Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie krotka pilka.

Potrzebuje Compactu PIONEERA z wyjsciem CD-Synchro.

 

Znalazlem 2 modele Pioneera na Allegro.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84339903 - PD 5700

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84575860 - PD-106

 

Wydaje mi sie,ze ten drugi PD-106 bedzie lepszy,ale... 106 ma juz plastykowy front i brak bezposredniego wybierania tracków na froncie.

A mzoe cos innego z Pioneerka do 100zł?

Oplaca sie zmieniac mojego PD-6100(ktory jest w signie,jako sprzedam) na PD-106 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ło Boze nie mów że w domu chcesz tego słuchac :], ja proponuje sprzedac i zrobić cos mnijszego ale lepszego :]

 

Jak do tego jesli chcesz uzyskac dobry efekt to 300W minimum ale jak sie uprzesz to i TDA7294 napedzisz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że sie nie nadaje do domu? Dlaczego? Wydaje mi sie , że powinien niźle wymiatać!!!!!

Chodziło mi żeby w domu i może nietylko moim szyby w oknach grały :lol:

Wydawało mi sie że to dobry zakup (może nie do końca , bo może sam bym go taniej poskładał, ale nie mam czasu na to).

Teraz potrzebuję serca do napędzenia tego , tak żeby mógł wykożystać te głośniki w 101 %.

Mój Kenwood KRF-V7050D sobie z nim nie radzi niestety!!!!!!!! :mur: Więc jestem zmuszony kupić osobny wzmacniacz!!!

Zapodajcie jakieś linki do wzmacniaczy które waszym zdaniem nadadzą się do tego. Nie znam się zabardzo na tym, a wy jako zaawansowani forumowicze pewnie możecie pomóc mi w wyborze.

Powiedzcie mi jeszcze czy dorabiać w nim Bass Refleksy? Bo buda zamknięta. Będzie lepszy efekt????

 

 

Mój pokuj to około 25m2. Fronty to http://empire.com.pl/eass300.htm , a z tyłu mam samoróbki 100W, centrala narazie brak. Nie jestem audiofilem i nie zależy mi na jakiejś super jakości. Ma głośno chodzić i tyle (tzn lubie mieć zapas mocy, nie zawsze będzie chodził na 100%). Ludzie polecali mi KODE 1000 , ale Chciałem mieć coś lepszego za te 600 zł co na KODE by poszło. Może zrobiłem błąd :mur: A co by się stało jeśli kupiłbym bym wzmacniacz samochodowy????????

Edytowane przez Daniel 1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa zdaje sie dobra te głośniki nie nadaja sie do br tylko twoje wymagania są troche dziwne :>

 

Lepiej napisz jaki masz pokoj to moze coś lepszego doradzimy bo nie samym basem człowiek zyje (kiedys sie przekonasz ;), chociaz bas sam w sobie nie jest zly tylko chodzi o ilość i jakość ) i jakie do tego masz kolumny.

 

Jak dla mnie dwa głośniki 32cm w domu to troche przesada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki mały problem, mianowicie na chwilę obecną do komputera mam podpięty wzmacniacz Unitra za pomocą kabla chincze jack. I teraz chciałbym podłączyć tez do niego Playstation 2, wolne są juz tylko wejścia DIN (tak mi się wydaje że sie tak nazywają, na 5 bolców), podpisane MAG, TUNER, AUX I GR. Zakupiłem kabel DIN-chicze, ale mój kolega twierdzi że jak podłącze konsole pod wzmacniacz to ten może się spalić bo te gniazda (DIN) są na innym napięciu 3,5 V. Nie wiem czy żartuje (niby amatorsko zajmuje się elektronika) a nie chciał bym sobie wzmacniacza sfajczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być ok po podłączeniu pod MAG, TUNER i AUX. GR nie polecam bo to jest wejście gramofonowe i w środku pewnie jeszcze siedzi odpiedni filtr RIAA.

 

Najbezpieczniej będzie jak podłączysz pod AUX (auxilary - dodatkowe/zewnętrzne).

