Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

KEF iQ1 + Denon 495R + cd Naim serii 5 na DNM Reson = O K**** słuchać się nie da tyle basu który wszystko zagłusza.

Wafel Diamond 9.5 + Denon DCD i PMA 500AE fajnie, wszystko ok, poza przytłumionym brzmieniu. Grały jak Dali Concept 6 z narzuconą grubą kapą. Ja proponował bym Dali Concept 1/2 lub AE Evo One.

Zależy mi na dobrym efekcie holografii/przestrzeni/"znikaniu" kolumn i to w bliskim polu. Podobno AE Evo One mają kiepską przestrzeń ... delikatnie mówiąc:

 

Iceman

Powiem Ci, że w porównaniu do AE EVO 1 to podobno wszystko ma lepszą przestrzeń ;-)

Aha ... bo widzę że piszesz o iQ ... ja myślę nad zakupem Q1 (165 mm bas), nie iQ1 (130 mm bas) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak słuchałem z KEFa tylko iQ jeśli chodzi o źródła pozorne to nawet przy wstawieniu "pi razy drzwi" nie ma ich w pokoju, ale brzmienie dla mnie mają tragicznie zabasowione. Natomiast AE były wspaniałe. Nie zniknęły w pokoju, ale scena była imponująca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak słuchałem z KEFa tylko iQ jeśli chodzi o źródła pozorne to nawet przy wstawieniu "pi razy drzwi" nie ma ich w pokoju, ale brzmienie dla mnie mają tragicznie zabasowione. Natomiast AE były wspaniałe. Nie zniknęły w pokoju, ale scena była imponująca.

Czytałem recenzje KEF Q1 i raczej było kilka opinii że basu jest maławo - nikt nie napisał że za wiele

 

http://www.audioreview.com/cat/speakers/fl...31_1594crx.aspx

 

Najśmieszniejsze jest że masa ludzi pisze o gładkim dźwięku tych modeli a jeden delikwent napisał :

 

I found them quite edgy and bright sounding with small soundstage

a nawet

Metal dome tweeter from Hell

- w znaczeniu że są tak ostre

 

Po prostu nie wiem jak ludzie tego słuchają że jeden mówi "są BARDZO łagodne" a inny "są PIEKIELNIE ostre" - po prostu ROFL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma inny sluch/wymagania etc. Niektorzy moze nie slyszeli lepszych, niektorzy z kolei proboja sie dowartosciowac (autosugestia;) i pisza glupoty...

Przed zakupem najlepiej przesluchac;) i tyle

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem recenzje KEF Q1 i raczej było kilka opinii że basu jest maławo - nikt nie napisał że za wiele

 

http://www.audioreview.com/cat/speakers/fl...31_1594crx.aspx

 

Najśmieszniejsze jest że masa ludzi pisze o gładkim dźwięku tych modeli a jeden delikwent napisał :

 

 

a nawet

 

- w znaczeniu że są tak ostre

 

Po prostu nie wiem jak ludzie tego słuchają że jeden mówi "są BARDZO łagodne" a inny "są PIEKIELNIE ostre" - po prostu ROFL

jak się podłączy nawet dobre głośniki do krzykliwego ampli od kina domowego to mogą się dziać cuda :D

Też się przymierzam do Q1 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się podłączy nawet dobre głośniki do krzykliwego ampli od kina domowego to mogą się dziać cuda :D

Też się przymierzam do Q1 ...

Też przeczytałem opinię (audiostereo) że raczej do KEF Q1 zaleca się "jasny wzmacniacz" - wszystko wskazuje na to że do amplitunera kina będą się dobrze nadawać.

