Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie glosniki mozecie polecic do zamontowania na tarasie? Nie musza byc glosne, ani super jakosciowo. Tak zebym mogl je podlaczyc do miniwiezy, odtwarzacza dvd, tudziec do kompa. Jako ze bylyby montowane na tarasie, powinny byc zabezpieczone przed warunkami atmesferycznymi - rosa, wilgocia - lać deszcz razej na te glosniki nie bedzie, bo beda podwieszone pod balkonem. Znalazlem jakies ogrodowe glosniki w kamieniach, ale cos takiego mnie nie bardzo interesi.

 

Mysle ze cos w ten desen byloby okey:

http://www.allegro.pl/item373340638_magnat...wysylka_0_.html

 

takie satelitki, tylko ze odpowiednio zabezpieczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie masz już wzmacniacza ''Koda'' dla porównania z trends ta 10.1, skombinował byś jeszcze na te testy jakieś wzmaki bo ciekawy jestem ile by trzeba było wydać na wzmacniacz dorównujący jakością do T-ampa :wink: aha no i koniecznie nie zapomnij o tym porównaniu z Microlabami solo6/7 :D

a kto powiedział, że nie mam Kody? :>

Stoi sobie ładnie, ale jakoś nie chciało mi się podłączać póki co. Posłucham to napiszę coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatheN bierz denona, ale ja bym Ci poradził kupić jakąś yamahe np legendarnego klocka a-1000 lub cos z serii a-960, w każdym razie brzmienie tych starych klocków jest nieporównywalnie lepsze od nowych plastikowych technicsów czy pioneerów, sam zakrawam się na yamaszkłe a-520 to tylko 2x80watt przy przy 8Om ale mi wystarczy bo takiej mocy potrzebuje te klocki naprawdę grają ładnie zresztą poczytaj o nich na elektrodzie.

 

edit:

widzę, że juz kupiłeś denona :D dobry wybór ;)

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problemik.

 

Proszę o pomoc w wyborze magnetofonu kasetowego. Oczywiście jakieś coś używane made in japan. Tak do 300zł, no max do 400zł. Kompletnie się nie znam, a nie chciałbym się wkopac w jakiś szmelc :( Wolałbym jednokasetowy, ale jeśli jakiś dwukasetowy okaże się lepszy to nie ma problemu :)

Na razie bedzie grał z Solo 7C, ale w niedalekiej przyszłości dostanie do pary jakiś odtwarzacz CD, wzmacniacz i głośniki.

Przy okazji proszę o pomoc z wyborem wzmacniacza, też do 400zł. Choc może ewentualnie do 500zł.

Edytowane przez Asturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problemik.

 

Proszę o pomoc w wyborze magnetofonu kasetowego. Oczywiście jakieś coś używane made in japan. Tak do 300zł, no max do 400zł. Kompletnie się nie znam, a nie chciałbym się wkopac w jakiś szmelc :( Wolałbym jednokasetowy, ale jeśli jakiś dwukasetowy okaże się lepszy to nie ma problemu :)

Na razie bedzie grał z Solo 7C, ale w niedalekiej przyszłości dostanie do pary jakiś odtwarzacz CD, wzmacniacz i głośniki.

Przy okazji proszę o pomoc z wyborem wzmacniacza, też do 400zł. Choc może ewentualnie do 500zł.

Magnetofon napewno pewniaki czyli sony dobra jest seria 15 czyli np modele takie jak TKC-615, TKC-715 i chyba TKC-815 dalej to już tylko ES i cena wyższa

AKAI GX 65

Tak przy okazji to ciężko kupić taki w stanie dobrym bez rzadnych wad sam niedawno chciałem kupić w komisie 615 miał tak brudna mechanike i do tego zagioł moja tasme że przestraszyłem sie tego rodzaju zakupów. I został mi stary Technol

615 3 głowice 1 wałek 2 silniki

715 3 głowice 2 wałki 2 silniki

815 3 głowice 2 wałki 3 silniki

 

Co do wzmacniacza np DENON pma 860 cena ok 600 zł ale warto dołożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Obecnie np na allegro niestety nie ma żadnego z tych Sony, ale jest:

http://allegro.pl/item383068341_akai_gx_65...yny_super_.html

 

Czy to rzeczywiście taki fajny sprzęt?

