Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=25528081

propozycja 1

NAD 3220, mimo ze stary to bardzo dobry wzmacniacz, smialbym powiedziec ze najlepszy wzmacniacz NADa z serii budrzetowej jaki dotad wypuscil

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=25467029

propozycja 2

Technics 300ka, uwazam ze to najlepszy model z calej serii suv, jezeli lubisz efektowny dzwiek to jest to bardzo dobry sprzet, reszta aspektow brzmieniowych tez na dobrym poziomie, mimo niby malej mocy jest to calkiem dobry wybor

 

co do denonow to poza modelami (PMA-250, PMA-250se) - wyjatkowo dobre i udane, PMA-425R nic wiecej bym nie polecal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zbey troche odswiezyc temt i w ogole:) to napisze troche o moim problemie , ktory zreszta byl juz poruszany na naszym wspanialym forum:) otoz:

 

Moj sprzet Tannoy M2 , denon pma-250 , pioneer pd-204 , <span style="color:red;">[ciach!]</span>owe kable , stendy 60cm wysokie 20kg. teraz do problemu

Kolumny ustawione w trojkat rownaramienny pomiedzy nimi a fotelem dosc niskim w ktorym siedze wlaczam sobie jaka plytke i spx pozatym ze czuje sie jak bym ogladal muzyke a nie jej slucham

scena jest bardzo dokladna ale jak gdyby tylko pomiedzy kolumnami i tak stylu bardziej... muzyka nie chce do mnie "wyjsc"

nie otacz amnie ... Wiecie co na to poradzic?:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy?:P

Przestaw nieco kolumny (10 cm w te, 5 cm we wte itd itp). Sprobuj moze sobie kupic jakies interkonekty/kable glosnikowe z prawdziwego zdarzenia. Ale zanim kupisz to najlepiej pozyczyc i posluchac (domyslam sie, ze kabelki to zwykly drucik za 5zl/metr, w porywach 30 zl/metr)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze tak poprostu sa plyty nagrane z ta muzyka ktorej sluchasz... posluchaj np diany krall u niej pierwszy plan z jej glosem jest zazwyczaj bardziej wysuniety, jak masz mozliwosc to rowniez posluchaj plyty Dire Straits - On The Night , tam za to jest bardzo "szeroko"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmmm :) wymienie troche plyt moze ktoras z nich slyszales:)

 

King Crimson - Starless and bible black

King Crimson - Red

King Crimson - The Power To Belive

King Crimson - The construKction of light

King Crimson - Beat

King Crimson - Islands

King Crimson - Lizard

King Crimson - Discipline

King Crimson - LarkS'TONGUES IN ASPIC

Yes - The best of

Grieg PEER GYNT

Rober Fripp - duzo róznych plyt

The Doors - tak samo.

al Di Meola , MC Laughlin , De Lucia - Friday night in SF - bardzo polecam trio gitarzystow robia poprostu cuda.

Miles Davis

Jarre

 

i wiel wiele nyych , przy okajzi bardzo polecam te plyty.

 

I sciagne ta Krall

 

No sciagnalem dobre mp3 tej Krall narazie sluchalem z kompa musze je wypalic i rzeczywiscie scena na tych plytach jest naprawdnie niezla pewnie dlatego ze wiekszosc plyt ktore slucham to plyty z 70-90 lat :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Jak bym mial opisac scene Jarre to powiem tak jest bardzo rozbudowana i rozciagla czasem mam wrazenie ze jakis dzwieki dochodza tak z 1m nad wysokokoscia kolumn. Scena jest dobra i chyba taka ma byc. ze ani nie jest wycofana ani za bardzo do przodu. Bo w diania Krall to wokal jest bardzo wysuniety:)

 

Heh przez to sluchanie King Crimson , bo jest to moj ulubiony zespol:P dlatego wydawalo mi sie ze dzwiek jest taki wycofany , i chyba slusznie. Ale jeszcze poslucham KC u kogos na lepszym sprzecie , lub salonie audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się koniec roku, miałem obiecane że jak zdam to mi kupią zestawik stereo :) A że chyba zdam to prosze Was o pomoc w wyborze. Zastanawiam się tylko nad używkami. Kwota max. do wydania - 3000zł. Kolumny tylko podstawkowe. Pokój ~10m2 (ale otwarty tyłem na kuchnie 25m2 chyba).

 

Kupować będe albo w krakowie:

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.p....php?uid=491512

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.p....php?uid=590969

 

Albo gdzieś indziej ale nie wiem gdzie :)

 

Zestaw ma się składać z:

wzmacniacz, odtwarzacz CD, kolumy, okablowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Kwiecien

 

zestaw1:

 

kolumny: Eltax Liberty 3+ (1100zl)

wzmacniacz: Rotel RA-921 (800zl)

CD: Yamaha CDX-396 (800zl)

kabelki - interkonekt Eagle Cable MC60 (80zl)

- glosnikowy Nordost Octava / SonicLink AST75

 

zestaw2:

 

kolumny: Paradigm Titan (900zl) / Tannoy M2 (700-800zl)

wzmacniacz: Cambridge Audio A300v.2 (1200zl)

CD: Yamaha CDX-396 (800zl)

kabelki - interkonekt Eagle Cable MC60 (80zl)

- glosnikowy Nordost Octava / SonicLink AST75

 

wszystkie ceny takiej przyblizone za nowy towar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw link do Infinity. Co do CD, ja bym sie pokusil o jakiegos Nada C541 - troche tego jest w ogloszeniach, za 1200-1300 zl dostaniesz, a naprawde dobre CD. Ewentualnie jakis Cambridge, poprzegladaj ogloszenia (nie Allegro, tylko ogloszenia) moze cos innego - musisz sie zorientowac. Kable sobie odpusc - za taka cene nic takiego nie kupisz, dopiero od jakichs 300-400 zl za pare nowek, a do tego jeszcze glosnikowe.

