Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Napewno jakieś się znajdą. Tylko nie rozumiem dlaczego teraz wszyscy szukają czegoś w wejściem cyfrowym. Ja mam wzmacniacz bez wejścia cyfrowego i daje sobie świetnie rade :)

Po prostu lepiej kupić wzmak z wej. cyfr. niż płacić za dźwiękówkę kilka stówek ( do połączenia cyfrowego integra HD np. Realtek 883 jest doskonała i zakup karty za XXXX PLN nic więcej nie da B-) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie wygody jest to optymalne rozwiązanie ale jeżeli chodzi o jakość to w przypadku nieco lepszych kart muzycznych takich jak np Audiotrak Prodigy 7.1 HiFi nie mówiąc o tej z wymienionymi op ampami :),E-MU o404 a nawet jak twierdzi @Popej Audigy2 ?, połączenie analogowe karty muzycznej ze wzmacniaczem daje jednak lepsze rezultaty brzmieniowe i mniejsze szumy niż w przypadku połączenia cyfrowego z tanim amplitunerem który najczęściej posiada niskiej jakości przetworniki i spore szumy własne

 

@kyle jak sam przyznałeś :)

A najciekawsze jest to że przetwornik w tej badziewnej Yamaha RX-V350 jest bardziej zaszumiony ( poł. cyfrowe ) niż wyjście Audigy 1 ( poł. analogowe )

Ampli na dobrych przetwornikach to spory koszt i raczej sporo większy niż dobra karta muzyczna + wzmak o znacznie lepszej wydajności prądowej i parametrach

 

@Popej po przestudiowaniu parametrów (w podanej przeze mnie liście) przetworników stosowanych w poszczególnych modelach ampli YAMAHA twierdzi że dopiero ampli YAMAHA RX-V1600 może konkurować z Audigy2 pod względem jakośći przetworników a to już koszt ok 3 tys zł !,może nieco przesadził ale coś na rzeczy jest :)

 

Ogólnie mówiąc dopiero model RV-1600 i wyższe mają przetworniki mogące konkurować z Audigy2.

Kartę muzyczną z rewelacyjnym przetwornikiem i o super parametrach na wyjsciu analogowym możemy już mieć za ok 400 zł np EM-U 0404 SN 116 dB !

 

Cytat z AUDIOSTEREO

liamk

tam jest wszyko przez komputery optymalnie powyliczane, grubości i układ ścieżek, rozmieszczenie elementów i do tego dochodzi jeszcze wielowarstwowość płytki . . . trzeba naprawdę całego laboratorium i sztabu naukowców żeby zaprojektować taką emu 0404 . . .no ale sa efekty - karta w ultra niekorzystnych warunkach wnętrza komputera ma snr i thd jak dobre zewnetrzne DAC ;)

Takie parametry na wyjściu analogowym jakie mają dobre karty już za ok 400 zł posiadaja wyłącznie topowe ampli znacznie droższe niż powyżej wymieniona YAMAHA RX-V1600 !,więc należy sobie dokładnie skalkulować czy łączenie po SPDIF z kiepskim ampli jest zawsze optymalne !.

 

Z tańszych w miarę dobrych ampli do połączenia cyfrowego z płyty głównej nadał by się PANASONIC SA-XR 55 nie jest zły a ceny na ten model mocno spadły ok 1000zł

http://www.allegro.pl/item207969079_nowe_a...c_sa_xr_55.html

Za ampli Yamahę o podobnych walorach trzeba by dać sporo wiecej a w takim przypadku według mnie lepiej jest kupić wzmaka + dobrą kartę muzyczną

 

Poza tym ponoć chociaż nie jestem co do tego całkiem przekonany ,jak niektórzy twierdzą nawet tak dobre karty muzyczne jak ESI JULIA nie posiadają idealnie precyzyjnego podawania strumienia danych na łącze SPDIF,CO MA OBIAWIAĆ SIĘ POGORSZENIEM STEREOFONI w porównaniu z połączeniem analogowym z tej samej karty

 

cytat z AUDIOSTEREO:

Sprawa ma się tak, że jakość dźwięku tej karty z analogowego wyjścia jest moim zdaniem lepsza niż wyjścia cyfrowego z podłączonym zewnętrznym DACiem. Słyszałem tego NOS-DACa z dobrym transportem i grało super, dlatego go kupiłem. Miałem nadzieje przy kupowaniu DAC'a (i tu popełniłem błąd, kupilem nie testujac), że cyfrowe wyjście z karty za prawie 600zl będzie co najmniej dobre, a tu lipa. Faktycznie ten DAC ma wymagania co do transportu, ale aż takie?