 

Wynikła ciekawa sprawa której nie brałem początkowo pod uwagę a jednak logicznie rzecz biorąc faktycznie będzie miała miejsce - przy głośnikach wysokiej efektywności słyszalny szum będzie większy. Wzm. mają pewien stały poziom szumu - im bardziej przekręcamy gałkę na + tym bardziej zwiększamy SNR. Przy kolumnach o niższej efektywności (Usher S520 - 82 dB/W [prod 86]) automagicznie przekręcamy bardziej Volume (aby mieć identyczną głośność co na KEF Q1 - pewnie jakieś 89 dB/w [prod 91]). Tak więc SNR będzie większy na Usher S520 (czyli mniejsze szumy) niż na KEF Q1 (większe szumy).

 

Ale z kolei np. ampli kina mają słabe tłumienie - a łatwiej kontrolować kolumnę o wysokiej efektywności [podobno] (KEF Q1 - prod 91 dB/W) - i koło się zamyka.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaję linka do najobszerniejszego na świecie (ze Szweckiego forum) zbioru albumów ze zdjęciami sprzętu audio oraz wnętrz przeznaczonych dla aparatury kina domowego i HI-FI ,są też tam dość dokładne dokumentacje zdjęciowe przedstawiające od samego początku powstawanie sal i pomieszczeń kina domowego, tak że jak ktoś planuje coś takiego to ten link będzie bardzo pomocny :wink:

 

http://www.minhembio.com/galleri/lista/senastealbum/1

 

W związku z pojawieniem się w Google translate języków Polskiego i Szweckiego można teraz łatwiej rozeznać się w nawigacji po galerii i poprzeglądać Szweckie forum :D

 

http://translate.google.com/translate?u=ht...pl&ie=UTF-8

 

EDIT:

 

Hmm ciekawe....właśnie czytałem sobie to Szweckie forum i gość tam pisze że sprzedał wzmaka Primare SPA20 bo ampli Panasonic SA-XR59 gra właściwie tak samo a w niektórych aspektach może i lepiej a jest znacznie tańszy ,w sumie to podobne wypowiedzi co do tej serii ampli panasa widziałem już na amerykańskim forum AVS więc coś może faktycznie jest coś na rzeczy bo to już nie pierwszy gość posiadający drogi sprzęt zdecydował się na taka zamianę :unsure:

 

Klasa cenowa wzmaka Primare SPA20 i konkurenci

 

Link do tej dyskusji ze Szweckiego forum

 

Galeria tego użytkownika :

 

 

Te głośniki na ścianieKEF KHT 6000 wydają się za tanie (na oko) aby ocenić różnicę pomiędzy tymi wzmakami ale trochę sobie kosztują

 

Jeszcze kilka fotek rzeczonego Primare SPA20

 

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=20765

:wink:

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mój t-amp, wg tego testu -> http://stereomojo.com/SHOOTOUT2007INTEGRATEDS.htm powinien grać jeszcze lepiej

 

jutro odbieram go z poczty, a za tydzień w końcu przyjdą moje Atomy. Musiałem czekać na dostawę z Kanady. Będzie porównanie :)

 

PS

ciekawostka. Paczka z Hong Kongu była w PL na drugi dzień od zamówienia, a do Wrocławia dotarła po 2 tygodniach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mój t-amp, wg tego testu -> http://stereomojo.com/SHOOTOUT2007INTEGRATEDS.htm powinien grać jeszcze lepiej

Oni nie dali możliwości w pełni wykazać się temu Panasowi ponieważ panas jest w pełni cyfrowy( przetwornik mocy) a oni połączyli go ze źródłem analogowo więc sygnał w tym przypadku musi być przerobiony z analogu na cyfrę a potem z cyfry na analog <_< co nie jest absolutnie korzystne tym bardziej że panas jest zoptymalizowany tylko pod cyfrę z możliwością wpięcia również źródeł analogowych :wink: .Nie skorzystano również z pożytecznej funkcji BI-AMP :sad: .

 

Ten wzmacniacz cyfrowy nie ma zadnych przetworników DAC. Przetwornikiem jest sam wzmacniacz.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic...66348ed8cd0debd

 

http://focus.ti.com/lit/ds/symlink/tas5076.pdf

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

Pilnię potrzebuję zamienników lub oryginałów do głośników TONSILA.

