Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłby mi ktoś polecić coś do 1200zł bo jestem laikiem chodzi mi o zestaw 2.1 sory że nie przeczytałem całeggo topicu ale to dla kumpla z drużyny który chce kupić 5.1 logitecha i chcę mu to wybić z głowy czy mógłby ktoś wymienić zalety w stosunku do 2.1 pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=63086760

Za parę miechów będzie przypływ kasy i kusi mnie ta wersja tego małego cacka.

Widziałem to jak gość testował i jak to zrobiło na nim wrażenie.

Czy ktoś miał osobisty kontakt z tą produkcją Yamahy tj. PianoCraft E600 or E400

Bo mamy na pokładzie niby dobrze ułożony wzmak, poprawny zestaw głośnikowy i DVD na pokładzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka!

Jestem właśnie na zakupie kina domowego.

Na pierwszy plan idzie zakup kolumn.

Naczytałem się trochę recenzji, testów itp.

Z niskobudżetowych kolumn kina domoweho widze że górują zestawy Kody.

Więc byłem zdecydowany na zestaw Koda AV 860 + SW1000

http://allegro.pl/show_item.php?item=65336505

Podobno ten model lepiej spisuje i nadaje się do muzyki niż modele F51 AV 702 itp.

Zestawik będzie słuzył 50/50 myzka/filmy.

 

Pytałem większych speców oni z kolei nie polecają kody, radzą zainwestować w JBL z serii balboa(2800zł) Ale tyle na same kolumny wydac nie mogę.

 

Ostatnio przeglądając net trafiłęm na ogłoszenie spzedaży zestawu Tonsil VOYAGER zestaw składa się z :

kolumny przednie VOYAGER 350W

na tył : 2X VOYAGER SAT 120W

głośnik centralny VOYAGER 100W

Tak to wygląda <====Foto===>

Teraz ma dylemat:

Czy brać zestawik kody AV 860+SW1000 Nowy za 1300zł

Czy te tonsile używane 5 letnie za 1300zł+ dokupić subwoofer do filmów.

 

Niby koda Nowa z gwarancją itp, ale nie ukrywam że zależy mi tez na muzyce a z tego co słyszałem koda góruje w jakości dźwięku w filmach .. .

Te tonsile to już (jak mi się wydaje) Konkretniejsze kolumny o większej mocy itp . .

 

Help Me please ;-)

Mam mętlik w głowie doradźcie proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sie podzilic pewnym milym doznaniem ;)

 

Otoz dzisiaj posluchalem sobie w salonie NAD C320+player Maratnz i jako gwozdz programu Celestiony F18. Moje wrazenia. Cud miod i orzeszki ;) Bas bardzo dobrze kontrolowany, nie schodzi zbyt nisko, ale jest szybki i konturowy. Srednicy troszeczke brakuje, ale nie zawsze to przeszkadza. Kopolki tytanowe zapewniaja bardzo klarowne i, w odroznieniu od poprzednich wersji, nie meczace wysokie tony. Zestaw gral z duza dynamika i swietna scena. Sluchalem plyty Pink Floyd - The Division Bell - brzmialo swietnie, track 6 z saksofonem i bardziej jazzowym brzmieniem niz inne kawalki wprowadzil mnie w nastroj blogiego wsluchwiania sie, az szkoda bylo wylaczac sprzet, nastepnie Supertramp - The very best of. Tutaj dala o sobie znac bardzo szeroka scena i lokalizajca instrumentow. Ostania plyta byl S&M Metalliki - co tu duzo pisac... blachy Ulricha brzmialy bardzo klarownie i roznorodnie, nie nachodzily na siebie udrzenia w rozne talerze i highheady, do tego swietnie kontrolowany bas stopy, gitary bardzo wyrazne i umiejscowione pomiedzy kolumnami. Do tego wszystkiego w tle symfonia dajaca po garach ze wszystkich stron.

Co ciekawe, Celestiony graja bardzo subtelnie i przyjemnie nawet na niskich poziomahc glosnosci - wokal sie wtedy uwydatnia, basik jest fajnie kontrolowany, nieco plytki, ale mi sie podobalo - jedyny minus, to cofnieta srednica... Przy odkreceniu NADa na konkretna pare, kolumny wypelnily pomieszczenie odsluchowe swietnym dzwiekiem, bez znieksztalcen czy innych baboli. Nawet bardzo szybkie partie perkusyjne nie powoduja zagubienia sie glosnika i rozbabrania basu. Wszystko jest pod kontrola. Siedzac w skorzanym fotelu czulem uderzenia w kotly.

Ja sie juz chyba zdecydowalem na sprzet i mimo rad kamienia, aby brac Paradigmy Titany (ktorych niestety nie jestem wstanie nigdzie odsluchac) skusze sie na te Celestiony - imho lepsze to, niz branie kota w worku.

