Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Które NAKAMICHI HQ-OFC kupiłeś - 2,5mm2 czy 4mm2 ?? I jakiej długości ?? - ponoć im dłuższe tym trzeba grubsze. Ja musze kupić 2 x 4m i w sumie finansowo wolałbym 2,5mm2, ale jeśli lepiej mają zagrać grubsze, to może dołoże do tych 4mm2.

Na 1 końcu kabli czasowo będzie ampli Technicsa, na 2-gim końcu Wharfedale 9.4 (jeszcze w sklepie...)

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2,5 - rowniez 2x4 metry - cale szczescie, ze nie grubsze, bo bez konfekcji bylby DUZY problem, zeby je wsadzic w zaciski kolumn i wzmaka. I tak ledwo je upchnalem. Przy takich odleglosciach wieksze grubosci nie maja sensu.

Edytowane przez |Falcon|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam sprawę. Co sądzicie o oklejaniu kolumn.

Mam bukowe JPW203 a meble w salonie czarna wenga.

Kolumny nie pasują totalnie do całości i nie wiem co robić.

Czy oklejać, czy nie kaleczyć tylko na allegro i papa?

 

W sumie kolumny grają dobrze ale tak już coś mi krąży po głowie że może coś bym zmienił.

 

Tak na nawiasie, może ktoś słuchał Rubiconów RP26?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i panowie, nadszedl czas sadu ostatecznego. Przytaszczylem do domu kolumny, podpialem i tyle widzialem moja glowe, ktora zostala urwana przez pierwsze takty Division Bell.

 

Sprzet gra absolutnie nieziemsko. Scena (to jest cos, co mnie az powalilo), dynamika, stereofonia i bas, ktory gra totalnie inaczej niz w unitrze i diorach :P - caloksztalt jest fenomenalny.

Dziekuje Bogu, ze nie wzialem Paradigmow, albo Celestionow, bo juz te kolumienki maja zapas mocy i basu (trzesa mi podloga przy glosniejszym podkreceniu glosnosci), wiec podejrzewam, ze inne zadudnily by mnie na smierc ;)

 

W roli przypomnienia

 

-NAD501 (cd)

-NAD 3240PE (wzmak)

-TANNOY M2.5 (kolumny)

-GOTHAM GAC-1 + Nakamichi RCA (IC)

-NAKAMICHI HQ-OFC, miedz OFC ze srebrem (podobno:P) - (glosnikowe)

 

wymiekam przy tym sprzecie.

hehehe scene i bas to ty poczujesz jakbys podlaczyl pcmke na AD8066 :D ale to moglo by sie dla Ciebie zle skonczyc;]

zaorgazmowalo by cie muzyczne:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ kamien

Ostatnie (mam nadzieje) z moich irytujących pytań.

Wharfedale 9.4 (1390zł) vs Dali 5005 (1590zł).

Dla przypomnienia, obecnie wzmak Technicsa (pójdzie kiedyś do wymiany chyba na Cambridge Audio - ale jeszcze nic ustalonego), lekki rock, rock'n'blues, troche jazzu, pokój 18m2. Kasa już uzbierana :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep miejscowy, cena "katalogowa" to odpowiednio 1490 i 1690 zł, ale jakieś 100zł rabatu to myśle że do uzyskania .....

Wadą tej imprezy jest brak możliwości odsłuchu - nie ściągną ich tylko po to abym mógł posłuchać :( . Cene Dali obniżyli z 1990 i "przybliżyła się" do granic moich możliwości finansowych - dlatego zwróciłem na nie uwage.

 

P.S.

Na Allegro to wafle 9.4 "chodzą" po 1200zł - zdaje się że sklep we Wrocławiu.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti

dali gra dla mnie tak jakby chcialobyc dobre we wszystkim - a w tej cenie bycie dobrym we wszystkim wiaze sie z byciem dobrym w niczym (do wszystkiego znaczy ze do niczego ;) )

 

wafle 9.4 do mnie bardziej przemawiaja - maja swoj styl prezentacji dzwieku, nie staraja sie wybic ponad to co moga zaproponowac

graja cieplym, milym i duzym dzwiekiem co powinno sie sprawdzic w twoim repertuarze odsluchowym

 

wiec moj wybor bylby prosty... nie kieruj sie tym co ja pisze tak do konca bo to ma sie podobac dla ciebie w jaki sposob kolumny graja, ja tylko wyrazilem wlasna opinie

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój słuch jest ostro spaczony przez Altusy (jak na swoje czasy były to świetne kolumny, tyle, że czasy te już dawno minęły.... ale na dyskoteke jak znalazł).

