Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba tak zrobie ale grrr... znowu coś nie trybi dzis chcialem podlaczyc nowe prolinki i jak sie okazało Audigy2 ZS ma za blisko siebie gniazda... co powoduje że nie wejdą...

Jedyne wyjście jakie widze to :

http://www.allegro.pl/item175284645_rozdzi...ja_hq_gold.html

3 takie oczywiście nie będa sluzyc jako rozdzielacze, podlacze kable na przemian gora/dol zeby bylo miejsce :) wpłynie to na jakość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawą propozycję dla osób poszukujących bardzo taniego wzmaka ale grającego na dobrym poziomie jakościowym jeżeli chodzi muzykę a jest to wzmak o nazwie "t-amp" jego cena wynosi tylko $44.00 :)

Znalazłem taką opinię:

Witam!

 

O T-Ampie podzielę się kilkoma spostrzeżeniami jako użytkownik.

 

Wzmacniacz ten z założenia miał służyć do nagłaśniania sprzętu przenośnego, stąd mizerne terminale głośnikowe i jedno wejście mini jack. Okazał się takim fenomenem, że zaczęto go stosować w domowym audio, w niektórych krajach to już kultowy sprzęcik. Niestety, aby w pełni wykorzystać jego potencjał trzeba dokonać modyfikacji, o których pisałem w zakładce DIY.

 

Nawet wyjęty prosto z pudełka gra tak, że przez pół godziny nie mogłem wyjść z podziwu, normalnie śmiałem się jak na najlepszej komedii. O ile pamiętam to w recenzji na 6moons porównywali go do lampy za 3000$. Nie mam doświadczenia z lampami, ale na pewno nie tak sobie wyobrażam dźwięk "lampowy". T-Amp zasilany paluszkami znokautował mój wzmak DIY na LM3886, amplituner Yamahy i jakiegoś NADa. Podłączany był do różnych kolumn i w każdym przypadku bez problemu dawał sobie radę do pewnego poziomu głośności, powyżej którego pojawiały się zniekształcenia. Na szczęście był to poziom dobrej imprezy, a nie normalnego słuchania muzyki.

 

Po modyfikacjach gra naprawdę bardzo dobrze, ale wstawiony w mój system przegrał z Creekiem 5250SE, choć niewiele.

O T-Ampie można pomyśleć w momencie tworzenia toru audio. Taki mały przykład: planujemy wydać po 4000 na kolumny i wzmaka. Uważam, że modyfikowany spokojnie może stawać w szranki z konkurentami za 4000 (pomijając kwestię mocy, którą rozwiązujemy wysokoefektywnymi kolumnami). Całkowity koszt mojego T-Ampa, łącznie z obudową zamknie się w okolicy 900zł. Zostaje nam wtedy 7100 na kolumny i mamy szansę na wspaniały duet.

 

Aktualnie T-Amp napędza klony Mite w systemie komputerowym, na którym i tak słucham 80% muzy :)

Można go kupić np tutaj:

http://www.musical.ca/catalog/item/4377302/4344404.htm

Więcej na temat:

http://new2.audiostereo.pl/forum_wpisy.htm...20395&all=1

 

http://new2.audiostereo.pl/forum_wpisy.htm...17039&all=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jedn pytanie, a raczej prośba. : )

 

Mógłby mi ktoś doradzić jakiś wzmiacniacz do 300-350zł.? Myślałem nad tym, ale w sumie ja się na tym nie znam zbyt dobrze więc postanowiłem poradzić się kogoś bardziej w tym obeznanego. ^^

 

Z góry dziękuję za pomoc. : )

 

Witam, jedn pytanie, a raczej prośba. : )

 

Mógłby mi ktoś doradzić jakiś wzmiacniacz do 300-350zł.? Myślałem nad tym, ale w sumie ja się na tym nie znam zbyt dobrze więc postanowiłem poradzić się kogoś bardziej w tym obeznanego. ^^

 

Z góry dziękuję za pomoc. : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego wzmaka cyfrowego T-Amp o którym pisałem powyżej to istnieje jeszcze ciekawsza i wykonana na znacznie wyższym poziomie konstrukcja o nazwie TA-10 firmy Trends Audio a jest on do dostania za $119 też w sumie nie drogo ,zobaczcie jego recenzje z jakiej klasy sprzętem audio jest on porównywany !

 

http://www.6moons.com/audioreviews/trends/ta10.html

 

http://www.musical.ca/catalog/item/4377302/4344389.htm

 

Wzmacniacz pracuje w klasie T

Firma Tripath zajmująca się wzmacniaczami klasy D opracowała własną technologię obróbki sygnału Digital Power Processing (DPPTM) i wypuściła na rynek układy sterujące pozwalające na budowę wzmacniaczy w nowej klasie T (nazwa klasy T pochodzi najprawdopodobniej od nazwy firmy).

