Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

sorki Panowie że wtrące się w waszą dyskusje ale potrzebuje ocenić pewne głośniki i poradzić się. W tym temacie to jestem :oops:

 

Popatrzcie na te i jeszcze te . Co o nich powiecie??

 

mam jeszcze takie pytanie, jakis tani wzmacniacz do tego, co polecacie??

 

Chciałbym małym kosztem zrobic sobie zestaw do dobrego nagłośnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki Panowie że wtrące się w waszą dyskusje ale potrzebuje ocenić pewne głośniki i poradzić się. W tym temacie to jestem :oops:

 

Popatrzcie na te i jeszcze te . Co o nich powiecie??

 

mam jeszcze takie pytanie, jakis tani wzmacniacz do tego, co polecacie??

 

Chciałbym małym kosztem zrobic sobie zestaw do dobrego nagłośnienia

chcesz to wpakowac do domu?

bedzie to głosne i nic pozatym;]

ot taki badziew na dyske:D

moze lepiej dolozyc jeszcze ze 100zl i wybrac jakies nawet uzywane monitorki, ktore beda grały w miare czysto i poprawnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te "kolumienki" to takie w stylu "łup, łup... bęc, bęc". Do disco polo w sumie starczą. Czasami trafiają się monitorki za 250-300zł które nadają się do słuchania muzyki.

 

Audio Academy Phoebe nawet brałem pod uwagę, ale na hifi napisali, że są wymagające co do sprzętu i nie polecają ich do "taniej japońskiej elektroniki", a ja aktualnie mam technicsa i nie wiem kiedy będe mógł pozwolić sobie na zakup wzmacniacza.

A znowu zakupu z niewiadomego źródła boję sie - nigdy nie wiadomo jak ktoś katował sprzęt, a w naszym kraju to jest wręcz rzecz przynosząca uznanie -" dobrze opchnąć szmelc przy okazji oszukując".

Dobrze jest mieć znajomych audiofili, czasami można coś kupić z pewnej 2-giej ręki, a ja niestety nie znam :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

conti

technics to przy kazdych kolumnach bedzie gral beznadziejnie... wiec to nie jest argument ze kolumny potrzebuja dobrego wzmaka - dla mnie jest to duzy plus, gdyz kolumny sa na tyle dobre ze potrafia pokazac mozliwosci drogich wzmacniaczy

 

mam nadzieje ze ten wzmak co teraz masz to jest "przejsciowka"

jezeli nie to lepiej kupuj tansze kolumny i inwestuj w lepsza elektronike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jzu od pewnego czasu bawie sie tzn delektuje sie smakiem takiego cuda:

wzamcniacz samochodowy BLAUPUNKT GTA2100 zmostkowalem go i do niego podlaczylem w zamknietej 50litrowej obudowie Pioneer 1000watt TS-W306C (naparwde swietnie gra fenomenalnie) do tego mam jescze jeden wzmacniacz ale jzu domwy Metza 4x50watt i pod to mam podlaczone glosniczki tonsila i 888 ale jestemw trakcie zbnierania materialow do budowy kolumienek bo jzu leza u mnie w pokoju 2 glosniki 20cm srednicy i do tego kupie jakies tweeterki i mysle ze bedize piekniej gralo niz teraz:)

ladnie wsyztsko skonfigurowalem sobie dziwek na plycie glownej i jest super D.I.Y rulez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jzu od pewnego czasu bawie sie tzn delektuje sie smakiem takiego cuda:

wzamcniacz samochodowy BLAUPUNKT GTA2100 zmostkowalem go i do niego podlaczylem w zamknietej 50litrowej obudowie Pioneer 1000watt TS-W306C (naparwde swietnie gra fenomenalnie) do tego mam jescze jeden wzmacniacz ale jzu domwy Metza 4x50watt i pod to mam podlaczone glosniczki tonsila i 888 ale jestemw trakcie zbnierania materialow do budowy kolumienek bo jzu leza u mnie w pokoju 2 glosniki 20cm srednicy i do tego kupie jakies tweeterki i mysle ze bedize piekniej gralo niz teraz:)

ladnie wsyztsko skonfigurowalem sobie dziwek na plycie glownej i jest super D.I.Y rulez

mozna wiedziec jakiej muzy na tym sluchasz?

