Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze wkoncu sie przelamalem i zrobilem wlasne standy, poniewaz te z ikeii byly lekko ruszające się, postanowałem wam jeden z nich przedstawic. 1,5h na zlomie, 20 minut na kradziez rur o sąsiadów, i 5godzin spawania, szlifowania, mierzenia itd. 40pln metal + 12pln siatka. Siatka dlatego ze rury nei dalo sie odrdzewic. Efekt w RL wyglada lepiej (podstawka w realu ma swietną fakturke i ma jednolity kolor, no i nie widać rury spod siatki). Waga jednego to okolo 28-30kg.

Dołączona grafika

Edytowane przez CHECK-IT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Udało mi się kupic głośniczki LOGITECH Z-2300 za 350 zł. Co prawda nie sa nowe ale maja tylko dwa miechy. Sąsiada namówiłem zeby kupił sobie zestaw 5.1 a mi sprzedał swój zestawik :D .

 

Po przesiadce z Creative FPS 1600 4.1 słychac różnice. Bas jest znacznie mocniejszy w filmach czuć że właśnie nastapił jakis wybuch, podobnie jest w grach. Muzyka to już cos innego.

Na poczatku słuchania byłem zadowolony poniewaz basik był mocny i soczysty ale po jakiejs godzinie słuchania na 1/2 gwizdka bas zaczął byc męczący, zaczęła mnie boleć głowa może to było za głosno ale powiem ze sub wszystko wzbudzał w pokoju, kilka lekkich rzeczy spadło także basik jest mocny. Dla mnie przy rozkreceniu na 1/4 jest juz głośno i cięzko się rozmawia z druga osobą trzeba głośniej mówic. Słyszałem opinie ze te głośniki nie nadaja się do słuchania muzy, moze nie tak do końca poniewaz dźwiek jest naprawde bardzo czysty (moze satelitki mogłyby byc mocniejsze ale to juz inna kwestia) nawet przy podkreceniu do 1/2 ( wyzej nie próbowałem narazie). Oczywiscie sa znacznie gorsze od kolumienek B&W za 12000zł jakich mam mozliwość często słuchac na imprezkach u wujka. No ale różnica w cenie tez jest kolosalna.

 

Uważam że zrobiłem dobry interes ale i tak będe kupował dwie kolumny do tej Tosci 303 dla rodziców. Także może cos taniego doradzicie za jakies 300-450zł, troche mało kaski no ale to ma byc taki mały prezent a ta tosca nie potrzebuje kolun za nie wiadomo ile.

 

POZDRO ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze wkoncu sie przelamalem i zrobilem wlasne standy, poniewaz te z ikeii byly lekko ruszające się, postanowałem wam jeden z nich przedstawic. 1,5h na zlomie, 20 minut na kradziez rur o sąsiadów, i 5godzin spawania, szlifowania, mierzenia itd. 40pln metal + 12pln siatka. Siatka dlatego ze rury nei dalo sie odrdzewic. Efekt w RL wyglada lepiej (podstawka w realu ma swietną fakturke i ma jednolity kolor, no i nie widać rury spod siatki). Waga jednego to okolo 28-30kg.

1604664[/snapback]

Jaka wysokość? Gdybyś miał je sprzedać, to za ile? (nie chcę kupić, mam swoje, robione u kamieniarza, tak poprostu pytam). Moze udałoby Ci sie zrobić kilka lepszych zdjęć (takze z bliska)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze kamien przepadl jak ... kamien w wode ;] bo by Ci podpowiedzial ale we mnie jakos nie budzi zaufania ten wzmacniacz ...

1595675[/snapback]

jestem jestem :)

 

to tak ten glosnik moim zdaniem wielka lipa - QTS powyzej 1.00 to tragedia dla budowniczego, bo zeby jako tako to zagralo potrzeba obudowy okolo 150-170l (zaje...cie duza ;) ) no i przy takim kolosie z fatalnym glosnikiem to ten wzmacniacz (wydaje mi sie ze jest to pojedyncze TDA7294 z malym trafkiem zasilajacym) polegnie w gruzach...