Na dzień dzisiejszy chciałbym coś zrobić, aby dobrowadzić to do brzmienia. Słychać, że karta ma potencjał. Na własne uszy słyszałem jak niewielkie mody typu: wymiana kond. tam i tu, lepszy kwarc itp. a poprawa o dwa kroki milowe do przodu.

Według zaawansowanych audiofiilów dopiero najdroższe karty dzwiekowe np RME mają odpowiednio precyzyjne podawanie strumienia danych na SPDIF ,przy podawaniu sygnału na wyjścia analogowe kwarc (zegar) już nie ma takiego znaczenia .Jak taka dobra karta esi julia nie brzmi po SPDIF za dobrze na zewnętrznym przetworniku to co można powiedzieć o jakości przesyłu po SPDIF z płyty głównej gdzie tor cyfrowy audio jest niższej jakości niż w średniej klasy dźwiękówkach ? ale być może to tylko autosugestia ?.

 

Właśnie prawdopodobnie z powodów nieidealnego podawania strumienia danych na łącze SPDIF firma ZHAOLU (znana z zewnętrznych przetworników) zaleca do połączenia cyfrowego ze swoim najnowszym dacem ''ZHAOLU D3''użycia specjalnej karty muzycznej''TGLink sound card'' wyposażonej w znacznie lepszy interfeace od SPDIF czyli łącze''I2S''

Zalety łącza 'I2S'' to:

- I2S jest bardzo niewrażliwy na jitter (oddzielna linia zegarowa),

- pomija się wszystkie złącza i obwody we/wy.

 

TGLink sound card (I2S)specjalnie przeznaczona do łączenia cyfrowego ze źródłami zewnętrznymi:

 

http://www.sndscape.com/ProductImages/PCI/...0n0facetilt.jpg

http://www.sndscape.com/ProductImages/PCI/...0/ip20n0map.gif

 

Lepszym i tańszym wyjściem zamiast użycia karty muzycznej lub z płyty głównej do połączenia po SPDIF z zewnętrznym źródłem jest ponoć konwerter USB NA SPDIF

 

Ten TEMAT odnośnie jakości transmisji po SPDIF jest właśnie omawiany na audiostereo ,link poniżej

 

Jakość SPDIF w kartach muz i pł główn

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poszukuje zestawu głośnikow 5.1 z aktywnym subem lub 5.0 (suba zawsze moglbym dokupic) i wzmacniacza 5.1 najlepiej jak by to byl Marantz, Denon, Onkyo lub Yamaha. Cena sprzetu nie moze przekroczyc 2500 zl

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam zamiar kupić wzmacniacz+ głośniki. Łącznie moge wydać okolo 800 zł. Zestaw będzie podłączony do komputera. Pokój mam nie duży, ok. 12 m2. Co poleciacie?

 

EDIT

http://allegro.pl/item204332418_pioneer_un...ga_zobacz_.html

http://allegro.pl/item206731943_eltax_libe...oy_m1_i_m2.html

Jak myślicie, zagra to razem?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez jermund

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się pochwal, bo dziś poskładałem do kupy swój zestawik: Pioneer SA-610 + Alton 110W i jak na zestaw kosztujący poniżej 400zł ze wszystkimi [ciach!]łami jestem bardzo zadowolony :) . Moze nie jest to super krystaliczny dzwiek, jednak za tyle to niektórzy kupują poł metra kabla głośnikowego czy cztery gumowe nózki pod CD :D

 

Ja z efektu za taka marną kasę jak na audio jestem bardzo zadowolony i smieję się z posiadaczy śmiesznych pierdziawek typu kreatiw 7.1 :D

