Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

a co mi mozecie powiedziec o tych kodach ?

 

Jaki jest bas ?( czy niski , nie dudni ) ale oczywiscie interesują mnie tez tony wysokie i srednie ( czy są wyraznie , nie kłują w uszy )

 

Pokój 11 m2 . Muzyka klubowa , dance , trance. Cena idealna ale czy warto. W gre nie wchodzi dolozenie duzej ilosci pieniędzy max 50 zl.

 

I jeszcze przesylka gratis w pewnej firmie :)

 

nie wiem dokladnie jak w tym modelu, ale basik najmocniejszy nie jest

sam posiadam model AV965S (bas refleks z tylu) i nie jest zly, ale moglby miec wiekszy wykop

nadrabiam wzmakiem ;]]

 

ogolnie ja dalem 299 zl za parke nowych z przesylka ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kody dosc fajne,jakby za 300zł to fajne:)

 

Co powiecie o tym: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77847943

Moj znajomy je ma i hcce sprzedac za 300zł, opalca sie brac do kina domowego, zeby przod wzmocnic?

 

Kino to Yamaha(2/3 lata temu kosztowalo 3k zł) Na prodzie ma zwykle plastykowe satelitki, trzeba by je wymienic na cos. Ew jakie kolumienki takie do 300/350zł wsadzić na przód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sory ludziska, że ciągle wyskakuję z jakimiś problemami ;-)

Tym razem chciałbym, żebyście mi doradzili jaki wzmacniacz dokupić do tego suba.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83502969

Chodzi mi o sam wzmacniacz , ażeby zrobić z niego sub aktywny.

A tak w ogóle to co myślicie o nim?????? Będzie coś z niego???

Mówicie, że raczej nic ciekawego? :cry: No trudno, już kupiony! Zobaczymy co z tego będzie.

Jaką moc musiałby mieć wzmacniacz , żeby wydolił pod tym subem?

I jeszcze jedno. Czy dorabiać w nim BR????????

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Daniel 1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche sie wpakowales.. IMO

 

250zł sub + dobry wzmaczniacz do niego to kolejne 200zł (tak juz z przesyłkami licząc)

 

Za te 450-500zł da się juz kupić uzywaną Kode SW-1000. Sam ostatnio sie do takiej przymierzalem, ale facet zaczął cos krecic, mało wiarygodny był, wiec olałem kwestie ;)

 

 

 

Chociaz wiesz, moze ten sub nie bedzie taki zły.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj fipa, wydaje mi się, że ten zestawik (mimo iż 32'ki STXa się niczym szczególnym niewyróżniają) zmiecie to pudełeczko po butach Kody - na pewno jeśli chodzi o ilość basu ;)

 

Jednak za 200zł wzmacniacza nie zrobi, tymbardziej do takiego potworka. Trzeba liczyć około 350zł, nie mniej jak ma być dobrze.

 

A swoją drogą to szukam kupca na tuningowanego (wymienione kondy, op amp) CD'ka Technicsa SL-PG490 - ktoś chętny? :)

 

Ah, to się jeszcze pochwalę, że właśnie skończyłem montować wzm. słuchawkowy TPA6120, znany z audiostereo.pl. Bardzo miło gra :)

 

Dołączona grafika

 

 

No i jeszcze monitorki (które tez z chęcią oddam niedługo ;) ), akurat lakier wysechł :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esh0 skoro oddajesz za darmo to ja moge ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> :D Robiles w nich frezy pod głosniki czy nie bo po tych zdjeciach trudno wywnioskowac ;)

 

Kurcze musze takie sobie zrobic do kompa + wzmka na TDA2050 i mysle ze w 300zl bym sie zmieścił (spelniały by role zastępczego Audio gdybym robil nowy poważnijszy projekt).