 

taka moja mala sugestia zamiast wydawac te 75zl na ten glosnik dorzucic moze 50zl (wyjdzie mniej jak 50zl bo obudowa mniejsza bedzie) i wsadzic http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60345914 do 35l obudowy bass-reflex z tym wzmakiem co podales - to juz by calkiem sensownie zagralo

 

... aha zeby miec wejscie wysokopoziomowe.. bo widze tylko nisko w tym wzmacniaczu to wystarczy puscic sygnal przez rezystory ok 70k

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem jestem :)

 

to tak ten glosnik moim zdaniem wielka lipa - QTS powyzej 1.00 to tragedia dla budowniczego, bo zeby jako tako to zagralo potrzeba obudowy okolo 150-170l (zaje...cie duza ;) ) no i przy takim kolosie z fatalnym glosnikiem to ten wzmacniacz (wydaje mi sie ze jest to pojedyncze TDA7294 z malym trafkiem zasilajacym) polegnie w gruzach...

 

taka moja mala sugestia zamiast wydawac te 75zl na ten glosnik dorzucic moze 50zl (wyjdzie mniej jak 50zl bo obudowa mniejsza bedzie) i wsadzic 1606448[/snapback]

Jesli to bylo do mnie, to nie wiem, czy mnie dobrze zrozumiales.. Glosnik juz mam od dawna, tylko wzmacniacza do niego szukam. Jesli jednak (z tego co zrozumialem) on sie nie nadaje, to spróbuje sprzedac ten glosnik i kupic jakis inny. Jakie by bylo twoim zdaniem najlepsze rozwiazanie do 300-350zł? Chce zrobic jakiegoś suba, ale, ze nie mam głowy do elektroniki (za grosz), to wzmacniacz musi byc gotowy, bez przeróbek (co polecasz). Chyba, ze da rade jakos wykorzystać ten z podpisu (byloby super).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz musi yc gotowy, bez przeróbek (co polecasz). Chyba, ze da rade jakos wykorzystać ten z podpisu (byloby super).

1606510[/snapback]

może byc gdzies poszukał jakiegoś starszego NADa, kiedyś za niewielkie pieniądze oferowały niezły dźwięk, ponadto co dla Ciebie bardziej istotne, miały dużą wydajnośc prądową, jak na swoją cenę, i można było zmostkować końcówkę, To byłoby dobre rozwiązanie do sterowania subem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie. Oto zdjęcia mojego zestawiku:P :

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

 

Stojaki zrobiłem sam, a w zasadzie to zrobił mi je znajomy. jeden waży około 25 kilo w środeczku jest piasek. Pomalowałem je sam czarnym matem w sprayu. W sumie jeden wyszedł po jakieś 60 zł.

 

Czy ktoś mógłby obliczyc pojemność pudłe pod ten głośnik i czy Free air oznaza żę pudło może być bez bass reflexu????:

 

1 3

 

PIONEER TS-301F ( Free air subwoofer)

 

Specyfikacja:

 

Fs - 23,3Hz

Qts - 0,33

Qms - 6,38

Qes - 0,35

Vas - 234,76l

 

Mms - 73,5g

Xmax - 8mm

Sd - 511cm^2

Re - 3Ohm

Le - 0,37mH

BL - 9,64Tm

P(RMS) - 150W

SPL - 93dB

 

Zabudoawny Głośnik wyląduje w bagażniku mego auta. Bo w domu to raczej nie miałbym go do czegopodłączyć... i zresztą niepotrzebny mi sub w domu... Wiem że są programy w styli Winiso czy coś tam, ale ja nie mam do tego teraz głowy. A propos wracam do zakuwania bo kampania wrześniowa się zbliżaaaa (w piątek mam egzamin )... :P