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiam

mam sprzęt jak w sigu i chciałbym go ujednolicić pod względem marki, czyli marantz :D

potrzebuję odtwarzacz cd i korektor, co moglibyście polecić (sprzęt używany, najlepiej pasujący stylistycznie), mam na oku taki equalizer http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...e=ADME:B:AAQ::1 , cena wydaje się niezła, ale nie mogę znaleźć żadnych testów na jego temat,

co do cd to chciałbym coś dobrej jakości (nie mam cyfry we wzmacniaczu) o dobrej dynamice, z mojej nagrywarki jestem bardzo zadowolony, ma niezłe parametry (zakres 0-22.000Hz, dynamika 95dB,zniekształcenia 0,0056% -85dB) tyle ,że juz na nej nie nagrywam.

chciałbym też zmienić kolumny, mam teraz mniejszy pokój (ok 12m2) i słucham trochę spokojniejszej muzyki (głownie akustyk i wokal) i technicsy już nie dają się wysterować nawet z korektorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiam

mam sprzęt jak w sigu i chciałbym go ujednolicić pod względem marki, czyli marantz :D

potrzebuję odtwarzacz cd i korektor, co moglibyście polecić (sprzęt używany, najlepiej pasujący stylistycznie), mam na oku taki equalizer http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...e=ADME:B:AAQ::1 , cena wydaje się niezła, ale nie mogę znaleźć żadnych testów na jego temat,

co do cd to chciałbym coś dobrej jakości (nie mam cyfry we wzmacniaczu) o dobrej dynamice, z mojej nagrywarki jestem bardzo zadowolony, ma niezłe parametry (zakres 0-22.000Hz, dynamika 95dB,zniekształcenia 0,0056% -85dB) tyle ,że juz na nej nie nagrywam.

chciałbym też zmienić kolumny, mam teraz mniejszy pokój (ok 12m2) i słucham trochę spokojniejszej muzyki (głownie akustyk i wokal) i technicsy już nie dają się wysterować nawet z korektorem

Nie lepiej dołożyć i kupić

http://www.allegro.pl/item204647111__maran...rem_widma_.html

Pod względem parametrów są do siebie podobne, jednak mimo wszystko z tego będziesz bardziej zadowolony. Moge ci tylko napisac, że miałem doczynienia z tym EQ i jest to dobry sprzęt. Jako plus można też zaliczyć ładny wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie - Yamaha ax592 taka, 410zł w domu igła bez pilota, warto - nie warto ?

 

jak pisalem wczesniej nie szukam stonowanego brytyjczyka ale czegoś z dynamiką i agresją co akustykę zagra co najmniej ~poprawnie a wykaże się w elektro/pop

jak igla to za 4stowki mozna lykac, bedzie gralo dokladnie tak jak oczekujesz, czyli kupa dynamiki i mocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mam :

[img.]http://aycu06.webshots.com/image/19125/2002087577122297642_fs.jpg[/img]

Jak do tego sie podłacza głośniki?

do tego służą takie wtyczki http://www.allegro.pl/item206042747_wtyk_g...y_na_kabel.html

przypomniała mi się ELIZABETH mój pierwszy amplituner :D aż łza się w oku kręci

 

//nie cytujemy obrazków

/narcyz

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie.

Jaki zestaw glosnikow 5.0/5.1 i amplituner?

Moj pokuj ma ok 15m2, jednastka napedzajaca zestaw bedzie moj kom z podpisu. Zestaw ma sluzyc glownie do sluchania muzyki(elektroniczna), ogladania filmow i grania.

 

Moje typy amplitunerow to:

AVR-1507

AVR-1707

RX V 559

VSX-916

 

Moje typy zestawow glosnikowych:

JAMO S 606

KODA AV702+SW1000V2

JAMO E 660

TONSIL Premium

 

Co byscie polecili? Jakie zestawienie jest najlepsze? Moze jakiez inne propozycje?

Pozdrawiam

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie natknąłem się na ciekawy temat na forum ''head-fi'' gdzie omawiane są właśnie testy porównawcze tzw ''ABX '' czyli porównywanie sprzętu audio różnych klas przy wyrównaniu do takiego samego poziomu głośności na wyjściu wszystkich urządzeń ,testy te stawiają tezę o braku słyszalnych różnic pomiędzy sprzętem różnych klas,oczywiście sprzęt musi prezentować minimum przyzwoitości pod względem parametrów :rolleyes:

 

Przetłumaczony cytat :

 

Skutki tych testów potwierdziły opinie takich ludzi jak Peter Aczel (" Audio Krytyk"), który często twierdzi, że różnice pomiędzy CD , DACs i wzmacniacze są nierozpoznawalne. On zwykle sugeruje, że większość pieniędzy przeznaczona na zakup domowego systemu audio powinna zostać ulokowana w głośnikach / słuchawkach, gdzie są znaczące różnice.

