Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

no to ja sie poddaje; jestem ci wdzieczy P_i_t_t za pomoc, ale googlam i googlam i nic znalezc o tych kolumnach nie moge:( znalazłem strone producenta (chyba) ale nie widze tam tego modelu http://www.inductiondynamics.com/ jakbyś mogł mnie wspomóc jakimś linkiem to byłby totalny wypassss

upadate:

znalazłem cos na onecie:

http://republika.pl/tiger12/hifi/recenzja.htm

no i musze stwierdzic ze niabrdzo mi sie podobaja (no bo przeciez oprocz tego ze graja musza jakos wygladac nie?); nie znasz czegos innego jeszcze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem bo tez probowalem znalesc i dac jakiegos linka. Dystrybutorem Dynamicsa jest np Polpak Poland

 

http://www.polpak.com.pl/

 

Ale nie widze tam tego modelu - moze juz nie maja w ofercie. Warto wyslac do nich maila albo zadzwonic.

 

Jak nie te - to Koda AV-702

http://www.polpak.com.pl/koda_show_prod.ph...how=av702_sw850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamien:

Widzę że PCM2702 wiecznie żywy :) Świetna kostka, gwarantuje bardzo dobrą jakość dźwięku przy niewielkich nakładach. Poniżej fotki mojej konstrukcji ze wzmacniaczem słuchawkowym na OPA2134 i BUF634. Całość podłączona do zasiłki +12, -12V, +5V, +3.3V (jak w kompie 8) ).

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Całość gra bardzo ładnie, w porównaniu do sblive dźwięk wydaje się bardziej naturalny, klarowny, przejrzysty. Dynamika urywa łeb, nie ma przesterowań na dowolnie dużym poziomie sygnału i np. po podkręceniu basu w foobar2000. Najpierw wysiadają uszy, później słuchawki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się moja 18-stka i mam obiecany zastawik stereo za około 6000zł. (kolumny, CD, wzmacniacz, okablowanie). Całość będzie stała w pokoju 35m2. Muzyka której słucham to np. Evanescence, Limp Bizkit, Tool, Korn itp.

Nastawiam się na wzmacniacz Rotela:

http://allegro.pl/show_item.php?item=19112764

Odtwarzacz CD by Cambridge Audio:

http://allegro.pl/show_item.php?item=19294524

Kolumny B&W:

http://allegro.pl/show_item.php?item=19525008

I okablowanie za resztę (jak będe kupował to sobie w salonie dobiore odpowiednie). Co sądzicie o takim zestawieniu ?? Czy nie lepiej zamiast tego Rotela kupic CA A500 ?? Cena sporo niższa ale czy będzie słychać różnicę ?? Dodam jeszcze że to ma być sprzęt na lata, nie mam zamiaru nic już dokupywać.

Pozdrawiam Kwiecień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego CD nie Rotela ?. Ten Cambridge jest paskudny a tak będziesz miał przynajmniej jedno wzornictwo.

Wzmacniacz jak najbardziej ok - imho Cambridge jest zbytnio chwalony a wcale nie jest taki wspaniały.

Pokój troche duży - ja bym się zastanowił nad Dali 606 (6006 - nowy model). Starsze są chyba nawet lepsze ale nie mają podwójnych gniazd.

 

Przykład:

http://allegro.pl/show_item.php?item=19554926

 

Kolega ostatnio je kupił za 2200 zł. Do tej muzy - jak najbardziej polecam.

Kabelki zostaw sobie na później - narazie zainwestuj w sprzęt bo te 6tys to ledwo ledwo starczy. Bierz Rotela i będziesz naprawdę zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odtwarzacza i wzmacniacza to myślę że będziesz zadowolony. Co do kolumn to trudno powiedzieć. Jak na mój gust to bedzie za mało basu - duży masz pokój. Szkoda że kupujesz na allegro - a może się wstrzymasz z kupnem kolumn. Skoro zakup ma być na lata nie warto być pochopnym. Radziłbym posłuchać tego zetawu w domu lub conajmniej w jakimś salonie.

