 3k minimum

 

jak bede mial tyle na wydanie to powaznie sie zastanowie, ale na pewno nie bedac biednym studencikiem ;P

 

jak dla mnie te av702f beda ok ;P

 

Vasago - tylko mnie zdolowales i nie dziwie sie ze jak masz teraz sprzet takiej klasy jedziesz po kodzie...

 

pozdrawiam

 

B&W 601 S3 za 800zl??? ;O

 

ale i tak interesuja mnie podlogowki

na razie:

 

KODA AV702F

Avance Omega 503???

ELAC 105 II

Mission M34 - za 1200?? gdybym mial dzisiaj kase...

 

zakup planowany na styczen-luty wiec moze sie cos zmieni :)

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje byly uzywane,a jeden z Audaxow ma podklejone 2cm rozciecie membrany. Dlatego kupilem za 900 + wysylka. W sumie wyszlo kolo 1000. Mialem bezsenna noc, bo balem sie naprawianego glosnika i nie wiedzialem czy nie wywalilem kasy w bloto (te glosniki nie sa juz produkowane i przez to bardzo trudne do kupienia). Szczesliwie zostalo to zawodowo naprawione (zgodnie z tym co obiecywal sprzedajacy). Chociaz swiadomosc, ze cos trzeba bylo naprawiac troche mnie czasami drazni :P

No i nie ma co przesadzac z klasa mojego sprzetu. Jakby nie bylo to ciagle budzetowka w ofercie Akkusa ;) Na lepszy mnie nei stac, bo tez jestem biednym studentem. Jak wymienialem wzmacniacz i cd, to musialem urzadzic wyprzedaz wszystkiego co nie bylo przymocowane do podlogi i bylo cos warte ;)

 

PS

Tak dla scislosci-ceny obudow tez figuruja na stronie Akkusa. Sa na samym poczatku opisu.

 

PS2

 

Cos mi sie jeszcze przypomnialo. Jak szukalem nowych kolumn to zainteresowalem sie tez innym polskim producentem. Sluchac nie mialem okazji,ale wymienialem maile z ludzmi, ktorzy je kupili i byli bardzo zadowoleni.

Wiecej tu http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html...17874&p=1#k i ogolnie w watkach o Opus Audio.

Edytowane przez Vasago

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

od pewnego czasu ejstem posiadaczem wzmacniacza sony ta-f6b

jego parametry to 2x100w(8ohm) i muzycznej 2x200(na wskaznikach wysterowania tyle jest) wzmacniacz posiada zasilacz !! 450w, wiec sadze ze drzemie w nim duza moc.

Do tej pory uzywam go z altusa 75 kto sie zna ten wie co do za glosnki, ich moc to 60w mimo to daja rade temu wzmacniaczowi, jednak dzwiek sie z nich wydobywajacy jest conajmniej nieprzyjemny(szczegiolnie wysopkie tony, ntakie zamulone, nieprzyjemne do sluchania) w dodatkui dziwna sprawa bo przy sluchaniu jak stoje kolo glosnika to bass dudni ajk nie wiem co odejde jeden metr dalej i gdzies po prostu znika. W kazdym razie chcialbym kupic jakies pozradne glosniki, chodzi mi o porzadny gleboki bas ale takze o czyeste i przejzyste wyzsze czestotliwosci, co byscie doradzili, kwote jaka planuje preznaczy cto tak no powiedzmy do 600zl, czy znajde cos dobrego?? chodzi oczywiscie o 2 kolumny min 8ohm.

Pozdrawiam i z góry dzieki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kazdym razie chcialbym kupic jakies pozradne glosniki, chodzi mi o porzadny gleboki bas ale takze o czyeste i przejzyste wyzsze czestotliwosci, co byscie doradzili, kwote jaka planuje preznaczy cto tak no powiedzmy do 600zl, czy znajde cos dobrego?? chodzi oczywiscie o 2 kolumny min 8ohm.

