Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

zdezydowanie Eltax! Heco to IMHO totalny badziew... :? przerazliwie ostry sopram i dudniacy kaszniasty bas...

A Eltax to juz firma z klasa, wiec i te kolumny mimo, ze najtansze nie powinny cie zawiesc...

A za ta cene nie ma szans dorwac nic lepszego! chyba, ze monitory jakies...

Do jakiego to ma byc pokoju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie!! :D

 

Mam Altusy 140 i jakis stary wzmacniacz Miida( 210W, 2kanaly+2 wyjscia na kazdy) i nie chcialbym do niego oprocz altkow podlaczyc jakies nieduze kolumienki jako satelity, zalozmy ze 30W. Czy moj wzmaczniacz kochany pociagnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Vengeance

Eltax. Pomimo tego ze jest to ta tansza seria Century a nie np. bardzo ceniona Liberty to i tak warto sie nimi zainteresowac. Heco to marketowe buble dla niewtajemniczonych i kupujacych oczami.

 

:arrow: snorri

Mozesz podlaczyc - uwazaj tylko zeby te satelitki nie mialy zbyt malej impedancji - bo po podlaczeniu masz uklad rownolegly. Altusy sa zwykle 8 omowe. Gdy satelity beda zalozmy tez 8, to sumaryczna impedancja wyniesie 8*8/8+8=4 omy. (4 to ok) Trzeba uwazac zeby nie przesadzic ze zbyt mala wartoscia bo wzmacniacz moze sobie nie poradzic (imped. maleje - moc rosnie).

Druga kwestia to ze przy takim polaczeniu bedziesz mial zwykle zdublowane stereo a nie zadne 3d. Ale to juz pewnie wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obronie honoru Heco. Mam model Xenon 400, takie dosc sporawe kolumniska. Graja bardzo ladnie a kosztuja w granicach 1500 za pare. Trzeba sobie uzmyslowic, ze za tak niewielkie pieniadze, jak okolice 2kzl i mniej nie mozna wymagac zbyt wiele. Rasowe kolumny sa po prostu drozsze.

 

Sa modele Heco, ktore bardzo chcialbym miec i nie sa to na pewno buble ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Vengeance

Sluchaj - do 15m2 nie ma sensu kupowac takich duzych podlogowych. Ja wiem ze pozornie sie wydaje - maly glosnik - malo moze. Sam kiedys tak myslalem. Naprawde jakis rozsadny monitor dobrej firmy (B&W, Elac, Eltax, Paradigm, Tannoy, Wharfedale) zrobi swoje. Wiadomo ze kazdy z nich zagra specyficznie - jeden bardziej rockowo inny mniej - zalezy jakiej muzyki sluchasz. Jesli lubisz gleboki bas i dynamiczny dzwiek to polecam wlasnie Paradigm Monitor 3 (ale ver1 lub 2, bo v3 jest zdecydowanie mniejsza i wentylowana do tylu co utrudnia ustawienie)

2tys to faktycznie nie jest jakas ogromna suma, ale wcale nieprawda ze nie kupisz za to rasowych kolumn. Na dobry poczatek wystarczy.

Co do pytania o firme Magnat to juz co nieco o tym pisalem w tym watku. W kazdym razie - odradzam.

 

:arrow:Ramzes

Dobrze ze nie zakladasz tematu bo takich juz jest cala masa. Mnie akurat z prostej przyczyny nie interesuja zestawy komputerowe, ale przegladajac opinie innych na ten temat mozna chyba cos wybrac. Poza tym nie piszesz czy maja byc to glosniki 5.1 czy inne (2.1). Warto samemu przetestowac kilka zestawow i wybrac najlepiej brzmiacy dla siebie samego, a nie sugerowac sie tym, ze wszystkim sie spodoba to i mnie pewnie tez. (przykladowo drogi zestaw Logitecha bodajze Z-680 THX specjalnie nie przypadl mi do gustu a jest chwalony ze hej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy duzo lepsze ? - nie moge dac Ci 100% pewnosci - to chyba jasne. Do takiej muzyki powinny byc ok. Na pewno lepsze byly by Monitor 3, ale sa drozsze. Ale przy takiej granicy cenowej Titan wydaje mi sie byc naprawde dobrym wyborem do tego typu muzyki i powinienes byc zadowolony.

 

http://www.polpak.com.pl/paradigm_show_per....php?show=titan

 

http://www.paradigm.ca/Website/SiteParadig...erformance.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zkonstruować własne kolumny (koszt max. 600zł za wszystko, stolarkę i MDF mam za free). Jakie głosniki i zwrotnice polecacie ?? Cenie sobie przestrzenny dźwięk z głębokim basem a także czystą nie piszczącą i detaliczną góre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra LAMERSKIE pytanie :P ale błagam nie olejcie mnie :D

 

Mam audigy i zamierzam sprawić sobie kolumny, takie czy inne. Czy muszę mieć wzmacniacz?

 

Wielkie dzięki

No bez wzmacniacza lipa...

TO NIE SA AKTYWNE GLOSNIKI :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zkonstruować własne kolumny (koszt max. 600zł za wszystko, stolarkę i MDF mam za free). Jakie głosniki i zwrotnice polecacie ?? Cenie sobie przestrzenny dźwięk z głębokim basem a także czystą nie piszczącą i detaliczną góre.

