Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli twoim zdaniem nie warto kupować takiego zestawu za 1000zł?Minimum 1200-1500?

Zaraz zaraz - abyśmy mieli jasność. Ja mówiłem tylko odnośnie ampli ( nie warto Yamahy za 800 ale Denona za 1000 już tak ). Jeśli myślisz nad podpięciem do denona tych geniusów to uważam to za fatalny pomysł.

 

Kino domowe jest drogie chyba że ktoś ma niskie wymagania odnośnie naturalności dźwięków i muzyka nie jest jego jakąś "pasją" to może kupić sobie tanie efekciarskie "coś" ...

 

Czy chcesz się pchać w kiepskie kino ? Masz to gdzie porządnie rozstawić ? (niesymetryczne umieszczenie kolumn np. w rogach pokoju jest tragicznym pomysłem a wielu ludzi coś takiego ma ... ).

 

Musisz się bardzo mocno zastanowić czego oczekujesz i najlepiej posłuchać sprzętu u siebie w domu ( wiem że to ekstremalnie trudne - wręcz niewykonalne ... ale tak zdobędziesz naprawdę solidną wiedzę praktyczną )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glorn nie rozumiem twojej propozycji, dałeś według wielu najlepsze grajki komputerowe w swojej cenie, które potrzebują tylko źródła i do tego Ampli, a po co? Te geniusy są samowystarczalne, zobacz na zdjęciach suba cała elektronika siedzi właśnie w nim. Takie podłączanie tych geniusów każdego z osobna do ampli Yamahy czy Denona jest bezcelowe bo mają za słabą jakość. Żal wydawać tyle kasy na ampli który będzie się marnował takim zestawieniu.

Może uda mi się coś znaleźć na allegro z używek.

 

Wysłałem w PW propozycje Denon 1306/1803 (ewentualnie Yamaha 550 lub 520) + 5.0 Eltax Discovery + Koda SW 1000 v2.

Ma ktoś lepsze propozycje?

Edytowane przez Levizna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko: czy wzmak Rotel ra-04 to dobry wybór?? Czy w tej cenie znajdzie się coś lepszego?? Nad konkretnym źródłem się jeszcze nie zastanawiałem ale będzie raczej to coś pokroju onkyo DV-SP 405 lub w podobnej cenie cuś innego. teraz jednak komp z Audigy 2zs. Na końcu zestawu dwa monitory Magnat Quantum 503.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego rodzaju muzyki? Jak mówisz o nowym RA-04 to może lepiej poszukać czego używanego co będzie lepiej grało?

Poza tym w nówkach masz jeszcze za nie całe 1200zł wychwalanego Nada C315BEE, za 1000zł masz Denona 700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muzyka bardzo różna: od różnego rodzaju jazzu, acid-jazz, ambient, chill, stary klasyczny rock, po koncerty Erykhi Badu czy Portishead.

Bardziej zależałoby mi na nowy sprzęcie.

W UK wyrwę rotela za 250 funciszy więc jeśli chodzi o jakąś inną alternatywę to tak 280 - góóóóóóra 300 dam rade wydać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zobaczyłem z początku skąd jesteś. Za 250Ł za nówkę Rotela to się opłaca, myślę że dobrze się sprawi w takich lekkich brzmieniach. No i będzie dobrym powodem by zmienić źródło z PC na CD ;) Ale najlepiej jakbyś sam posłuchał sobie kilku wzmaków i sam wybrał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może denon 1907, ale to już amplituner więc w stereo to już troszkę gorzej niż wzmak stereo (porównanie do rotela), no chyba że się mylę. Poproszę o opinię.

Jak dobrze pamiętam to 1907 jest słabszy od 1707 ( kilka wat - pomiary z miesięcznika AUDIO )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh kilka wat słabszy. Mi nie zależy na mocy ale na jakości. Jak by mnie było stać to bym sobie kupił lampiaka z 2x20w :) a o zajebiaszczej jakości dzwięku

ale chyba jednak zostanę przy rotelu. Pójdę, posłucham i zdecyduję ;)

Edytowane przez Hesos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w temacie filtrów aktywnych nie jestem zbyt mądry, stąd moje pytanie tutaj :)

 

Potrzebny jest mi filtr do subwoofera, podłączenie nisko- lub wysokopoziomowe, f odcięcia w okolicy 100Hz. Znalazłem schemat jak poniżej (niestety nie pamiętam skąd go mam) i w związku z nim 2 pytania:

- co zmienić (domyślam się, że rezystor za pierwszym WO) aby uzyskać te ~100Hz, ew. mieć możliwość regulacji?

