Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przeglądam ten temat od samego początku i chyba nareszcie dojrzałem do złożenia własnego audio :) I oczywiście mam pytanie: jaki wzmacniacz w cenie 300-400 zł będzie najlepszy dla głośników Koda AV702f? Coś używanego z Allegro czy może nowy wzmacniacz Kody za ok. 350 zł (AV-1300)? A może istnieje jakiś lepszy zestaw niż te Kody+wzmacniacz do pokoju 30 m2, za ok. 1000 zł? Zastosowanie to szeroko pojęta muzyka + filmy, sprzęt będzie podłączony pod mp3 iRiver H320 i DVD Panasonic S29.

Edytowane przez Kasha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie wymawiali "Paradajm" ale niejestem przekonany ze to wlasnie tak sie wymawia. Mmmmm.... Slucham Punk Rock'a/ Hardcore'u, czasami coz lzejszego. Trudno powiedziec ile dokladnie mam kasy.. W tym momencie uzywam USB PCMki ale to mnei niesatysfakcjonuje, a pozatym chcialbym miec odtwarzacz CD bo jakosc MP3 jest niezadowalajaca, a MPC sa trudno dostepne. 300-400pln? Puki co cos takiego, moze ciut wiecej

Edytowane przez CHECK-IT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe OT ;)

 

Powie mi ktoś jak wymawia się nazwę Paradigm ?? Jutro juz bede miał w domu monitorki 3v4 :D

Wymawia się [paradidżm] ... ot taki paradygmat ;)

 

Ja sam mam kolumny "Paradigm Titan" i jestem bardzo zadowolony. Byłbym wdzięczny jakbyś sie pochwalił co pokażą te monitorki twoje nowe, bo sam sie do nich przymierzam powoli... :)

 

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę, zrobię fotki, opiszę wrażenia w tym temacie, ale dopiero wtedy, jak już dojdzie do mnie Denon. Narazie jeszcze go nie ma, powinien być za kilka dni. Co do nazwy, to podczas rozmowy telefonicznej z przedstawicielem Audiosfera.pl usłyszalem jednak [paradajm] ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przeglądam ten temat od samego początku i chyba nareszcie dojrzałem do złożenia własnego audio :) I oczywiście mam pytanie: jaki wzmacniacz w cenie 300-400 zł będzie najlepszy dla głośników Koda AV702f? Coś używanego z Allegro czy może nowy wzmacniacz Kody za ok. 350 zł (AV-1300)? A może istnieje jakiś lepszy zestaw niż te Kody+wzmacniacz do pokoju 30 m2, za ok. 1000 zł? Zastosowanie to szeroko pojęta muzyka + filmy, sprzęt będzie podłączony pod mp3 iRiver H320 i DVD Panasonic S29.

Z głośników AV-702f napewno będziesz zadowolony, z nowych do 1000 zł nic lepszego chyba znaleźć nie można. Sam jestem ich posiadaczam i praktycznie do niczego nie mam zastrzeżeń tym bardziej że grają na leciwym Technics'ie ;) Czyli drzmie w nich jeszcze napewno niewykorzystany potencjał! :) Wzmacniacza to poszukaj najlepiej na Allegro, tego z Kody to lepiej sobie odpuść! ;) Ewentualnie zapytaj o jakiś na www.audiostereo.pl, tam napewno Ci pomogą. Jedyna taka moja uwaga co do wzamacniacza to kup jakiś powyżej 2x50 W (8 Ohm), bo one potrzebują trochę mocy ze względu na nico niską dynamikę ~88dB, tym bardziej że pokój masz dość spory! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę, zrobię fotki, opiszę wrażenia w tym temacie, ale dopiero wtedy, jak już dojdzie do mnie Denon. Narazie jeszcze go nie ma, powinien być za kilka dni. Co do nazwy, to podczas rozmowy telefonicznej z przedstawicielem Audiosfera.pl usłyszalem jednak [paradajm] ;)

Fajnie... A co do tego kolesia, to ma jednak racje, a ja się myliłem wymowa

 

