Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, wszystko z kamienia. Są ciężkie, stabilne (okolo 20kg sztuka). Jesli dobrze pogadasz z kamieniarzem, to zrobi Ci po kosztach odpadków ;)

 

Nie wiem, czy dobrze zrobiłem, ale kolumny przykleiłem taśmą dwustronną do podstawek. Dzięki temu nie drgają, nie zsuwaja się.. Mie powinny takze rysowac się od spodu od byle przesunięcia itd. Dźwięku raczej nie pogorszyłem (?), a zmyć tą taśmę w razie czego będzie łatwo (zmywacz do paznokci). Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko z kamienia. Są ciężkie, stabilne (okolo 20kg sztuka). Jesli dobrze pogadasz z kamieniarzem, to zrobi Ci po kosztach odpadków ;)

 

Nie wiem, czy dobrze zrobiłem, ale kolumny przykleiłem taśmą dwustronną do podstawek. Dzięki temu nie drgają, nie zsuwaja się.. Mie powinny takze rysowac się od spodu od byle przesunięcia itd. Dźwięku raczej nie pogorszyłem (?), a zmyć tą taśmę w razie czego będzie łatwo (zmywacz do paznokci). Jak myślicie?

nie uslyszysz roznicy pomiedzy tasma a czym innym:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fipa a to nie poleca sie kolcy ? bo wlasnie koncze budowe swoich kolumn i narazie to staja one na uszczelce od okna :) i nie wiem czy zakupywac kolce ?

Poleca się, jak najbardziej. Jesli masz podłogówki, to oczywiście kolce są odpowiednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge juz cos napisać o kolumnach.

 

Zaczne od tego, ze słucham ich cały dzien i ciagle jestem zachwycony. Jaka muzyke to macie w podpisie ;) Narazie napędza je Denon PMA-560, czyli chyba najniższy model z 'New Optical Class-A' Denona. jak dla mnie jest to zestawienie, jakiego jeszcze w zyciu nie słyszalem. Ok, koniec tych ochów i achów.. ;]

 

Kolumny prezentują dźwięk jaki bardzo mi sie podoba. Mocno podkreślona góra i bas. Góra bardzo wyraźna, nic się nie zlewa, srodek jakby neutralny, troszke wycofany, a to wszystko podparte naprawde niskim i szybkim basem. Jestem zadowolony tym rozkładem częstotliwości. Moj brat rowniez jest happy z kolumn. Powiedzial, ze nigdy juz nie włączy loudness :) Obaj nigdy nie mielismy stycznosci ze sprzetem lepszej klasy niż ten, który posiadam. Stereofonia bardzo poprawna. Nie wiem czemu sformułowanie stereofonia kojarzy mi się z przestrzennością. Jest tak jak marzyłem, tzn dżwiek jest czytelny od biurka aż do tylnej sciany, łóżka. O dynamice powiem tyle, ze dopiero teraz zrozumialem co to naprawde jest.. Moja ocena: 5/5

 

EDIT

Zapomnailem jeszcze o jednym. Ich efektywność daje o sobie znać. Mogą grać czysto powyżej znośnych głośności :)

Edytowane przez fipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie...help...bo jestem bliski zalamania nerwowego :mur:

po nieudanych zabawach z pilotami uniwersalnymi kupilem do mojego ampliteunera Denon DRA-435R oryinalnego pilota RC-129...no i niby wszystko ok...tylko ze kontrola glosnosci nie dziala :mur: a w zasadzie na tym mi najbardziej zalezalo. no i teraz mam pytanko...moze ktos bedzie wiedzial...czy te amplitunery mialy jakis silniczek w galce volume...i ewentualnie jak w lopatologiczny sposob to sprawdzic bo z elektroniki to ja noga jestem...heeelp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie troche takie ala laik ;)

 

mam do wyboru (wzmak do 300zł)

 

marantz pm35ll http://allegro.pl/show_item.php?item=78356536

 

rotel 9010 (tyle że ten już raczej odpada gdyż tylko to 2x20 no ale rotel... słyszałem że dobry wzmak)

 

nad 302 (czy jakoś tak nie pamiętam dokładnie nazwy ;) )

 

ogólnie mówiąc szukam wzmaka do pokoiku 8m2, w miare z ciepłym, przytulnym dźwiękiem do hh, soul i imprezek :D