- czy 100n na wyjściu to nie za mało?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i wskazówki.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh rotel potaniał z 250 na 212 funtów więc nawet się nie zastanawiam. Ale mam pytanko odnośnie źródła. W tym samym sklepie stoi dvd harman kardon dvd22 za 70 funtów więc bardzo nie wiele. Ktoś może coś powiedzieć o tym odtwarzaczu??

 

ewentualnie onkyo sp405?? kosztuje 100 funciszy

Edytowane przez Hesos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh kilka wat słabszy. Mi nie zależy na mocy ale na jakości. Jak by mnie było stać to bym sobie kupił lampiaka z 2x20w :) a o zajebiaszczej jakości dzwięku

ale chyba jednak zostanę przy rotelu. Pójdę, posłucham i zdecyduję ;)

Jakość identyczna ... choć 1707 może być minimalnie lepszy ( chyba ma minimalnie większy wsp. tłumienia - pomiary wg. AUDIO )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrazem się nie zajmuję, ale z ciekawości przesłuchałem kilka płyt na H/K dvd 27 i muzycznie to mnie bardzo zaskoczył na plus. Pomimo mojego zamiłowania do firmy Denon muszę przyznać że Harmana dvd zagrało lepiej niż Denon dcd 500 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mógłby mi ktoś poradzić odnośnie zakupu jakiegoś sprzęciku do grania. Nadmieniam, że męczę się z zestawami głośników od jakichś 3 lat, kiedy to sprzedałem swoją wieżyczkę Kenwooda;/ Generalnie mam do wydania tak z 500 PLN i za to chciałbym nabyć jakis wzmacniacz i 2 kolumny. Pokój mam mały ok 8 m2, więc myślę, że sprzęt nie musi byc bardzo mocny. Moglibyście doradzić coś sensownego. Rozglądam się na Allegro, ale kompletnie nie wiem, co do czego. Będę wdzięczny z jakąś poradę.. sensowną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrazem się nie zajmuję, ale z ciekawości przesłuchałem kilka płyt na H/K dvd 27 i muzycznie to mnie bardzo zaskoczył na plus. Pomimo mojego zamiłowania do firmy Denon muszę przyznać że Harmana dvd zagrało lepiej niż Denon dcd 500 :)

W jednej klasie różnice są tak niewielkie że ... podłącz dwa odtwarzacze i się przełączaj a sam będziesz wiedział jakie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mógłby mi ktoś poradzić odnośnie zakupu jakiegoś sprzęciku do grania. Nadmieniam, że męczę się z zestawami głośników od jakichś 3 lat, kiedy to sprzedałem swoją wieżyczkę Kenwooda;/ Generalnie mam do wydania tak z 500 PLN i za to chciałbym nabyć jakis wzmacniacz i 2 kolumny. Pokój mam mały ok 8 m2, więc myślę, że sprzęt nie musi byc bardzo mocny. Moglibyście doradzić coś sensownego. Rozglądam się na Allegro, ale kompletnie nie wiem, co do czego. Będę wdzięczny z jakąś poradę.. sensowną :)

Obawiam sie ze w tej cenie sie niewiele da zrobic ;) Imo kup Geniusy 5.1, wszyscy je zachwalają - chyba powinienes byc zadowolony Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze w tej cenie sie niewiele da zrobic ;) Imo kup Geniusy 5.1, wszyscy je zachwalają - chyba powinienes byc zadowolony

zamiast takiego zestawu wolalbym cos w stylu TannoyM1, choc niekoniecznie + jakis wzmacniacz używany do 300. łącznie może być i 700.. jakoś dam radę. Tylko zupełnie nie mam pojęcia jaki wzmacniacz, a na Allegro trochę tego jest. Głośniki też niekoniecznie te, ale czytałem, że są na prawdę dobre. Mimo to chciałbym przeczytac opinie jakiejś bardziej obeznanej osoby.