U mnie titany chodza na Yamaszce i mają całkiem przyzwoity bas. Jednak jak myśłę o kupieniu monitorków 3 to przychodzi mi też na myśł zmiana wzmacniacza i jestem bardzo ciekawy, jak ci ten twój nowy zestawik zagra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:oops: Tak mam u siebie tosce 303 firmy diora troche antyk juz :D gra mi na tonsilowskich głosniczkach :D i mam pytanie czy da rade cos z ta toską zrobic zeby grała troszke ładniej szczegołnie w zakresie 1khz bo basu jest aż nad to w niej. Kombinował ktoś moze na forum z tym sprzetem kiedys ?? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj o jednym. do tych kolumn i wzmaka musisz doliczyc MINIMUM 50PLN na kable zrodlo<=>wzmacniacz i jakies drugie tyle na kabelki kolumna<=>wzmacniacz. Do tego przyzwoite podstawki (minimum 200PLN za pare), bo bez nich Paradigmy sie beda marnowac. O tych kosztach trzeba pamietac, bo czesto sa pomijane i wszystko wychodzi w praniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dojrzałem do wymiany Altusów na jakieś miłe kolumienki. Wzmacniacz a raczej Receiver na razie zostaje bez zmian tj. Technics. Pokój gdzie mają stać ma jakieś 16-18m2. Całkowity / kompletny / maksymalny max jaki mogę wydać to 1400zł a w zasadzie 1200zł kolumienki + 200zł kable.

Słucham głównie rocka , bluesa, lubię dynamiczny, głęboki ale kontrolowany bas, reszta też musiu być fajna.

W tej cenie zainteresowały mnie: Acustic Energy Aegis Evo One; Monitor Audio Bronze 2; Paradigm MiniMonitor i JBL E30, ze szczególną uwagą na 2 pierwsze. Zastanawiałem się też ze względu na niską cenę nad Wharfedalami diamond 8.2.

Co byście doradzili ?? Ewentualnie coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku głównie myuślałem właśnie o Acustic Energy Aegis Evo One, ale na hi-fichoice, pomimo, że dostały maksymalną ocene to napisali, że tworzy świetną scenę, super do delikatnego akustycznego materiału ale nie za bardzo do uderzeń ciężkiego basu - mniej więcej w tym stylu.

O Monitor Audio Bronze napisali, w podobnym stylu - przestrzeń, scena i dźwięk delikatny, a bass w ilości takiej jakiej się można spodziewać po tak małej kolumience ????

 

Nie znalazłem nigdzie testu JBL E30 - a one mają stosunkowo duży głośnik średnio-niskotonowy i bassrefleks do przodu - co by mi odpowiadało.

 

O Paradigmach MoniMonitorach (lub Focus3) też nic nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra :) złowrogi xan zamknął mój topik po którym już mi się trochę rozjaśniło.

 

kamien polecił mi takie kolumny WHARFEDALE Diamond 9.1 i w sumie jestem na nie zdecydowany

 

Pozostaje kwestia zakupu wzmacniacza, upatrzyłem Duala 5030 z tym że nie mogę znaleść o nm nic ponad to że ma 30w (?),,

jak się ma ten wzmak do tych kolumn ?

może polecicie coś innego w rozsądnej cenie ?

 

edit: może coś takiego?

 

1.

-> klik,, HARMAN KARDON PM 635I też ciążko coś wyguglać, to ma chyba 2 x35w i znowu nie wiem przy ilu omach,, dobrze dedukuj eże jak ma 35 przy 4 to przy ośmiu może 20 ? ;)

 

2.

-> HARMAN KARDON HK640VXI

 

3.

-> MARANTZ PM-40

 

Proszę Was o pomoc - jestem total laikiem i wiem tyle że technics to żadna rewelka a sony sie psuje ;) wiem że przebijanie się przez allegro to żadna przyjemność jeśli jednak któryś z Was się skusi i coś zaproponuje - będe bardzo wdzięczny :)

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harmany sobie odpuść. Miałem wyższy model PM-655VXI i uważam, że jest to przeciętna maszyna. Ceny za te wzmacniacze to gruba przesada. Marantz będzie o tyle lepszy, że cena może być w miarę normalna. Ale ja obstawiałbym Duala. Wiem, że niektóre Duale z serii Audiophile Concept to były tak naprawdę Rotele w innej obudowie. Być może było tak ze wszystkimi Dualami z tej serii. Sam też chcę sprzedać wzmacniacz, jeśli jesteś zainteresowany - pisz na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...