 

Mam takie pytanko jesli ktos sie orjentuje. Czy preamp lampowy przy głośnikach Tesli da coś dobrego jak wpłynie na efekt końcowy itd.. czy moze nie warto sie w to bawić. Bo ma 2 lampki PCL86 (wytargałem z telewizorow ;) ) i zastanawim sie jak by tu je spożytkowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hhhm a mi coś odbiło ze niby schemat preampa widzilem gdzies na necie :blink:

 

To zostaje mi wzmacnaicz zabujczej mocy lub wzmacniacz słuchawkowy :] esh0 moze zamówisz u mnie wzmcnaiczyk słuchawkowy napewno będzie lepszy od twojego :P

 

no w końcu PCL86 prawie jak HI END. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmaka słuchawkowego tez nei zrobisz, chyba że do słuchawek 600ohm :) Może pociągnie hje hje... Lampy są wredne, ale może niedługo będę robił swój pierwsz wzmacniacz lampowy: 2xEL34 w układzie przeciwsobnym na kanał, 10W :] Będzie gorąco :]

 

A co do Technicsa... 180 i Twój :)

 

A te PCLki to wyrzuć lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak nie ;) ->>> http://www.republika.pl/audioton/wzm-sluch-OTL.html

 

Chyba jedank zrobie stereo no bo już mam lampy mam transformatory głośnikowe (również wytargane z telewizora ;) ). Schemat i opis mam z Elktroniki praktycznej 2/2005, a jak mi sie spodoba to zrobie cos lepszego, jesli nie sprzedam jako hi end na allegro ;) wkońcu to 2x1W w czystej klasie A

 

Technicsa owszem gdybym miał kase ;) do tego jeszcze po twoim tuningu, no ale nie mam kasy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło kurcze, to jednak xCL86 można do czegoś wykożystać :) Chyba sobie też zrobię, bo u mnie leżą, nawet powieniem miec trafo odpowiednie w miarę :]

 

A jak masz trafka, to w ogóle rób śmiało i powiedz jak wyszło :) Mnie ciągle jeszcze męczy buforek na jakiejś ECC83 do tego wzmaka co teraz mam... może kiedyś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by cię esh0 zainteresowało znalazłem kilka konstrukcji na tych lampkach

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic...6eba04269416d04

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic...6eba04269416d04

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic...6eba04269416d04

 

AVT nieźle ceni swoje plytki ->> http://www.sklep.avt.com.pl/go/_info/?id=19420 płytka dwustronna więc bym musial sie szarpnąć na takowa bo jakos nie zabrdzo chce mi sie trawić smamemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamilo23, mialem? Zapomnialem najwyraźniej :) Powiem krótko: mnie niczym nie zachwyca, gra bardzo ładnie, po prostu liniowo, jakby nic od siebie nie wnosił (może to własnie ten jego sławny "Magic"... chociaż, ja nie mam erzystorów Dale czy Vishaya i kondziów Panasonica :lol:). Na pewno można ten wzmak polecać każdemu, bo po prostu gra przyjemnie... Swoją drogą niedługo też będę chciał się go pozbyć :) Ogólnie szykuję się do całkowitej wymiany sprzętu - po wakacjach prawdopodobnie, jak tylko trochę pieniążków zarobię, bo potrzeba mi jakieś 1,5-2k pln :(

 

Wiring, chol...ra jasna teraz to mnie wkurzyłeś - no po prostu muszę zrobić ten wzmacniaczyk :) I jak ja mam się do egzaminów uczyć? :P W poniedziałek siadam do pracy :] A płytkę przecież można wykożystać z Audiotonu, nawet link podałeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja jestem niedobry :twisted:

 

Ta płytka co ci zamiesciłem to do stereo a z audiotonu to do w. słuchawkowego.

 

esh0 rozumiem ze ty chcesz robić wzmacniacz słuchawkowy. Ja jak nazbieram troche kasy i podokanczam to co jest zaczete (czyt. za rok) to wezme sie za stereo ( według danych z EP to to przy sprzeżeniu ma aż 2x0,4W ;) ) oczywiście obudowy tez nie pożaluje ;)

 

kamilo23 co tu mówic LM3886 prawie jak HI END :D

Edytowane przez Wiring

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabylem takiego skromnego kaseciaka na allegro.

Oto jego foto:

Dołączona grafika

 

Po podlaczeniu do obojetne jakiego wzmaka wszystko jest Ok,buczy leciutko na maksymalnej mocy wzmaka.

Ale gdy tylko nacisnę [PLAY],zaczyna buczeć, taki dziwny nieporzadany dzwięk.

Przy srednim graniu nie jest to zbyt uciazliwe,ale jest. Przy cichym i glosnym graniu jest to dzwiek nie do przyjecia. Poczatkowo myslalem,ze towina kasety,a wiec wyciagnalem kasete, docisnalem nozki w decku i nacisnąłem [PLAY] bez kasety, rownież tak piszczy/buczy.