Link do tematu tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie.

Jaki zestaw glosnikow 5.0/5.1 i amplituner?

Moj pokuj ma ok 15m2, jednastka napedzajaca zestaw bedzie moj kom z podpisu. Zestaw ma sluzyc glownie do sluchania muzyki(elektroniczna), ogladania filmow i grania.

 

Moje typy amplitunerow to:

AVR-1507

AVR-1707

RX V 559

VSX-916

 

Moje typy zestawow glosnikowych:

JAMO S 606

KODA AV702+SW1000V2

JAMO E 660

TONSIL Premium

 

Co byscie polecili? Jakie zestawienie jest najlepsze? Moze jakiez inne propozycje?

Pozdrawiam

Co do głośników się nie wypowiem ale ampli radzę Denon 1707.

 

Pioneer 916 ma wentylator ( szumiący )

Yamaha 559 nie ma bi-amp, nie ma kalibratora

Denon 1507 nie ma bi-amp ( zawsze to lepiej rozkładać obciążenie dla frontów - na pewno końcówki są mniej obciążone ... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takim zestawie?? Zestaw ten nieco przekracza mój budżet:/, ale chcialbym zasiegnąc waszej opinii. Co prawda zestaw jest z DVD- nie przeszkadza mi to..., powiem więcej, cały ten zestaw z DVD kosztuje mniej niż miałbym kupic osobno wzmacniacz i kolumny:). Proszę o rady i opinie na temat tego zestawienia, a moze polecicie mi coś innego, lepszego w podobnej cenie:). Ma on nagłośnic pokój 15m2, służyc praktycznie do wszystkiego, czyli słuchania muzyki(clubing, elektroniczna), oglądania filmów i grania:D

POZDRO... Czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy moglibyście mi doradzić jaki wzmacniacz kupić?

Posiadam dwie kolumny z głośnikami ALPHARD XE o srednicy około 15cm, od razu napisze ze kompletnie się nie orientuje w sprzęcie audio, dlatego chciałbym abyście doradzili jaki wmacniacz kupić do tych głośników,potrzebny mi jakiś zwykły tani wzmacniacz, abym mógł to podłączyć do kompa.

 

Z góry dzięki za odp.

 

Oczywiście może być coś z allegro

Edytowane przez Quintrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas napisać coś o zakupionej jamaszce ax592

 

wzmaczka słucham pół dnia i.. dual zostaje ;) yamaha ma wiele zalet ale co mnie totalnie zaskoczyło stary osłabły dual potrafi zaskoczyć i położyc yamahę

na jego + głebokość sceny (choć ona się m.in zapadła..) oraz delikatnie cieplejsze i naturalniejsze brzmienie niektórych instrumentów

na plus y - rozdzielczość, detale, zarysowanie kontur dźwiękow szczególnie miedzy górą a srodkiem, brzmienie na niedalekim planie cichszych instrumentów które dualowi gdzieś uciekło, na pewno moc i uderzenie ale nie tak bardzo jak się spodziewałem

 

yamaha to bardzo dobry wzmacniacz i potrafi zagrać zaskakująco dobrze ale - znajdę i muzykę w której sobie nie radzi ;)

 

co ciekawe - yamaha imho lepiej sprawdza się w spokojnej muzyce i np trance lepiej brzmi na dualu,,nic innego mi do głowy nie przychodzi poza określeniem "większej muzykalności" bo w kategoriach mniej subiektywnych dual się broni ledwo lub jeszcze slabiej ;)

 

ostatecznej decyzji jeszcze nie ma jestem tylko pewny że nie chce sprzedawać duala ;) chciał bym go poważnie przegrzebać, zrobić go na perełkę a wtedy to pewnie jamaha odejdzie bo na dwa x stereo nie mam miejsca

 

 

i tu sie klaruje pewien pomysł

 

wrzucił bym fotki duala,, wzmacniacz- budowa jest maks prosty

 

i jak sie uda - liczę na opinie co choćby i nadmiarowo mogło się zużyć i na co chooćby nadmiarowego ale z gwarantowanym efektem mogę to powymieniać