ubs-ubs umcy umcy?

skoro mowisz ze to gra swietnie (na dodatek z dzwiekowi na mobo) to chyba nie slyszales sprzetu ktorry naprawde dobrze gra :lol: :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

conti

technics to przy kazdych kolumnach bedzie gral beznadziejnie... wiec to nie jest argument ze kolumny potrzebuja dobrego wzmaka - dla mnie jest to duzy plus, gdyz kolumny sa na tyle dobre ze potrafia pokazac mozliwosci drogich wzmacniaczy

 

mam nadzieje ze ten wzmak co teraz masz to jest "przejsciowka"

jezeli nie to lepiej kupuj tansze kolumny i inwestuj w lepsza elektronike

Ta przejściówka towarzyszy mi od liceum, ma już prenaście lat i najwyższy czas na emeryture. Ale, no właśnie - są inne ważniejsze ponoć wydatki, jakiś mebel, jakiś karnisz, jakiś dywan......

 

W pewnym momencie zacząłem nawet zastanawiać się, czy nie pójść na łatwiznę i nie kupić Yamachy piano craft, ale znając siebie to po paru / parunastu miesiącach temat jakiegoś sprzętu audio by wrócił.

 

Alternatywny koncept to zakup używanego wzmacniacza i kolumn. W komisie przysklepowym widziałem ogłoszenie Cambridge audio A500 jeszcze na gwarancji c.900zł, oraz ESA Vivace za 1300zł.

 

Nie lubie takich zakupów - nawet po odsłuchu kupuje się na wpół w ciemno. W domu to może zagrać zupełnie inaczej. Znajomy mieszkający w Berlinie jak kupował to panowie ze sklepu przywieźli mu do domu 3 wzmacniacze i cd, 5 kompletów kolumn i od groma różnych kabli. Przez miesiąc !! na spokojnie sobie wybierał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genghiskhan w zasadzie nie narzekam na moja dzwikowke choc do najnowszych fi to sienei umywa ale nie bede tyle kasy wydawal na dziwkowke bo nie mam ciesze sie naarzie z tego co mam:p

 

a jaka muze slucham to rnize jak jest laska to wiadomo jakich a tak to techniawa i hip hopu i nadaje sie moj sprzecik ale w grach tez jest super efekt nie mowiac o filmach gdyz subwoofer oscyluje w czestotliwosciach od 18-500Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom subwooferek naparwde wymiata kazdy kto mnie odwiedza mowi kurcze ale masz czysty i pikeny bass:) a ja na to: to tylko pionek:)"

genghiskhan moze ty opowiesz troskze o swoim sprzecie? a moze masz gdzies jakis link? bo chialbyk w sumie zobaczyc co ty tam masz jak tak odwaznie piszesz sadzac po opisie to przyznam troszke robi wrazenie ale chialbym wiecej szcegolow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie uzbieralem wszystkie klocki, kable, kolumny i co tam potrzebne i zabralem sie za polaczenie tego wszystkiego. Patrze jednak na wzmacniacz (Denon PMA-680R) i widze tam 8 wyjsc:

- L + - R +

O O O O A

O O O O B

gdzie O to oczywiscie wyjscie :P

W kolumnach mam po 4 wejscia: 2 + i 2 - (na kazdej). Jak to polaczyc? :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kolumienkach masz terminale z mozliwoscia bi-wire'ingu (czy jak to normalnie odmienic;)) Powinienes miec takie blaszki laczace oba + i - w momencie nie kozystania z tego sposobu podlaczenia. Zaloz je i podlacz kable jak do normalnych kolumn.