Dlatego też nie do końca chce się kierować tylko własnym słuchem - pewnie kupiłbym coś co "ładnie" dudni basem.....

Jakieś 2 m-ce temu kupiłem "do kuchni" wieżyczke Panasonica - wogóle nie słyszałem w niej basów. Mniej więcej w tym samym czasie "wyniosłem" Altusy z pokoju i od tamtej pory słucham tylko na tym Panasonicu. Teraz uważam, że ma on sporo fajnego basiku, którym potrafi nawet nieźle przyłożyć (jak na takie naleństwa) ....

Wniosek taki, że słuchania dźwięków też się trzeba nauczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie . Szukam kolumn do 400 zl. Zapewne będą to monitorki bo w tej cenie nic wiekszego nie znajde. Moj pokoj 12 m2 muzyka trance , muzyka klubowa. Na stronie polpak widzialem kody podstawkowe co o inich myslicie ? Jak to zagra basem a zarazem reszta pasma ? Moze zaporponujecie cos do tegj ceny ? Wolałbym zeby bylo nowe chociaz uzywanymi nie pogardze. czekam na wasze propozycje i z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A muszą być "firmowe"? :)

 

Dołączona grafika

 

 

Porządna 18mm obudowa, naturalny fornir, 3 rodzaje wytłumienia :) Jeszcze muszę nad zwrotnicą popracować, ale jak skończę to mam zamiar się ich pozbyć...

Edytowane przez esh0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne fajne ale jak dla mnie za glębokie, nie lubie takich proporcji ;)

esh0 ile litrow i czemu closed zapewne znasz konstrukcje na tych głosnikach w br?? Lakier połysk czy mat (zawsze sie pytam ;) )

 

No to odrazu powiedz jak sie spisuja bo teras mam dylemat czy closed czy br ;)

 

pvl zostaw ta kode monitorki esh0'a zdmuchnął ja z ziemi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

No niestetety musiałby być takie głębokie, żeby zachować smukły wygląd z przodu - a ja właśnie takie preferuję. Obudowa jest 8 litrów, porządnie (i przemyślanie, a nie tylko wata na ściankach ;) ) wytłumiona i oczywiście zamknięta. Wprawdzie można by ten głośniczek dać do BR, ale... w mojej opini monitorki to coś takeigo co gra przedwszystkim perfekcyjnie szybko, punktowo... a basem może zająć się np. subwoofer. Chociaż nie powiem - mimo malutkiego głośnika i obudowy zamkniętej mają go trochę :) I wbrew pozorom nie boją się mocy :]

 

Lakier połysk, 3 warstwy Caponu (przeciw ciemnieniu, podkładowy) i 2 warstwy parkietowego (prawie 40zł za 0.8litra :/ ale warto) delikatnie wyczuwalna faktura forniru, ale po naniesieniu 3 warstwy będzie gładka powierzchnia.

 

Jeszcze jak pisałem muszę pogrzebać przy zwrotnicy, bo jak dla mnie wysokie tony są zbyt natarczywe... ale z drugiej strony słucham ciągle na tych vifkach z podpisu, a one mają bardzo delikatny dźwięk - wszystko rzecz gustu ;)

 

Kurcze, chciałbym żeby ludzie w końcu docenili dobre DIY... marzenie ściętej głowy ;)

 

btw. wystawiłem swojego Technicsa na allegro, bcm, więc może ktoś się załapie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze teraz przez ciebie sie napalilem zeby zrobić takie monitorki :]

 

Lakiero to nie przypadkiem domalux do parkietów?? Też go urzywałem dobry ale strasznie wolno schnie. Probowaleś może lakierowac fornir lakierem nitro, bez podkładu?? Jak tak to czy były jakieś problemy z fornirem typu że zciemnial odkształcal sie itp.

 

Jesli możesz podziel sie schematem zwrotnicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to był właśnie Domalux "Do parkietów". Wolno schnie?! No co Ty... ja już po godzinie miałem suchą powierzchnię, a po 2h nakładałem drugą warstwę.

 

Lakier nitro... właśnie Capon jest nitro(celulozowy) ;) Schnie niesamowicie szybko, ale jest prawie cały wchłaniany w strukturę drewna, więc jeżeli ktoś chce mieć w dotyku kolumny jak z drewna to polecam właśnie 2-3 warstwy Caponu i ewentualnie jedną cienką warstwę jakiegoś olejnego.

