Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

hym no dobra ;)

 

źrodłem jest karta pcm z 2x rca i dobrym okablowaniem,, jakieś trójniki do rca się zakłada ?

 

myślałem że sub obcina też częstotliwości dla kolumn,, skoro nie -> znakomicie ;)

 

oczywiście suba chce aktywnego

 

~1000zł wiem że chwalone i polecany były jakieś kody z tym że to już sprzęt do salonu a mi potrzeba coś na 12m2,, sub od średniego zestawu logiego zrobił by tu jesień średniowiecza ale - nie o to tu chodzi,, przydał by sie mały dobrze grający subek,, nie wiem czy ktoś coś takiego produkuje w ogóle ;)

 

temat na razie lekko abstrakcyjny i przyszłościowy,, mamy lato sou na urlop się trzeba trochę wykrwawić + jeszcze mnie dopadł zakup monitora

 

może coś używanego ?

suba podlaczasz na wyjscie wzmaka (rownoglegle do kolumn)

chcesz dobry do filmow niedrogi coby troszke wnetrznosci poruszyl i nogawkami potrzasl

to Koda SW-1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie nie da :mur: Ale powiem wiecej Odkrecilem zwrotnice i wlozylem reke przez ta dziore do srodka i wyczulem ze ten dolny bas jest calkowicie odseparowany od reszty glosnikow, a ta zaslepka znajduje sie ponizej tejze sekcji :blink: czyli usuniecie zaslepki nic nie da :mur:

Dziwne. Niektóre kolumny mają fabrycznie dołączaną zatyczkę otworów bassrefleks, może to to.

Co do wnętrza - niektóre kolumny mają częściowo odgrodzoną część pudła - musiałbyś dokładnie wymacać dookoła "dna" czy nie ma wewnętrznego otworu.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Niektóre kolumny mają fabrycznie dołączaną zatyczkę otworów bassrefleks, może to to.

Co do wnętrza - niektóre kolumny mają częściowo odgrodzoną część pudła - musiałbyś dokładnie wymacać dookoła "dna" czy nie ma wewnętrznego otworu.

Po dokladnych ogledzinach stwierdzam ze nie ma tam zadnej szczeliny :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po powrocie do kraju bede myslal o zakupie jakiegos lepszego audio. Fundusze ktorymi dysponuje moze nie sa za wielkie, ale mysle, ze da sie za te pieniadze cos zlozyc ;) Chcialbym wydac max. 500zl na wzmacniacz i do tego nie wiecej jak 1000zl na glosniki. Pokoj w ktorym mialoby to wszystko stac, ma wymiary 3m x 4m wiec sa to wymiary takiej troche wiekszej klatki dla papug ;) Muzyka ktora preferuje to glownie rock, punk rock, metal ( power/heavy/speed, wiec odmiany w ktorych wokal jest dosyc wysooki ;) ). Dotychczas posiadalem stara wieze sony z glosnikami 2x45W wiec podejzewam, ze roznica pomiedzy tym co mam a tym co chce kupic bedzie kolosalna :-P Ah, zapomnialbym dodac - chce zwykly zestaw stereo. 95% czasu gdy korzystam z audio jest to sluchanie muzyki, reszta to ogladanie filmow czy granie, wiec nie potrzebuje zestawow 5.1 etc :P Z gory dziekuje za rady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiegne troche od tematu ale mam taka sprawe odnosnie radmora 5102-t. .Nie dzialaja wyjscia na tył i nie wiem co jest tego przyczyna,choc przypuszczam ze moze to byc przełacznik lub koncówka mocy. Moze ktos miał podobny problem w radmorze seri 51** ?Problem polega na tym ze nie wiem jak to sprawdzic tj koncowki mocy i przełacznika.Tak na koniec dobry specyfik do czyszczenie potencjometrów,lub wlasne sposoby...mile widziane,wazne zeby byly skuteczne ;].

Edytowane przez Samuelson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inne pytanko...

Co sadzicie o glosnikach FRONTOWYCH...

