Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie... tysięcy to ja nie mam, przynajmniej narazie. A nowe ustrojstwo bardzo mi sie podoba :D . Gra coraz lepiej i na prawde jestem zaskoczony , że z tak małych monitorów można uzyskać takie brzmienie. A co do tego , że apetyt rośnie w miarę jedzenia, to to jest prawda, ale ograniczona funduszami. Jedno jest pewne jak sobie na to można pozwolić to trzeba umilać sobie życie... :) Co do tych Paradigm`ów moich to uważam że w tej cenie (899 PLN) są jednymi z najlepszych monitorów, a musze przyznać , zę początkowo tak troche w nie nie wierzyłem, ale po pierwszym odsłuchu to sie zmieniło :). Chyba zostane fanem Paradigma i bede zbierał kaske na Paradigm Monitor 3. Wiecie na pewno jest coś w tym , zę to mój debiut i mój zachwyt jest troche "naiwny", ale chyba każdy to przerabiał i jest to pewnien etap. Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moje łapki przypadkiem wpadł wzmak stereo Unitra WS-418 (wersja chyba na eksport, bo napisy po francusku) i mam z nim problem. Jednego kanału prawie w ogóle nie słychać i tak jakby "pierdzi". Stawiam na uszkodzenie jakiegoś tranzystora (na kanał wchodzi 2N6488, 2N6491 i 3x BD135 - wszystkie 5 przymocowane do radiatora) i tu moje pytanie - w jaki sposób najłatwiej namierzyć winowajcę i ewentualnie na jakie inne tranzystorki wymienić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, potrzebuje porady ;>

Mniej wiecej wiem co chce, ale nie zaszkodzi zaczerpnac opinii

 

Zamierzam kupic male monitorki do mojego malutkiego pokoju 8m2.

Tymczasowo beda podlaczone do wzmaka Technicsa i PCM'ki 2702

Cena do 350zl

 

W gre wchodza Kody AV702S, AV965S(299zl za pare nowek ;-o)

 

Dobry wybor? Moze cos innego w podobnej cenie? Nie musza byc nowe

Przesiadka na Kody z beznadziejnych technicsow bedzie z pewnością przepaścią, więc powinienem byc usatysfakcjonowany

 

Acha, co do muzyki to wszelkiego rodzaju rock (King Crimson, Deep Purple, Radiohead...), czasem cos cięższego (Dream Theater, Anathema) i lżejszego :D (muzyka filmowa, jakis jazzik)

 

Wiec monitorki powinny byc w miare uniwersalne

 

Czekam na propozycje

 

PS

Do tego kabelki Nakamichi OFC 4mm2

interkonekt mam Vivanco jakis najtanszy ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie zachcialo zmian:) tak sobie mysle zeby zmienic moje Tannoye M2 na cos innego , nie mowie lepszego chce poprostu teraz troche innego dzwieku. Wzmak to pma-250. Nie chce tez za duzo dokladac , najlepiej wcale:) po sprzedaniu tannoyi ktore mysle ze za ~600-700 pojda. ( oby:) ) Czego oczekuje? Poprostu chce mie cwiekszy wykop zeby wreszcie Przesycone elektronika plyty King Crimson zagraly jak nalezy :)

poprostu chce cos co idealnie wpasuje sie w klimaty progresywnego rocka. Ktos wspominal tu o kolumnach jamo i kody. Jakies sugestie? Pomieszczenie jest "dosc" duze okolo 15m^2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kody 702f sa duze do 15m2 chyba za duze, ale jak oczekujesz kopa to czemu nie, zastanow sie tez nad paradigmami titan, jak masz troche $ to JBL LX2003 (wysokie tony maja super), E30 tez podobne do nich sa

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49728147 - ciekawe

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50223832 - a to jeszcze ciekawsze

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych Mini Monitorow, to nie bylbym tak entuzjastycznie nastawiony. Nie sluchalem ich nigdy, ale opinie na ich temat sa umiarkowane. W porownaniu z Monitorami 3 to PODOBNO niebo, a ziemia. Ile w tym prawdy to ciezko mi powiedziec, ale skads takie opinie jednak musza sie brac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gale 3040 graja zupelnie inaczej jak M2, wysokie ostrzejsze, srednica nie taka wycofana, bas krotszy i z wiekszym kopem... tannoye brzmia ciemno a gale przeciwnie - jasno, lekko i dynamicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) posluchamy , zobaczymy

 

a narazie zrobilem male przemeblowanie w pokoju tannoyki ustawilem troche blizej siebie i blizej tylniej sciany. Bas wzmocnil sie bardzo mocno wiadoom troche bardziej rozlazly itp. Scena sie pogroszyla. ALe ogolnie chyba jest lepiej.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+karta dzwiękowa Sound Blaster 128 (jak najszybciej ją zmieniam)

No właśnie. Też posiadam tą kartę dźwiękową i po przewertowaniu tego topicu pomyślałem o zmianie na Vortexa (na Allegro zauważyłem Diamond Sonic Impact S90). Warto? Słucham głównie różnych odmian rocka i metalu, ostatnio także muzyki filmowej. Wzmacniacz to Fisher TA-5000, kolumny JBL L46. Występują jakieś problemy z kompatybilnością? Płyta główna Abit KD7 (VIA KT400), OS to Windows 2000. Dźwięk wielokanałowy mnie nie interesuje, używam jedynie stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie. Mam okazje kupic unitre WS-432 z 4 kanałami za 50 zl. Tylko jest jedno ale.. jedno wyjscie jest spalone i działaja tylko 3 glosniki. Czy jeśli spaliło się jedno wyjscie to mogą spalic się reszta ?? czy to od niczego nie zalezy. ? a jaka by była cena naprawy takiego wyjścia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jaki polecacie odtwarzacz CD z MP3 - najlepiej tani , dobry i dobrze wyglądający. Najlepiej nowe nie używane.

 

PS. Dobrze by było jakbyście zarzucili linkami :)

 

PS. Fajnie by było jakby miał on też wbudowane radio :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez silver_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...