Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie ktoś wie coś więcej na temat tej firmy i sprzętu jaki sprzedaje??

1444216[/snapback]

mogę się mylić, ale po oznaczeniach to bym typował że są to zwykłe Tonsile. Tak mi się wydaje, ale nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie. przeczytalem ze UNITRA WS-432 powinna pracowac z kolumnami 8 ohmowymi. Rozebrałem jedną kolumnę i chce kupić do niej glosnik 8 ohmowy. Wymierzyłem ze wsadze do niej glosnik max 16 cm całej średnicy razem z tym metalowym zamocowaniem . i pytam czy ten będzie dobry ??

http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=25

lub moze

http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=23

Edytowane przez _nc_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz to nie jest tak hop siup pasuje wielkoc i impedancja i wkladamy ... jest jeszcze cala masa parametrow ... ale (bez obrazy - naprawde) w tej klasie kolumn na ktore polujesz nie ma znaczenia jaki glosnik wlozysz - byleby wielkosc i wlasnie ta impedancja sie zgadzala (zamotalem ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_nc_ chce kupic "aby gralo". W takim wypadku liczy sie tylko wielkosc i impedancja. Jesli chce jednak cos z wyzszej półki, do lepszych kolumn, wtedy musi sie interesowac reszta tych zaczarowanych parametrów.

 

To normalniej napisana wypowiedz wunata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie ja mam zwykłą kolumnę od miniwieży PHILIPSA. Był w niej głosnik 5 W. Chcę wyciąć większą dziurę i wsadzic do niej w miare największy głośnik jaki sie zmieści. Nie chce aby to było jak najgłośniejsze ale żeby miało czysty mocny bas ( jeśli takie cos jest możliwe :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem co nie ma sensu ?? kupic nowy głośnik i wsadzic do starej kolumny ?? wyniesie mnie to w porywach 40 zl a będe miał sprawny głośnik czyż nie ?

 

update

 

chyba zdecyduje sie na ten głośnik . zobaczymy jak to będzie grało. ale mimo wszystko odpowiedz fipa czemu to nie ma sensu ??

http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=38

 

moge sobie zrobic jeszcze jedno kolumne tylko będzie ona sie składała tylko z jednego głośnika. taki zwyklak. Lepiej zastosować tu głośnik nisko czy średnio tonowy ?? z góry dzieki za pomoc

Edytowane przez _nc_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2 dni kupuję TO ! Mam nadzieje, że będzie ładnie grało, stworzy niepowtarzalny klimat przy DVD, a i muzyczką nie pogardzi...

 

No zobaczymy ;)

Jak już będe miał w domku to dam update, jakąś recke małą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem co nie ma sensu ?? kupic nowy głośnik i wsadzic do starej kolumny ?? wyniesie mnie to w porywach 40 zl a będe miał sprawny głośnik czyż nie ?

 

update

 

chyba zdecyduje sie na ten głośnik . zobaczymy jak to będzie grało. ale mimo wszystko odpowiedz fipa czemu to nie ma sensu ??

1447853[/snapback]

Wiem, jak takie rzeczy grają, wieczorkiem sie upomnij, to dam zdjecie na czym wczesniej sluchalem... Niebo a ziemia poprostu. Ja wiem, ze chcesz, zeby bylo glosno.. i czysto.. ale za 25zł to nie uświadczysz tego. Domyslam sie ze wybierasz glosnosc - tez kiedys tak chcialem slucha, byle glosniej. Doszedlem do poziomu takiego, ze mialem estradówke i wzmacniacz szkolny LDM w domu. Powoli jednak ten dzwiek zaczal mnie meczyc. Wzmacniacz oddalem do szkoly, kolumne sprzedalem, kupilem to co mam w podpisie.. jest cudownie.

 

Wracajac do Ciebie, to takie powiekszanie otworów, wsadzanie jak najwiekszego glosnika, z tego co rozumiem to chcesz wlasnie sluchac na jednym glosniku to dla mnie nie ma sensu. Jesli jednak chcesz cos takiego robic - to idz do sklepu, kup na co Cie bedzie stac i tyle.

 

Wcale nie chcialem Cie urazic, jest tak sie stalo, to przepraszam.