 

o i jeszcze mógł by ktoś polecić jakieś budżetowe kolumny? do tego wzmaka, koniecznie z bass reflexem z przodu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słucham sobie tego mojego CD i powiem Wam, ze to chyba bardzo dobry zakup. Wszedzie pisali, ze niskie modele Denona zamulają, strasznie ocieplają itd. Kupilem go poniekąd na przekór - sam chciałem to sprawdzić. I co się okazało? Doskonale uzupełnia się z kolumnami, które są dosyć ostre, dynamiczne. Teraz jest jakby gładko, ale z właściwą dynamiką, a szczegółów nie ubyło. Średnica została lekko wysunięta, co doskonale zrównoważyło pasmo. Takie są moje odczucia - przedszkolaczka w stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwiecień no wiesz mam jeszcze drugi pokój 15m2 ;) ale wzmak to by sobie spoczywał w tym miejszym pokoju w razie jakiej imprezy był by przeniesiony ;) ( u mnie to ostatnio czesto to się odbywa) no więce tak zdecydowałem się raczej na marantza (choć może jeszcze coś innego lepszego się znajdzie do około 300zl) i teraz by ktoś pomógł dobrac kolumny do tego ;) o i wzmak będzie podłączony do kompa (prawdopodobnie audigy2zs) no więc kolumny mam narazie kilka rozważam np:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78288977 onkyo według mnie za brzydkie ale wydają mi się będo wporzątku grac (niestey nie mam możliwośći odsłuchu :mur: )

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77633357 te mi się bardzo podobają ale niestety bass reflex z tyłu:/ mógł by mi ktoś jeszcze coś zaproponowac tak najlepiej do 400zl kolumny muszą być małe, ładne i dobrze grające (lubie ciepłe i mięciutkie brzmienie) pozdrawiam

 

 

edit.jeszcze te kolumienki mi w oko wpadły :D

http://allegro.pl/show_item.php?item=78353642 infinity primus 100

Edytowane przez quarantino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie jeszcze pod temat ;)

 

Moze ktos polecic jakies dobre kable?

Czym sie kierowac przy zakupie?

Z tego co wyczytalem to na początek polecają takie kabelki:

Cordial CLS 225

Real Cable BM250 - moj faworyt

Cena to najlepiej nie wiecej jak 30zl za mb.. ;]

 

Kolumienki jakie bede mial to prawdopodobnie albo jakies Altusy (rodzice maja 110 i juz sprawdzalem jak graja ;)) lub jakies mniejsze (mam malutki pokoik 3x3,5m + skos na jednej scianie = poddasze) cos pokroju MAGNAT MOTION 110... Bardziej wolalbym cos mniejszego. W wyborze glosnikow tez mozna doradzic najlepiej jakies do 500zl komplet stereo.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77254473 - 518zl

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77568089 - 389zl - czemu tak tanio? :blink:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=76952099 - 369zl - to chyba cena za 1szt?

Podajcie prosze swoje typy..

 

Jestem totalnym amatorem w tych sprawach, wiec prosze o wyrozumialosc :)

Edytowane przez ur8an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój brat ubogi audiofil ma real cable bardzo poleca, i jeszcze cena 24zł za metr ;)

 

te maganty ciekawe musze przyznać ;) podobne z wyglądu do tannoyów ale ja ich bym nie brał...

 

a może mi ktoś wreście pomoże z pytania dwa posty wyżej na tym forum? (chybe będe musiał zapytać na jakimś audio forum :cry: ) jakie kolumny do marantza pm35? cena około 400zl

 

co myślice o gale 3020? czytałem recki że wporzątku kolumny :D ma ktoś? słyszał ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako kabel głośnikowy daj kabel od sieci intenetowej :] Nie to nie jest żart podobno jest bardzo dobry ludzie go chwalą chociaż ja nie wiem co jest w nim takiego wspaniałego i w czym jest lepszy od skretki z miedzi beztlenowej. Splataż te pojedyńcze zyłki ze sobą i masz wyjechaną skrętkę. No ale za to jest tani ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz Gale 3020 za 400zł to kupuj w ciemno :) Kolumny niezwykle jasne, niezwykle muzykalne, niezwykle niezwykłe :) Nie ma co porównywać z Tannoy M2 bo mają zupełnie inne brzmienie. Basu mało, ale za to szybki i bardzo dobrze kontrolowany.