Pozdro.

 

P.S. Wzmacniacz ma niezbyt wielką moc i w razie zakupu kolumn o małej efektywności może to stworzyć problem - też to bym wziął pod uwagę.

 

Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie polecam ten model 6006 - w dużym pokoju i przy tym wzmacniaczu będzie super.

 

DALI Blue Series 6006

Frequency Response, ±3dB 39 Hz - 25 kHz

Crossover Frequency 3 kHz

Sensitivity (2.83V/1m.) 91.5 dB

Nominal Impedance 4 Ohm

Maximum SPL 112 dB

Rec. Amplifier Power, 8 Ohm 30 - 150 Watts

High Frequency Driver 1"

Low Frequency Drivers 3 x 6.5"

Midrange Driver -

Enclosure Type Reflex, 43 Hz Tuning

Placement Floor

Recommended Rear Wall Distance 10 – 100 cm

4 – 40 in.

Dimensions (HxWxD) 97 x 21.5 x 34.2 cm

38.2 x 8.5 x 13.5 in.

Weight (kg/lb) 18.5/40.7

 

http://www.dali.dk/Page.asp?MMID=1&MID=3&U...UUMID=15&PID=40

 

A co do zakupów - to faktycznie zakupy na Allegro itp to niezbyt dobry pomysł. W sklepie przy zakupie całości możesz nawet utargować większy rabat - no i masz większą pewność. Ewentualnie posłuchaj w salonie a jak będzie wszystko ok to kup gdzie indziej :lol:

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to pokój jest troche nietypowy, oto projekt :D

Dołączona grafika

 

Ściana po lewej z gipsówkek, po prawej i u dołu normalna otynkowana, na podłodze panele :/

 

Na allegro nie bede kupował, w Lublinie jest zajebiscie tani salon audio i mają tam BARDZO podobne ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt - nietypowy, niemniej i tak ten model jest wart uwagi. Skoro salon audio jest ok, to pewnie będziesz mógł wypożyczyć sprzęt do domu. Wtedy się przekonasz jak się spisuje. Ale na moje ucho :) będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tych Avance?

http://allegro.pl/show_item.php?item=19383129

 

W lublinie 2250zł, może coś taniej będzie ;) Dodam że przesiąde sie z Altusów :) więc różnica będzie OGROMNA :D

 

P_I_T_T >> Jaki odtw. CD Rotela proponujesz ?? I jakie kable sygnałowe i głośnikowe w przyzwoitej cenie.

 

UPDATE - tutaj są fajne JM Lab Chorus 710. Słyszałem wiele dobrego o tej firmie ale ten model pierwszy raz na oczy widze.

 

http://www.luzak.pl/produkty.ttml?md=image...+lab+Chorus+710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avance - nie do tego typu muzyki. One grają bardziej subtelnie, nie mają takiego mięsistego basu. Wrażenia przestrzenne, ludzkie głosy - owszem - ale do Twoich preferencji (oraz patrząc bądź co bądź na kubaturę pokoju) zdecydowanie wybrałbym te Dali (raczej nic ciekawszego nie znajdziesz).

 

JM Lab - nie wiem, nie słyszałem - więc nie będę tu nic doradzał.

 

Odtwarzacz - RCD-02. Nie dość że ładny to jeszcze z klasą.

 

Kabelki - hmm, proponuję na początek cos niedrogiego np Sonic Link(obecnie Black Rhodium) AST75 (~14zł/metr) i np interkonekt Simplicity(Melody) (~150zł). Nie ma sensu od razu wydawać kasy na cos droższego - będziesz odczuwał potrzebę to sobie kupisz za jakiś czas. Różnica między Altusami a tym będzie i tak kolosalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tych głośnikach: http://www.bose.com/controller;jsessionid=...aming/index.jsp - słuchałem ich w Galeri Mokotów i bardzo fajnie grają , szkoda tylko że są dużo droższe niż w USA , ale ja czekam na te: http://www.bose.com/controller;jsessionid=...amate/index.jsp , jeszcze ich niema w PL ale pewnie będą koło 1k kosztować u nas niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P_I_T_T >> Gdzie można kupic taki komplecik (wzmak + CD) jak ty masz ?? (AMC) Szukam i szukam ale nie ma nigdzie w PL a ze stanów nie chciałbym ściągac bo gwarancji nie ma  :/