Edytowane przez AMIHoO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko i bez doświadczenia, co do sub'basu w aucie

Dałbym

Obudowa

B-R, 60 litrów (może mniejsza), ale dane dla 60 litrów

Tunel

1. jeden fi 10cm dł. 13cm

2. dwa fi 10 cm dł. 33cm

3 jeden fi 14cm dł. 30cm

 

Mamy w tym wypadku podbicie 3db dla 60Hz w aucie jak znalazł, dodatkowo bas będzie szybki w większości to, co jest w aucie słyszalne (60Hz i więcej) będzie poniżej 10ms, co do wytrzymałości mocowej to głośnik będzie mógł nawalać całą 150W od 33Hz, tunele nie powinny stwarzać problemów i nie powinna robić świstu-gwizdu.

To tak z tych parametrów mi wychodzi i wygląda to nieźle, powiem więcej jest dobrze czy to tylko tak będzie w real livie :)

Jak coś z tego wyjdzie to pochwal się :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko

Otóż posiadany przezmnie amplituner (podpis) padł, nie wiem ile będzie kosztować jego naprawa gdyż nie wiem tak naprawde co w nim poszło (końcówy mocy chyba nie)

 

I teraz owe pytanie

Czy według was opłaca mi się go naprawiać czy lepiej kupić coś innego na Allegro (oczywiście amplituner pod kolumny w podpisie)

 

A jezeli uważacie że lepiej kupić coś innego to byłbym wdzięczny gdybyście podali jakie według was modele są warte uwagi

 

Na amplituner/wzmacniacz mam mało kasy ok 150 zł :lol2: wiem że to strasznie mało zeby się rozejrzeć nad czymś konkretnym

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak: jesli chcesz tanio zdobyc jakis amplituner, to podobno dobrym sposobem jest przejechac sie po wioskach w okolicy, takich co przez nie jedna droga prowadzi, czesto nawet nie asfaltowa. Ludzie bardzo rozne rzeczy trzymają na strychach, czy stoją nie uzywane. Jesli popytasz pod sklepem w takiej wsi napewno wskaza Ci jakiegos "kumpla, co ma cos grajacego".

 

W sprawie doradzania co konkretnie jest dobre za te pieniadze to niestety Ci nie umiem pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to ampli tuner bo nie które są tańsze od kosztów naprawy w serwisie, jak masz kogo kto zna się na sprawie (ale naprawdę zna) to warto może spróbować naprawy

Więc wszystko zależy od tego czym dysponujesz i typu usterki. Z reszto w serwisie można ustalić max koszt naprawy

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to ampli tuner bo nie które są tańsze od kosztów naprawy w serwisie, jak masz kogo kto zna się na sprawie (ale naprawdę zna) to warto może spróbować naprawy

Więc wszystko zależy od tego czym dysponujesz i typu usterki. Z reszto w serwisie można ustalić max koszt naprawy

Pozdrawiam

1630943[/snapback]

Radmor 5412, naprawiać jak już będzie go kumpel, sam się zbytnio na tym nie znam, nie wiem co uległo uszkodzeniu, ale może się okazać iż trzeba będzie powymieniać wszystkie kondziole, fakt iż cześci do niego kosztują grosze, tylko zastanawiam się czy lepiej nie dopłacić już na cosik lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radmor to Radmor nawet na uszkodzonego mogą znaleźć się chętni.

Ale to kawał skorupy sam mam pod kompa podpięte prawie 4 wzmacniacze i zaczyne mnie już nerw nosuć jak z ustawień do filmu przesiadam się na słuchanie stereo + sub

I szykuję się chyba do zakupu coś z amplitunerów Yamahy seria 450 lub 457

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje kilka słów wyjasnien.. odnosnie oznaczen mocy głosników.

