Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Wiring, trochę się mylisz, bardzo dobre wstęgi robi firma A.R.T (aka Aurum Cantus) i oferują już za 470zł i 680zł :) A nawet ta za 470zł zagra lepiej niż kopułka ;)

 

ps. mam nadzieję, że nas nie wygonią z tematu za DIY :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. mam nadzieję, że nas nie wygonią z tematu za DIY :P

W sumie to dużo z temtu nie zbaczamy ;)

 

Powiem Ci szczeże że nie słyszalem o tej firmie a na mysli miałem Ravena, no ale jak sie ma skromne fundusze to nawet nie myśli sie o takich głośnikach jak narazie to pozostaje mi to co większości młodych konstruktorów czyli Tesla STX itp, ale nie wykluczone ze wkońcu sie kiedyś czegos lepszego dorobie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mnie doszło już, że lepiej zbierać i o rok dłużej a jednak zrobić coś porządnego w końcu :)

 

Tymbardziej teraz keidy mam w miarę normalne audio (kamien i reszta nie śmiać się :P ;) ) mogę spokojnei sobie odkłądać fundusze... jeszcze tylko mam zamiar trochę bardziej wypaśny wzmacniacz zrobić niż to co teraz mam. Tym razem jakaś konstrukcja na porządnych elementach (tranzystorkach znaczy się ;) ), połączone z ładnym pre na PGA2310, wszystko of coz z uC sterowane itd :) Narazie staram się LYNXa (www.audio-circuit.dk) odpalić, ale coś odmawia posłuszeństwa... a wzmaczek może być fajny, OPA627 na wejściu, w samym wzmaku MPS42/92, MJE340/350, a w części mocy MJW4302/4281...bosko ;]

 

Ale się rozpisałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esh0 a tu nie ma sie z czego smiac, gainclone + odpowiednio zaaplikowana tesla z vifa + do tego dobra zwrotnica - pewnie gra calkiem przekonujaco.. w szczegolnosci do poniesionych kosztow

 

a co do DIY lubie glosniki od alcone np AC5/25 lub visationy AL 130/170.. do malych energicznych monitorkow jak znalazl do tego jeszcze vifa xt19 i jest piknie :)

 

co do wstegi - visationa mozna za 400zl spokojnie dorwac

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... no właśnie, ja się spotykam ciągle z opiniami że ta tesla to kicz nieziemski, zero sceny, brak lokalizacji, bas rozwlekły jak masło... a się wcale z tym nei zgodzę. Fakt, średnica leży - ale to normalka u tesli. Bas wcale nie jest rozlazły, tam gdzie trzeba jest taki jaki musi być, a na pewno jak na dwie 16stki to jest go coniemiara. Efekt sceny również jest bardzo przyjemny :) Może fakt... nie miałem okazji słuchać dużo wyrobów na o klase lepszych głośńikach, ale... no jak napisałem, nie uważam że jest źle ;) No i te koszta... no niech ktoś znajdzie mi coś co zagra tak samo i kosztuje...ekhm, 400zł ;] Toć nawet AA wykożystuje ten głośnik...

 

Pewnie w końcu zrobię coś lepszego... wtedy będzie najlepsze porównanie ;)

 

Chociaż ostatnio też myślę nad monitorkami TC14+TC26, z tej samej serii, teortycznie dopasowane brzmieniowo... ehh, DIY to choroba która wciąga czasami nieziemsko ;) Ale to jest bardzo fajne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DIY to choroba która wciąga czasami nieziemsko ;) Ale to jest bardzo fajne...

Oj tak wciaga jak narkotyk ;), raz zasmakujesz i juz nie skonczysz.

 

No prosze nawet sam kamień przyznał ze dobre DIY nie jest złe :D Czyżby powoli tweak przekonywał sie do DIY :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tweak zawsze był przekonany do DIY, moze tego nie zauwazyleś, ale bardzo ceniona jest tu własna praca, własna inicjatywa i pomysł. Modding, overclocking, budowanie czegoś własnoręcznie jest czasochłonne, pracochłonne, czasem wymaga nawet większego wkładu, niż rzecz ze sklepu, ale ta satysfakcja rekompensuje wszystko.

 

:)

 

Wystarczy tego OT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i Tweak był za DIY ale nie za DIY Audio. Mam kolege z tweaka który przed DIY Audio broni sie rekoma i nogami :]. Wychodzi z założenia "po co robic jak za tą cenę można kupić cos lepszego" Oczywiście nie jestem za tym stwierdzeniem, i wątpie czy w cenie dobrego DIY mozna dostać coś lepszego (zaras pewnie mnie zlinczujecie ;) ).

