Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Karta dźwiękowa jest ważna. Będzie ona źródłem dźwięku. Jeśli to pełne Audigy, a nie żaden kastrat SE, to na początek może być. Jednak skłaniałbym się do wymiany na Audigy 2ZS. Co do wzmacniacza, to polecam Yamaha A-500. Kolumn najlepiej sobie sam posłuchaj przed zakupem. Weź swój wzmacniacz (jak już będziesz go miał) i idź z nim do jakiegoś sklepu RTV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie do RTV bo tam dostaniesz gó......no a nie kolumny tylko idź do salonu (studia) Hi-Fi, gdzie będziesz miał dobry i profesionalny odsłuch.

Co do zmaka to szukaj na allegro tak do 300zł kupisz już coś poczciwego (nad, marantz, onkyo, jak się uda to stary rotel), a kolumny koło 1000zł?? wafle 9.1, AE evo one, magnat quantum 503, JBL serii E np. 30, generalnie to jest tego troszku do 1000zł. Co do karty dźwiękowej to spokojnie polecę audigy 2zs i do tego dobry, ekranowany kabel.

Pozdrawiam

Edytowane przez Hesos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :)

Sprawdzałem na allegro po ile chodzą te ZS'y od creative'a i tak sie zastanawiam czy do kwoty do 250/300 zł nie znajdzie sie lepszej karty muzycznej?

np:

CREATIVE E-MU 0404,

Audiotrak MAYAEX5 CE USB,

Prodigy 7.1 HiFi (tylko, że jest stosunkowo drogi), a moze M-AUDIO AUDIOPHILE 2496 ??

Czy będzie duża różnica między Audigy 2 ZS ,a tymi kartami(oczywiście po za ceną :wink: )?

 

W sprawie odsłuchu głośników to trochę ciężko będzie bo w mojej wiosce <_< jedynie mają głośniki od Magnata i Yamahy do kina domowego...

Szukając głośników natrafiłem jeszcze na takie trzy modele godne uwagi:

-USHER S-520 (tylko cena odstrasza 1100 zł :? )

-TANNOY Mercury F2 (mają dobrą cenę 850 zł i ponoć dobry bas)

-DALI BLUE 2002 (cena podobna jak u F2)

 

Aha jeszcze wzmacniacz :)

Yamaha a-500 wydaje sie być ciekawym wyborem (szkoda ,ze nie widzę czarnych na allegro :wink: ) ale poproszę też o jakieś inne typy jeżeli chodzi o wzmacniacze.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tannoy F2 wlasnie graja u mnie wraz z NAD-em 3020i i musze powiedziec ze basik jest naprawde super, lecz wg mnie caly zestaw troszke gra tak jakby malo stereofonicznie. Po prostu brakuje mu tego czegos. Zastanawiam sie nad zmiana wzmacniacza na cos innego. Co polecacie ??

BTW. Wczesniej mialem Dali Concept 1 i nawet po ustawieniu potencjometru na godzine ~10 dalo sie jeszcze w miare sluchac muzyki (nie bylo az tak wielkich znieksztalcen, choc w moim pokoju 12 m2 bylo juz za glosno), natomiast tu na Tannoy-ach F2 jest juz troszke gorzej. Jesli wyjade poza godzine 9 to bas zaczyna juz wyraznie "pierdziec", choc jest znacznie silniejszy niz w Dali i nie ma tu co porownywac, jednak spodziewalem sie troszeczke czegos lepszego od tych glosnikow (chcialbym sluchac dosyc glosno, lecz bez znieksztalcen w dzwieku). Czy mozliwe ze jest to wina wzmacniacza ?? Moze jest za slaby do tych Tannoi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio zakupiłem Yamahę RX-V1700 i Wharfedale Diamond 9.5. Zakupiłem również kable Hotline Silver i Red (wg sprzedawcy najlepsze). I tu jest problem. To pierwszy mój taki sprzęt i nie mam pojęcia jak go doprowadzić do użytku. Dodam jeszcze, że kable mam "ucięte z metra" (bez żadnych końcówek, ani choćby zdjętej izolacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego ma być podłączony amplituner? Na razie odizoluj z każdej strony kabel tak po ok. 3cm. Podłącz z jednej strony do terminalu w kolumnach, a z 2 do apmlitunera. Chodzi o te czarne i czerwone zaciski. Pamiętaj żeby podłączyć + do +, a - do-. pomoże Ci w tym czarny pasek na izolacji jednej z żył kabla. Co do podłączenia do źródła dźwięku to musisz najpierw napisać do czego ma być podłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tannoy F2 wlasnie graja u mnie wraz z NAD-em 3020i i musze powiedziec ze basik jest naprawde super, lecz wg mnie caly zestaw troszke gra tak jakby malo stereofonicznie. Po prostu brakuje mu tego czegos. Zastanawiam sie nad zmiana wzmacniacza na cos innego. Co polecacie ??