 

Co do kabli - bierz Cordiala 255, kosztuje tyle co nic a gra dobrze. Różnicy między tym kablem a kablem za 100zł/mb i tak nie usłyszysz, chyba że jesteś mega super hiper audiofilem i masz sprzęt za kilka tysięcy :)

Edytowane przez Kwiecień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako kabel głośnikowy daj kabel od sieci intenetowej :] Nie to nie jest żart podobno jest bardzo dobry ludzie go chwalą chociaż ja nie wiem co jest w nim takiego wspaniałego i w czym jest lepszy od skretki z miedzi beztlenowej. Splataż te pojedyńcze zyłki ze sobą i masz wyjechaną skrętkę. No ale za to jest tani ;)

Raczej wole jakies powazniejsze pomysly niz kabel sieciowy do audio [;

Aktualny kabel mam - nie wiem jaki :P Wyglada na jakis zwykly 2mm miedziak.. Chociaz byl odkupowany od malego audiofila ;]

Jak nie bede inwestowal w kabelki czyt. te po 24zl za mb to moze 100zl bede mial wiecej na kolumienki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelek za 2, 20 czy 200zł to mała róznica w dzwięku o ile wogle zaóważalna, lepiej zainwestowac w elementy do zwrotnicy (jeśli ktoś oczywiście robi kolumienki). Kup zwykły kabelek z miedzi beztlenowej jak już chcesz poszlaec to weź 4mm^2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelek za 2, 20 czy 200zł to mała róznica w dzwięku o ile wogle zaóważalna, lepiej zainwestowac w elementy do zwrotnicy (jeśli ktoś oczywiście robi kolumienki). Kup zwykły kabelek z miedzi beztlenowej jak już chcesz poszlaec to weź 4mm^2.

Czyli cos takiego?

http://allegro.pl/show_item.php?item=76726095

 

Dobra czyli kupie Cordiala albo tego co podalem link wyzej.

Bedzie wiecej kasy do kolumienek :)

 

Btw. Szukalem tych co podal Kwiecien ale na allegro ni widu ni słychu..

Moze ktos podac w takim przedziale cenowym cos godnego :>

 

Bardzo podoba mi się jak grają moje sluchawki (Beyerdynamic DT331), jezeli dorwalbym kolumny o podobnym brzmieniu bede bardzo zadowolony ;)

Edytowane przez ur8an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na odsłuchu kolumienek. Jestem zauroczony Avance Omega 503 tylko jeszcze nie wiem skąd dorwać tyle kasy. Kolejne które mi się spodobały to Jamo 660 - nie wiem czy tych nie wezmę, bo prawie o połowę tańsze niż Avance a przyzwoicie grają.

Oj coś czuje, że na przyszły rok już mam duużo zakupów zaplanowanych. Po kolumnach przyjdzie czas na wzmacniacz.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->Conti

a szukales gdzies do posluchania AE Evo One ?? (powtarzam sie po raz kolejny ;) )

 

->quarantino

nie patrz na wyglad, graja dobrze... zreszta poczytaj recenzje w necie ;)

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77539421

 

->ur8an

nie spiesz sie, oszczedz jeszcze ze 100-150zl i wtedy zacznij sie rozgladac (kolo 600-650zl sa do kupienia calkiem normalne i porzadnie grajace kolumny)

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78429094

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz pomyślec jeszcze o Nakamichi też robią dobre kabelki >> http://allegro.pl/show_item.php?item=77463453

A jak już naprawde chesz zaszalec to bierz to >> http://allegro.pl/show_item.php?item=77646662 :]

 

Ja tam ma taki kabelk i nie narzekam http://allegro.pl/show_item.php?item=78333634. Chociaż jak teraz patrze na cene to mogłem kupić Nakamichi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamien

Z żoną doszliśmy do wniosku, że mniejszy problem będzie z ustawieniem smukłych podłogówek niż monitorów. Fizycznie nie mamy gdzie tego postawić a za ładne podstawki trzeba też zapłacić. W związku z tym rozglądam się za podłogówkami, na dzień dzisiejszy w cenie do ~ 1500zł. Ewentualnie troche jeszcze się powstrzymam i dozbieram do 2100 - tyle kosztują Avance Omegi 503.