Magnat Monitor 880

Magnat Monitor 990

 

Jest wielka roznica miedzy tymi dwoma kolumnami i jak cos to co byscie wybrali :)... i dlaczego... bo szczerze nie wiem ktore wybrac... nie zasugeruje ktore robia na mnie lepsze wrazenie... poczekam na Wasza opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inne pytanko...

Co sadzicie o glosnikach FRONTOWYCH...

Magnat Monitor 880

Magnat Monitor 990

 

Jest wielka roznica miedzy tymi dwoma kolumnami i jak cos to co byscie wybrali :)... i dlaczego... bo szczerze nie wiem ktore wybrac... nie zasugeruje ktore robia na mnie lepsze wrazenie... poczekam na Wasza opinie.

Tutaj uzyskasz odpowiedz http://diyaudio.pl/index.php?redir=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem dlaczego nie mam bassreflexu :D

Moja kolumna ma taki wynalazek co sie nazywa membrana bierna ;)

Czyli masz jako tako wysoko i srednio-niskotonowke + membrana bierna i zapewne efektywność na poziomie 82 dB i sie dziwisz ze nie masz bassu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki zestawik można sobie zafundować do 2000 złotych? Ewentualnie 500zł więcej. Chodzi mi o kolumny i wzmacniacz (i ewentualnie dźwiękówkę, jeśli nieokrojone Audigy jest za słabe).

Czytałem wyżej o Wharfedale'ach 9.1 - jeśli są godne polecenia to jaki wzmak do nich? Coś z Allegro? Widzę na Allegro Yamahę A-560 za 250zł - wygląda okazale :P. A może coś nowszego pokorju RX-V559?

Edytowane przez Vidi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał kupować ampli kina ( aby było cyfrowe wejście ) i głośniki stereo kupiłbym Wharfedale 9.1 + Denon 1707 ( ma kalibrację dzięki której można "wyzerować" garb przy 125 hz w tych głośnikach i otrzymać liniowość +- 3 dB - słyszałem tego denona i jak na ampli kina w tej cenie brzmi dobrze w stereo ).

 

... sam się nad takim zestawem zastanawiam ale myślę też nad zakupem monitorów aktywnych Samson Rubicon r5a i EMU 0202 ( trzeba się podłączyć pod wyjście słuchawkowe aby mieć regulację głośności pokrętłem ).

 

Rozwiązanie drugie jest mniej estetyczne ale zestaw powinien być chirurgicznie precyzyjny ... z kolei Wharfedale pewnie zagrają "milej", mniej dokładnie choć podobnie pod wzgl. liniowości dzięki korekcji w ampli ( trzeba dać -3 do -4 dB przy 125 Hz ).

 

Sam nie wiem co wybrać - czekam na "objawienie" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli:

Denon AVR-1707 [1149zł] + Wharfedale Diamond 9.1 [529zł]. Bez zabawy w żadne Audigy 2 ZS tylko po optyku?

 

Dodam, że tym razem nie zależy mi cyfrowym przesyle, bo to będzie sprzęt używany tylko do komputera.

W takim razie można też zastosować wzmacniacz bez cyfrowego wejścia ale dochodzi zakup właśnie dobrej karty dźw. ( Audigy 1 jest raczej słabe )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po tobie Kyle spodziewałem się trochę bardziej wyczerpującej odpowiedzi :P

 

Jeśli nie ma znaczącej różnicy (jak czytałem wcześniej - 50% trafności w ślepych testach między audio niekoniecznie w tej samej cenie...) to wolałbym Denona. Elegancko się prezentuje, jest gwara i cyfrowe wejście, więc od bidy bym pograł na ps3 czy obejrzał film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po tobie Kyle spodziewałem się trochę bardziej wyczerpującej odpowiedzi :P

 

Jeśli nie ma znaczącej różnicy (jak czytałem wcześniej - 50% trafności w ślepych testach między audio niekoniecznie w tej samej cenie...) to wolałbym Denona. Elegancko się prezentuje, jest gwara i cyfrowe wejście, więc od bidy bym pograł na ps3 czy obejrzał film.

Wiesz - ja wolę powiedzieć za mało niż wprowadzać w błąd.