 

ew. dam jeskies poglądowe i opisze wszystkie kostki/klocki ;)

 

kondki w dualu jakieś male chyba 6500 czegoś tam i opakowane jako dual,, mam takie wrazenie że leciutko wypukle na górze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie natknąłem się na ciekawy temat na forum ''head-fi'' gdzie omawiane są właśnie testy porównawcze tzw ''ABX '' czyli porównywanie sprzętu audio różnych klas przy wyrównaniu do takiego samego poziomu głośności na wyjściu wszystkich urządzeń ,testy te stawiają tezę o braku słyszalnych różnic pomiędzy sprzętem różnych klas,oczywiście sprzęt musi prezentować minimum przyzwoitości pod względem parametrów :rolleyes:

 

Przetłumaczony cytat :

Link do tematu tutaj

Wychodzi z tego, że CD ma mały wpływ na dźwięk?

Nie od dziś wiadomo, że wszystko zależy od tego, gdzie dźwięk powstaje... I właśnie dlatego warto przemyśleć ten cytat. Od jakości odtważacza bardzo dużo zalerzy, nawet przy high-endowym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie że od źródła najmniej

1. kolumny

2. wzmak

3. źródło

Myślę że prawdą wygląda nieco inaczej:

 

3- źródło ( CD/DVD player ) jest bardzo ważne jednak parametry tych urządzeń są po prostu zbliżone ( czy to z niższej czy wyższej półki ). Jeśli player wysyła sygnał cyfrowo to różnicy nie ma ( nie wierzę po prostu w audiofilskie bełkoty )

 

2- wzmacniacz już jest trudniej zbudować bo na jakość sygnału wyjściowego ma wpływ jakość elementów , zapas mocy ... itd. itd. - jak wiadomo wysokiej jakości elementy nie tanieją tak szybko jak układy cyfrowe [np. procesory]

 

1- zbudowanie naprawdę dobrej kolumny jest niezwykle trudne ... nawet na dzisiejszym poziomie technologicznym ... topowe kolumny B&W mają wahania natężenia wzgl. częstotliwości w okolicach +-2 dB !!!

 

Wygląda nieco inaczej ... ale faktycznie jest tak że najsłabszy punkt decyduje o brzmieniu całego zestawu ... a są nim w pierwszej kolejności kolumny i zaraz na drugim miejscu wzmacniacze

 

Więc nie można powiedzieć tak po prostu że kolumna ma większy wpływ na dźwięk niż źródło ... choć w praktyce tak jest z powodów które napisałem wyżej

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postawiłem dzisiaj obok siebie dwa klocki i posłuchałem

 

posadziłem siostrę powiedziałem słuchaj

 

stwierdziliśmy bez wątpliwości że wolimy dźwięk z duszą ;) różnica jest taka że do słuchania muzyki a nie instrumentów lepiej nadaje się dual tracy czapman łapie za serce a gitarka jej towarzyszy a nie przychodzi odśpiewać kawałek z grymasem ,, podobnie goya kawałek po kawałku stara się coś opowiedzieć,, na jamaszce -> słuchałem co ona wyprawia z jej głosem

to strasznie subiektywne bo mogę też stwierdzić że yamaha brzmi czasem jak mi się wydaje bliżej prawdy ;)

 

wzw z tym mam dwa komunikaty - sprzedam yamahę :) po kosztach,, myslę że z mniej bezpośrednimi kolumnami sprawdzi się lepiej, słuchałem yamaha + tannoy i tam mogła się ona popisać ociepleniem (bo nie jest to chłodny wzmacniacz..) i mięciutkim dołem,,, pytanie dodatkowe - czy przysługuje mi prawo do oddania takiego wzmacniacza zakupionego na allegro ?