Mam dwie kolumny Cheops 200 ( http://unitra.eu.org/node/219 ) i po ostatniej imprezie piankowe zawieszenie głośników niskotonowych uległo zmasakrowaniu ;]

kolumny mają już jakieś 13lat.

 

Na pewno chcę wymienić głośniki niskotonowe GDN 20/60/11 8ohm. oryginały TONSILA były po 59zl na necie. a mocniejsze 20/80/2 czy jakoś tak były po 99zl

 

I nie wiem czy jest sens wymieniać także GDMK 11/60/3 oraz GDWK 8/80/2. odrestaurowałbym cale kolumny ale w końcu te głośniki jeszcze działają...

 

Czy moglibyście mnie nakierować co mam kupić? Prosiłbym także o jakiś adres gdzie mógłbym kupić te zamienniki lub oryginały na śląsku.

 

Serdecznie dziękuję za pomoc

Edytowane przez RadeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam sie nad kupnem zestawu 5.1 + amplituner cyfrowy.

Moge wydac okolo 1000zl. Sprzet bedzie podlaczony do Xboxa 360 i do 32" TV LCD (panasonic tx-32 lx70p).

Zalezy mi glownie na dzwieku 5.1 z xboxa i filmow z tv. Nie chce miec stereo z 5 glosnikow :P

Rozmiar pokoju: 18m2.

Jakies propozycje? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchałem dzisiaj KEF Q1 i Wharfedale 9.1 . Oba modele napędzane były Denon'em 1908. [->mpeg4 - nie męczyłem obsługi aby łączyli w różnych trybach czyli z korekcją i bez ; z bi-amp i bez ... grały w single amp ... naprawdę wyłapywanie niuansów i wad dosyć szybko męczy i już nawet nie prosiłem o manipulacje].

 

I tak ... oba zestawy ... zdały egzamin :) Zagrały poprawną przestrzenią. Oczywiście charakter ogólny obu był odmienny ale oba modele prezentowały dobry wysoki poziom. Zatarte wokale umiejscowione w przestrzeni z jednego z "moich" kawałków testowych zostały dobrze zreprodukowane a to już spełnia moje wymagania bo tylko bardziej udany sprzęt to potrafi. Dźwięk obu był dostatecznie namacalny - czyli był ten efekt holografii ... o dziwo o ile po odsłuchaniu Wharfedale 9.5 byłem niepocieszony o tyle Wharfedale 9.1 i Kef Q1 radziły sobie po prostu lepiej (może po prostu podłogówki nie potrafią tego co monitory ... albo ampli kina są w stanie jedynie monitory dobrze napędzić ... nie wiem ... tak czy inaczej fakty są takie jakie są).

 

Przejdźmy do subtelnych różnic. Kef Q1 na samym początku (czyli takie pierwsze wrażenie) grały nieco matowo ... ale po kilku chwilach słychać dobrą dynamikę (b. szybkie i łatwe narastanie impulsów .... nawet zaskakujące) , Wharfedale 9.1 jakby są minimalnie bardziej ospałe. KEF Q1 nawet jeśli powiemy że poniekąd gra matowo jak wskazało pierwsze wrażenie (niewygrzanie prawdopodobne) to jednak jakoś bardziej "kolorowo" a wafle bardziej monotonnie.

 

Kolejna sprawa - oba zestawy budowały poprawną przestrzeń już przy niskich poziomach głośności i grały pełnym dźwiękiem.

 

Bas - w obu całkiem sporo ... nie mam się do czego przyczepić. Muszę dodać że był w obu (Wharfedale 9.1 i KEF Q1) lepiej kontrolowany niż w podłogowych Wharfedale 9.5.