 

PS. Daj zdjecia tego co chcesz przerabiac, tak z ciekawosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie heeelp

 

kupilem uniwersalnego pilota i probuje go zmusic do wspolpracy z moim apli Denon DRA-435R ale po wpisaniu kodu z ksiazeczki moge tylko stacje w tunerze zmieniac...nawet zmiana poziomu glosnosci nie dziala :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie ja mam zwykłą kolumnę od miniwieży PHILIPSA. Był w niej głosnik 5 W. Chcę wyciąć większą dziurę i wsadzic do niej w miare największy głośnik jaki sie zmieści. Nie chce aby to było jak najgłośniejsze ale żeby miało czysty mocny bas ( jeśli takie cos jest możliwe :) )

1447828[/snapback]

pomysl w 100% bez sensu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2 dni kupuję 1448185[/snapback]

 

Jako posiadacz kolumn Kody szczerze polecam je do kd i rownie mocno odradzam do stereo. Sa po prostu slabe. Nie tylko moje 988. Sluchalem drozszych i czesto kupowanych 702 i uwazam, ze maja te same wady. Zero srodka. Srednio z gora i absolutnie dominujacy dol. Polowy plyty na tym nie uslyszysz, za to jak cos pieprznie w filmie, to faktycznie sciany sie zatrzesa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe fipa ja sie wcale nie obraziłem :). Ale powiedzcie mi co ja mam innego zrobić ja można powiedziec ze mam 50 zl :|. Przeciez ja za to żadnej kolumny nie kupie a przeciez na jedej to sie sluchac nie da prawda ? moze źle sie wyraziłem. Nie chce zeby było głośno ze pół bloku obudze raczej wolał bym słuchac średnio a wyraźnie. Spójrzcie na mnie okiem amatora , przeciez nie od razu Kraków zbudowali. Ja narazie szukam czegos czego spokojnie mógłbym sluchac w swojej WS'ce. Ja wiem najlepiej kupić jakies Tannoy'e ale mnie poprostu zwyczajnie na nie nie stać więc próbuje zrobić coś z niczego ;).

 

nie mam aparatu cyfrowego więc zdjęc nie pokaze. Ale to jest zwykłe pudło głośnikowe 16,5x21x31 długość, szerokość, wyskokość. i głośnik 16-17 cm by nawet pasował .

fiba wyślij mi zdjęcia na pavelcs@o2.pl .

 

Wunat rozwiń swoją wypowiedz. Powiedz czemu taki beznadziejny sposób ?

Edytowane przez _nc_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 400zl do wydania na wzmak ,musi byc z pilotem, do tej pory mam Pioneera A441, chwale sobie, 550W poboru.

 

Ale juz mi sie znudzilo ciagłe wstawanie i zgłasnianie/zciszanie sprzetu

 

Jaka markę wzmaka polecacie, by zasiliła w ok. 150% ALTUSY 140, zeby jeszcze byl zapas mocy, no i oczywiscie pilot i dobra jakosc, i fajny bass.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 4 głośniki : 2 stu watowe 6 ohm i dwa 50 watowe 8 ohm

 

Jaki polecicie mi do tego tani a dobry wzmacniacz + odtwarzacz cd do kompletu rzeby pasował - może być używane z allegro

 

Można wogóle mieszać różne głośniki, czy muszę mieć 4 takie same ??

 

mam na to ok. 400 - 500 zł

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 4 głośniki : 2 stu watowe 6 ohm i dwa 50 watowe 8 ohm

 

Jaki polecicie mi do tego tani a dobry wzmacniacz + odtwarzacz cd do kompletu rzeby pasował - może być używane z allegro

 

Można wogóle mieszać różne głośniki, czy muszę mieć 4 takie same ??