Sprzedawca wydaje siehandlować tylko sprzętem audio i nigdy nie miał negatywa i tylko jeden neutral :)

 

Albo takieTechnicsy:

http://allegro.pl/item382722482__technics_...flagowiec_.html

http://allegro.pl/item386287634__technics_...el_classaa.html

 

Z Sony ES znalazłem, które są w moim zasięgu cenowym:

http://allegro.pl/item379610707_dat_sony_dtc_59_es.html

http://allegro.pl/item384413468_sony_tc_k7...el_okazja_.html

Edytowane przez Asturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych technics-ów nie znam(nie słyszałem). Miałem doczynienia z tańszymi chyba bx 404 i 565 zostal mi do dzisiaj. Napewno prawie wszystkie technicsy bez dual capstanu mają jeden problem bardzo delikatnie rozciągaja kasety oba moje modele to mialy i generalnie bardzo delikatne tasmy np maxell xl-2 90min po takim zabiegu nie nadaja sie do użycia. Co do ES bywały lepsze i gorsze ale każdy z nich jest bardzo dobry. Jak zainteresowałeś sie to odsyłam do wątku na zaprzyjaźnionym forum

 

http://www.audiohobby.pl/topic/4/115/1

 

http://allegro.pl/item379610707_dat_sony_dtc_59_es.html

 

DAT to nie jest normalny magnetofon. chyba sie pomyliłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ( i panie) słuchał ktoś Wharfedale Crystal CR2 30 WH2? Warto zainwestować w ten zestaw? Mam już ugadany na 99.9% po dobrej cenie ale trochę się waham. Dźwiękowo dużo gorsze będą od diamondów 8.4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie masz już wzmacniacza ''Koda'' dla porównania z trends ta 10.1, skombinował byś jeszcze na te testy jakieś wzmaki bo ciekawy jestem ile by trzeba było wydać na wzmacniacz dorównujący jakością do T-ampa :wink: aha no i koniecznie nie zapomnij o tym porównaniu z Microlabami solo6/7 :D

OK, przed chwilą podłączałem Kodę KD-261, bo przyszedł klient i chciał posłuchać jak gra

dobrze, że wcześniej schowałem t-ampa do szafy, jeszcze by chciał porównać i figę bym sprzedał nie wzmacniacz ;D

 

Koda nie ma startu do t-ampa!!!

T-amp powala detalicznością, przestrzenią, dynamiką. Nawet bas jest o wiele lepszej jakości, jest go więcej i lepiej kontrolowany.

Koda gra poprawnie, ale zmulonym dźwiękiem. To jest coś jakby muzyka dobiegała zza tekturowej ściany...

 

Podejrzewam, że musiałbym dać jakieś 3 tysiące (jak nie więcej) za wzmacniacz klasy A, oferujący podobną jakość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję kupno amplitunera do komputera, bedzie on podłączony do Sound Blastera X-fi Gamer

 

czy nowy Denon 1707 za 900 zł to dobry wybór, moze kupic cos lepszego używanego. Słucham dance, trance, techno. Oglądam dużo filmów i gram w gry. W końcu chce poczuć Dolby Surround :P

 

Drugie pytanie: Jaki mozecie polecić aktywny subwoofer do tego za około 500zł. Pokój 30m2

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung HT-Q9R - ok 370PLN

LG HT-362SH - ok 380PLN

Hyundai HTX 927 - ok 320PLN

Daewoo HC 6120UX - ok 360PLN

SAMSUNG HT-X30 - ok 390PLN

PHILIPS HTS3000 - ok 350PLN

DVD AEG 4606 HC - ok 350PLN

 

Co z tego zagra najlepiej ?

Ewentualnie jakiś używany oldsql w dobrym stanie ?

Fundusz max 400PLN !

Edytowane przez demisen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako kompletny laik zwracam się do Was z pytaniem: Czy za około 300zł udałoby się coś kupić? Chodzi o jakieś kolumny + wzmacniacz. Zalezy mi na ładnym brzmieniu, ładnym basie, ale wiem ze 300zł to troche mało.... Więcej na ten cel nie moge przeznaczyć w tym momencie. Najwyzej w przyszlosci dokupilbym jakies lepsze kolumny. Na głośnikach tracera za 16zł długo nie pociągne :lol2:

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

szukam jakiegoś dobrego dekodera do dolby digital. chce go podłączyć do ps3. głośniki mam póki co z kina domoego samsunga THX22R. Grają jak dla mnie całkiem całkiem :)

co polecicie ? Znalazłem takie :

http://allegro.pl/item410025138_pioneer_vs...klep_1600_.html

 

http://allegro.pl/item410018618_yamaha_dsp...sklep_2000.html

 