 

Oto co znalazłem

Moce głośników mogą być oznaczane na wiele sposobów:

* moc RMS (Root Mean Square) - ustalona przez Federalna Komisje Handlu USA, jest to moc skuteczna głośnika

* moc PMPO (Peak Music Power Output) - faktycznie da się uzyskać moc 200W na 5W watowych głośniczkach, ale tylko w warunkach laboratoryjnych, przez ułamek sekundy, przy sygnale o dużej częstotliwości (nawet wyższej od akustycznej). Sprzęt uzyskuje taką moc po czym praktycznie nadaje się do wyrzucenia. Oczywiście producenci podają moc łączną dwóch lub więcej kolumienek (stąd zestawy 900W z 4 satelitami i sub-wooferem).

* moc muzyczna DIN - ustalona wg przemysłu niemieckiego

* moc wg normy IASCA RMS - najbardziej odpowiada rzeczywistości, rzadko podawana przez producentów, ponieważ pokazuje małe wartości

:arrow: Czy mozna jakos przeliczac moc DIN i RMS? Z tego co sie domyslam PMPO to mam sobie całkowicie olać..

:arrow: Którzy z producentów podaja takie wartości (IASCA RMS) i jaki jest mniej wiecej stosunek IASCA RMS do prostego RMS stosowanego czesciej

:arrow: Bezpieczniej jest mieć mocniejszy wzmacniacz czy mocniejsze kolumny (kiedy ryzyko spalenia jest wieksze).

 

I troche z innej beczki:

 

kamien kiedyś sie wypowiadał, ze amplitunery to szajs w porównaniu do wzmacniaczy (jakos tak ;)). Mozecie porównać mój wzmacniacz Denon PMA-560 do amplitunera Yamaha RX-V596? Byloby fajnie, gdybyscie takze wycenili te sprzety. Oba uzywane, oba tazke w bardzo dobrym stanie, wrecz idealnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wzmacniacza moc rms to nie wszystko liczy się też ilość zniekształceń, jakie mogą się pojawić przy głośnym graniu, które to właśnie są zabójcze dla głośników wysokotonowych.

Więc wzmacniacz o małej mocy podkręcony na maxa poprzez durze zniekształcenia jest w stanie zrobić masakrę na "górze kolumny"

Inna sprawa to jak wzmak ma sporo mocy to jest w stanie dokładnie kontrolować głośnik nisko tonowy, który w takim wypadku przy mocnym impulsie basowym wychyli się i zaraz może zostać powstrzymany dzięki zapasowi mocy a nie latać jak oszalały jak by chciał wyskoczyć.

Co do tego, że sprzęt o podobnej cenie wzmacniacz stereo (2kanały) i ampltuner AV (5kanałów) ten pierwszy jest dla muzyki stereofonicznej lepsze, czysta ekonomia.

Ale np. Yamach z serii 450, 457 na pewno jest lepsza od byle, jakiej Chińskiej konstrukcji za 399zł ;).

To tylko takie moje uwagi na ww. temat.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamien kiedyś sie wypowiadał, ze amplitunery to szajs w porównaniu do wzmacniaczy (jakos tak ;)). Mozecie porównać mój wzmacniacz Denon PMA-560 do amplitunera Yamaha RX-V596? Byloby fajnie, gdybyscie takze wycenili te sprzety. Oba uzywane, oba tazke w bardzo dobrym stanie, wrecz idealnym.

1631462[/snapback]

Po co Ci porównanie tego sprzętu, masz obydwa, wiesz jak grają i stąd wiesz który jest lepszy, po co Ci opinia innych. Powiedzmy, że bardziej lubisz słuchać muzy na Denonie, a wszyscy Ci będą pisać że Yamaha jest lepsza. Czy to będzie miało dla Ciebie jakieś znaczenie?

Stara prawda mówi, że sprzęt jest warty tyle ile ktoś Ci chce za niego dać.

Tak samo, że bezpieczniej jest mieć mocny wzmacniacz. Mocny wzmacniacz będzie "później" generował zniekształcenia, które bezpośrednio prowadzą do uszkodzenia głośników wysokotonowych.