BTW. Wczesniej mialem Dali Concept 1 i nawet po ustawieniu potencjometru na godzine ~10 dalo sie jeszcze w miare sluchac muzyki (nie bylo az tak wielkich znieksztalcen, choc w moim pokoju 12 m2 bylo juz za glosno), natomiast tu na Tannoy-ach F2 jest juz troszke gorzej. Jesli wyjade poza godzine 9 to bas zaczyna juz wyraznie "pierdziec", choc jest znacznie silniejszy niz w Dali i nie ma tu co porownywac, jednak spodziewalem sie troszeczke czegos lepszego od tych glosnikow (chcialbym sluchac dosyc glosno, lecz bez znieksztalcen w dzwieku). Czy mozliwe ze jest to wina wzmacniacza ?? Moze jest za slaby do tych Tannoi ??

Ja na Twoim miejscu bym sprawdził wzmacniacz (mam taki sam tylko bez i) - może kondensatorki już wyschły - 3020i to zdaje się 1981 rok, więc coś już mogło się wylać. Mój po wymianie elektrolitów odzyskał brzmienie i przestał buczeć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego ma być podłączony amplituner? Na razie odizoluj z każdej strony kabel tak po ok. 3cm. Podłącz z jednej strony do terminalu w kolumnach, a z 2 do apmlitunera. Chodzi o te czarne i czerwone zaciski. Pamiętaj żeby podłączyć + do +, a - do-. pomoże Ci w tym czarny pasek na izolacji jednej z żył kabla. Co do podłączenia do źródła dźwięku to musisz najpierw napisać do czego ma być podłączone.

Mam amplituner (Yamha RX-V1700), pod który chce podłączyć kolumny (Wharfedale Diamond 9.5). Mam trzy kable:
  • czarny + szary i czarny + czerwony (są to tak jakby dwie niezależne pary kabli, ale razem oplecione)
  • czarny + czerwony
  • czarny + szary
W kolumnach mam po cztery wtyki (2 czarne i 2 czerwone). Zależy mi, aby wszystko podłączyć w bi-ampie. Jak to wszystko zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam amplituner (Yamha RX-V1700), pod który chce podłączyć kolumny (Wharfedale Diamond 9.5). Mam trzy kable:

  • czarny + szary i czarny + czerwony (są to tak jakby dwie niezależne pary kabli, ale razem oplecione)
  • czarny + czerwony
  • czarny + szary
W kolumnach mam po cztery wtyki (2 czarne i 2 czerwone). Zależy mi, aby wszystko podłączyć w bi-ampie. Jak to wszystko zrobić?
Zacznij od wyciągnięcia zwor w kolumnach. Kolumny będą zasilane 4-ma końcówkami czyli pewnie front L i R + Surround albo Surround Back L i R ( musisz sprawdzić w instrukcji i szukać opisu połączenia bi-amp ). Polaryzacja kabli jest bardzo ważna - w pierwszym przypadku piszesz:

 

"czarny(1) + szary i czarny(2) + czerwony" - czyli:

 

czarny(1) "drut" łaczysz do czarnego zacisku front L w ampie i do czarnego terminalu w lewej kolumnie np. na bass

szary będzie więc przeciwną "linią" dla czarny(1) więc łączysz szary kabel z L front w ampie zacisk czerwony i po stronie kolumny do BASS czerwony zacisk kolumna lewa

 

Tym sposobem masz zasilony głośnik basowy w lewej kolumnie - pozostały jeszcze 3 połaczenia.

 

Dołączona grafika

 

Na rysunku przedstawiłem jak połączyć jedną kolumnę całą w bi-amp - tylko jedną aby nie zaciemniać rysunku - drugą łączysz analogicznie drugim czterożyłowym kablem ( lub dwoma dwużyłowymi )

 

Skoro w kablu masz 4 żyły to taki jeden kabel wystarczy do zasilenia w Bi-amp pojedynczej kolumny.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu bym sprawdził wzmacniacz (mam taki sam tylko bez i) - może kondensatorki już wyschły - 3020i to zdaje się 1981 rok, więc coś już mogło się wylać. Mój po wymianie elektrolitów odzyskał brzmienie i przestał buczeć ;)

A co myslisz o kolumnach i ich "pierdzacym" basie na godzinie 9. Kurcze troszke mnie dziwi, slabsze Dali Concpt1 bez problemu graly z taka glosnoscia, a tu Tannoy'e model wyzej nie daja juz rady ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslisz o kolumnach i ich "pierdzacym" basie na godzinie 9. Kurcze troszke mnie dziwi, slabsze Dali Concpt1 bez problemu graly z taka glosnoscia, a tu Tannoy'e model wyzej nie daja juz rady ??