 

Jeżeli natomiast chcemy ściemnić to wystarczy warstwa olejnego.

 

Oczywiście są jeszcze lakierobejce, ewentualnie same bejce, jeżeli komuś nie odpowiada jasny kolor forniru (bo tylko takie się opłaca bejcować).

 

Co do zwrotnicy, podeślę Ci ją, ale jak dopracuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

Tak, to był właśnie Domalux "Do parkietów". Wolno schnie?! No co Ty... ja już po godzinie miałem suchą powierzchnię, a po 2h nakładałem drugą warstwę.

 

Lakier nitro... właśnie Capon jest nitro(celulozowy) ;) Schnie niesamowicie szybko, ale jest prawie cały wchłaniany w strukturę drewna, więc jeżeli ktoś chce mieć w dotyku kolumny jak z drewna to polecam właśnie 2-3 warstwy Caponu i ewentualnie jedną cienką warstwę jakiegoś olejnego.

 

Jeżeli natomiast chcemy ściemnić to wystarczy warstwa olejnego.

 

Oczywiście są jeszcze lakierobejce, ewentualnie same bejce, jeżeli komuś nie odpowiada jasny kolor forniru (bo tylko takie się opłaca bejcować).

 

Co do zwrotnicy, podeślę Ci ją, ale jak dopracuję ;)

wszystkie te polecane lakiery to najgorszy "szut" :) a co do caponu t oraczej utwardzacz i troche antysciemniacz a nie lekier jako taki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem esh0 co ty za domaluxa masz moj to polysk bez podkłądowy a schnie 8h!!

 

Jak go kupowalem to face w sklepie powiedzial że po samym nitro bez podkladu drzewo może zciemniec a po domaluxie bezpodkładowym nie no to wziełem domalux tylko że nie był on taki przezroczysty jak zwykły nitro (miał tak żółtawą słomkowa barwe, ciemno słomkową) mozliwe ze był z olejem i jeszcze bardzij zciemnił fornir :] ale na dobre nawet wyszło ;)

 

Ostatnio mój ojciec lakierował drzewo lakierem nitro sosne po bejcowaniu i nic nie zciemniało a lakierek miał barwe krystalcznął ;)

 

Ok to jak zmodyfikujesz zwrotke to podziel sie schematem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje kolumny narazie od 0,5 roku nie sa skończone a raczej jedna jest zrobiona pod względem wizualnym do końca ale gorzej od strony technicznej jeszcze durzo trzeb zminić (wiadomo kasa). Narazie siebie i konstrukcji ( bo w związku z ujawniniem konstrukcji Audiomanicy sie skapnał kim jestem B) ) nie ujawnie poczekajcie aż skoncze :twisted2: :blurp: , a do wakacji powioninem :]

 

Czyżbym wprowadził subtelnął nutke tajemnicy :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esh0 napisał:

Dayus, sprawdź ekranowanie wszelkich kabli sygnałowych na początek - powinny mieć podpięty ekran tylko z jednej strony...

Co rozumiesz,przez kable sygnałowe. Weług mnie to te od głowicy.

 

kamien napisał:

(...)glowica do wymiany w decku

kup jakas dobra stozkowa alpsa lub teaca powinno lepiej zagrac jakosciowo i buczenie minac

Hmm ile kosztuja takie głowice i czy te buczenie by na 100% ustało.

 

Pytam tylko z ciekawosci,bo decka sie juz pozbylem,a na jego meisjce zamowilem 3głowicewego Pioneerka, wybór dobry, jak za 55zl z wysylka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cene kabla Nakamitchi HQ 2,5mm2 podnieśli z 6,20 do 8,90zł, niezłą marże sobie naliczyli :mur: , pewnie dobrze szedł.....

W tej sytuacji chyba zamówie Real Cable TDC 300 (3mm2) - jest za 14,40zł. Będzie pasował do wafli 9.4 ??

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krotka pilka.

Potrzebuje Compactu PIONEERA z wyjsciem CD-Synchro.

 

Znalazlem 2 modele Pioneera na Allegro.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84339903 - PD 5700

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84575860 - PD-106

 

Wydaje mi sie,ze ten drugi PD-106 bedzie lepszy,ale... 106 ma juz plastykowy front i brak bezposredniego wybierania tracków na froncie.

A mzoe cos innego z Pioneerka do 100zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...