 

Czy uda sie to latwo/tanio naprawić,czy lepiej oddac sprzet wlaścicielowi?

 

Pozdrawiam i zgóry dziekuje za info.

 

PS.:Zalaczam probe tego dzwieku w formacie wma (prosze zglosnic sprzet audio) http://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/mc_192.wma

 

Mam nadzieje,ze pomożecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wybrał CLATRONIC LB 562

 

 

 

KOLOR CZARNY

 

Trójdrożne z bassrefleksem

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82654254

Pasmo przenoszenia 28Hz - 22kHz

 

Moc 500 Wat

 

Moc muzyczna 350 Wat

 

B)

Moc znamionowa 180 Wat

 

Impedancja 8 Ohm

 

Wymiary: 200 x 860 x 240

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, ze to już taka optymalna cena za niego. Sam wiecej nie dam, choć za 200 wziąłbym go z miłą checią.

 

Jakie masz / ile chcesz wydac na kolumny? Jakie przeznaczenie? Jakie źródło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

posiadam zestawik skladajacy sie z :

 

ampli : Yamaha RX-V540RDS

dvd : Yamaha DVD-S540

spk : Eltax MovieMaxx

 

i teraz bujam sie z zakupem odpowiedniego suba , niechcialbym takiego bassu zeby sie bebechy sie wywracaly.. ale taki zeby bylo go dobrze czuc i nie byl zbyt natretny, pokoj w ktorym to jest zainstalowane ma 16 m2

 

co polecacie ??

 

- trzymac sie eltax'a ??

- moze yamaha dla kompletu ??

- a moze zupelnie cos innego ??

 

zapomnialem o kosztach - mysle ze <1000 zł powinno wystarczyc

pozdrawiam

Edytowane przez Deejay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, ze to już taka optymalna cena za niego. Sam wiecej nie dam, choć za 200 wziąłbym go z miłą checią.

 

Jakie masz / ile chcesz wydac na kolumny? Jakie przeznaczenie? Jakie źródło?

No wlasnie i tu jest bol...bo moglbym wydac gdzies na to nawet 2 tysiace ale mi trochu szkoda kasy :/ (1.5 widze max chco poczatkowo bylo 1). Trzeba tez trochu zostawic na jakies kable.

 

Kolumny to bym kupil nowe..myslalem nad waflami 9.4 ale to znow ten wzmak bylby za slaby(?)...myslalem tez nad satelitkami 9.1 lub 9.2 i jakis nowy ampli (amplituners kina domowego z pozniejsza mozliwoscia rozbudowy choc tak na dluzsza mete to chyba nie bardzo) yamahy ale to tez nie wiem lub ewentualnei satelitki Tannoya M2(?)...a przeznaczenie to narazie Stereo podlaczone do kompa (pcmka) . A muza rozna z naciskiem na rocka ale bez zadnej techniawy czy elektronicznej. I lubie Bas. A pokoj dosc spory bo gdzies 25-30 m^2.

Edytowane przez szogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i panowie, nadszedl czas sadu ostatecznego. Przytaszczylem do domu kolumny, podpialem i tyle widzialem moja glowe, ktora zostala urwana przez pierwsze takty Division Bell.

 

Sprzet gra absolutnie nieziemsko. Scena (to jest cos, co mnie az powalilo), dynamika, stereofonia i bas, ktory gra totalnie inaczej niz w unitrze i diorach :P - caloksztalt jest fenomenalny.

Dziekuje Bogu, ze nie wzialem Paradigmow, albo Celestionow, bo juz te kolumienki maja zapas mocy i basu (trzesa mi podloga przy glosniejszym podkreceniu glosnosci), wiec podejrzewam, ze inne zadudnily by mnie na smierc ;)

 

W roli przypomnienia

 

-NAD501 (cd)

-NAD 3240PE (wzmak)

-TANNOY M2.5 (kolumny)

-GOTHAM GAC-1 + Nakamichi RCA (IC)

-NAKAMICHI HQ-OFC, miedz OFC ze srebrem (podobno:P) - (glosnikowe)

 

wymiekam przy tym sprzecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...