 

Jeśli oczekujesz ultra precyzji - monitory studyjne są dla Ciebie ( + zewn. przetwornik C/A z regulacją głośności )

 

Teraz czy apli kina czy wzm. stereo - to już by trzeba odsłuchać konkretne modele.

 

Ja na chwilę obecną ( bo też myślę o zakupie w tej cenie ) jestem skierowany na te Samson Rubicon - bo chcę precyzji ... a ona nie zawsze może być miła.

 

ps. jesli zdecydujesz się na wzmacniacz stereo z analogowym wejściem to zajrzyj do działu audio "karta dźw. oferująca najwyższą jakość" w celu dobrania najlepszej karty

 

ps2. teraz nie odpowiadam tak konkretnie jak poprzednio bo nie jesteś tak ściśle związany swoimi wymaganiami i masz nieprawdopodobne pole do wyboru optymalnego rozwiązania - poprzednio sprawa była jasna ... musiał być praktycznie ampli kina

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - jak widzę temat do przemyślenia i sprawdzenia różnych konfiguracji ;)

 

Ale wstępnie przychylam się do Denona.

Jak najbardziej do przemyślenia ( i może w miarę możliwości osłuchania )

 

Ja może zaproponuję 3 przykładowe konfiguracje dla 3 różnych dróg które możesz obrać:

- aktywne monitory studyjne : Samson Rubicon r5a + Behringer Ultramatch Pro SRC2496 (trochę drogi ten przetwornik jak na możliwości ale tylko to znalazłem)

- ampli kina : Denon 1708 + Wharfedale 9.1 (1707 odpada ... trzeba kupić 1708 bo on ma dopiero manualny EQ)

- wzm. tradycyjny : Rotel RA-04 + Wharfedale 9.1 + karta klasy Audigy 2 ZS (szkoda się bawić w to rozwiązanie)

 

ps. EMU 0202 raczej odradzam - hamowanie postępu / podnoszenia jakości efektów w grach które będą się pojawiać np. wraz z kolejnymi kartami zintegrowanymi

 

Co do wzm. tradycyjnego - też będzie problem w przyszłości bo magistrala PCI odchodzi powoli do lamusa i znowu będzie trzeba szukać nowej karty na PCIE tak więc osobiście najbardziej popieram tylko 2 pierwsze "drogi" jako rozwiązania dla PC

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej do przemyślenia ( i może w miarę możliwości osłuchania )

 

Ja może zaproponuję 3 przykładowe konfiguracje dla 3 różnych dróg które możesz obrać:

- aktywne monitory studyjne : Samson Rubicon r5a + Behringer Ultramatch Pro SRC2496

- ampli kina : Denon 1707 + Wharfedale 9.1

- wzm. tradycyjny : Rotel RA-04 + Wharfedale 9.1 + karta klasy Audigy 2 ZS

 

ps. EMU 0202 raczej odradzam - hamowanie postępu / podnoszenia jakości efektów w grach które będą się pojawiać np. wraz z kolejnymi kartami zintegrowanymi

 

Co do wzm. tradycyjnego - też będzie problem w przyszłości bo magistrala PCI odchodzi powoli do lamusa i znowu będzie trzeba szukać nowej karty na PCIE tak więc osobiście najbardziej popieram tylko 2 pierwsze "drogi" jako rozwiązania dla PC

Jedna mała uwaga odnośnie Audigy 2 ZS. Mam tą kartę i wydawało mi się do tej pory, że gra dobrze. To znaczy w porównaniu do CD jako źródła słychać było sporą różnicę, ale myślałem, że z komputera lepiej już po prostu nie będzie bez wydawania kilkuset zł. na Prodigy czy inną Mayę ;)