 

mam na to ok. 400 - 500 zł

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

 

Pozdrawiam

1449787[/snapback]

co do wzmacniacza to ci nie pomoge bo sie na tym nie znam. a co do kolumn to wydaje mi się ze możesz mieszać kolumny nie muszą być wszystkie takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SIEMA

Mam taki problem i myślę że mi pomorzecie, a więc złożyłem sobie taki zestawik z głośników samochodowych tzn zrobiłem subwoofer na dwóch głośnikach VK 8039 AN(20cm, 300W, 40-3800 Hz), kópionych na allegro i jeszcze do tego 2 wysokotonowe Boshmann niby 180W :lol: i stereo zwykłe koputerowe tylko w zmienionej obudowie zabuliłem za to coś koło 350ziko(kalkuluje mi się zaje...cie) i wszystko się fajnie prezentuje, ale jeszcze nie gra, bo o najważniejszyma zapomiałem wzmacniacz :mur:. i moje pytanie brzmi JAKI WZMACNIACZ?? bo ku.. złożyłem głośniki, a sie wogóle nie znam na wzmacniaczach a w okolicy nie ma kogoś kto się zna więc się pytam, może zaproponujecie jakiś konkretny model, a jak coś pominołem to napiszcie co to jeszcze dopiszę. DZIĘKI za odpowiedzi. A jeszcze dodam że to sprzęt do komputera mam kartę SB Live! + Audigi mod

Edytowane przez Melsoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhyyyy :D szczegolnie 1,5m kabla zasilajacego znaczaco wplywa na dzwiek... tak to przez pareset metrow nagina prad zwyklym kablem na slupie aluminiowym a pozniej w domu w instalacji miedzianym i nagle na koncu 1,5m drogiego kabla zasilajacego wplynie pozytywnie na dzwiek w takim stopniu ze az sie zdziwie :D ...jasne

stolik tez zapewne baaaardzo pewnie wplywa na dzwiek... no chyba ze slucha sie na kolumnach estradowych tak glosno ze wszystko sie trzesie albo ma sie sprzet w pociagu i tez trzesie sie wszystko w kolo...

 

oj zdziwilbys sie jakbys tylko wiedzial jak wielka i ogromna jest sila samosugesti ;)

 

pozdrawiam

Testowales ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw podaj ile masz na to kasy. Dopiero potem ktoś ci pomorze.

No własnie ile taki wzmak może kosztować bo się nie oriętuję, niech ktoś poda jakiś wzmak za rozsądną cenę za ten produkt, coś z kalsy średniej, tyle wystarczy, a poten sobie kasę skołuję. dzięki i czekam, 3majcie się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z ciekawosci, powiesz dlaczego ?

 

co do pytania to ja bym sie najpierw zabral za wymiane kolumn a nie wzmaka ...

1449168[/snapback]

chwale sobie, to chodzilo o sam wzmak i firme,a nie o pobor. Zamiast przecinka mialem dac "średnik"

 

Kolumny tez by sie przydaly,ale to by trzeba bylo miec kolo 1000zl na jakiejs lepsze, narazie ALTUS'y dawaja rady i jest spory zapas.

 

Jaki wzmak radzicie do tego z zapasem, z pilotem i glebokim bassem.

Za ile moge sprzedac swojego (Pionner A-441) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem :

 

Posiadam 2 kolumny 50 W Unitra Tonsil (z 1986r :)) i mają całe popękane i rozpadnięte górne resory (chyba tak to się nazywa) w głośnikach niskotonowych , służyły mi dobrze ale ostatanio zaczęły gorzej grać. Moje pytanie brzmi : czy opłaca się jakoś naprawić te resory, czy lepiej będzie wymienić głośniki niskotonowe na nowe ??

 

Jeśli nowe to jakie ??

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lada dzien przyjda tak upragnione nowe monitorki

 

http://www.polpak.com.pl/koda_show_prod.php?show=av965

 

I teraz mam pytanko, czy na tym nedznym Technicsie (ze zmienionym operacyjnym na OPA2604)

 

http://republika.pl/marcin_gps/technics.JPG

 

jest sens inwestowac w jakies lepsze kabelki (chocby w Nakamichi OFC) bo to co teraz jest to jakies najtansze, nawet kablem bym tego nie nazwal :o

 

Zrodlo to slynna PCM'ka + interkonekt Vivanco jakis za 30zl

 

do tego foobarek@asio + bezstratne formaty

 

Acha, nie namawiajcie mnie na zmiane wzmacniacza, bo o tym na razie mowy nie ma

i tak spodziewam sie przepasci po przejsciu z monitorow od zestawu...

 

PS

--> Kwiecień

 

może ty sie wypowiesz na temat tych Cordiali i samorobki interkonekta?

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...