Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/show_item.php?item=66221723

http://allegro.pl/show_item.php?item=65743280

 

Wlasnie rozgladam sie za jakimis kolumnami do 400zl myslicie, ze ktorys z tych zestawow to dobry wybor?

 

Aktualnie mam Logitechy Z640 komputerowe :D hehe i postanowilem zmienic na jakis wzmak +kolumny

 

Pokoj mam 10m2 a slucham glownie rock/metal i pochodne :)

 

Mozecie mi cos polecic/doradzic innego ewentualnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec sie pytam co doradzicie, jakie propozycje?

(Tannoy M2 - allegro 1 aukcja, juz i tak 500zl jest)

 

EDIT:

Sprobuje zapolowac na te M2 na allegro moze jeszcze sie jakies pojawia :)

 

A jaki wzmacniacz do tych glosnikow by kupic?

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje zapolowac na te M2 na allegro moze jeszcze sie jakies pojawia :)

 

A jaki wzmacniacz do tych glosnikow by kupic?

1688643[/snapback]

Kiedyś grały u mnie tannoye ze starym wzmacniaczem NAD 3030 połączone DNM Reson, było to niezłe zestawienie, za niewielką cenę. Wszystko zależy jakiej muzyki sluchasz - Tannoye lepsze są do klasyki i jazzu niż do ostrego grania. Ale w cenie do 1000 zł ciężko znaleść lepsze głośniki pasujące do wszystkiego ;). Najlepszą aplikację jaką słyszałem w połączeniu z tannoyami był Gainclone na kicie Premium Petera Daniela, mimo że efektywność tannoy jest bodajże 86 dB a ten wzmak woli kolumny większej efektywności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam pytanie :) Jako, że w sprzęcie typowo fabrycznym mało jestem obeznany, a szczegołnie w tym temacie, więc pytanie do Was (kamien, wunat i inni ;) ):

1. Czy opłaca się kupować Technica SL-PG490 za 100zł i dlaczego nie?

2. Jaki możecie polecić CD do 200zł.

 

Sprzęcik w podpisie, aczkolwiek wzmacniacz niedługo będzie zmieniony na jakąś porządniejszą końcówkę (diy of coz ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za sugestia jednego z tweakowcow kopiuje mojego posta do tego topiku:

 

Na poczatku chcialbym zaznaczyc, ze jesli chodzi o sprzet audio jestem zupelnie zielony, wiec prosze mi tu nie wyjezdzac z jakimis skomplikowanymi terminami ;p Chcialbym sobie sprawic jakis niedrogi zestaw stereo (wiem, ze ciezko bedzie w tym przedziale cenowym), ew. miniwieze. Mam dosyc maly pokoj, ponizej 10 m^2, moc nie jest wiec tak wazna. Zalezy mi na tym, zeby sprzet mial mozliwosc odtwarzania mp3 (chociaz przy skladaku to chyba malo mozliwe) i cd-rw, sleep timer i pilota. Slucham przede wszystkim rocka, bluesa, rzadziej metalu. Budzet - max 1200 zl. Mozecie cos polecic? Milo by bylo, gdyby ktos przejrzal allegro i doradzil jakies komponenty. Z gory dzieki.

 

Znalazlem cos takiego, jednak nie wiem co o tym myslec:http://www.megamedia.pl/rtv-drobne-audio-mikrowieze/onkyo-cs-220.php - ostanio bardzo duzo tego na allegro.

Edytowane przez arch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhh zapomnialem ze budtez mialem zapisany w temacie i go nie skopiowalem ; p Wynosi on 1200 zl. Sry

1701206[/snapback]

wez to co ja

magnaty motion 144 wzmak marantz do 60 euro

do tego karta usb burr brown + magneto jakis fajny i kable

zamkniesz sie w tej kwocie i bedziesz hepi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi o to ze to ma byc osobny zestaw a nie do kompa ; p Naprawde nie spodziewam sie jakichs fajerwerkow, nie daloby sie w tej cenie skombinowac czegos rozsadnego?

EDIT: Chociaz w sumie zestaw pod kompa tez moge brac pod uwage ; p tylko bardzo bym prosil o podanie jakichs konkretnych DOSTEPNYCH modeli (np z allegro) ktore by fajnie graly ; p

Edytowane przez arch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj problem polega na tym ze mam 2 pokoje, w ktorych chcialbym sluchac muzy i wpadlem na taki pomysl: w pokoju z kompem bedzie ogien, czyli przyda sie dobry sprzet:

-karta dzwiekowa, np. Audigy 2 OEM (110 zl)

-fajne male kolumny(mam niewielki pokoj), np. MAGNAT MOTION 220 (420 zl za pare)

-wzmacniacz (tu juz wy cos musicie polecic :)

a za reszte bym sobie kupil do pokoju, zeby sluchac muzy przy czytaniu / przed snem jakas pierdziawke, np.

http://allegro.pl/show_item.php?item=68175299 (450 zl)

 

Zostaje wiec ~250 zl na wzmaka, nie wiem czy za ta cene da sie cos dobrego skombinowac, poleccie cos, a jak co to doradzcie na czym zaoszczedzic. Z gory dzieki!