 

drugie - mój poprzedni post. Ludzie poradźcie pomóżcie ;) trzeba by mnie ukierunkować jak by tu wsadzić trochę pieniędzy w duala żeby brzmiał równie dobrze jak rok czy dwa temu,, w sumie co zrobić żeby brzmiał lepiej B-)

 

jak by to powiedzieć dualowi potrzeba gejszy elektroniki a nie loda w krzakach za 30zł ;] i szukam takiej gejszy elektroniki :)) nie oddam go przecież pierwszemu rzeźnikowi z lutownicą :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemasz kilu

pociśnij do melomana, oni tam coś upgrejdują (ale chyba tylko kolumny) ale zapytać można.

ewentualnie zobacz sobie na www.audiostereo.pl tam masz forum w tematach DIY doradzą Ci jak, gdzie i co powymieniać

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hymm chyba się tam do nich dodzwonię może przy okazji wsadzą łapki do wafli :)

 

tak z ciekawości zapytam co t jest warte -> http://allegro.pl/item207272993_dali_conce..._gwarancja.html

 

cena niewiele ponad połowę a uszkodzenie niewielekie

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie: czy zamiast robić zewnętrzną karte dźwiękową na pcm2702, można kupić jakiś odtwarzacz CD i go przerobić, albo stary wmacniacz i zrobić tak jak Jenot, że podłączył do Luxmana 007 wyjście cyfrowe z kompa, i luxman robił mu za dac'a i za przedwzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wlasnie zakupilem sobie denona avr-1306 i kolumienki crystal^2 30. kolumienki wymiata, maja bardzo dobra gore, bardzo dobry sredni, a dol jest ze tak powiem dobry :D, dotego mam suba 100 W wafla wh2 :D i on dopelnia dol ktory jest troche slaby w cr^2 30

Za sur. i center posluzyly mi wafle wh2. Niespodziewalem sie tak dobrego dzwieku, a moje crystale to chyba jakis nowszy model bo mam dwa basy :D,

Mam pytanko: Ile trwa wygrzewanie kolumn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hymm chyba się tam do nich dodzwonię może przy okazji wsadzą łapki do wafli :)

 

tak z ciekawości zapytam co t jest warte -> http://allegro.pl/item207272993_dali_conce..._gwarancja.html

 

cena niewiele ponad połowę a uszkodzenie niewielekie

Dali Concept 2 od czasu do czasu pojawia się po 849zł za nowe, więc cena za uszkodzone wcale nie okazyjna. Tym bardziej, że wygląda to na troszkę więcej niż otarcie, raczej na zderzenie z podłogą .....

A zdania na temat grania były podzielone ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z twierdzeniem, że CD ma mały wpływ na brzmienie systemu. Proponuję prosty test Naim Nait5i + kolumny np Spendor, miniAmstaffy czy choć by tanie AA Mimas II ( Hyperion III ). Wszystko podłączamy kablami Naima i:

1. CD Naim 5i ( 4990 pln )

2. CD Naim 5x ( 8900 pln )

3. CD Naim 5x+FlatCap2x ( zasilacz zewnętrzny ) ( 8900 pln + 2999 pln )

 

I zobaczycie jak wielki wpływ na sposób prezentacji ma CD ( zmiana wzmacniacza z Nait5i na 122x+150x miała dużo mniejszy wpływ na dźwięk ).

Ok wiem, że różnica w cenie znaczna, ale to tylko próba odsłuchowa kolejnych modeli Naima ( i to dwóch najniższych modeli w ofercie ). Specjalnie próba na Naimie gdyż dotyczy tej samej szkoły dźwięku, a obrazuje jak wielkie różnice są w obrębie tej samej szkoły brzmieniowej.

 

I drogie CD absolutnie nie grają podobnie. To tak samo jak by powiedzieć, że samochody od 200 tyś prowadzi się tak samo.

Edytowane przez Skibi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat:Zastosowanie techniki cyfrowych wzmacniaczy w amplitunerach.

Bardzo ciekawe opisy wyjaśniające zasady działania wzmacniaczy cyfrowych oraz różnice w zastosowanej technologii na przykładzie trzech cyfrowych amplitunerów różnych firm .

 

Cyfrowe wzmacniacze klasy D S-Master Sony

 

Klasa D Panasonic SA-XR 55

 

KLasa D w amplitunerach JVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zastanawiam się nad zakupem monitorów aktywnych studyjnych jako dobre głośniki do komputera - czy spotkaliście się może z przetwornikiem CA z regulacją głośności ? Chciałbym do wejścia podać sygnał cyfrowy ( 192 khz 24 bit stereo ) , mieć możliwość regulacji głośności i do wyjścia podpiąć aktywne monitory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...