 

aha - pomimo tego że wafle mają konstrukcję tradycyjną to sweetspot był na prawdę szeroki

 

Jeszcze nie wiem które kupię bo Wharfedale 9.1 zagrały trochę lepiej niż zagrać powinny ( ;) ) a KEF Q1 ... dosyć nieprzeciętnie ... ale nie wiem czy warto płacić za to 2x tyle co za Wharfedale ... prześpię się z problemem i wybiorę.

 

///////////////////

Teraz jak tak o tym odsłuchu myślę to te "kolorowo" w KEF Q1 lub "monotonnie" w Wharfedale 9.1 może być wynikiem tej dynamiki, zaskakująco szybkiego narastania, ataku w KEF Q1 ... nie wiem czy nie jest to wynikiem wysokiej skuteczności KEF (zmierzone 88 dB ... prod. podaje 91 dB/W) ... Wharfedale mają ~3 dB mniej więc praktycznie potrzeba 2x więcej mocy do uzyskania takiej samej głośności ... co może mieć wpływ na swobodę z jaką ampli "manipuluje" membranami - ale to tylko domysł

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchałem dzisiaj KEF Q1 i Wharfedale 9.1 . Oba modele napędzane były Denon'em 1908. [->mpeg4 - nie męczyłem obsługi aby łączyli w różnych trybach czyli z korekcją i bez ; z bi-amp i bez ... grały w single amp ... naprawdę wyłapywanie niuansów i wad dosyć szybko męczy i już nawet nie prosiłem o manipulacje].

W sklepie to jednak są raczej drażliwe i niesprzyjające warunki odsłuchu tj stres ,wyczuwanie klienta i czujna obserwacja sprzedawcy i inne tego typu atrakcje ,trudno się w takich warunkach skoncentrować <_< ja miałem znajomego co miał kiedyś sklep i bywałem tam w miarę na luzach sporo razy i powiem ci z doświadczenia że często jest tak że pierwsze jednokrotne wrażenie z odsłuchu nie jest za bardzo miarodajne ,nieraz człowiek potrzebuje co najmniej kilkukrotnego odsłuchu aby wyrobić sobie zdanie bo nieraz jest tak że przy pierwszym odsłuchu czymś się zachwycisz a przy następnym razie odbiór jest już nieco inny itp :wink: .

 

A jak tam wrażenia w porównaniu z tymi dwoma modelami studyjnych KRK co wcześniej miałeś ,i czy potwierdza się według ciebie to co pisał Maxim Liadov że budżetowe monitory studyjne to jednak nie do domowych odsłuchów i raczej żadna konkurencja dla udanych budżetowych kolumn HI -FI+ wzmak/ampli ? .

 

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2980928

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko tak ściśle i nieomylnie napisać. Jedynie mogę powtórzyć że bezwzględnie KRK RP5 grały poprawnie/przestrzennie ( podobały mi się) a RP6 nie (miały więcej basu ale nie podobały mi się bo nie miały odpowiedniej przestrzeni/holografii). RP5 nadawały się do normalnego słuchania muzyki ... najlepiej było by porównać wszystko u siebie w domu przez kilka dni (co sam zresztą stwierdziłeś) - taka zresztą była jedna z pierwszych myśli która nasunęła mi się po wyjściu ze studia odsłuchowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... najlepiej było by porównać wszystko u siebie w domu przez kilka dni (co sam zresztą stwierdziłeś) - taka zresztą była jedna z pierwszych myśli która nasunęła mi się po wyjściu ze studia odsłuchowego.