Nie wiem dlaczego tak może być. Wzmacniacz na pewno powinien dać radę (o ile, jak pisałem wcześniej jest sprawny). Ja jak dam na "dziewiątą" to mi się ledwie zapala lampka "1W" a bas wymiata. Wzmacniacza na Twoim miejscu bym nie zmieniał. Po zakupie 3020 kupiłem jeszcze kilka (Luxmana - modelu nie pamiętam, DUALa 1280, jakiegoś Pioneera) i na koniec i tak zostawał NAD, mimo całej swojej brzydoty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i dzięki za pomoc

 

Rozwiązałem już wszystkie problemy teoretyczne, ale mam problem. Kupiłem kable, które mają izolowaną każdą żyłę i nie wiem jak zabrać się za jej zdejmowanie [izolacji]. Jeden koniec kabla obrobiłem nożem z gładkim ostrzem, ale już na drugi koniec kabla brakło mi nerwów... Jeszcze, gdy pomyślę, że postrzępiłem jakiś fragment żyły, lub nie zauważyłem którejś, krew mnie zalewa. Jak najlepiej zdjąć izolację z żył o przekroju 0.5mm?

Edytowane przez Vidi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i dzięki za pomoc

 

Rozwiązałem już wszystkie problemy teoretyczne, ale mam problem. Kupiłem kable, które mają izolowaną każdą żyłę i nie wiem jak zabrać się za jej zdejmowanie [izolacji]. Jeden koniec kabla obrobiłem nożem z gładkim ostrzem, ale już na drugi koniec kabla brakło mi nerwów... Jeszcze, gdy pomyślę, że postrzępiłem jakiś fragment żyły, lub nie zauważyłem którejś, krew mnie zalewa. Jak najlepiej zdjąć izolację z żył o przekroju 0.5mm?

Są jeszcze mechaniczne "zabawki" do ściągania izolacji .... ja to robię ( jak Ty ) ostrym , nożowatym narzędziem ( w moim przypadku przecinak [ostre jak żyletka ale z uchwytem] ) .... przy przekroju 0,5 mm faktycznie może być nieco trudniej niż przy większych przekrojach. Izolowana zwykle jest każda żyła ( tak jak u Ciebie ) i jest to zupełnie normalne - ja ją ściągam tym wspomnianym "przecinakiem" nie ruszając nim jak przy krojeniu chleba tylko wsuwam jak gilotyną na odpowiednią głębokość w gumową izolację i praktycznie obracam przewód ( tym sposobem praktycznie nie ucinam części przewodzącej ).

 

Przy przekroju 0,5 mm może by faktycznie spróbować narzędzia do "odizolowywania" ( pewnie z 20 PLN kosztuje ) - czasem działa ono świetnie a czasem też jest zawodne niszcząc część żył przewodnika - trzeba szukać najlepszego sposobu.

 

Możesz jeszcze dać kabel do konfekcji firmie ( to chyba najlepsze rozwiązanie szczególnie że nie są to kable tanie ). Zrobią Ci wygodne wtyczki i kabel nie będzie śniedział czy niszczył się jak w "nagiej" postaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze jednak przyznac, ze nie docenialem polaczenia Tannoy F2 i NAD 3020i. Dzis caly dzien tylko i wylacznie sluchalem praktycznie kazdego rodzaju muzyki i musze powiedziec ze za 570 zł bo za tyle je kupilem to naprawde sa swietne. Najwidoczniej wszystko musialo sie troszke zgrac a moj sluch przyzwyczaic do innego brzmienia w porownaniu do Dali Concept 1. Tannoye maja swietny basik, ktory normalnie wymiata, a wraz z NAD-em jest taki cieplutki i mieciutki. Normalnie poezja. Srednica jest naprawde niezla (znacznie lepsza niz w Dali, gdzie byla malo slyszalna). Gora jest inna niz w Dali, co nie znaczy, ze gorsza. Mi sie bardzo podoba. Glosniczki potrafia naprawde zagrac glosno i klarownie, choc odnosze wrazenie, ze sa minimalnie za "glosne" do mojego pokoiku 12 m2.