Jednak w związku z ekperymentami z systemem MacOS X, który daje się bez większych problemów zainstalować na pececie, ale nie obsługuje sporej ilości sprzętu, m.in. wewnętrznych Soundblasterów, kupiłem za 30zł (!!!) jakiś najtańszy C-Media headset na USB (jedno wyjście liniowe i wejście mikrofonowe). I po podłączeniu tego "badziewia" okazało się, że gra lepiej niż Audigy. Testowane pod Windows (sterowniki do A2 zwykłe i KX'y, bez różnicy). Testy robiłem w ten sposób, że puszczałem na pececie jakiegoś FLACa, na CD to samo, tylko z CD-Audio i na wzmaku przełączałem sobie źródło porównując jak to gra. No i zdecydowanie dźwięk bardziej zbliżony do CD ma ta C-Media na USB. Z A2 ZS to jakby ktoś rzucił koc na głośniki... Nawet skądinąd badziewnej jakości strumień z last.fm brzmi zdecydowanie lepiej na C-Medii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Denon 1707 - byłem pewien że ma EQ tak jak starszy i niższy model serii 130x - okazuje się że najprawdopodobniej nie ma manualnego EQ ... czyli trzeba osobiście sprawdzić i jeśli nie ma EQ to pomyśleć na pioneer 817 ( w którym trzeba skontrolować kiedy włącza się wiatrak ) ... lub kupić model Denon AVR-1708

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie amplituner. Zastosowanie to 99% KD.

Onkyo TX-SR604, Onkyo TX-SR605, Yamaha N600 czy Yamaha RX-V661?

Kolumny to dwie podłogówki Heco, z tyłu dwie satelitki Jamo, a subwoofer to Koda SW1000. Centralnego póki co brak.

Onkyo zdaje mi się lepszy, jednak spotkałem się z opiniami, że do KD to jednak Yamaha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wafle bym łączył z jakimś bytyjczykiem

o mojej przygodzie z wafle + yamaha pisałem wcześniej

 

Przy tym budżecie można już pomyśleć o jakiś lepszych kolumnach + wzmak ~500-700pln. Nie wiem jak z dystansem ale doliczyć trzeba 15-20zł za metr kabla + ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do osób wtajemniczonych i proszę nie ganić mnie odrazu za drobne braki wiedzy :)

 

chciałbym sie upewnić na temat wartości oporu głośnika w kolumnie pochodzącej z mini-wieży, mianowicie spalił mi sie głośnik, miał on 6 ohm'ów, również taki jest wzmacniacz w wieży ( tak pisze na nalepce przynajmniej ... )

 

moje pytanie brzmi następująco :

głośnik o jakim oporze najlepiej założyć do tej kolumny ? 4ohm czy 8ohm ? mam zamiar lekko zmodowac te kolumny i wsadzić troszke większe głośniczki bo te standardowe są jak dla mnie troche za słabe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej daj 8Ohm'owe, żeby nie przeciążyć wzmacniacza w wieży. Przy 4 Ohm mógłby się usmażyć.

Skoro standardowo kolumienki i miały 6 Ohm nie powinieneś zbytnio ucierpieć na głośności zestawu.

 

dzięki Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem... mam w domu Technics SA-GX390 + kolumny Unitra Tonsil 8 Ohm (gwizdki standardowe.. bodajrze 30W i wymieniony niskotonowy na 80W bo oryginalny sparcial na smierc) a to wszystko podlaczone pod pc. I teraz problem... jezeli muzyka sobie gra glosno nawet przez kilka godzin to jest cacy... wentylator z tylu chodzi i chlodzi radiatory. Ale jezeli muzyka gra cicho.. albo np: ogladam film przez 1.5 h to po pewnym czasie przewaznie lewy przedni kanal przestaje grac i buczy. Wszystko wraca do normy po ponownym wlaczeniu amplitunera lub po ostygnieciu radiatorow. Podejrzewam ze to zabezpieczenie przed spaleniem. Mysle ze musze kupic po prostu zasilacz z regulacja napiecia 5-7-12V i wentylator ktory dam nad radiatory. Chyba bedzie to najprostrze rozwiazanie jak bede sam wlaczal wentylatory jak bede uzywal amplitunera. Mysle takze o drugiej opcji... wsadzic po prostu czujnik temperatury i polaczyc to z wentylatorami... wlaczalo by sie to automatycznie... tylko z realizacja tego pomyslu troche trudniej. Nie wiem tylko czy znajde gdzies w tym sprzecie 12V zeby podpiac chlodzenie wiedzac ze nie mam w tej chwili dostepu do miernika a schematu nie idzie znalezc na necie. Jakies pomysly? Pozdrawiam ;)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...