Niejednokrotnie takie sklepy ze sprzętem HIGH-END mają dobrze wytłumione pokoje odsłuchowe i specjalizowane ustroje akustyczne w takich warunkach stereofonia i lokalizacja z przeciętnego sprzętu wydaje się być rewelacyjna a jak przyniesiesz to do normalnego domowego pomieszczenia to ''głębia'' ginie ,kiedyś sam się zdziwiłem jaką stereofonie potrafi mieć zwykły telewizor stereofoniczny w pomieszczeniu z ''klinami'' :lol: . Dlatego najlepiej umawiać się ze sklepem (ale to też w sumie mało realne żeby pożyczyli na kilka dni bez żadnej gwarancji że zakupisz ten sprzęt :wink: ) ( lub na forach dyskusyjnych pomiędzy ludzmi ale znowuż kto pożyczy nieznajomemu hehe ) na podrzucenie sprzętu do siebie do domu dla odsłuchu we własnych warunkach akustycznych, bo niestety najczęściej sprzęt nie zabrzmi tak jak w specjalizowanym sklepie (adaptacja akustyczna w takich sklepach nieraz jest robiona przy pomocy specjalistycznych pomiarów ) . Nie wiem czy ten sklep w którym byłeś miał taką adaptację ale dobrze mieć to na uwadze w odniesieniu do typowych domowych warunków :wink: .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie odpaliłem Atomy z Trends TA 10.1 i Beresfordem

 

nie mam pytań... SZOK jak takie malutkie skrzynki potrafią zagrać, ile energii, dynamiki, basu [;

 

T-AMP dopiero się grzeje ale moje obawy o niską moc były zupełnie bezpodstawne - na 9 godzinie jest już wystarczająco głośno, na połowie można robić spokojnie imprezę :D

 

basu jest sporo, przestrzeń świetna, wokale, w porównaniu do tego co miałem wcześniej, jest przepaść, w dodatku wygląda imponująco. Jutro wrzucę fotki i może napiszę więcej

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy gdzie siedzę :)

 

a tak w ogóle Kyle, to niebawem będę miał porównanie Atomów do Wafli 9.1, również w połączeniu z trends ta 10.1 ;)

 

PS

Nie mogę wyjść z podziwu, skąd tyle basu, energii w takich małych skrzynkach [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz słuchał Wharfedale 9.1 to porównaj je głównie w kwestii przestrzenności ... mnie wafle pozytywnie zaskoczyły na tle KEF Q1. Jednak wafle grały bardziej monotonnie bez takiej dynamiki jak KEF Q1 ... jestem ciekaw jak to będzie wyglądać na tle Twoich Paradigm.

 

ps. jaką odległość w cm masz między gwizdkami ? (powiedzmy po minimalnym skręceniu czyli o np. 15-20 stopni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item357538531_kenwood_kr...ceny_mini_.html

Zakupiłem owy amp, jak się okazało troszke nie ten teges same problemy i na dodatek jakiś niesprawny, odesłałem

Aktualnie jade na elizabetce bo nie mam nic innego, i nie ukrywam ze lepszy dzwiek zapewnil owy keenwood jednak poza basaem bo byl plytki i hmmm plaski?! Za to reszta byla klarowna i przejzysta. (czemu odeslalem? probelmy z wlaczaniem buczenie i trzeba bylo restartowac jakas wada)

Elizabetka dla mnie ma za mala moc, no i dzwiek jest conajwyzej znośny niestety szumy potrafia zabic, co jak co ale ona ma tyle lat co średnio user na forum;) a moze nawet starsza...Na poczatku napalilem sie na kino, a moje monitorki aktualne (hds 164+dx25 http://akustyk.com.pl/projekty/H16.html) mialy byc w przyszlosci rozbudowane o reszte, jednak budzet na wzmak ograniczony jest do 500-600zł Z tego powodu napalilem sie na Yamahe rx-v361 jednak jak juz teraz wiem do stereo i muzyki to ona sie nie nadaje, a teraz nawet to nie chce amplitunera, jednak zostane przy samym wzmaku bo same radio juz mam, tak wiec po tym przydlugim wstepie;

JAKI WZMACNIACZ DO 500zł (max 600)? Oczywiście urzywany bo za 500zł nowy to moge aiwe wyrwać:P

Wymaganie minimum 60Wprzy 4 ohm (jesli wzmak bedzie mial min impedencje 8ohm to zmienie zwrotnice bo narazie kolumny maja 4ohm )