No właśnie jest z tym problem. Dystrybutorem był Polpak Poland

http://www.polpak.com.pl/index.php?a=ok

ale wycofali się i teraz jest ciężko. Sam chcę kupić jeszcze Tuner AMC T7a (lub RDS) do kompletu - no i za bardzo nie mogę :( .

Tzn jeśli chodzi o wzmacniacz i CD to pewnie jeszcze by się coś znalazło w magazynie - bo na Audio Show w tym roku jeszcze mieli. Jak chcesz to moge dać Ci namiary na ich szefa dealerów - zgłoś się na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o Dali 5005?? Są prawie 500zł tańsze, może warto trochę oszczędzić ?? Różnica chyba nie będzie ogromna, muzyki i tak BAAAARDZO głośno nie słucham. Niby efektywność tak sama, pasmo przenoszenia podobne...

 

Tutaj mały opis:

5005 jest najważniejszym produktem Niebieskiej serii z racji przystępnej ceny, solidnej konstrukcji i dobrych możliwości dźwiękowych. Potwierdzenie przychodzi nie tylko od fachowców ale przede wszystkim od rosnącej rzeszy użytkowników. Popularne jest zdanie, że to właśnie 5005 kontynuuje tradycje legendarnej 104-ki.W dużej obudowie 5005 ulokowano calową kopułkę wysokotonową pomiędzy dwoma niskośredniotonowymi przetwornikami, których membrany wykonane są z powlekanej celulozy a nominalne średnice wynoszą 17 cm. Konstrukcja jest dwudrożna a przedni bass reflex, dostrojony do częstotliwości 36,5Hz, pozwala na zejście pasma do imponujących 37Hz przy - 3dB. 5005 dysponują pokaźną mocą – producent podaje, że rekomendowany wzmacniacz powinien zawierać się ze swą mocą znamionową pomiędzy 25 a 150W. Jednak najbardziej zadziwiająca jest efektywność, aż 91,5 gwarantująca potężne nagłośnienie nawet bardzo dużych pomieszczeń.5005 została stworzona by zaskakiwać potęgą niskich tonów, blaskiem góry i niską ceną. Dane techniczne:Pasmo przenoszenia: 37 Hz - 25 kHzCzęstotliwość odcięcia: 3,5 kHzSkuteczność (2,83 V / 1M): 91,5 dBNominalna impedancja: 4 OhmMaksymalne SPL (sound presure level): 111 dBZalecana moc wzmacniacza (8 Ohm): 25-150WGłośniki - Wysokotonowy: 1 cal miękka kopułka- Niskotonowy: 2x6,5 calaKonstrukcja: Bass-reflex, strojony na 36,5 HzUstawienie: podłogaZalecan odległość od ściany: 10 – 100 cmKolory wykończenia: Drzewo wiśni, buku, czarneWymiary (w x s x g): 86 x 21,5 x 29,4 cmWaga (kg): 13,3 Cena za pare.

 

Schodza do 37Hz przy -3db !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko czy ktos moze cos powiedziec o kolumnach od Tonsila

" Sonata 80 " jak to sie przedstawia w praniu moze ktos je slszal, albo chociaz jakies opinie sie komus o uszy o nich obily... bo moge miec za bardzo tanio i sie zastanawiam czy tak sobie ich poprostu nie wziac. Za odpowiedzi dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwiecien ja mam Paradigmy monitor 3 v.2 a moge dorwac dwie sztuki nowek sonat 80 za 220zl za kaplet, a co do tannoy'i to bez 500zl nie podchodz.... bo tak sobie mysle ze za te 200zl oplacalo by sie je wziac i a noz sie do czegos przydadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No za 220zł to się może i opłaca. Słyszałem troche wyższy model i nie moge powiedzieć o nim dobrego słowa (góra, góra i jeszcze raz góra a także bardzo przymulone średnie tony, basik około 55Hz).