Co do mocy, to myślę, że prawdziwą moc RMS podają producenci, którzy szanują swoich klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słaby wzmacniacz zailajacy mocne kolumny może wpadać w przesterowania jesli bedziemy chcieli zrobic troche głosniej.

 

Z wszystkiego należy korzystać z umiarem, a nie odrazu przekręcac potencjometr na maksa, troche wyczucia.

 

A z tą mocą róznie bywa, chociaż ona ne jest najważniesza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedz mi sie podoba, jest rzeczowa. Jest jednak jedno ale: ja mam tylko Denona, a tej Yamahy nie i nigdy jej nie słyszalem, nie wiem takze jakie ma mozliwosci.

1632873[/snapback]

Sorry, tak zrozumiałem twój post. Jeśli masz stereo, to ten Denon jest lepszy wg. mnie. Z zasady. Możesz go podłączyć pod DVD, i tak będzie Ci jako kino domowe lepiej grał niż jakiś chiński super zestaw kina domowego z Reala. Ja tak mam, i koncert na DVD są super, a i do filmów mi wystarcza. Druga sprawa,że kino domowe nigdy mnie nie podniecało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaś w kolumnach warto spojrzeć na taki parametr jak sprawność (oczywiście mowa o produktach które da się słuchać) bo do zestawu 89dB wystarczy 25W by zagłuszyły kolumny 83dB na wzmaku 60W

Szkoda, że ja nie mam daru jasnego przekazywania swych myśli ;) :D albo ....

Zdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie mam zestawik z podpisu, ale jak wiemy apetyt rosnie w miare jedzenia (a jest to moje pierwsze prawdziwe audio), to plan mam taki, aby te Kody dać na tył, a dokupić/zrobić podłogówki na przód i mieć kino (sub w trakcie tworzenia). Planów mam dużo, ale którys w koncu zrealizuje. Brakuje mi takze obsługi pilotem, denerwuje mnie ciagłe wstawanie, aby choćby pogłośnić czy przyciszyć.

zeberko, nie martw sie, jeszcze sie wyrobisz z tym przekazywaniem mysli ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tutaj nie było - ale nie na tyle bym zapomniał loginu i hasła :)

 

Postanowiłem dodać informację o kolejnym produkcie. Mianowicie jest to Eltax Concept 200

 

Tak się złożyło iż spacerując ostatnio po mieście (Glasgow) natknąłem się na ciekawą promocję w jednym sklepie - oferowane były właśnie w/w kolumny w bardzo atrakcyjnej cenie (o tym później). Jako, że ostatnio przeprowadziłem się z mojego poprzedniego pokoiku w akademiku do większego mieszkanka i moje poprzednie Eltax Monitor III stały się kłopotliwe w ustawieniu to tak się złożyło iż nastepnego dnia kupiłem owe podłogówki.

 

Prezentują się one następująco :

Dołączona grafika

 

Fascynatom informacji technicznych podaję parametry (wg producenta) :

 

System : 2 way bass-reflex

Long term Max power : 100 W

Short term Max power : 200 W

Frequency range +/- 4dB : 45-20.000 Hz

Sensitivity (2,83V/1M) : 88 dB

Impedance : 4-8 Ohms

Tweeter : 25mm soft dome

Woofer : 2x165 mm

Dimensions (HxWxD) : 800x200x235mm

Weight : 10,2kg (each)

Terminal type : Binding posts

 

Konstrukcja :

Szczerze mówiąc nie oczekiwałem cudów po tej konstrukcji (w tej cenie) niemniej całkiem miło mnie zakoczyła. Przede wszystkim obudowa - bardzo ładne drewno - solidnie wykończone, gładziutki lakier itp. Z tyłu pojedyńcze gniazdo do podłączenia - metalowe, nacięcia na śrubkach mogły by być większe - tak dla pewności dokręcenia. Bass-reflex skierowany do tyłu, na wysokości ok 60cm. Maskownica szara, oczywiście zdejmowalna - bez niej kolumienki wyglądają IMO ładniej.