Jaka wielkość pokoju? Poza tym jeśli bas Ci się gubi, to może akustyka pomieszczenia jest nienajlepsza, albo podpiąłeś kolumny w przeciwfazie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie akustyka pokju jest bardzi kiepska(pokuj na poddaszu spadzisty dach i te rzeczy) pokuj dosyc duzy 24m kwadrateowe.

ale generalnie to dosyc mocno zalezy od glosnikow, gdyz tlasnie na altusach ten bas po prostu znika, dokladnie jak jest zbudowany pokuj jutro zamieszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem szczęśliwym posiadaczem wzmaka Dual'a 5060 Audiophile Concept i monitorów Denon by Mission (te z allegro) przymierzam się powoli do kompletowania kina domowego. Baaardzo odpowiada mi brzmienie tego wzmaka. Muzyka to dużo old schoolowego (slick rick, grandmaster flash) hip hop'u, jazz, soul. Pokój dość duży koło 40m^2. Jak zabrać się za to całe kino ?? Denony na tył kupić frony centrala z czasem sub'a ?? Czy od nowa wszystko kompletować ?? Jaki ampli wybrać ?? Coś nowego czy raczej wiekowego ?? Chciałbym jakiegoś używanego Denonka w dobrej cenie. Jakiego modelu szukać ?? Może z innej beczki. W makro jest do wyjęcia zestaw Panasonic'a DVDS42 + Amp SA-HE-40E +Jamo S406 za 1438 zł... kusi ale czy syci ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak glosno i efektownie to na pewno dobry wybor

 

wzmak do kompletu KODA KD-261 - nowke mozesz dostac za 700, ja natomiast kupilem w stanie idealnym za 370 z przesylka (kolo mi z Niemiec przywiozl)

 

wzmak jest super, 2x110W RMS

kilka stron wczesniej mozesz zobaczyc jak wyglada i poczytac opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E60 podobno kiepsko grają. Zresztą dziwna jest ta seria, E30, E60, E80, E90, E100. Niektórzy bluzgają, inni się zachwycają. Do tego to już spore kolumny i pokój musi być odpowiedni. W tej cenie jeszcze Paradigmy mogły by się znaleźć ewentualnie, może jakieś Jamo czy coś.

E60 wcale nie są kiepskie. Tyle że nie dla kazdego. Generalnie jednak trzeba uważać bo nie zagrają idealnie z każdym wzmacniaczem a i kabel ma spore znaczenie. Jeśli ktoś wciśnie je do pokoju mniejszego niż 20m^2 też może być średnio zadowolony.

Np z moim H/K AVR3500 grają dość widowiskowo i ze sporym kopem ale mimo wszystko pod kontrolą całego pasma - jak wiadomo nie każdemu taki dźwięk odpowiada - mi akurat pasuje.

Porównywałem je na moim amplitunerze (dwa lata temu) np z Omegami 503 i powiem tylko tyle że ani Avance ani B&W (602,5) ani Dalii (5005i) nie potrafiły zagrać tak jak one. Jakiś czas temu dodatkowo ucywilizowałem je też przy użyciu Audioquest Type 6+ co delikatnie uspokoiło je w porównaniu do tego co działo się na srebrzonym oelbachu.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz na poczatek ile chcesz przeznaczyc kasy na zestaw i czy ew. mozesz cos jeszcze dokupic po pewnym czasie

Witam ponownie.

Kasę stopniowo chciałbym dokładać. Mam dwa głośniki Denon by Mission i dwa JVC z mocnego mini stereo topowy model z lat 80/90 one na razie sobie pograją jako fronty i tył dokupie jakiegoś centrala potem frony + sub. Chce aktualnie dokupić amplituner. Prawdopodobnie Denon 1306 za te pieniążki można coś lepszego wyrwać ?? Nie mam nic przeciwko użwyce z pewnego źródła. Docelowo na przód jakieś podłogówki. Sprawa wygląda o tyle problemowo ze pokój jest byczy i totalnie nie symetryczny. Kamienica na starym mieście. Mocne będę miał problemy z jakimś sensownym poustawianiem tego. Będę miał chwile to machnę jakiś szybki rysunek. Pokój ma około 40m^2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że wzmacniacz też ma wpływ na bas.