 

A co do postów wyżej o tych stx'ach 32... no cóż, jak masz pokój >30mkw to spoko wybór hehehe ;) Jednak tą kasę można było inaczej spożytkować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedż esh0

Wedle twoich zaleceń właśnie sobie wszystko zacząłem podpinać i zauważyłem że w moim wzmacniaczu chyba nie dokońca wszystko dobrze działa, mianowicie normalnie do wzmacniacza jest podłaczony komp za pomocą czincze-jack i na wzmacniaczu mam pokrętło nad którym jest napisane: Słuchawki, A i B. Jest ustawione na B. Przestawiłem pokrętło na pozycje A z tego wzgledu że gdy komputer jest wyłączony a wzmacniacz włączony (pokrętło na B ) to mi głośniki lekko buczą, konsole podłączyłem pod AUX i czisza, TUNER I MAG to samo. Przełączyłem wzmacniacz na pozycje B i dżwięk jest na gnieżdzie MAG, ale drugie pokrętło na którym się przełacza AUX, TUNER, GR jak bym nie ustwawił to dżwięk jest, czyli ono nie działa. Najlepsze jest to że gdy to robiłem to czincze od kompa były wypięte, ale jak je włożyłem i jednocześnie była włączona konsola a wzmacniacz odłączony od prądu i na kompie zapuściłem muze to automatycznie leciała ona przez głośniki z telewizora co mnie kompletnie zaskoczyło.

Z tego wnioskuje że zostaje mi jedynie za każdym razem przepinanie na wzmacniaczu z tyłu czincz. No i dżwięk puszczony przez DIN jakby lekko trzeszczał dlatego po paru chwilach odłączyłem przewód, na czinczach dżwięk normalny bez zadnych trzasków. Ale warto było spróbować żeby zobaczyć czy będzie działać.

Edytowane przez DFlash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1, to przełączanie A/B służy do przełączania pary kolumn. Więc tutaj musisz mieć non stop tak aby było na wyjściu, do którego są kolumny podpięte.

 

Tylko zmieniaj wejścia.

 

Pozatym, tak pokręciłeś opis, że niewiele zrozumiałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel 1979 zastanow sie nad STX-30-300-4-AP >> http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuI...&vItemDB=itemdb albo lepszy wybór, ale i droższy BSW 124 - II >> http://www.mivoc.pl/?lang=pl&str=1&mka=3&h...89&pid=35&img=1

 

Do tego wzmacniacz najlepiej 300 - 400W może być nawet matronix takie złe to one nie są jesli chodzi o stosunek jakośc cena ale co najwaznijsze maja gwarancje, tylko proponowal bym wziąsc bez trafa bo o ile dobrze pamiętam slabiuchne dają ;)

 

Dla normalnego człowieka powinno wystarczyć w tych 25m^2, chociaż bardzij nadaja sie one do muzyki, ale w kinie podkreci sie mocniej potencjometr od suba i będzie git ;)

Edytowane przez Wiring

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ravemastery sa bardzo dobrymi glosnikami niskotonowymi... dobrze zaprojektowane suby na nich naprawde bardzo ladnie graja - slyszalem kiedys 40cm ravemastera na mostku z LM3886 w 45m2, gralo - i to jak gralo :)

 

mysle ze nawet ta 25cm http://www.mivoc.pl/?lang=pl&str=1&mka=3&h...89&pid=34&img=1 zagra lepiej od 35 stx'a

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamien, oczywiscie, że zagra lapiej :) Tutaj nawet nie ma się co zastanawiać.

 

Ale co do tej 40'stki napędzanej ledwo 70W... chyba, że to była jakaś estradowa 40'stka i miala efektywność 100dB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy szukasz czegoś firmowego, czy nie. Ja jak zawsze będę polecał dobre, polskie DIY ;) Za 700-800zł da się kupić wszystkie części na naprawdę wypasionego suba, a resztę do 1000zł za robociznę. Będziesz miał taki subwoofer, że musiałbyś naprawdę się postarać znaleźć dobrą firmówkę w cenie kilky tys zł żeby go pobiła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ludziska bardzo dziękuję za odzew na mój post.