 

Brzmienie

Jak łatwo zauważyć pasmo przenoszenia podane przez producenta jest podane ze sporą tolerancją (4dB) - co może sugerować zaburzenia w spodziewanym płaskim przebiegu. Na wstępie od razu mówię iż nie dysponuję tutaj odpowiednim sprzętem testowym - nie mam ani jakiegoś dobrego wzmacniacza (zwykły Cambridge Audio A1), brak CD playera - więc w roli źródła dzwięku z konieczności wykorzystuję albo laptopa z CD (i tragiczną dzwiękówką) albo (iPoda + mp3). Mimo wszystko i tak otrzymany dzwięk jest i tak miły i relaksujący dla ucha. Nie ma mowy oczywiście o basowych rewelacjach w stylu Paradigma ale i ten zakres nie jest powodem do wstydu. Eltaxy podbijają wyraźnie wyższe zakresy niskiego pasma (tak ok 80-100Hz) i można to bardzo łatwo "wyłowić" - przykładowo na "Love's Divine" Seala czy "Feal" R.Williamsa brakuje właśnie nisko akcentowanego zejścia ale już w ostrzejszych kawałkach Nightwisha można odczuć energię. Średnica i góra jest raczej spokojna i poukładana - rzecz którą bardzo łatwo zauważyć to właśnie całkiem akceptowalna kultura kopułki wysokotonowej - nie ma tu ani nadmiaru jazgotu, piachu i innych piskliwych dzwięków - Eltax podaje ten zakres w sposób stonowany - może przez to traci się delikatne i subtelne nutki - niemniej nie jest to poziom cenowy w którym byłoby to wielkim minusem.

 

O wrażeniach przestrzennych nie będę narazie pisał bo z racji ułożenia pokoju kolumny nie mają odpowiednich warunków do prezentacji swojego potencjału. Przy aktualnym rozmieszczeniu scena jest poprawna - niemniej wiem iż gdyby im troszkę pomóc zagrałyby jeszcze lepiej.

 

A teraz najlepsze - czyli cena.

Otóż zapłaciłem za nie (za parę oczywiście) - 40ft - co (przy aktualnym kursie funta) daje kwotę ok 240zł (ponoć normalna cena poza promocją to ok 700zł) - ale tego nie wiem. Myślę iż w tej cenie jest to po prostu rewelacja. Nie wiem czy są ani czy będą sprowadzane do Polski - niemniej jeśli cena zostanie na zbliżonym poziomie to powoli zbliżymy się z ceną takiego zestawu + wzmacniacz w przedziale komputerowego 2.1 - a jesli chodzi o rodzaj brzmienia to raczej ja widzę już z góry faworyta :wink:

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zamówiłem :) Wharfedale 9.1 z niemiec za 650zł. A teraz opis Tannoy M2 napisany przez człowieka który je odemnie kupił (wcześniej miał Gale 3020):

- no bez tuningu to lipne bardzo

- strasznie stłumione są

- wysokie i średnica zduszone

- bardzo malo muzykalne

 

I wszystko jasne :) Tannoy przereklamowany ;) Chociaż może nie lubią się z jego elektroniką... bo mi się tam podobały, chociaż faktycznie takie zamulone były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zamówiłem :) Wharfedale 9.1 z niemiec za 650zł. A teraz opis Tannoy M2 napisany przez człowieka który je odemnie kupił (wcześniej miał Gale 3020):

- no bez tuningu to lipne bardzo

- strasznie stłumione są

- wysokie i średnica zduszone

- bardzo malo muzykalne

 

I wszystko jasne :) Tannoy przereklamowany ;) Chociaż może nie lubią się z jego elektroniką... bo mi się tam podobały, chociaż faktycznie takie zamulone były.

1634809[/snapback]

Nie ma strachu, da se treble i bass na +10 i będzie muzykalnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...