Edytowane przez |Falcon|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audiofile, powiedzcie mi, jak słuchać. Chodzi mi dokladnie o to, ze potraficie okreslic co jest nasłabsze z zestawu, czy to wzmacniacz, czy kolumny, czy moze źrodło dzwieku nie jest najlepsze. Na co zwracać uwage przy odsłuchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

|Falcon|

hehe wazne zeby sie tobie podobalo jak gra :) ja tylko wyrazilem zdanie ze do ciezkiego rocka lepiej nadaja sie titany, ale jednoznacznie stwierdzam po przeczytaniu twojej wypowiedzi ze sluchasz muzyki troche bardziej zroznicowanej i bardzo zwracasz uwage na detale... wiec to zmienia znaczaco stan rzeczy... a celestiony wtedy sa dobre..

jak mozesz to posluchaj kolumn ACCOUSTIC ENERGY AEGIS EVO ONE powinny ci sie bardzo spodobac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podczepię sie do tematu.

Mam zamiar kupić jakieś słuchaweczki za ok 100 zł. Moją uwagę zwrócił Koss UR29, może ktoś miał okazję używać, albo orientuje się w tym temacie i podzieli się ze mną opinią. A może są jakieś inne dobre słuchawki za tę cenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niewiele wiecej, masz Sennheisery bodajze HD202 - calkiem fajnie graja jak na ten przedzial cenowy.

 

 

Nawracajac jeszcze do stereo ;) Teraz, tak przegladajac allegro natknalem sie na pewien problem. Otoz jako ze biore kolumny podstawkowe, pasowaloby kupic podstawki :] Jednak tu jest problem. Dwa standy, z kolcami, beda mnie kosztowac blisko 300PLN ! Jezusie, bede mial wzmaka za okolo 350, a tutaj podstawki za tyle kasy! Znacie moze miejsce, gdzie mozna taniej zalatwic sobie standy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kamieniarza. Zapytaj czy nie zrobiłby Ci z roznych odpadków (mi powiedzial, ze odpadki odda za darmo i mam sobie sam zrobic je dociąć i wypolerować, wiec dalem mu troche za robocizne i mi zrobił). Jedna waży okolo 27 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niewiele wiecej, masz Sennheisery bodajze HD202 - calkiem fajnie graja jak na ten przedzial cenowy.

Nawracajac jeszcze do stereo ;) Teraz, tak przegladajac allegro natknalem sie na pewien problem. Otoz jako ze biore kolumny podstawkowe, pasowaloby kupic podstawki :] Jednak tu jest problem. Dwa standy, z kolcami, beda mnie kosztowac blisko 300PLN ! Jezusie, bede mial wzmaka za okolo 350, a tutaj podstawki za tyle kasy! Znacie moze miejsce, gdzie mozna taniej zalatwic sobie standy?

1667464[/snapback]

to dlaczego nie kupisz podlogowek?? np. takie jbl lx2003 - fajne kolumienki albo WHARFEDALE Diamond 9.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke maly mam pokoj i nie wiem czy podlogowki to dobry pomysl.. Do tego sa troszke drogie - podstawki zostana dla innych kolumn, wiec sa inwestycja powiedzmy na dluzej ;)

1667672[/snapback]

przeciez te podlogowki to to samo co podstawkowe + podstawka - sa przedzielone w polowie i dol robi jako komora balastowa...a jbl2003 dorwiesz za 900zl... posluchaj ich jam masz mozliwosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam phonary p30s [sa w podobnej cenie] i musze powiedziec ze sa Zajebise  :)

1667948[/snapback]

ale ja sie pytam konkretnie o te!;]

pasemko maja niezle - ale wiem ze same statystyki to nie wszystko

tak czy siak jestem prawie zdecydowany na nie musze tylko aukcje wygrac;]

powiedzcie mi jaki wzmacniacz do takich kolumn dokupic? tez z niemiec bede bral... cena tak kolo 60 euro

EDIT: no kolumny juz wylicytowalem w super cenie 146 euro:D - w sklepie po 200euro chodza teraz mierze sie na tego cdka http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...me=STRK:MEWA:IT

co myslicie?

