Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

I jeśli nie jesteś odpowiednio "obsłuchany" to różnicy między unitrą a h/k nie usłyszysz :)

1732691[/snapback]

usłysze...mam dosc czule ucho i duzo sluuuucham :D

gdybym nie mial dobrego sluchu no to nie slyszalbym roznicy pomiedzy mp3kami z kompa a muza z cdka;]

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jestem po odsłuchu nowego amplitunerka i powiem jedno że dużo lepiej

radzą sobie z kolumienkami (Jamo E 430) niż poprzedni ampli (AKAI AA 1020L), przede wszystkim bas jest szybszy i energiczniejszy.

 

Teraz przymierzam się do wymiany kolumienek na coś o głębszym basie.

Nie wiem czy warto pakować się w Jamo Studio 180, niewielka dopłata a bas

podobno potężniejszy :).

 

Jedynie co mi nie pasi to znaczne szumy po włonczeniu radia w stereo

w mono jest ok, jak zauważyłem to dolegliwość wielu amplitunerów.

 

Znacie jakiś pomysł aby zaradzić coś tym szumom?

1732272[/snapback]

szczerze mowiac u mnie nic nie szumi...a jak juz pisalem za antene mam kawalek kabelka...dzwiek jest czysciutki i wogole mniamu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2 wiadomosci;]

po 1 burr brown juz ladnie gra w moim kompie:D

po 2;] kupielem nowy laser do harmanka zamontowalem go i niestety po montazu nie chce mi plyt czytac - tzn nawet nie rozkreca plyty, mam wrazenie ze mechanizm rozpedzajacy plyte padł ;/

wiecie co z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najszybszy mod - mierzysz napiecie na 8 nodze opa 2604, jezeli masz mniej jak 9V to robisz moda - wyjmujesz opa z podstawki i odginasz noge w bok i wsadzasz go spowrotem tylko 8 noga odgieta nie jest w podstawce, kombinujesz zasilacz 12V dobrze stabilizowany... powtarzam stabilizowany a nie zaden badziew za 3zl, nastepnie (+) z zasilacza przylutowujesz do tej 8 nogi OPA2604 a (-) łączysz z dowolna masa na plytce (np z masa usb) - koniec modu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy ten kabelek LINK to dobry wybór?? Bedzie służył jako przedłużacz do głośników Logitech Z-2300. ogłądanie filmów na ekranie monitora to troche kicha i przenosze sie na TV który stoi 15 m od kompa i dlatego czasami głośniczki będą przenoszone i łączone tym kabelkiem z kompem.

 

Nie znam się na kablach takze proszę was o opinie może macie jakies inne propozycje w podobnym przdziale cenowym lub taniej :D

 

 

Z góry dzieki za pomoc i pozdro

 

Edit:

 

i przy okazji czy ten kabelek do videon jest oki?link tylko mnie interesuje 15 metrowy.

Edytowane przez DR.Zepsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprawdza zestaw Logitech Z-5500 w kinie domowym i tylko i wyłącznie w kinie domowym ?? Szukam do pokoju z TV jakiegoś taniego zestawu KD i nic innego mi do głowy nie przychodzi :/ A tak BTW to to co mam w podpisie (poza car audio) jest do sprzedania (mogę się też na Z5500 wymienić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

ma znajomy 2000 PLN na wzmak stereo + 2 kolumienki, pokój prawie 4x5m ... co kupić? allegro albo sklep :) na razie nie kupi Cdeka bo ma za mało kasy a po to tylko żeby był sensu kupować nie ma ... sprzet pójdzie na razie do podłączenia pod kompa ... Cd kupiony bedzie jakoś na wiosne ...

 

mam pytanie:

 

czy odtwarzacz DVD spełni się jako Cdek jeśłi ktoś nie jest zboczeńcem audio? jesłi tak to jaki? czy firmy Nad można bedzie cośdobrać z wymienionych czesci za 2000 PLN + na wiosnę na DVD/CD 1000-1200 PLN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma znajomy 2000 PLN na wzmak stereo + 2 kolumienki, pokój prawie 4x5m ... co kupić? allegro albo sklep :) na razie nie kupi Cdeka bo ma za mało kasy a po to tylko żeby był sensu kupować nie ma ... sprzet pójdzie na razie do podłączenia pod kompa ... Cd kupiony bedzie jakoś na wiosne ...

