Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

otóż jestem początkuący w stereo to mam zamiar kupić pioneera A305r? miał ktos z nim doczynienia? jeste coś lepszego w tej cenie (200zł około) jak polecacie używane kolumny do niego (mile widzany link do allegro)? za kolumny jestem w stanie zapłacic około 200zł

 

p.s chętnie kupie tego a305r ma ktoś na sprzedaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho opłaci się cenowo jak będziemy brać pod uwagę ceny na Allegro, ale problem jest tego rodzaju że na allegro dawno temu się przestało opłacać kupowanie starego sprzętu :? 2 lata temu dostałbyś go za połowę tej ceny. Więc na pytanie czy się opłaca odpowiedź brzmi : i tak i nie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forest kila zbila

W melomanie na Staszica mają Warfedale 8.2 za 749zł i Avance Omega 501 mk II za 800zł. Wydaje mi się, że są warte uwagi. Z ciekawych rzeczy mają jeszcze Elac 105 za 998zł - ale to już są podłogówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszeczkę juzcenami w górę a zasoby mam ograniczone [;

 

co do nada - rozmawiałem ze sprzedającym,, jak mówi sprzęty wygląda jak nóweczka, gra jak nóweczka. chce za niego 450+25 przesyłka, trochę drogo i moze bym się skusił ale pewnie niestety poza moim zasięgiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Wharfedale 8.2 za 749zł to niewiele drożej niż 9.1 - odpada koszt przesyłki. A membrana basowa większa - 16cm. Zobacz test na ww.hifichoice.co.uk - wydaje mi się, że są warte uwagi.

 

Właśnie sam się waham pomiędzy tymi a JBL E30, zależy mi na przednim bassrefleksie, więc inne odpadły.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie wiem. Bylem tam raz, sluchalem harpi za 3900, missionow i jakis jbl - ale to byly podlogowki. W miedzyczasie zmioenilem koncepcje, bo mam pokoj ~16m2 no i podlogowki bylyby raczej za duze. Wyeliminowalem tez kolumny z tylnym bassrefleksem - bo musza stac blisko sciany. Zostaly te Wharfedale oraz JBL e30 (1050zl) - moze razem wybierzemy sie posluchac ?? - moze maja je na miejscu.

 

A co do wielkości głośnika - to optimum wydaje się, że leży pomiędzy 16 a 20 cm. Poniżej 16 cm bass praktycznie nie schodzi nisko. Jasne, że ważna jest całość, materiały, zwrotnica itp, ale fizyki nie da się przeskoczyć - membrana musi być odpowiednio duża aby wytworzyć długą fale. A powyżej ~ 20cm to już kosmiczne pieniądze trzeba zapłacić za przyzwoite głośniki.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy staszica jestem codziennie - wydział politologi jest przy litewskim,, myśle że tak :)

 

czekam na info na ile ceni 9.1,, moze przy "hurciku" coś jeszcze zejdzie z 8.2 ;)

 

dalej jestem w lesie ze wzmakiem,, może tak - jak się ma moc wzmaka do kolumn ?,, ani 9.1 ani 8.2 nie wyglądają na bardzo wymagające ;) wziął bym duala ALE nie wiem jak się sprawdzi jego 30W w praktyce

 

nad kusi szczegolnie ze jak mówił sprzedający - stan igła bez jednej ryski, cena już mniej niestety

 

jak to jest z omowaniem? , wzmaki mają podanąmoc przy 4 i 8 a kolumny są na 6ciu ;) - ile mocy poleci na nie w praktyce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc z 4 + moc z 8 podzielone przez 2 ;) ..... nie wiem, nie znam się.

Sam mam starego Technicsa - ampituner stereo i gra wystarczająco dobrze.

Mnie kuszą te jbl e30 - w testach oceniane są zawsze bdb, ale cenowo trudne do przeskoku.

Jakby zeszli jeszcze z ceną za te 8.2 to nic tylko słuchać i brać.

W podsumowaniu testu w8.2 napisali (hi-fi.com.pl) "Ciepłe, relaksujące, czasem nawet, czarujące, ale na pewno nie neutrealne." -ocena 4 (5max)

o jbl e 30 "Duży, amerykański dźwięk. Aż miło posłuchać" - ocena 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie wy spokoj z tymi wharfedalami 8.2 - te kolumny nadaja sie tylko do sluchania oper i muzyki powaznej... mula dzwiek tak straszelnie ze tannoye przy nich to wulkan dynamiki - te kolumny do muzyki elektronicznej i rocka kompletnie sie nie nadaja.... co do wzmaka to sie nie obawiaj ze dual ma te 20-30W... to spokojnie wystarczy do wysterowania 3x wiekszych kolumn jak whare 9.1 poniewaz duale maja bardzo dobra wydajnosc pradowa podobnie jak NAD

20W duala ma napewno wiekszego kopa jak 80W z technicsa

 

pozdrawiam i nie wpakuj sie w serie 8.x :)

 

...i juz przestancie o tej mocy truc to jest mit -- roznica miedzy 20W a 40W w odsluchu jest ciezka do wychwycenia najbardziej glosnosc rosnie od 0->5W...powiem tak dla przedstawienia obrazu sytuacji dopiero wzmacniacz 100-120W zagra 2x glosniej od wzmacniacza 20W wiec czy to 20 czy 45 to nie robi roznicy, najwazniejsza jest wydajnosc pradowa, ktora sprawia ze przy wiekszych glosnosciach w zawilosciach basu wzmak sie nie gubi i daje szybki zdecydowany dzwiek

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ból.... bo faktycznie w cenie < 800zł nic się tutaj nie kupi :( .