Wzmacniacze klasy T łączą w sobie jakość dźwięku uzyskiwaną w klasie AB z wysoką sprawnością uzyskiwaną w klasie D, Sprawność energetyczna wynosi 80 - 92 %.

Układ TA0104A jest takim właśnie układem sterującym, który umożliwia zbudowanie wzmacniacza klasy T. Zasada działania wzmacniaczy klasy T jest podobna do wzmacniaczy impulsowych, czyli sygnał wyjściowy jest ciągiem impulsów o modulowanym wypełnieniu, z tą różnicą, że zmianie ulega również częstotliwość nośna. Częstotliwość nośna podlega zmianie w zależności od wielkości sygnału. Według danych katalogowych firmy Tripath, dla małych sygnałów częstotliwość ta wynosi ok. 1,5MHz i spada przy dużych sygnałach do 200kHz. Uzależnienie częstotliwości nośnej od wielkości sygnału powoduje, że wzmacniacze klasy T nie zniekształcają tak sygnału jak to ma miejsce w klasie D i ich pasmo jest porównywalne z pasmem wzmacniaczy klasy A lub AB.Sterownik wzmacniacza klasy T jest układem samouczącym się, gdzie wszystkie parametry elementów są odczytywane a wszelkie niedoskonałości odpowiednio kompensowane. Przy zastosowaniu tak zaawansowanej obróbki cyfrowej, wzmacniacze tej klasy mają lepszą liniowość, mniejszy poziom szumów własnych i szerszy zakres dynamiki. Charakterystyka przenoszenia jest bardziej płaska i liniowa, a zakłócenia elektromagnetyczne generowane przez układ są minimalne. Udaje się uzyskać współczynnik zniekształceń THD+N poniżej 0,08%, a współczynnik zniekształceń intermodulacyjnych IMD poniżej 0,04%. Przy olbrzymich mocach uzyskiwanych przez taki wzmacniacz parametry te stawiają wzmacniacz tej klasy na równi z bardzo dobrymi wzmacniaczami klas A i AB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie i zaluje, bo monitor jaki mialem kupic za ta kase jest nadal niedostepny...

a niebawem szykuje sie kolejny przyplyw gotowki ;/

 

trudno, jeszcze zycie przede mna, niejedna okazja sie trafi ;>

 

A juz myslalem,ze zalozymy fanklub Akkusa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Już dużo wcześniej pisałem o planach kupna aplitunera i kolumn stereo. Kyle doradził mi Yamahę RX-V1700 i Wharfedale'y Diamond 9.5. W najbliższych dniach chciałbym już zamówić sprzęt (za +/- 5'k zł). Czy nadal jest to dobry wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Już dużo wcześniej pisałem o planach kupna aplitunera i kolumn stereo. Kyle doradził mi Yamahę RX-V1700 i Wharfedale'y Diamond 9.5. W najbliższych dniach chciałbym już zamówić sprzęt (za +/- 5'k zł). Czy nadal jest to dobry wybór?

ps. Vidi'emu zależało na wejściach cyfrowych ( i pewnie nadal zależy ).

 

Jeszcze jest Sony TA-FA1200ES - jeśli ktoś porównywał go z tą Yamahą to może się podzieli co lepsze :rolleyes:

 

ps2. Yamaha 1700 będzie napędzać kolumny w bi-ampie , Wharfedale 9.5 mają minima impedancyjne 4,5 Ohm więc nie powinno być tak ciężko do napędzenia jak z B&W. WF przy 80 HZ mają górkę w liniowości co powinno być bezproblemowe w korekcji przy YPAO

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% lepiej w stereo od tej yamahy zagra np takie zestawienie :

 

Wzmak cyfrowo lampowy:

http://www.musical.ca/catalog/item/4377302/4344398.htm

DAC :

http://www.musical.ca/catalog/item/4377355/4344428.htm

Lub

http://www.musical.ca/catalog/item/4377355/4344420.htm

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. tak... muszę podłączyć do apmka/wzmaka tuner satelitarny Relook 200s (cinche/spdif), ps2 (ciche/spdif) i kompa, w którym jedyną logiczną możliwością jest cyfrowe podłączenie. Jeśli podłączając przez cinche, nie będzie różnicy względem cyfrowego podłączenia, odżałuję podłączenie komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczynam się zastanawiać nad zmianą wzmaczka lub jego lekkim podpimpowaniem

 

obecny skład zestawu

PC -> pcm 2702 by canti (obecnie siedzi ad797, obok mam 8066 a w drodze 8610) -> Dual pa5030 -> wharfedale diamond 9.1.