I innych wymagan nie mam;)

No chyba ze w tej cenie jakis amplituner 5.1 wyrwe ktory w stereo da sobie rade (90% czasu muzyka, 10% filmy) w co jednak wątpie

 

http://www.allegro.pl/item372694875_yamaha...ogy_od_ss_.html

http://www.allegro.pl/item369680168_harman...f_tech_ss_.html

http://www.allegro.pl/item372176373_denon_...nology_ss_.html

http://www.allegro.pl/item369680120_marant...nology_ss_.html

A moze jakis pioneer (w aukcjach tego usera jest tego masa)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najniższe ampli kina do stereo się nie nadają (Yamaha 3xx/4xx, Pioneer 4xx/5xx). Miałem Yamahę 350 [takie starsze 361] i było tragicznie czyli totalny brak przestrzeni/holografii, zero kontroli basu, kartonowy niewypełniony bas. Jednak w klasie ampli ~Denon 1908 (u Yamahy będzie to 6xx) jest już zupełnie inaczej (powiem inaczej: inny lepszy świat) - jest już poprawna przestrzeń/holografia, wypełniony należycie bas .... po prostu wszystko zupełnie dobrze (sprawdzane przy monitorach a nie prądożernych wielodrożnych, wielogłośnikowych podłogowcach). Ale fakt faktem z Deonem 1908 grały KEF Q1 i Wharfedale 9.1 a z Yamaha 350 grały Bellwood Excellance 10 (taki flagowy model podstawkowy ... ale hipermarketowej firmy - więc tragiczny może i tak nie był).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam opinie o tych NADach ogolnie zachwalne, ale boje sie ze te 25w to malo, imprezy robic nie bede, ale czasem wolalbym glosniej dac, a nie chialbym na przesterze jechac:|

http://allegro.pl/item373509365_nad_3140_o...cz_stereo_.html

http://allegro.pl/item372195280_nad_312_made_in_uk.html

Z nadow na allegro to dwoch faworytow, warto doplacac do drozszego?

Co powiedzie o tym modelu? Mial ktos doczynienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogóle Kyle, to niebawem będę miał porównanie Atomów do Wafli 9.1, również w połączeniu z trends ta 10.1 ;)

Szkoda ze nie masz już wzmacniacza ''Koda'' dla porównania z trends ta 10.1, skombinował byś jeszcze na te testy jakieś wzmaki bo ciekawy jestem ile by trzeba było wydać na wzmacniacz dorównujący jakością do T-ampa :wink: aha no i koniecznie nie zapomnij o tym porównaniu z Microlabami solo6/7 :D

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie potrzebuje rady :

 

wafle 9.1 czy atomy v5 ?

 

niestety nigdzie nie moge posluchac atomow ( do marcina nie chce mi sie jechac :P )

 

czy warto doplacac te 170 zl ?

Bez odsłuchu nikt Ci jednoznacznie nie doradzi. Ja słuchałem Wharfedale 9.1, KEF Q1 przy jednym odsłuchu i do tej pory się zastanawiam które wybrać. Wharfedale są na prawdę dobre - szeroki sweetspot, stosunkowo dużo basu, zupełnie dobra holografia/przestrzeń/scena .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zawezilem poszukiwania

http://allegro.pl/item374451856__pioneer_a...nergy_mos_.html

http://allegro.pl/item369433909__technics_..._a_a_ideal.html

http://allegro.pl/item373619784__denon_pma...t_komplet_.html

Ktos moze doradzic? Preferuje muzyke roznista;) poza HH i innymi takimi, wiec jakis pop, dance, jazz naprawde wszystko co w ucho wpadnie w zaleznosci od nastroju.

Wzmaki w podobnej cenie/stanie i nie wiem ktory wybrac, chociaz sklaniam sie osobiscie w kierunku DENON PMA-525R.... :unsure: (pioneer zre 580W a denon 180 przy podobnej mocy)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...