Ale ja poszukuję wzmacniacza do tego mojego suba, a nie głośników. Ledwo go kupiłem i gram na nim tylko podpiętym pod ampli (nie znam jeszcze jego możliwości). Ale to nie jest efekt, bo ampli nie wyrabia , a żeby był bas to muszę słuchać i oglądać filmy na 80% mocy to jest bezsensu. Nie chcę zmieniać narazie głośników. Może i te podpowiadane przez was są super, ale narazie chcę usłyszeć jak pójdą te STX. Może później się będzie coś myślało dalej. Narazie chcę kupić MOCNY wzmacniacz , tak żeby był na przyszłość wrazie jak te STX pójdą słabo.Może być coś do poskładania samemu (KITY) , ale ja się kompletnie nie znam co kupić , żeby było wmiare dobre i tanie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ludki

zbliza sie wiekopomna dla mnie chwila:P

bede bral Dali Concept 2 ;]

wczesniej mialy byc JBL ale po zasiegnieciu opini zdecydowalem sie na produkt Dali.

na razie jestem na etapie kombinowania kasiorki, ale sprecior w przyslym tyg powinien juz grac:D

 

ps. sluchal je ktos moze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie już zgłupiałem, nie wiem tylko czy ze szczęścia czy z rozpaczy ..... :blink:

Otóż poszedłem do sklepu ze sprzętem hi-fi, mieli chyba w międzyczasie dostawe lub coś takiego. Co było na stanie to odsłuchałem.

Najpierw poszły Dali 5005. Basik fajny dobra rozdzielczość i dynamika, wysokie niczego sobie, środek matowy wręcz suchy, to nie to :? .

Potem Wharfedale 9.4. Środek i wysokie to ukojenie nerwów, rewelacja. Basik - hmm, po posłuchaniu Dire Straits - ujdzie w tłumie, ale po włączeniu Diany Krall nasunęło mi się tylko takie pytanie - czy to coś dudniąco, rozlazło, bezbarwne to kontrabas ?? Porażka <_< .

Następni Jamo 660 - nic o czym chciałbym pisać, po prostu wszystko poprawne, może nawet lepiej niż poprawne, miejscami kontrabas się gubił, ale i tak bas lepiej wypadł niż w waflach (środek i góra gorzej) :unsure: .

Na koniec B&W 309 - bas to rewelacja - prężny, nisko schodzący, dynamiczny, kontrabasik - odjazd. Średnie - mogą być, nawet fajnie się słucha (ale wafle mają srednice milszą, bardziej relaksującą). Góra - hmmm poprosze zatyczki do uszu i coś na tamowanie krwi. Kompletnie nie dla mnie. Coś czego nie znosze. Po 5 minutach chciałem uciekać :huh: .

 

Mój ideał: wysokie i średnie z wafli + niskie z b&w = zbieram kase na avance dana 503.

Jakbym dzisiaj / jutro miał coś kupić to wybrałbym najprawdopodobniej jamo e660. Chyba, że wafle po wygrzaniu zaczynają kotrolować bas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy szukasz czegoś firmowego, czy nie. Ja jak zawsze będę polecał dobre, polskie DIY ;) Za 700-800zł da się kupić wszystkie części na naprawdę wypasionego suba, a resztę do 1000zł za robociznę. Będziesz miał taki subwoofer, że musiałbyś naprawdę się postarać znaleźć dobrą firmówkę w cenie kilky tys zł żeby go pobiła ;)

raczej mysle o czyms gotowym. Zastanawiam sie nad subem yamahy (Akcja do SUBA).... bo amplituner posiada funkcje Active servo processing subwoofer system (nie wiem do czego to jest) i z tego co zauwazylem to sub'y yamahy to posiadaja.... - ktos wie dokladniej o co z tym chodzi i jak to sie sprawuje ?? Edytowane przez Deejay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...