Trzeba odkładać jeszcze i kupić JBL e30, ale o nich niewiele konkretnego można znaleźć w sieci :( . Tylko pojedyńcze zdania.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) ooooooooo

O taką wypowiedź mi chodzi :) . Czyli rock i blues z odpowiednią dynamiką.

A jak sprawa basu ?? Wiesz, mam Altusy 140 i pomimo wielgachnych głośników bass jest do d. - mało dynamiczny, zniekształcony, dudaniący. Od ponad roku muzyki słucham tylko na słuchawkach...... Marzy mi się głęboki, dość nisko schodzący (wiem, że to nie podłogówki, ale słyszałęm jak grają paradigmy monitory 3), dynamiczny bas tworzący spójną całość z resztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz nie spodziewaj sie ze E30 zagrzmia tobie basem jak Visation Couplet, ale jak na te pieniadze i rozmiary jest dobrze, nawet bardzo dobrze, kolumny graja basem takim jbl'owskim - twardym, szybkim, punktowym, zcalkiem zadziwiajacym rozciagnieciem i duuuza moca dynamiki - sa napewno w czolowce pod wzgledem jakosci i witalnosci basu w swojej klasie... no ale nie samym basem czlowiek zyje bo wg mnie najbardzej urzekajaca cecha E30 sa wyskokie i srednie tony, no poprostu swietne, perla sie, sa dynamiczne i zadziorne a zarazem delikatne i budujace super przestrzen

sa to kolumny ktorym ktorym bardzo malo mozna zarzucic majac na uwadze calkiem przyzwoita cene i sposob w jaki graja (niektorzy wola kluchy a'la wharfedale seria 8 lub suchosc, detakicznosc i profesjonalizm grania kolumn AE seri Evo)

stawiajac je przy konkurentach ze stajni paradigma wypadaja lepiej - bardziej stonowany przekaz bez podbarwien i wieksza uniwersalnosc w muzyce

 

E30 graja podobnie do jbl lx2003 - moze troche bardziej pelniejszy dzwiek jest, ale szkola brzmienia ta sama

 

->forest kila zbila

na 9m2 9.1 spokojnie starcza i powinienes je polubic - szczegolnie jak sie rozgrzeja i bardziej rozegraja

... co do duala - jak wezmiesz to mam nadzieje ze bedziesz zaskoczony.. pozytywnie

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybys sie decydowal na JBL E30, mam kontakt do goscia, ktory ma je za 1000PLN (noweczki oczywiscie etc).

 

kamien: blagam, polec jakis wzmak z Allegro w okolicach 400PLN (powiedzmy, ze w razie wybitnej okazji moge nieco dorzucic)

Edytowane przez |Falcon|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

decyzja zapadła :) kupiłem Duala + 9.1. Liczę na pełne wrażeń granie i zdaje mi się że to wybór optymalny ;) dziękuję wszystkim za rady i tolerowanie mojej niewiedzy ;)

 

koło wtorku jak się wszystko zjedzie na pewno napiszę jak to gra w praktyce

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu zbieram ja jakieś domowe audio :) Myślę że na całość około 2.5k będe mógł wydać. Już się zaczynam rozglądać za jakimiś podłogówkami :) (ponoć Phoebe II sycą).

Edytowane przez Kwiecień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

Hmmm... 2k5pln.... M18WH + XT19 :D i jeszcze z 1k zostanie :) Trzeba zbierać...

TRZEBA SIAĆ !!! :) :oops: :rolleyes: :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiring, z tego co wiem to XT25 jest ch...rnie trudny w aplikacji i jest gorszy od swojego młodszego brata (siostry? :) ) XT19 ;)

 

W sumei, można jeszcze przecież DX25 :D

 

O jakiejś wstędze to już nawet nie wspominam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej kasie możliwości jest sporo zawsze by sie coś fajnego znalazło, a kasa i tak by jeszcze została :] No z wstęgami to raczej byśmy sie nie zmiescili bo by same 2,5k poszło na wstęgi.

 

Trzeba zbierac kase to moze w odległej przyszłości złoży sie coś takiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu zbieram ja jakieś domowe audio :) Myślę że na całość około 2.5k będe mógł wydać. Już się zaczynam rozglądać za jakimiś podłogówkami :) (ponoć Phoebe II sycą).

Mnie tyle kosztował zestaw z podpisu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybys sie decydowal na JBL E30, mam kontakt do goscia, ktory ma je za 1000PLN (noweczki oczywiscie etc).

 

kamien: blagam, polec jakis wzmak z Allegro w okolicach 400PLN (powiedzmy, ze w razie wybitnej okazji moge nieco dorzucic)

a nie lepiej sciagnac je sobie z niemiec?

z przesylka wyjdzie cos kolo 900zl jak sie dobrze pokombinuje;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...