Okablowanie to std kabel usb ;) -> la grange -> real cable tdc300

 

wydaje mi się że mój wzmaczek osłabł prądowo troszkę, gdzieś też ucieka część precyzji. może poschnięte kondziołki ? ma to już pare lat a nie ma u mnie łatwo - komp działa 24/7, nagłośnienie jest włączone 23/7 :P

I tu pojawia się pytanie - zmieniać wzmaczka ? oddać go jakiemuś specjaliście na pimpowanie ? o ile pamiętam jenot robił swojego nada i po wymianie kondziołków wzmaczek dostał lepszego oddechu. ew - na co zmieniać ? cena powiedzmy do 400, koniecznie czarne i kompaktowe. muzyka to 50% house 10% lajtwego trance i poza tym rock rnb trochę popu.

 

Skłaniał bym się do odesłania mojego wzmaka jakiemuś zaufanemu lekarzowi z pasją - ale - poleci ktoś kogoś takiego ? ;]

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociśnij do Melomana na Zana. Powinni mieć serwis, a zapytać warto, może go wskrzeszą ;)

P.S. Jak te wafle grają?? miekko?? czy jak. może byśmy się ustawili na jakiś odsłuch?? bo zamierzam kolumienki kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie są jakie duże różnice, to raczej subiektywna posunięta w czasie gradacja mogąca być też efektem wyostrzenia mojego zmysłu tudzież 'rosnącego apetytu' ;) w każdym razie wymienił bym dualka na coś klasę wyżej lub go trochę podciągnął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magazyn ''Audio'' udostępnił nieodpłatnie do pobrania pewną część swoich testów i artykułów :

 

Testy

http://www.audio.com.pl/wybieramy_sprzet.php

Akademia

http://www.audio.com.pl/akademia.php?button=felietony

Komentarze

http://www.audio.com.pl/akademia.php?button=komentarze

 

Pełny zakres testów jest dostępny niestety tylko dla prenumeratorów,ale jednak z tego co widzę to nie ma tam wszystkich testów a wiem to bo mam trochę tych miesięczników i jest tam tego o wiele więcej .

 

http://www.avt.pl/download.php?dzial=37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako, że przymierzam się do kupna Grado SR-60, a moja Koda KD-261 nie posiada wyjscia sluchawkowego, prosze o propozycje wzmacniaczy sluchawkowych do 200zl

 

DIY fajnie, ale jakby w tej cenie byl gotowy produkt w ladnej obudowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to jak byś miał możliwość odsłuchu różnych zestawień i dopiero dokonał wyboru.

 

- - - - -

 

Mam takie pytanko:

zaobserwowałem że podczas włączania i wyłączania wzmacniacza membrany w głośnikach rusza się i wydaje dźwięk (buuuułłłłuup) ;) czy jakoś tak, tak jakby w momencie przez kolumny szło ze 100W. Czy to jest normalne?? czy mam się martwić??

Edytowane przez Hesos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BilGejtZ

Witam

Jaki kupić zestaw ampli + kolumny stereo mając do wydania ~2500 zł? Zależy mi na cyfrowym wejściu audio (s/pdif) i jak najlepszej jakości dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki kupić zestaw ampli + kolumny stereo mając do wydania ~2500 zł? Zależy mi na cyfrowym wejściu audio (s/pdif) i jak najlepszej jakości dźwięku.

Denon 1707 + B&W 601 S3 ( radzę odsłuchać - wharfedale EVO2 8 powinny grać mniej ostro )

 

ps. odsłuch prowadź w trybie Bi-AMP

 

Jeszcze można złożyć wzmacniacz z wejściem cyfrowym - sam o tym myślę .... o ile sam wzmacniacz problemem nie będzie ( kwestia zakupu zestawu ) o tyle połączenie tych w sumie 4 wzmacniaczy ( dla BI-AMP ) z przetwornikiem CA i zasileniem tego wszystkiego aby porządnie działało może być problemowe - nie znalazłem takiego projektu który byłby "wytworem" doświadczonego elektronika.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam około 1300 zł i chce kupić głośniki plus jakiś wzmacniacz(mam glosniki komputerowe Creative'a ale przestały mi już wystarczać..). Wzmacniacz plus jakieś kolumienki będą podłanczane do komputera (będzie to głowne źródło dzwięku )

Co do głośników to mam takie typy:

- Dali Concept 2 concept2

- Dali Concept 1

- JBL e30

- TANNOY MERCURY F1

- Wharfedale Diamond 9.2

a może jeszcze coś innego ?

 

Jeżeli chodzi o wzmacniacz tu mam pustke w głowie, myślałem o jakims cambridge'u z allegro albo coś od Yamahy?

Muzyka jaką preferuje to rock czyli musi byc troche basu B-)

 

aha jeszcze jedno przy wymianie na wzmacniacz plus głośniki trzeba będzie wymienić kartę muzyczną w komputerze? jakiś audigy starczy czy trzeba będzie czegoś lepszego poszukać?

 

Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...