Edytowane przez Wiring

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kamien to uzywa swojego subka DIY do filmow juz od paru lat ;)

2xTDA7294 w mostku + GDN 20/80 :>

A się nie przyznaje ;)

DAC Burr-Brown PCM2702+AD8066, Rotel RCD-02, Jolida JD1501RC, Xavian XN 185 MkII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem

Słuchawki Koss portapro już do mnie idą i mam taki dylemat

w kompie karta muzyczna taka że pisał nawet nie będe bo wstyd :oops: , i sie właśnie zastanawiam czy zainwesotwać kase w audigy 2 za te ~100zł czy może w tej cenie kupić na allegro jakiś używany odtwarzacz cd i słuchać sobie na nim audio. Wiem że te słuchawki to nie jest pewnie mistrzostwo świata ale mi stykną, gdzie wobec tego cieszył się bede lepsza jakością dzwięku na audigy 2 czy zwykłym odtwarzaczem za około 100zł?

 

pozdrawiam

Edytowane przez Konrad_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A się nie przyznaje ;)

Bo to takie nieaudiofilskie ;]

Moze i Tweak był za DIY ale nie za DIY Audio. Mam kolege z tweaka który przed DIY Audio broni sie rekoma i nogami :]. Wychodzi z założenia "po co robic jak za tą cenę można kupić cos lepszego" Oczywiście nie jestem za tym stwierdzeniem, i wątpie czy w cenie dobrego DIY mozna dostać coś lepszego (zaras pewnie mnie zlinczujecie ;) ).

WE takim razie pozdrów kolege, który powinien jeszcze poszerzac swoje horyzonty.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem

Słuchawki Koss portapro już do mnie idą i mam taki dylemat

w kompie karta muzyczna taka że pisał nawet nie będe bo wstyd :oops: , i sie właśnie zastanawiam czy zainwesotwać kase w audigy 2 za te ~100zł czy może w tej cenie kupić na allegro jakiś używany odtwarzacz cd i słuchać sobie na nim audio. Wiem że te słuchawki to nie jest pewnie mistrzostwo świata ale mi stykną, gdzie wobec tego cieszył się bede lepsza jakością dzwięku na audigy 2 czy zwykłym odtwarzaczem za około 100zł?

 

pozdrawiam

oczywiscie kupic PCM burr brown:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam monitorki 3 sie sprawuja??

Narazie nie moge ocenić niczego poza budową, wykończeniem, prezencją .. Jeszcze nie mam u siebie wzmacniacza z podpisu (w sumie to nie wiem po co już tam umieściłem). W zasadzie, to już go mam, ale wujek chciał go posłuchać... Nie moge sie doczekac, kiedy mi go odda. Tak jak obiecałem, jak tylko posłucham mojego zestawu, napewno zamieszcze tu swoją małą opinię :)

 

W czym tkwi siła tej polecanej dźwiękówki PCM Burr Brown? Młoda nie jest, budowa takze chyba dosyć prosta.. Czyżby jej potęgą była własnie prostota i neutralność?

Edytowane przez fipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na odsłuchu monitorków. Udział wzięły JBL e30, Wharfedale 9.2 oraz B&W 303. Już wiem co chce. Pomimo tylnego bassrefleksu (co jest wadą jak dla mnie) konkurs wygrały B&W 303 - przestrzeń, dokładność, scena....wrażenia ........ przyprawione dokładnym basem. Wharfedale - więcej mniej dokładnego basu przechodzącego miejscami nawet w dudnienie, ale jeszcze mogłyby być. JBL e30 - nie wiem, jakoś dziwnie, bezbarwnie, mało szczegółowo.

Grało: Dire Straits (najlepiej na wharfedalach po obniżeniu basów) oraz Diana Krall (najlepiej na b&w)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzacniacz doszedł :) nie wiem jak Wam dziękować za rady,,

 

opowiem lepiej zabawną historię :) w centrum lublina jest komis/serwis z audio. wstawiałem tam dzisiaj amplituner technicsa. W moim nowym wzmaku nie działał prawy kanał. Wziąłem ze sobą duala. Przyczyna błacha (pierścieniowa regulacja balansu,, sic.. ;) lol ;)). Za to to co usłyszałem o tym wzmaku od czlowieka który go ogladał... ;) jak się dowiedział za ile go kupiłem - powiedział końcem oddechu "prawie za darmo". oglądając go cieszył się jak małe dziecko,,

 

co do samego wzmaka -> mocy ma tyle że quadralami rusza ledwo (bas, reszta ślicznie),, gra na prawdę fajnie w porównaniu do poprzedniego. Teraz czekam na nowe kolumny i zobaczymy co potrafi