 

mam pytanie:

 

czy odtwarzacz DVD spełni się jako Cdek jeśłi ktoś nie jest zboczeńcem audio? jesłi tak to jaki? czy firmy Nad można bedzie cośdobrać z wymienionych czesci za 2000 PLN + na wiosnę na DVD/CD 1000-1200 PLN?

odtwarzacz dvd z nizszej polki dobrze gral nie bedzie

jak to ma byc do kompa to jedynym rozsadnym rozwiazaniem jest pcm2702

kolumny na allegro mozna jakies fajne wytrzasnac za 1000

jakies 800zl na dobrego wzmaka reszta na kable

a co dokladnie?!?!

zalezy to od upodoban tego goscia (czego slucha, i czego oczekuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genghis: jak tam wrazenia po przesiadce na wzmak HK ? Warto bylo ?

warto warto:)

gra duzo czysciej niz unitra (sprzecior jakby nie bylo jest nowszy i ma lepsze parametry)

wysokie tony juz nie draznia tak uszu jak na unitrze - jest wiecej szczegolow

a bas jest glebszy i miekkszy jeszcze bardziej:)

pcmke juz zmodowalem na 15V i gra zajebiscie:)

no teraz to tylko pozostaje mi zbieranie kasy i nastepny upgrade sprzetu - mysle nad zmodowaniem tego CD co mam albo kupnem innego;]

ew jak wygram w totka to zmienie kolumny:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

odtwarzacz dvd z nizszej polki dobrze gral nie bedzie

jak to ma byc do kompa to jedynym rozsadnym rozwiazaniem jest pcm2702

kolumny na allegro mozna jakies fajne wytrzasnac za 1000

jakies 800zl na dobrego wzmaka reszta na kable

a co dokladnie?!?!

zalezy to od upodoban tego goscia (czego slucha, i czego oczekuje)

czego słucha? różnych rzeczy, np.:

 

Massive Attack, Morcheba, Joe Satriani, Santana (w ogóle muzyka gitarowa), muzyka poważna (raczej małe formy na fortepian, skrzypce, violonczele), trochę jazzu (trąbki, saksofony), poezja śpiewana, ... czasem muzyka filmowa ... własciwie to nie ma czegoś takiego co słuchałby non stop ... niesłucha raczej techno i disco :) ani hip-hopa ... choć czasem muzykę elektronicznatypu Jarre pusci ...

 

a jaki odtwarzacz DVD minimum w miaręporadzi sobie ze stereo muzyką? może jakiś z pełnym wsparciem dla SA-CD lub DVD-audio by się znalazł (kolega ma dostęp do tego typu nagrań)

 

kable to osobna część zestawu wiec o nich na razie nie dyskutujmy :)

 

skoro za 800 PLN dostanie wzmaka to może dołożyć już na dziś (to jest pewne) te 200 PLN do DVD a jesli nie starczy to mozę znajdzie sie wiecej kasy (na to DVD to dlatego sie uparł że do nagrań wymienionych w nowszych niz CD-Audio formatach nie chce kupować osobnego sprzętu) ...

 

może mi ktoś poda konkretne przykładowe modele np. z allegro ??? chociaz wzmak i kolumny? sam bym poszukałale nie znam sięna tym i mimo, że przeglądałem to kupa - za dużo ta mteg odla kogoś zielonego (mój zestaw poprostu poszedłęm i kupiłem do sklepu w dodatku zapłaciłem troszkę wiecej niż suma o której mowa więc mało mu mogę pomóc) !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Jakie polecacie kable głośnikowe.Mają być narazie do mojego 1 sprzętu stereo co składam,Wzmaco Diora WS 504.Coś dobrego i przyszłościowego no i nizbyt drogiego!THX

mi styknely te co mam w podpisie

cordialki 6zl/metr

mialem je w 503 unitrze i mam nadal;] w zupelnosci ci stykna

mozesz tez cos innych firlm w podobnej cenie kombinowac byle nie mialy za duzego przekroju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czego słucha? różnych rzeczy, np.:

 

Massive Attack, Morcheba, Joe Satriani, Santana (w ogóle muzyka gitarowa), muzyka poważna (raczej małe formy na fortepian, skrzypce, violonczele), trochę jazzu (trąbki, saksofony), poezja śpiewana, ... czasem muzyka filmowa ... własciwie to nie ma czegoś takiego co słuchałby non stop ... niesłucha raczej techno i disco :) ani hip-hopa ... choć czasem muzykę elektronicznatypu Jarre pusci ...

 

a jaki odtwarzacz DVD minimum w miaręporadzi sobie ze stereo muzyką? może jakiś z pełnym wsparciem dla SA-CD lub DVD-audio by się znalazł (kolega ma dostęp do tego typu nagrań)

 

kable to osobna część zestawu wiec o nich na razie nie dyskutujmy :)

 

skoro za 800 PLN dostanie wzmaka to może dołożyć już na dziś (to jest pewne) te 200 PLN do DVD a jesli nie starczy to mozę znajdzie sie wiecej kasy (na to DVD to dlatego sie uparł że do nagrań wymienionych w nowszych niz CD-Audio formatach nie chce kupować osobnego sprzętu) ...

 

może mi ktoś poda konkretne przykładowe modele np. z allegro ??? chociaz wzmak i kolumny? sam bym poszukałale nie znam sięna tym i mimo, że przeglądałem to kupa - za dużo ta mteg odla kogoś zielonego (mój zestaw poprostu poszedłęm i kupiłem do sklepu w dodatku zapłaciłem troszkę wiecej niż suma o której mowa więc mało mu mogę pomóc) !!!

dobra sprawa w miare jasna, a powiesz jeszcze mi dwie rzeczy;

1. jaki dzwiek lubi - mieki, muzykalny czy bardziej dynamiczny i szczegolowy??

2. kolumny maja byc podstawkowe czy podlogowe

 

bo majac 2000zl to juz mozna bardzo przyjemny zestaw sklecic

(polecalbym kolumny nowki a wzmak - cos z allegro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz niedlugo zloze sobie karte Burr-Brown taki jak w podpisie ! :) juz wiekszosc czesci mam czekam tylko na ojca az przyjedzie i mi to posklada ;).

 

poniewaz narazie nie mam kasy na jakis fajny zestawik audio narazie chce sobie kupic sluchaweczki cobym mogl sobie fajnie posluchac muzyki na nowej karcie. mam ok ~400zl na takie sluchaweczki. narazie wybieram pomiedzy :

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=70072563 - SENNHEISER HD 515

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=69836317 - SENNHEISER HD 555

 

imo te drugie beda lepsze. tylko czy warto? mozecie mi polecic jakies fajniutkie sluchaweczki do muzyki.

 

zaznaczam ze slucham normalnie muzyki elektronicznej z mp3. ale czasem lubie posluchac rocka w dobrej jakosci (czyt. ape/flac/mpc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sector:

Sennheiser HD 555

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=70422364

(taniej niz z aukcji, ktora Ty podales ;))

 

od tego samego goscia co dales aukcje na senny HD515 - mysle ze warto doplacic te 30 zl

 

W tej cenie ogolnie poleca sie wlasnie HD 555.

Edytowane przez Brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie ponownie podlacze

 

co do tych dziwnych szumow wzmacniacza (nieregularnych) czy to moze byc z powodu kurzu (kumpel mi tak powiedzial)?? Czy raczej cos uwalone??

Zaznaczam, ze niezaleznie od tego czy sygnalowy jest podpiety czy nie.

 

druga sprawa to mp3 player

interesuje mnie cos do 350zl (512MB) o dobrej jakosci brzmienia, nawet nie musi byc wyswietlacza. Czailem sie na iPod'a Shuffle za 299zl, ale promocja sie skonczyla i 450 juz kosztuje ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...