 

Jenot mam pytanie do Ciebie :D. Wymieniales moze te druty mostkujace z tylu NAD-a ?? Bo jesli nie to malym kosztem polecam zakupic interkonekty np Klotz La Grande. Roznica jest naprawde zauwazalna. W sumie za ok 50 zl mamy zupelnie inny (czyt. lepszy) wzmacniacz.

Wesolych swiat.

Edytowane przez Crusio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jenot mam pytanie do Ciebie :D. Wymieniales moze te druty mostkujace z tylu NAD-a ?? Bo jesli nie to malym kosztem polecam zakupic interkonekty np Klotz La Grande. Roznica jest naprawde zauwazalna. W sumie za ok 50 zl mamy zupelnie inny (czyt. lepszy) wzmacniacz.

Wesolych swiat.

O tym nie pomyślałem, zawsze myślałem, że zwora jest najbardziej neutralna i tak zostało. Ale zamierzam w niedalekiej przyszłości wymienić wszystkie gniazda RCA z tyłu bo te, które są pokryły się już patyną. Co prawda delikatnie je oczyściłem drobnym papierem ściernym i jakimś środkiem w sprayu, ale jakbym założył Klotze z takimi wtykami to mógłbym ich już nie wyjąć ;) Ale pomysł jest niezły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie coś na temat tych monitorków Link

Może ktoś zna ich prawidziwe parametry, stronę producenta czy może ktoś je posiada i może sie podzielić jakimiś wiadomościami na temat tego sprzętu.

 

z góry dzięki za pomoc,

z poważaniem

Karol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa w odsłuchowym teście porównawczym wzmaków cyfrowych wygrał wzmak o którym pisałem stronę wcześniej czyli "Trends Audio TA-10'' za jedyne $129.95 !.

Wykaz konkurentów:

 

SONNETEER BRONTE

$2,295

 

Panasonic SAXR-55

$299

 

NuForce IA-7

$1,195

 

Sonic Impact Super T

$139

 

Onkyo A-9555

$799

 

Little Dot T 100

$399

 

Trends Audio TA-10

$129.95

 

Flying Mole CAS-10 Integrated

$1,795

 

Link do testu:

http://stereomojo.com/SHOOTOUT2007INTEGRATEDS.htm

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym sobie zakupic sprzęt audio do swojego pokoju ~4x3m .a być subofer i dwie kolumny no i oczywiście jakis wzmacniacz :wink: co polecacie do ~550zł? kolumny sobie chciałbym sam zrobić z drewna itd jeśli ktoś by mi wymierzył jakiej wielkosci itd to byłbym wdzięczny. Pozdrawiam i czekam na fachową obsługe :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy to tylko w erze.....

 

DIY- jak najbardziej jestem za. Ale w tej cenie to 2 małe monitorki i wzmacniacz. O subie możesz zapomnieć.

 

Do jakiej muzyki ma być sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję:

http://www.visaton.de/visaton_en/1/8/169.html + http://www.visaton.de/visaton_en/1/19/483.html

Na allegro znajdziesz zwrotnice. Proponuję podział w okolicach 3500hz. Będziesz musiał kupić płytę MDF i okleinę. Płyta najlepiej 18mm.

 

Na suba nie wystarczy Ci kasy, a w dodatku musiałbyś się zaopatrzyć w amplituner 5.1 (potrzebne wyjście na sub). Ampli jest droższy niż zwykły wzmacniacz stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym polemizował co do tych głosników... <_<

Człowieku, masz pokój 12m2, wystarczą Ci małe monitorki, i basu wcale nie będzie brakować. Zresztą poczytaj ten wątek od początku, poza tym polecam jeszcze forum na http://www.audiostereo.pl

Jak do takiego pokoju wstawisz podłogówki i suba to szlag Cię trafi na miejscu, bas będzie niekontrolowany, w cholerę odbić - tragedia. I wcale nie potrzeba mieć jakiegoś świetnego słuchu, żeby to usłyszeć. Ale to Twoje uszy. ;)

 

Zerknij jeszcze na to:

http://www.allegro.pl/item180925764_heco_v...ancja_nowe.html

http://www.allegro.pl/item181057993_najtan...w_fvat_22_.html

http://www.allegro.pl/item182571291_jbl_no...tem_olkusz.html

 

 

A tak BTW - słuchał ktoś Denona PMA-920? Właśnie czekam na przesyłkę (za 230zł) i trochę się obawiam jak wypadnie w porównaniu z NADem 3020 i czy będzie to kolejny wzmak, który sprzedam bo nie wytrzymał konkurencji z dziadkiem nadem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...