 

http://allegro.pl/item294864301_kolumny_ma...r_220_nowe.html

http://allegro.pl/item295035428_jamo_duet_...obry_stan_.html

http://allegro.pl/item295660458_tannoy_mx1_kolce.html

Może któreś z tych kolumn.. ? Co do wzmacniaczy.. to wogóle nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam ochotę sobie nabyć kolumny plus wzmak. Na ten cel mogę przeznaczyć najwyżej 2000 zł.

Na innym forum poradzili mi kolumny mini usher s-520 w cenie około 1100 zł.

Chciałbym, by kolumny były raczej nowe, bo nigdy nie wiadomo jak poprzedni właściciel je traktował.

 

Teraz poszukuję wzmaka do tych kolumn w granicach 900 zł.

Możecie coś poradzić, bym był bardzo wdzięczny. :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hallik o tych Jamo zapomnij, za mały pokój na podłogówki. Wg opinii użytkowników Magnata i Tannoy'a lepiej Tannoy'a.

Wzmaki:

yamaha ax-500

yamaha ax-500

pioneer a-209 może być w ciekawej cenie[/url]

Luxman l-190

 

igorzasty

do jakiego użytku: filmy, muzyka - jaka? jak duży pokój? co będzie źródłem dźwięku? jakie brzmienie chcesz uzyskać?

Co do kolumn to jak kupujesz już takie poważniejsze to ludzie je dobrze traktują i według mnie lepiej jest kupować używane, wtedy masz sprzęt o klasę lepszy.

Edytowane przez Levizna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hallik o tych Jamo zapomnij, za mały pokój na podłogówki. Wg opinii użytkowników Magnata i Tannoy'a lepiej Tannoy'a.

Wzmaki:

yamaha ax-500

yamaha ax-500

pioneer a-209 może być w ciekawej cenie[/url]

Luxman l-190

A który z nich polecasz najbardziej... a co do głośników to czytałem, że Tannoy jest najlepszy w swojej klasie. Zreszta widać po cenie, skoro nowe magnaty kosztują nieco ponad 300 PLN, a Tannoy używany ponad 400. Nie jestem audiofilem.. lubie głośną muzykę, głownie hard techno, schranz, acid itp. Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy link z Yamahą poszła za 250zł to max 300zł można za nią zaproponować, a te 450 za kup teraz to jakieś senne marzenia sprzedawcy. Bardzo pochlebne opinie są o tym modelu.

Nie słuchałem nigdy Luxman'a, normalna cena to 200-250zł, ale 6 miechów gwarancji i ogólnie renoma firmy, która nie jest przereklamowana, to bym raczej wybrał Luxa.

 

Ewentualnie jak możesz odłożyć to możesz zainteresować się też AE 101 Słuchałem Acoustic Energy Aegis Evo One i naprawdę wybitne monitory w swojej cenie.

Z czasem jak już kupisz monitory, to zbieraj na jakieś normalne standy, a nie takie z druta jak do KD :wink: wtedy będziesz miał jeszcze lepszy dźwięk.

Edytowane przez Levizna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy link z Yamahą poszła za 250zł to max 300zł można za nią zaproponować, a te 450 za kup teraz to jakieś senne marzenia sprzedawcy. Bardzo pochlebne opinie są o tym modelu.

Nie słuchałem nigdy Luxman'a, normalna cena to 200-250zł, ale 6 miechów gwarancji i ogólnie renoma firmy, która nie jest przereklamowana, to bym raczej wybrał Luxa.

 

Ewentualnie jak możesz odłożyć to możesz zainteresować się też AE 101 Słuchałem Acoustic Energy Aegis Evo One i naprawdę wybitne monitory w swojej cenie.

Z czasem jak już kupisz monitory, to zbieraj na jakieś normalne standy, a nie takie z druta jak do KD :wink: wtedy będziesz miał jeszcze lepszy dźwięk.

A jak się mają takie, dajmy na to głośniki magnata + wzmacniacz Luxman do zestawu głośników pod kompa Gigaworks G500? Chodzi mi o cena/jakoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma nowe BMW serii 3 do Żuka?

Oba to samochody, do żuka więcej wejdzie ;) ale według mnie to pytanie nie ma sensu.