 

dzieki za pomoc w wyborze,, na prawdę fajna maszynka w fajnej cenie :) sam bym na 100% się nie zdecydował :)

 

Kamien - bez twojego szybkiego strzału z watami nie wziął bym 2x20w na pewno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->Conti - sluchales tych kolumn nowek czy juz rozgrzenych ?? bo ze tak powiem E30 malo szczegolowe ?!?! :| no kurcze toz one wysokie tony maja wybitnie szczegolowe...i bas twardy i kontorolowany - moze zawalila kwestia ustawienia, podobnie z tym dudnieniem w wharfedalach

aha moze zbyt krotko sluchales ale kolumny B&W sa potrafia byc meczace przy dluzszych odsluchach

przekalkuluj i przemysl swoj wybor... posluchaj AE Aegis Evo One jeszcze :)

 

->forest kila zbila

no dual to solidna maszyna wiec ludzie ktorzy wiedza co nieco ciesza sie jak dzieci z obcowania z nim ;>

jak przyjda ci kolumny to nie osadzaj ich brzmienia odrazu, daj im pare dni grania po pare godzin zeby sie rozruszaly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle mało szczegółowe co mało przestrzenne. Sam nie wiem jak to nazwać. Po nich słuchałem b&w 303 i wrażenie jakby z niedużej sali przejść na sale koncertową w dodatku z wyraźniej umiejscowionymi instrumentami. W b&w 303 jest troche za dużo wysokich tonów jak dla mnie. Wharfedale - mniej wysokich niż w b&w, bardziej przestrzennie niż jbl, ale bass - niby jest go dużo, ale nie schodzi nisko (w b&w - niżej schodzi) i jest zlewający się, np. kontrabas w b&w - dokładny, rzeczowy, wyraźnie słychać uderzenie struny i wygaszenie a w wf uderzenie w strune jest ale potem "zapomina" się wygasić. Jakby ktoś włączył loudness.

 

Będe słuchał dalej. Do monitorów trzeba dodać koszt podstawek, więc może jakieś podłogówki sobie znajde. Widziałem mission M33 i chyba b&w 306, teraz trzeba ich posłuchać.

 

acha

Kolumienki nowe - odsłuch w sklepie średnio nadającym się do tego.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle mało szczegółowe co mało przestrzenne. Sam nie wiem jak to nazwać. Po nich słuchałem b&w 303 i wrażenie jakby z niedużej sali przejść na sale koncertową w dodatku z wyraźniej umiejscowionymi instrumentami. W b&w 303 jest troche za dużo wysokich tonów jak dla mnie. Wharfedale - mniej wysokich niż w b&w, bardziej przestrzennie niż jbl, ale bass - niby jest go dużo, ale nie schodzi nisko (w b&w - niżej schodzi) i jest zlewający się, np. kontrabas w b&w - dokładny, rzeczowy, wyraźnie słychać uderzenie struny i wygaszenie a w wf uderzenie w strune jest ale potem "zapomina" się wygasić. Jakby ktoś włączył loudness.

 

Będe słuchał dalej. Do monitorów trzeba dodać koszt podstawek, więc może jakieś podłogówki sobie znajde. Widziałem mission M33 i chyba b&w 306, teraz trzeba ich posłuchać.

 

acha

Kolumienki nowe - odsłuch w sklepie średnio nadającym się do tego.

moze dlatego;]

ja w ciemno kupie e30;]

a podstawki sam zrob, duzo taniej wyniesie i lepsze zrobisz niz te kupne;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawki to 100-200zł za pare. Trzeba szukać i kombinować, mowie z własnego doswiadczenia. Dawałem kiedys ich zdjęcia, zreszta zaraz pokaże.

 

EDIT:

Robione u kamieniarza, z odpadków, ścinków płyt nagrobnych, wiec są rozne kolory czesci podstawki, ale obie są symetryczne, nie wiem jak to okreslic, mają blizniacze kolory (znaczy tak: podstawy w obu takie same, nogi rowniez identyczne, top takze z tego samego materiału). Pisałem kiedys o tym, dawałem zdjecia w tym temacie, jak i w temacie 'pokaż swoje stanowisko'. Zainteresowani pamietają/poszukają.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Fajnie tak czasem poogladać na zdjecia w tym temacie, prawda? :P Dlatego zamieszczam. Kolumna z podpisu.

Edytowane przez fipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no u mnie za podstawki bedą robić meble ;) raczej się nie popłaczę ;) najwyżej jak już się oswoję to.. przemebluje pokój ?

 

dual na prawdę gra fajnie. w niejednym kawałku słyszę melodię której wcześniej nie było,, szczegóły, lekkość i przestrzeń,, a kolumny wciąż te same... ;)

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...