 

EDIT: Aha, no i kable. Jakiego rzedu moze to byc wydatek?

Edytowane przez arch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem posiadaczem 4 kolumn firmy unitra , niestety nie maja glosnikow i zwrotnic. czy jest sens wlozyc do tych odubow nowe glosniki ? czy lepiej zbudowac nowe kolumny ? nie mam duzego pojecia o tym a chcialbym zeby to fajnie gralo i zebym mogl je sprzedac i zlozyc sobie lepsze jak bede mial wiecej kaski. oto zdjecia kolumn

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

jutro podam wymiary i zrobie lepsze foty oczywisicie jezeli jest sens sie w to bawic.

 

szkoda je wywalic na smietnik

 

z gory thx za pomoc i sorki za jakies pomylki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej chyba wykonać coś na bazie TVM dawniej Tesla i prawdopodobnie Tonsil ma nową kopułkę 19mm

Mogą być monitory na bazie arn 150/03/8 lub coś smukłego i wyższego 2xarn 150/03/4 lub arn 188/_/_

Tamte Tonsile to durze skrzynki i nie ustawne, cały układ zwrotnic do bani no i drogie głośniki (oginalne) a tym bardziej daleko trzeba się trzymać od czegoś takiego jak Alphard'y.

Gdybyś np. posiadał stare (nawet uszkodzone) nisko tonowe Tonsile to jeszcze można by spróbować je zregenerować i trochę przerobić zwrotnice

To jest tylko moje osobiste zdanie, powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była między nimi jakaś znacząca różnica?

 

Ciągle zastanawiam się nad tym technicsem SL-PG490 za 100zł... bo nei wiem czy warto dokładać drugie tyle, jak różnica ma być minimalna...

1702523[/snapback]

Różnice są zawsze. Chociaż są to tanie odtwarzacze i trzeba się liczyć, że ich dźwięk to zawsze będzie jakiś kompromis. Najbardziej z tego wszystkiego podobał mi się Denon. Jest trochę wolny ale bardzo dobrze zrównoważony tonalnie, z dobrą przestrzenią (szczególnie głębia), w ogóle potrafi wciągnąć. Za 100zł to ja bym raczej kupił Sony CDP-750 (TDA1541A) chociaż tego technicsa nie słuchałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moglby ktos polecic jakis zestaw odnosnie mojego posta nieco wyzej? I jaka mikrowieza (wiem, ze to qpa, no ale coz poradzic), sprawowalaby sie najlepiej?

EDIT: Na razie mam URL=http://pentagram.pl/produkty_new/szczegoly.php?id_grupy=15&grupa=gainward_multimedia&id_produktu=1]karte gainwarda[/url], ale obawiam sie ze nie uciagnie dobrego sprzetu. Gdzie kupic tego Burr-Browna (czy cos innego z pcm2702), i czy nie bedzie on sprawial problemow na Win XP i Linuksie? Aha no i czy na wzmaku+kolumnach+jakiejs karcie z tym procesorem co mowicie bedzie szlo w ogole grac w gry komputerne :P Aha czy ona ma dobre line-in? Bo tak sobie mysle, ze fajnie by bylo nagrac gitare na kompa @_@

Aha moge miec ta karte: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22798 za poldarmo, ale chyba zbyt dobra to ona nie jest; 0

Edytowane przez arch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jakie kolumienki można kupić do 900zł.

Zależy mi na głębokim basie muzyka głównie techno troche polskiego rocka.

Pokój ok 17m2.

Zastanawiałem się nad chwalnymi wcześniej Tannoyami M1 ale być może do 900zł

można kupić coś lepszego.

 

Obecnie posiadam Jamo E430 ale nie jestem z nich zadwolony mają zbyt miękki bass.

 

Póki co posiadam budżetwy 25 letni wzmacniacz Akai .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak tutaj chwala "pcm2702" to moglby ktos zarzucic linkiem do testow typu:

 

pcm2702 vs. audigy xxx

 

Porowanie parametrow, znieksztalcen itp. itd. testy.

 

Bylbym wdzieczny :)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...