Największy problem jest w tym, że ja słucham rocka i bluesa a ona Norah Jones, Katie Melua itp. więc kolumny muszą być wszechstronne. Jakbym patrzył tylko na siebie to w zupełności Jamo 660 by wystarczyły. Ale jak usłyszałem Diane Krall na Avanc'ach to prawie odleciałem. Scena, przejrzystość dźwięk ..... nawet bass z tych niepozornych 5' głośniczków Vify elegancki.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już kompletnie niewiem jakie kolumny wybrać :? myśle nad:

 

- infinty primus 100

- gale 3020

- tannoy fusion 1 (wydają mi się ciekawe)

- wharefedale diamond 9.1 (kamien mi sie podusnoł ;) )

 

chce kolumny głównie do hh, ale lubie w dobrym towarzystwie posłuchac techno... pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już kompletnie niewiem jakie kolumny wybrać :? myśle nad:

 

- infinty primus 100

- gale 3020

- tannoy fusion 1 (wydają mi się ciekawe)

- wharefedale diamond 9.1 (kamien mi sie podusnoł ;) )

 

chce kolumny głównie do hh, ale lubie w dobrym towarzystwie posłuchac techno... pomóżcie

Mamy w sumie identyczny dylemat aczkolwiek ja wole bardziej cos pod techno..

Postanowilem narazie zaczekac i pojezdzic po sklepach, moze bedą gdzies mieli mozliwosc odsluchania..

Pozyjemy zobaczymy..

Do tego jeszcze planuje zrobic sobie standy pod kolumny takie jak ma fipa [jeszcze raz thx ;*]

 

Mam jeszcze jeden problem..

Mianowicie kupuje teraz pare kolumn - np. WHARFEDALE Diamond 9.1 - one są 6ohmowe, z jedną parą nie ma problemu ale gdy np bede chcial dokupic drugą zaczynają sie schody... Przy dwoch parach kolumn moj wzmacniacz nie powinien miec nizej niz 8ohm kazda a tez sa jakies dziwne 6ohm'owe... Chodzi mi o to ze jak teraz kupie kolumieni to zeby potem nie musialy one stac bo 500-600zl to dla mnie nie tak malo.. Mam nadzieje ze mnie zrozumieliscie :D

W instrukcji pisze tak:

Load Impedance:

A or B - 4-16Ohm

A and B - 8-16Ohm

Edytowane przez ur8an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie przylacam do rozmowy tylko z inneh beczki troszku.

Mam 2x Altusy 75 i wzmaczniacz UNITRA amplituner stereo tosca 303 podlaczony do kompa, do karty dzwiekowej zintegrowanej z plyta glowna ASUS A7N8X-E. I teraz moje pytanko: czy oplaca sie wymieniac amplituner na nowke, bo tak swoja droga to kolumny i caly ten sprzecior muzyczny to przedpotopowy jest ;p ale membranki w kolumnach wymienione i bardzo ladnie to brzmi wiec narazie zostane przy tych glosnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie przylacam do rozmowy tylko z inneh beczki troszku.

Mam 2x Altusy 75 i wzmaczniacz UNITRA amplituner stereo tosca 303 podlaczony do kompa, do karty dzwiekowej zintegrowanej z plyta glowna ASUS A7N8X-E. I teraz moje pytanko: czy oplaca sie wymieniac amplituner na nowke, bo tak swoja droga to kolumny i caly ten sprzecior muzyczny to przedpotopowy jest ;p ale membranki w kolumnach wymienione i bardzo ladnie to brzmi wiec narazie zostane przy tych glosnikach.

Jeśli słuchasz muzyki z kompa to zacznij od karty dźwiękowej. Albo własnej robory na usb (patrz poprzednia strona), albo chociaż jakiegoś sb live!. Odczujesz znaczną różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->ur8an

a po co ci 4 kolumny ?? :| toz to caly dzwiek psuje... dobre stereo jest dobre, co do kabli to Wiring ma calkowita racje z najtanszych najlepsze sa nakamichi

 

->quarantino

infinty primus 100 - omijaj szerokim lukiem

gale 3020 - precyzyjne, przestrzennie i jasno grajace kolumny.. z przymalym basikiem

tannoy fusion 1 - ostre wysokie... wogole takie popsute m1 jak dla mnie

wharefedale diamond 9.1 - hmmmm.... lider w tej klasie cenowej

 

->Conti

podlogowki uniwersalnie brzmiace... wbrew opiniom co poniektorych posluchaj kolumn Mission M33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...