 

PS rozgladaj sie po ogloszeniach, nie po Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Kwiecien

widze ze jednak chcesz zestaw zlozyc na sile taki co w oko wpadnie to idzie pod mlotek, mysle ze w ten sposob nie uda ci sie sklecic niczego solidnego i reprezentujacego odpowiedni poziom prezentacji dzwieku...

 

co do kolumn tych co podales:

GLD - porazka

Elac - nie stac cie zebys sie zmiescil w 3000zl

Infinity - calkiem dobre kolumienki ale Eltax Liberty 3+ bija je na glowe

KEF - rowniez za drogie na twoje zasoby

Triangle - daruj sobie, graja nieciekawie, a za taka cene wrecz fatalnie

 

dlaczego kabinujesz jak kon pod gore, skoro za 1100zl masz wg mnie doskonale kolumny jakimi sa Eltaxy Liberty 3+, ew jak szukasz czegos tanszego to za 899zl masz Paradigmy Titan

 

co do wzmacniaczy to poszukaj czegos na ksztalt: AMC 3025, Rotela RA931/921, Cambridge A300/A500, Creek 4330

 

naped cd tak jak napisalem 396 od yamahy jest jedynym sensownym w miare audiofilskim wyjsciem zeby zmiescic sie w 3tys zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna cena. A co do CDka - kup jakiegoś starego Philipsa lub Marantza na TDA1541(A) lub nawet 1540 oraz CDM 0/1/2/4 (czytają CD-R, być może CD-RW - CDM4 na pewno), a resztę kasy przeznacz na tuning, są osoby które się w tym specjalizują. Budżetowe CD do 1500zł to przy nich śmieci zarówno pod względem dźwięku jak i budowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie będe mógł ich sobie przed zakupem posłuchać :/ Ale pewnie będe zadowolony, zwłaszcza że Tannoy M2 + Unitra AT9100 grały jak dla mnie bardzo dobrze.

 

Tak sobie przeglądam temat i widze że już n-ty raz pytam się o jakiś sprzęt do domu :) Ale ja już tak mam. Zanim coś kupię to powypytuje się wszystkich po 10x :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Kwiecien

 

bierz te paradigmy poki nie wykupili ;) cena naprawde zachecajaca, nawet ta kup teraz :)

 

:arrow: Sz@tynbury

 

powiesz ze cambridge D300 i yamaha cdx396 to szmelc??

Mam Yamahę CDX-496 (to samo co 396), do niedawna miałem też Marantza CD67MKII. Ze starych klocków mam Marantza CD-84 (1986, 2xTDA1540, CDM1), ostatnio wygrzebałem Philipsa CD104 (1984 chyba, 2xTDA1540, CDM0), a wczoraj przyszedł do mnie Philips CD830 (1991, TDA1541A, CDM4 - czyta wszystko, nawet płyty przy których KSS-213C montowane w Yamaszce, oraz CDM12.1 w Marantzu CD-67 kapitulują). Mam więc rozeznaniew temacie. Niedawno mnie podkusiło właśnie żeby wyjąć wspomnianego Filipa CD104 (małe pudełoko, wielkość CDków Linna, paskudny frontpanel z kolorowymi przycisami, IC zamontowany na stałe, waga 9kg). Dźwięk w porównaniu z Yamahą jak i z Marantzem CD-67 to nawet nie jest różnica klasy, Philips obydwa razem wzięte miażdży. I nie wyliczam tu poszczególnych cech brzmienia które i tak są o wiele lepsze, po prostu tu się słucha muzyki a na tamtych dźwięków. Na razie Filipa CD830 podłączałem tylko do [ciach!]ianego amplitunera Sony, którego brzmienie naprawdę jest tragiczne, ale tu także czuć potencjał, pewnie będzie lepiej grał od 104. Dowiem się o tym jutro, gdy go podłączę do wzmacniacza z prawdziwego zdarzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE NA ALLEGRO IDZIE PMA-250 ZA 180 ZETA!! JESZCZE 2H DO KOŃCA! <URL>http://www.allegro.pl/show_item.php?item=26909210</URL>

Ja niestety nie mam chwilowo kasy ech... :-(

Mam jeszcze takoie pytanko: ile kosztuje w Polsce OPA2604? Możnajej próbki ściągnąć z TI?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Biolog

 

heh kurde taki sprzet za taka cene i nikt nie wzial... normalnie zgroza

 

probki opa2604 cenia sie w polsce w granicach 20-30zl

 

ostatnio sciaganie probek z TI stalo sie problematyczne poprzez urzad celny a to chyba ze wzgledu na to ze ostatnio w Polsce panowal bum na darmowe probki i sciagal je kazdy komu trzeba bylo i nie trzeba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...