A jak to sobie wyobrazasz skoro 1 glosnik nisko-sredniotonowy dobrej klasy kosztuje ok 300 zl ?. Chcac miec w/w dzwiek musisz zainwestowac w dobrej klasy glosniki - a te wiadomo kosztuja niemalo.

 

Zreszta zobacz sam :

http://www.akustyk.com.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe P_i_t_tto ze my mamy kolumny za kupe fory nie znaczy, ze reszta tez musi ;)

Niemiec radze ci poszukac jakiegos gotowego projektu z Visatona ( na stronie visaton.com jest tego duzo), w sumie topowe glosniki Tonsila tez cos pokaza...tesla to juz najtansze wyjscie chodz ciut lepsze moze od tonsila...

a zwrotnice muisz dobrac indywidualnie do kazdego glosnika...a zwrotnice uniwersalne.. hmm... moja mama powiada "jak cos jest nie wszystkiego to jest do niczego" :D

podaj wiecej szczegolow...

A moze 2.1 z uzyciem mojego Lanzara? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze faktycznie przesada, ale czytajac "czysta, nie piszczaca i detaliczna gora" - nasuwa mi sie na mysl glownie kopulka Vify (albo B&W).

Nie slyszalem tych nowych Tonsilow - tuba z Altusow zbyt mocno "utkwila" sie w mojej pamieci :lol: stad moje sceptyczne podejscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do altusow wystarczylo zapodac dzielnik rezystorowy na sopran zmniejszajacy dynamike albo pozbyc sie tuby.... i bylo w miare poprawnie..w nizszej klasie...

 

tak na marginesie .....gdzie moge kupic w polsce cervin -vega'e, albo ewentualnie posluchac tego...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja :P

 

Co możecie mi powiedziec o następujących modelach

 

Infinity Alpha 30

Mission 702E

Eltax Liberty 3+

 

jak na ich tle wypada Tannoy M2.

 

Które wybralibyście Wy??

 

Thx

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno tak porownywac podlogowce z monitorami. Poza tym przedzial cenowy (jak na wyczucie i dawne ceny) tez jest dosyc rozpiety.

 

Infinity Alpha 30 - czysty, dynamiczny dzwiek - aczkolwiek bas nie schodzi zbyt gleboko. Raczej niespecjalne wrazenia przestrzenne. Ogolnie - kolumny ladnie wygladaja i graja poprawnie - lecz imho nic szczegolnego

 

Mission 702E - nie slyszalem ich w akcji wiec nie moge o nich nic powiedziec. No ale w sumie po tej firmie mozna sie spodziewac raczej dobrego produktu - niemniej i tak trzeba posluchac.

 

Eltax Liberty 3+ - bardzo dobry model dunskiej firmy. Dynamiczny dzwiek, sopran nie natarczywy. Poprawne w tej cenie przejscie miedzy srednica a gora. No i zaskakujaco niski bas przy tej wielkosci skrzynek.

 

Trudno porownywac to z Tannoy-em - tamten prezentuje bardziej subtelne brzmienie. Nie ma takiego rockowego "pazura", ale oczywiscie ma swoje zalety. Ja jesli mialbym wybierac z tych tutaj to wzialbym Eltaxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio też miałenm dylemat z kolumnami i postanowiłem zrobić tak:

Kupić głośniki i odsdzielnie obudowy.Kupiłem głośniki ALPHARD XE po dwa glosniki basowe na każdą kolumnę 2x średnie i dwa wysokotonowe.Średnica basów po 25cm każdy.Obudowę zamówiłem w zadkłądzie stolarskim po znajomości dębowe dobre drewno dodałem bass refleksy terminale do kabli zwrotnice i jest cacy glosniki mają wysokosc okolo 120cm i są teraz ozdobą główną pokoju wyglądają jakby kosztowały kilka tysiaków.Planuje jeszcze zrobić obudowe specjalnie na 35cm bass.Mówie wam ALPHARD ma świetne brzmienie.Ma membrany na zawieszeniu piankowym bardzo dobry skok wytrzymują bardzo duży bass z wzmacniacza pięknie dają aż wiart wieje po nogach z obudowy :lol:

Oj cacy 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Ma membrany na zawieszeniu piankowym bardzo dobry skok wytrzymują bardzo duży bass z wzmacniacza pięknie dają aż wiart wieje po nogach z obudowy :lol:  

Calkiem mozliwe , ale zawieszenie piankowe nie wrozy dobrze na przyszlosc (przynajmniej jest sprzet nie posiada maskownic i stoi w mocno naslonecznionym pokoju). Pianka ma tendencje do wykruszania sie z czasem w przeciwienstwie do gumy - ktora rowniez pozwala na wiekszy skok. Miej to na uwadze jesli lubisz "podmuchy" w pokoju :).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam sie nad kupnem takiego wynalazku http://www.allegro.pl/show_item.php?item=19000024 Zaznaczam ze nie jestem wymagajacy odnosnie jakosci dzwieku, lubie po prostu mocny bas i szukam czegos w rozsadnej cenie co "zatrzesie" domem :). Planuje podlaczyc te kolumny do wzmacniacza JVC AX-A662. Dzieki za wszelkie sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...