Wyczuwasz takie sprawy na ucho ? :) Wow - dobry jesteś :)

 

:arrow: kamien

Takie mieszanie firm (jeśli chodzi o kolumny) nie jest raczej zbyt dobre. Ja bym raczej się trzymał jednej firmy - może znajdziesz jakieś używane Titany w fajnej cenie (bo te ich ADP są okropnie drogie). W przypadku tych Tonsilów może się okazać, że graja skrajnie inaczej od Twoich frontów - np zbyt agresywnie i różnorakie ustawienia niewiele pomogą. Cena faktycznie niewielka - tyle że kupowanie na zasadzie "a może się przyda" jest troche nierozsądne - lepiej już dołóż trochę i kup coś konkretnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P_i_t_t nie nie nie ja zostaje przy stereo przy moim rotelku i moich paradigmach i nic wiecej nie bedzie zaklucac tego, ale mam stary wzmacniacz kenwooda ka-59 nawet dobry - niewiele ustepuje dla ra971 :) i sobie pomyslalem zeby kupic te sonatki i skompletowac jakis taki zestawik, dla siorki do kompa podlaczyc czy cos w tym stylu, cos mobilnego takiego miec na jakas okazje i wlasnie chcialem zaczerpnac opinii o tych sonatkach jak one maja sie do alegrowych D&E czy Tawo i innych tym podobnych wynalazkow...

 

aha widziales moze na allegro za 370zl sprzedaja kaplety eltaxow century, moze wiecie co to za dziwadlo?? ... bo jakies podejrzeanie tanie w unii po 68euro kapleciki biegaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: kamien

 

No chyba że tak :) - bo już myślałem że Ciebie też moda na "kino domowe" dopadła.

Cóż próbować zawsze można - słyszeć tych Tonsili nie słyszałem ani nawet o nich nie słyszałem. A co do Eltaxów - to jest teraz zalew tych ich zestawów. Pewnie do Liberty im sporo brakuje ale w sumie to Eltax. Teraz jest taka moda u producentów, że jak coś jest kiepskie do stereo - to w sam raz nadaje się do "kina" :). Cena jest tak niska że aż podejrzana. 370 zł za komplet ??. Hmm - ja za kabelki dałem wiecej :oops: Ale może warto spróbować :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tych kolumnach:

http://img.allegro.pl/photos/oryginal/19/1966/196695/19669540

 

Dodam że tylko 430zł. Podłączone będą do kompa i do Unitry AT9100 (2x30W 8ohm) w pokoju 9m2 więc nic lepszego mi nie jest potrzebne a lubie słuchać głośno muzyki. I zależy mi na tym żeby się zmieściły po obu stronach biurka.

 

Acha, czy będą lepsze od altusów 140 których się całe szczęście pozbyłem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz glosniki alpharda tez sa duze ale graja do [gluteus maximus].

Powiedz cos wiecej o tych kolumienkach. Jak masz dane to najlepiej podaj wszystko a jak nie to charakterystyke chociaz.

Ogolnie to fajnie one wygladaja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasmo przenoszenia 35-20000 ;) 88db 90W

W to pasmo to akurat bym nie wierzyl :) (35 Hz to naprawdę nisko) A czemu nie podany jest spadek w dB ?. Poza tym same parametry nic nie znacza. Jedyne cos się przydaje to skuteczność.

Przykładowo :

- głośniki o skuteczności 88 dB/W/m zagrają tak samo głośno z wzmacniaczem 80W jak głośniki 91 dB//W/m z 40W.

 

A co do wstawiania takich smoków do 9m^2 to chyba są troche za duze. Moze za bardzo dudnic.

 

Wybrałbym raczej jakieś monitorki - np. Wharfedale

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...