Dokładnie tak ale przede wszystkim jakość basu zależy od pojemnośći kondensatorów,podam to na przykładzie testów wzmacniaczy Z MAGAZYNU "AUDIO" sprzed paru lat :

 

 

Technics

(su-v300) pojemność konda 2x3300 µF ocena basu :brak potęgi brzmienia,słaba kontrola basu

 

Technics

(su-v500) pojemność konda 2x4700 µF ocena basu :brak potęgi brzmienia,słaba kontrola basu ale lepsza w su-v500

 

Technics

(su-v620)pojemność konda 15000 µF ocena basu:dobry bas,znakomita dynamika

 

Dobre audiofilskie wzmacniacze mają od około 80000 µF !

 

Oczywiście są jeszcze inne czynniki mające wpływ na basy ale kondensator o odpowiedniej pojemności to podstawa, napisałem ten tekst przede wszystkim dlatego aby wam uzmysłowić że producent dawkuje jakość w zależnośći od ceny i po prostu najtańsze produkty mają zastosowane elementy o parametrach niewystarczających do prawidłowej i zadowalającej pracy ,aby tylko grało ,nikt nie da tanio dobrej konstukcji więc pozostaje tuning czyli wymiana kondów na większe pojemności no bo np 2x3300 µF raczej nie zagra!.

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście są jeszcze inne czynniki mające wpływ na basy ale kondensator o odpowiedniej pojemności to podstawa, napisałem ten tekst przede wszystkim dlatego aby wam uzmysłowić że producent dawkuje jakość w zależnośći od ceny i po prostu najtańsze produkty mają zastosowane elementy o parametrach niewystarczających do prawidłowej i zadowalającej pracy ,aby tylko grało ,nikt nie da tanio dobrej konstukcji więc pozostaje tuning czyli wymiana kondów na większe pojemności no bo np 2x3300 µF raczej nie zagra!.

powiem tobie tyle ze jak do su-v300 wrzucisz zamiast 3300uF kondy np 15000uF to praktycznie nic to nie da a najprawdopodobniej jeszcze pogorszy sprawe, powniewaz w su-v300 siedzi duzo slabszy transformator i poprostu kondensatory byly by nie doladowane a w przypadku glosniejszego grania brak doladowania istnialby permanentnie

 

jak bawic sie w taki tuning to minimum to zmiana transformatowa na cos o takim samym napieciu ale amperazu 2-3x wiekszym niz standard, wsadzenie szybkich diod w prostownik, puszczenie fazy porzadna magistrala (jakies ofc 4mm2 minimum) i dopiero wrzucenie wiekszych kondensatorow -koniecznie szybkich ( bo taki samsung 10000uF gra gorzej od blackgate 4700uF gdyz zanim da prad to juz sie impuls dzwiekowy skonczy)

pamietaj sprzet gra na poziomie takim jak jego najgorsza czesc

pozdrawiam

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zapytam Was tak: Który z was kupiłby dual mono Technicsa dla domowego stereo?

o takiego: http://allegro.pl/item146508168__technics_...end_okazja.html

Pytanie jest czysto teoretyczne, bo sam raczej będę kupował DX950 (ewentualnie czy w tej cenie można dostać coś sensowniejszego o cechach DX950?)

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zapytam Was tak: Który z was kupiłby dual mono Technicsa dla domowego stereo?

W podobnej cenie na pewno lepszą jakość otrzymasz tutaj :

http://www.allegro.pl/item147209880_densen...wlasciciel.html

http://www.allegro.pl/item148065013_naim_nait_3r.html

 

Co do tego Technicsa to był to jeden z bardziej udanych modeli tej firmy ,ale JA osobiście wolałbym DENSEN

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bawic sie w taki tuning to minimum to zmiana transformatowa na cos o takim samym napieciu ale amperazu 2-3x wiekszym niz standard

Pamiętaj, że muzyka to impulsy, a nie sygnał ciągły, więc nie jest potrzebne takie trafo. 1.5-2krotnie większa moc od przewidywanej maksymalnej wzmacniacza to w zupełności wystarczające. Transformatory (szczególnie toroidalnie) można dość mocno przeciążać.

 

wsadzenie szybkich diod w prostownik,

Racja, to pomaga.

