Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Aha, właśnie, nie mam jeszcze całego sprzętu, ale mam pytanie - jakiego kabelka będę potrzebował żeby podłączyć wzmaka do kompa? Wystarczy jakiś jack + rozgałezienie na cinch, czy trzeba coś innnego?

a Ty nie masz dzwiekowki na PCM`ce z proaudio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze.caly czas szukam "swoich" kolumienek.oprocz tych podanych powyzej znalazalem jeszcze nastepujace:

1.mirage frx 1

2.monitor audio broznze 1 hi end

3.infinity alpha 10

4.eltax liberty 1+

5.gale 3020

6.mission 701

7.wharfedale diamond 7.2 i 8.1

oczywiscie rozwazam tez tannoye m1 i m2

ktore z nich sa najlepsze przy tym rodzaju muzyki i wielkosci pokoju (cena tez ma oczywiscie znaczenie).bede wdzeczne za wszelkie uwagi.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitor audio bronze 1 - najbardziej audiofilskie sposrod tych kolumn

 

eltax liberty 1+ - najbardziej uniwersalne

 

mission 701 - nadajace sie najbardziej do techno/rocka

 

diamondy 8.1 - najgrzeczniej i naslodziej grajace

 

tannoye m1/m2 - najbardziej muzykalne

 

musisz napisac jeszcze na czym zalezy tobie w tym co sluchasz, czy jazz ma miec porzadna stope basowa, czy lubisz piekna srednice z grzeczna gora, czy raczej detalicznosc bardziej pasuje, napisz pare slow to wybor bedzie wg. bardzo prosty.... aha i napisz ile masz pieniedzy do wydania na te kolumny

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aha, właśnie, nie mam jeszcze całego sprzętu, ale mam pytanie - jakiego kabelka będę potrzebował żeby podłączyć wzmaka do kompa? Wystarczy jakiś jack + rozgałezienie na cinch, czy trzeba coś innnego?

a Ty nie masz dzwiekowki na PCM`ce z proaudio ?

Ano mam, ale i tak mam przejściówkę na jacka (do słuchawek kupiłem), więc chyba tak sobie podłączę, żeby nie szukać potem jakbym chciał je podłączyć ;)

No chyba, że mogę stracić na jakości przez takie połączenia...? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aha, właśnie, nie mam jeszcze całego sprzętu, ale mam pytanie - jakiego kabelka będę potrzebował żeby podłączyć wzmaka do kompa? Wystarczy jakiś jack + rozgałezienie na cinch, czy trzeba coś innnego?

a Ty nie masz dzwiekowki na PCM`ce z proaudio ?

Ano mam, ale i tak mam przejściówkę na jacka (do słuchawek kupiłem), więc chyba tak sobie podłączę, żeby nie szukać potem jakbym chciał je podłączyć ;)

No chyba, że mogę stracić na jakości przez takie połączenia...? :)

Z zasady im mniej przejsciowek tym lepiej;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=31727596 - patrzcie jaka cena:ppp Tylko ze to jest ten model SE ktory podobno jest gorszy od tego bez SE ciekawe ile by byl wart pma-250 =]]]

 

 

A jeszcze niedawno wzmaki z tej serii mozna bylo kupic za smieszne pieniadze;)

Racja, już 300zł to sporo. Jak się dobrze poszuka to za niewiele więcej niż 450zł można wyrwać coś o kilka klas lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno sie roznia wygladem... stylu tez moze byc cos napisane.

No właśnie się nie różnią i nic nie jest napisane... Zna ktoś maila do jakiegoś przedstawiciela Creative w Polsce?

 

Wyglądają one tak:

Dołączona grafika

A może wszystkie 3 przednie mają 20W, a tylko tylne 8? Sam już nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=31727596 - patrzcie jaka cena:ppp Tylko ze to jest ten model SE ktory podobno jest gorszy od tego bez SE ciekawe ile by byl wart pma-250 =]]]

 

 

A jeszcze niedawno wzmaki z tej serii mozna bylo kupic za smieszne pieniadze;)

Własnie... cholera wie co się stało... czy Wunat nie kupil swojego za 150zł?