Zajdź do najbliższego sklepu i posłuchaj poproś o odsłuch najtańszego wzmaka i monitorków to sam zobaczysz o czym mowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma nowe BMW serii 3 do Żuka?

Oba to samochody, do żuka więcej wejdzie ;) ale według mnie to pytanie nie ma sensu.

Zajdź do najbliższego sklepu i posłuchaj poproś o odsłuch najtańszego wzmaka i monitorków to sam zobaczysz o czym mowa.

nie nie no bez nerwacji. rozumiem sugestie i już znam odpowiedź :-P serdecznie dziękuję za radę. skorzystam, a o odczuciach z pewnością napiszę :) pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

igorzasty

do jakiego użytku: filmy, muzyka - jaka? jak duży pokój? co będzie źródłem dźwięku? jakie brzmienie chcesz uzyskać?

Co do kolumn to jak kupujesz już takie poważniejsze to ludzie je dobrze traktują i według mnie lepiej jest kupować używane, wtedy masz sprzęt o klasę lepszy.

 

Zapomniałem podać kilka ważnych elementów :)

A więc:

Głośniki przede wszystkim do muzyki, do filmów też, ale priorytetem jest muzyka.

Podłącze je do kompa poprzez kartę dźwiękową audigy 2. Co do używanych kolumn to z bratem stwierdziliśmy, że kupujemy nowe, jak poprzednio napisałem nigdy nie wiadomo czy użytkownik nie urządzał sobie w domu klubu z głośnią muzyką i je katował dzień i w noc. :)

 

I jeszcze małe pytanie Kolumny mini usher s-520 mają 50W. Czy mogę przez to rozumieć, że:

50w ma każda z nich osobno czy obie razem ??

Czy wzmacniacz zalecany jest 50W czy 100W ??

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak głównie do muzyki to usher jak najbardziej.

Wzmacniacze:

Denon PMA 495R sam go mam, lepszy od modelu 500AE

NAD 302

Standy:

granitowe

ładne

fajne ale nie wiem czy da się je wypełnić, na stronie producenta nie ma podanej wagi, a im cięższe tym lepsze :)

50W ma każda, razem mają 100W, wzmacniacze mają podawaną moc na kanał, ale przy zakupie raczej się tym nie kieruj ile wzmacniacz ma Wat tylko jak gra. Denon ma 45W przy 8Ohm, a NAD 50W przy 8Ohm. Jakbyś podłączył taki co ma 100W na kanał do tych Usherów to też by grał, ale temu że jest mocniejszy trudniej było by ci pogłaśniać i ściszać przy umiarkowanej głośności.

Edytowane przez Levizna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak głównie do muzyki to usher jak najbardziej.

Wzmacniacze:

Denon PMA 495R sam go mam, lepszy od modelu 500AE

NAD 302

Standy:

granitowe

ładne

fajne ale nie wiem czy da się je wypełnić, na stronie producenta nie ma podanej wagi, a im cięższe tym lepsze :)

50W ma każda, razem mają 100W, wzmacniacze mają podawaną moc na kanał, ale przy zakupie raczej się tym nie kieruj ile wzmacniacz ma Wat tylko jak gra. Denon ma 45W przy 8Ohm, a NAD 50W przy 8Ohm. Jakbyś podłączył taki co ma 100W na kanał do tych Usherów to też by grał, ale temu że jest mocniejszy trudniej było by ci pogłaśniać i ściszać przy umiarkowanej głośności.

 

dzięki za odp.

Kupię te ushery, tylko nie mogę znaleźć sklepu, w którym było by w miarę tanio. Podobno można kupić je za 1000zł, a ceny w sklepach oscylują przeważnie w granicach 1200-1300 zł, a dochodzą nawet do 1500. Mógłby ktoś podać dobry, sprawdzony, tani sklep wysyłkowy audio. ?? Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że już nalazłeś za te 1100zł, ja gdzieś widziałem za 1250zł, może potem poszukam to jak znajdę to wkleję link.

 

oficjalny dystrybutor Usher Audio na Polskę, zadzwoń i pogadaj może coś utargujesz. Kilka dni temu były 520 w kolorze fortepianowym czarnym za chyba 460$.

 

Ooo... 141 strona :D

Edytowane przez Levizna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...