 

puszczenie fazy porzadna magistrala (jakies ofc 4mm2 minimum)

Spawarkę robisz, czy wzmacniacz? Zdajesz sobie ile to jest 4mmkw drutu? Drut 1.5mmkw (stosuje się w instalacjach przewidzianych na prąd max 16A. Więc po jakiego czorta chcesz taką pydę tam wstawiać? (ps. 4mmkw pozwala na obciążalność prądową 39A)

 

i dopiero wrzucenie wiekszych kondensatorow -koniecznie szybkich ( bo taki samsung 10000uF gra gorzej od blackgate 4700uF gdyz zanim da prad to juz sie impuls dzwiekowy skonczy)

Ładuje się szybko, jeśli ma małą rezystancję. Więc to wcale nie musi być żaden BG, a może być cokolwiek innego. Lepiej też jest dać mniej a więcej - dlaczego? To chyba jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esh0 swieta racja z tym co mowisz, jednak zauwaz ze w takim technicsie su-v300 siedzi standardowo duzo za slaby transformator w stosunku do mozliwosci koncowki STK praktycznie od polowy regulatora sekcja zasilania nie daje rady wiec no ja juz sam nie wiem, zbudowalem pare wzmacniaczy, mialem parenascie i powiem tak: w dobrych konstrukcjach trafo moca przewyzszalo maksymalna moc wyjsciowa 3 krotnie (w technicsie moc pobierana=moc wyjsciowa ... prepetum mobile ;) ), przykladowo w mojej jolidzie faza idzie kablami 4mm2... pewnie wydumka ale co tam

odnosnie kondensatorow nazwanych przezemnie "szybkie" to jest takie uproszczenie, chodzilo mi o prad rozladowywania kondensatora bo przy jednakowej pojemnosci kondensator ktory potrafi dac wiekszy prad rozladuje sie szybciej i da wiekszy impuls mocy

esh0 jak cos to pisz ja jestem otwarty na spostrzezenia bo sam sie dziele swoimi wiec nie musza byc 100% trafne

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamien. Akurat nie pisałem o kontretnie tym wzmacniaczu, raczej bardziej ogólnie.

 

Jeśli chodzi o "wypasione" konstrukcje, trzeba brać małą poprawkę na to, że tam się płaci grubą kasę i nie może być żadnego "ale". Jednak jeśli robimy samemu, to możemy podejść do tego bardziej iżyniersko.

 

Sam robiłęm mały test. Wzmacniacz z podpisu mam zasilany trafem 250VA 2x24V (wychodzi z tego około 50-60W/8ohm). Dla testów kiedyś odpaliłem na trafie 150VA. Różnica? Przy normalnym słuchaniu brak różnic. Przy odkręceniu "na full"... nie wiem, może na granicy percepcji.

 

Co do kabli, to będę twierdził do grobowej deski, że 4mmkw w takich konstrukcjach to przesada ;) 1.5-2.5mmkw porządnego kabla starcza w zupełności. Pozatym to są krótkie odcinki, więc i rezystancje przewodów pomijalne.

 

Co do kondensatorów widzę, żę się zgadzamy. Prawie. Kondensator nie daje mocy, a ładunek elektryczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kondensatorów widzę, żę się zgadzamy. Prawie. Kondensator nie daje mocy, a ładunek elektryczny ;)

prawda :)

 

odnosnie mocnego trafa - przydaje w przypadku posiadania ciezkich do wysterowania kolumn i niskiej efentywnosci, szczegolnie skrzynek na scan speakach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Aczkolwiek najlepiej spisuje się odpowiednio dobrana (tak, to wszystko się dokłądnie wylicza ;) ) pojemność i moc transformatora, niż pakowanie "ile wlezie".

i tym milym akcentem zakonczymy rozwazania na temat toru zasilania we wzmacniaczach audio :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co jestescie mi w stanie zaproponować do ceny DX950 oferującego takie same możliwości?

Bo skoro 'nowy' Technics to [gluteus maximus] to kiepsko, bo szczerze powiedziawszy myślałem, że bedę zadowolony z jakiegoś ampli. Nie stać mnie na porzadne stereo toteż chce mieć przynajmniej troche kina domowego.

Nie pytajcie o kolumny, nie mam kasy na nic dobrego, mam mieć pewność, że to nie wzmak/ampli robi mi kaszane, a kieruję się ku Technicsowi bo mam SA EX700 i bardzo sobie go cenię, ale to tylko Sorround.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...