 

Chyba nie docenialismy siły przebicia Tweaka, wzmak byl też polecany na audio lukar... i takie są efekty :( Wystarczy popatrzeć co się porobiło z cenami tannoyów m1 na allegro, dochodzą do 550 złotych, co jest już zdecydowaną przesadą jak na używane kolumny ( za 600 można dostać m2). Obłęd :evil:

 

Sam się kurczę przymierzałem do tego Denona, ale ta cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem non-se za 150PLN to prawda a Tannoye M2 za 550PLN :>

Jeszcze rok temu chodziły po 400-450... jak na używane kolumny to troche dziwne zmiany cen :) a ten pma se doszedł do 500 prawie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:o :o :o Spójrzcie po ile ten Denon poszedł....

 

wunat - ty nic nie mów, bo ja białej gorączki dostanę :P

 

M1 za 550zł, tego Denona przemilczę. Ale z drugiej strony niedawno M2 poszły na Allegro za 600zł, a M3 za nieco ponad 700. Co ciekawe miałem nawet ofertę para M1, para M4 i centralny MC za 1600zł - 2 letnie w idealnym stanie. Szkoda, ze kasy nie miałem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie zupełnemu laikowi. Potrzebuje kolumn i wzmacniacza.

Finanse: ok 2000pln. Pokoj 15m^2. Muzyka: głownie rap, czasami jazz, czasami the prodigy, itp. źródło: na razie sblive! może później coś dokupie...

wzmacniasz chyba na allegro, a kolumny gdzie (nowe, uzywane)??

 

Fajnie jak by od czasu do casu można było przenieść do 2*wiekszego pokoju i zrobic imprezkę, tak żeby nie było słychać sąsiadów pukających w rury od kaloryfera ;) ;) ;)

 

Proszę doradźcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na to trafiłem

W sumie nie wiem czy ktoś to już czytał, ale poza literówkami i tam takimi ;) to w przystępny sposób w niewielkiej ilości tekstu jest sporo ciekawych info o tym na co zwrócić uwagę przy zakupie wzmacniacza, kolumn i o kilku problemach bliżej z tym związanymi.

http://republika.pl/sonus/index.html

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na to trafiłem

W sumie nie wiem czy ktoś to już czytał, ale poza literówkami i tam takimi ;) to w przystępny sposób w niewielkiej ilości tekstu jest sporo ciekawych info o tym na co zwrócić uwagę przy zakupie wzmacniacza, kolumn i o kilku problemach bliżej z tym związanymi.

http://republika.pl/sonus/index.html

Pozdrawiam

no dla mnie to wybitnie poradnik zalatuje sprzetem estradowym, ktory jednak za duzo wspolnego z domowym nie ma, wytlumaczone sa podstawu i na tyle... jezeli ktos szuka dobrego, domowego dzwieku to niestety chyba za bardo mu nie pomoze to opracowanie :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na to trafiłem

W sumie nie wiem czy ktoś to już czytał, ale poza literówkami i tam takimi ;) to w przystępny sposób w niewielkiej ilości tekstu jest sporo ciekawych info o tym na co zwrócić uwagę przy zakupie wzmacniacza, kolumn i o kilku problemach bliżej z tym związanymi.

http://republika.pl/sonus/index.html

Pozdrawiam

Polecałbym raczej to http://republika.pl/audioton/ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież ta strona tworzy pełniejszy obraz pewnych problemów które wynikają z tego, że trzeba podać i jakoś odsłuchać muzę.

Nawet w tym wątku pare razy chodziło na granie typu prywatka czy dyskoteka i nie wiadomo kiedy może się przydać tych kilka info gdy komuś przyjdzie ochota pracować przy DISCOPOLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o tych wzmacniaczach:

:arrow: 1,

:arrow: 2,

:arrow: 3.

Który licytować? a może jakiś inny?

 

do tego kupił bym chyba tannoy fusion 3 lub 4 w MM, zobacze jak będzie z kasą. czy w ogóle jest sens kupować tak drogie głośniki mając 99% muzyki na kompie :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o tych wzmacniaczach:  

:arrow: 1,

:arrow: 2,

:arrow: 3.

Który licytować? a może jakiś inny?

 

do tego kupił bym chyba tannoy fusion 3 lub 4 w MM, zobacze jak będzie z kasą. czy w ogóle jest sens kupować tak drogie głośniki mając 99% muzyki na kompie :cry:

http://allegro.pl/show_item.php?item=32919286

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...