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem w innym dzial ale mnie tutaj odesłali. Sprawa ma się tak: noszę się z zamiarem kupna głośników, obecnie mam creativy p380, na początku byłem zachwycony po przesiadce z zupełnych pierdziawek, ale teraz po tym jak usłyszałem pare dobrych kolumn to podziw mi przeszedł. Niedługo planuje zmiane na cos lepszego, początkowo myślałem o czymś ala logitech z-2300/Creative Megaworks 2.1 ale wolę kolumny :] . Według systemu Lumperatora opiszę wszystko dokładnie:

1. słuchanie muzyki - 98%

gry - 1,5%

filmy - 0,5%

2. Pokój mam z 3x4, jest na jednej ścianie od okna biórko z kompem, na drugiej meblościanka, na trzeciej łóżko i szafka, na czwartej mapa i kwiatki. Ogólnie mówiąc jest gdzie pochodzić ale na impreze się nie nadaje

3. Początkowo planowałem 500zł (wiem że to nie dużo), więcej bym mógł zebrać ale za jakiś czas dopiero, tak do 1000zł

4. Głośniki są po to żeby grały, a żeby coś ładnie wyglądało to mogę sobie obok choinkę postawić wygląd ogólnie mówiąc nie ma u mnie żadnego znaczenia, ale wiadomo im ładniejsze tym lepiej

5. Najlepiej to zapodam na neta moja playliste, jest tu http://pw_pages.webpark.pl/best.m3u ps te piosenki na dole to jest bob marley

6. Wielkość basów to jest rzecz wględna, mówią że creativki buczą ale mi się to spodobało jak prawie zawsze sub daje o sobie znać takim lekkim pomrókiwaniem nielubie też jak np od basów mi całe koszula lata razem z wnętrzościami bo to jak dla mnie nie jest słuchanie muzyki :]

7. Teraz z sąsiadami mam zupełny luz (a mieszkam w bloku) ale to może dlatego że nie miałem ich tak naprawdę czym potorturować Za rok przeprowadzam się, prawdopodobnie do bloku gdzie mieszkaja głównie babcie więc tam może być różnie. Ogólnie to lubię tak sobie nastawić muze żebym słyszał jak ktoś wali do drzwi czy dzwoni telefonem

 

Doradźcie mi coś (najlepiej w tych dwóch poziomach cenowych) pewnie nie będe jeszcze teraz kupował głośników ale chce mieć już jakieś rozeznanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, od razu mówi ze nie znam sie w ogóle na sprzecie audio. Chcialbym zakupic 2 kolumny, a do tego amplituner( powinno miec radio, cd), budzet oczywiscie skromny bardzo, teraz posiadam 840 zł , za 2 miesiace do tego dojdzie z 400, znalazłem takie cos: http://www.agdrtv.com.pl/kolumny_i_glosnik...EER_CS-5070.php , mam pytanie czy dobrze to moze grac, oraz co do tego by całosc ozyla. Jako ze budzet mam skromny moge kupic najpierw 1 kolumne, potem druga. z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1680708[/snapback]

Cena za 1 szt.... (zauwazyles to?)

 

Jesli je kupisz, to na amplituner (łopatologicznie: wzmacniacz + radio, bez CD) pozostaje 440pln. Za te pieniadze juz kupisz, ale nie bedziesz mial cd, a pisales, ze chcialbys miec..

 

Opisz dokładnie na czym Ci zalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, od razu mówi ze nie znam sie w ogóle na sprzecie audio. Chcialbym zakupic  2 kolumny, a do tego amplituner(  powinno miec radio, cd), budzet oczywiscie skromny bardzo, teraz posiadam 840 zł , za 2 miesiace do tego dojdzie z 400, znalazłem takie cos: 1680708[/snapback]

mozesz poczekac

za 1200zl mozna wychaczyc cos ciekawego z niemiec;)

np nowe kolumny z ebaya niemieckiego tanio dostaniesz

wzmak cd i tuner mozesz kupic juz w polsc ena miejscu

w 1200zl spoko sie zmiescisz;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy oplaca mi sie trzymac kolumny pioneera s-j130 wymiary ok 43x21 moc 60 w, mysle by je sprzedac bo mam tez druga pare kolumn tonsil (unitra) bardzo podobne do tych http://www.allegro.pl/show_item.php?item=66560358

kolumny ma rozmieszczone na jednej scianie bo inaczej nie mam jak!! a moze by sprzedac obydwie pary i kupic jakies lepsze 2 kolumny najlepiej by bylo jakies 3-drozne podlogowe??, ile moga byc warte??

najwazniejsze mam amplituner denon dra-635 rd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=66290757

 

UHER UR-3500

Co o tym myslicie? Juz kupilem i mam w domu. Słuchałem.. Swoje wrazenia opisze, lecz nieco pozniej. Teraz prosze o Wasze opinie.

 

--------------------------

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=65968347

 

UHER UCD-200

Czy myslicie, ze da sie cos zrobic, aby odczytywał CD-R?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=66290757

 

UHER UR-3500

Co o tym myslicie? Juz kupilem i mam w domu. Słuchałem.. Swoje wrazenia opisze, lecz nieco pozniej. Teraz prosze o Wasze opinie.

moze i dobry ale lepszy bylby sam ampli bez tunera radio

roznego rodzaju kombosy odbijaja sie na jakosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...