Czy dzięki nim uzyskam pełne 5.1 z ps3 ? Chciałbym w końcu móc cieszyć się dźwiekięm przestrzennym z bluraya :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę, że macie rozeznanie w temacie audio. Co możecie polecić mi do moich monitorów tannoy m2? Aktualnie posiadam harman/kardon hk 6100, ale chcę wymienić na coś nowszego. Mój egzemplarz pochodzi z 88 roku - ma tyle lat co ja. Kasa jaką dysponuję nie jest za wysoka i dla tego celem będzie jakiś sprzęt z połowy lat 90. Muzyka, której słucham, to głównie rock. Wiem, że do tych kolumn wzmacniecz powinien mieć wysoką wydajność prądową, cokolwiek to znaczy (mam nadzieję, że niczego nie przekręciłem). Źródłem dzwięku najczęsciej będzie laptop i cd player SONY CDP-211, oraz tuner jvc - jakiś starszy model, ale cyfrowy. Znalazłem na necie, że do tych kolumn pasuje idealnie h/k 610 i też w jego stronę bym się skłaniał, ale poczekam też na inne opinie. Sprzęt będzie pochodził najprawdopodobnie z allegro - nie mam innego dojścia do tego typu sprzętu. Kable połaczeniowe wzmacniacz -> kolumny: Black Rhodium ast 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako kompletny laik zwracam się do Was z pytaniem: Czy za około 300zł udałoby się coś kupić? Chodzi o jakieś kolumny + wzmacniacz. Zalezy mi na ładnym brzmieniu, ładnym basie, ale wiem ze 300zł to troche mało.... Więcej na ten cel nie moge przeznaczyć w tym momencie. Najwyzej w przyszlosci dokupilbym jakies lepsze kolumny. Na głośnikach tracera za 16zł długo nie pociągne :lol2:

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Microlab Solo 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam pytanko co do kabla HDMI i kabla optycznego audio jakie są ich dopuszczalne długości ? minimalnie potrzebuję 5m każdego z kabla, czy jak zastosuje kable po 10m będą wyczuwalne straty ?

Dla SPDIF jest to jeśli dobrze pamiętam max 15m jednak przy kablu wysokiej jakości (i o impedancji falowej równo 75 Ohm). Nie wiem tylko jakiego max bitrate się to tyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... Potrzebuje czegos do nagłosnienia małego pokoiku. Głośniki przepinane z kompa do innego źródła (własnie jakiego?) dźwięku podczas gdy komp będzie wyłączony.

 

Wolałbym nie kupować żadnej wieży/miniwieży, tylko myślę o Geniusach SP-HF1250X oraz czyms do czego mógłbym je podpiąć. Tylko do czego?

 

Geniusy chodza koło 120 zł, a za cos do czego je podłącze chciałbym dać do 50 zł

 

Liczy się praktycznie tylko odtwarzanie cd/mp3 ewentualnie radio.

 

Jak to skompletować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest mi niezmiernie przykro lecz nie uzyskałem żadnej pomocy .... baaa nawet przez swoją zawziętość zarobiłem +10% ...

 

zaryzykowałem i zakupiłem ten subwoofer

 

mogę zapewnić, że zakup sie opłacił, postaram sie w przyszłym tygodniu zamieścić dla zainteresowanych test owego sprzętu

 

pozdrawiam

Edytowane przez Cytryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2200zł przeznaczone na sprzęt nagłaśniający. Proszę byście mi doradzili co kupić w tej cenie.

Sprzęt będzie podłączony do laptopa z dźwiękówką E-MU 0202.

Słuchał będę każdego rodzaju muzyki, dlatego musi to być coś uniwersalnego.

Będzie też używany w różnych sytuacjach i w różnych miejscach. Nie tylko do odsłuchiwania przeze mnie w jednym pomieszczeniu, ale także na domówkach itp. (być może w bardziej ekstremalnych sytuacjach także na świeżym powietrzu ;P).

Z tych też względów ważna jest dla mnie zrównoważenie jakości dźwięku z możliwie dużą mocą.

Wiadomo, że kupując z drugiej ręki można dostać coś okazyjnie. Więc taka forma zakupu interesuje mnie jak najbardziej.

Bardzo proszę o pomoc.

 

P.S. DIY także wchodzą w grę jeśli możecie polecić coś naprawdę dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam starsze kolumny Tonsila o mocy 60W każda. Do tej pory podłączone były do amplitunera Tosca 303. Niestety coś się z nim stało, prawdopodobnie poszły końcówki mocy i nie tylko na wyjściu przechodzi prąd i słychać tylko ostre buczenie. Naprawa go już chyba nie będzie za bardzo opłacalna. Także szukam w miarę niedrogiego wzmacniacza na impedancje 8ohm. Czy mogliby szanowni forumowicze pomóc w tej kwestii bo kompletnie się na tym nie znam a nie chce kupić jakiegoś bubla.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niedawno zakupiłem nowego LCD ale jak to z telewizorka dźwięk nieciekawy. Zakładam, że potrzebuje jakiś wzmacniacz (z dekoderami) oraz komplet głośników 5.1. Na tył najlepiej jakieś kolumny stojące czy na stojakach...jakkolwiek icon_smile3.gif

Niechciałbym wydawać za dużo siana, tym bardziej ze już ponad 3000 w tv utopiłem. Powiedzmy, że tak do 1500zł.

 

Będę wdzięczy za propozycje z waszej strony, bo nie mam pojęcia co brać. Nie będę na tym słuchał muzyki tylko filmy oraz xbox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...