 

edit

dla jasnosci, znalazlem ci taka foteczke:

http://www.avreview.co.uk/news/images/els303connect_big.jpg

Edytowane przez |Falcon|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh mam ta blaszke, ale ja wlasnie chce sobie zrobic biwiring :) tylko sie zastanawiam, czy mam zwyczajnie podlaczyc kabel do 1 wyjscia w ampie i 2 wejsc w kolumnie, czy ten rzad B (kolejne 4 porty) tez moge jakos wykorzystac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Od razu zaznaczam, że nie jestem zorientowany w temacie. Wiem tylko, że jeśli potrzebuje dobrej jakości dźwięku, lepszym wyborem będzie dobry zestaw 2.1(2 kolumny i sub), niż tani 5.1 np. Creative Inspire T5xxx. Potrzebuje głośników do komputera, za 2 dni mam 15ste urodziny, więc chciałbym sobie sprawić jakiś niedrogi prezent :).

 

Interesuje mnie dobra(nie powiedziałem super, ponieważ super jest poza moim budżetem) jakość dźwięku, kompatybilność z komputerem(jeśli budżet pozwoli, szarpne się na Creative Audigy2 ZS :P) oraz przyzwoita cena. Prosze o wszelkie propozycje 2.1 <500zł(jesli nawet znajdą się za 100zł, w co wątpie, ale prosze podać :) ).

 

Aaaaa, i nie chce "pierdziawek", niech grają ładnie. :D

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy musi byc to produkt firmowy ??

 

Jesli nie to za 470 sprzedam ci moje DIY do ktorych subwoofer jest naprawde niepotrzbny. Tyle ze do tego bys musial jeszcze jakis wzmacniacz kupic najlepiej . Za 540 zl bym sprzedal razem ze wzmacniaczem i bys sąsiadom burzyl sciany. Jesli chcesz wiecje info to gg. 4878873 lub napisz pw a wtedy podam ci dokladny opis kolumn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale pasowało by, aby nie był to homemade. Muszę mieć gwarancje, bo sprzęt grający jest u mnie jakoś dziwnie awaryjny(nie z mojej winy, sam pada), więc w razie czego, jest się na czym oprzeć.

 

A tak z ciekawości, co to za zestawik? Jaka moc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi co tu moze sie popsuc ? kabelek sie oderwie ? to go przylutujesz .

 

TU jest bład w twoim rozmumowaniu . Kazdy kto chce kupic glosniki pyta " Ale ile to ma wat ? " powiem 1000W oo to zajebiste kupuje , lecz gdy powiem prawde ze 120 W to , ee szukam czegos mocniejszego . Rece opadaja. Szczerze to te twoje creative nawet za wiecej niz 0.5 k nie zagrają jak diy za polowe mniejsza cene. Wiem bo sam bylem kiedys przekonany do produktow firmowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pvl, widzę, że się nie zrozumieliśmy. Nie znam się na budowie/składaniu kolumienek, dlatego więc kupuje "gotowce". I nie chce tych Creative, bo jak sam napisałeś są to "pierdziawki" przy DIY. Ale niestety, nie mam zaufania do homemade i jakoś gdy inwestuje pieniądze, chce mieć jakieś zabezpieczenie. Kupując, dajmy na to, używaną karte graficzną, jaką mam pewność, że nie padnie po tygodniu?

 

Nie twierdze, że Twoje DIY są kiepskie. Po prostu wole mieć pewnego rodzaju "zabezpieczenie"(w tym wypadku w postaci gwarancji).

 

Dlatego ponawiam pytanie, jaki zestaw 2.1 wybrać(może być "składany" czyli kolumienki osobno, sub osobno)?

 

@Dayus:

Tylko ambitni to robią

Mi jakoś nie brak ambicji, ale za składanie sprzetu grającego jakoś nie mam zamiaru się brać :). Po prostu nie znam się na tym, więc wole zaufać producentowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poznac sie na tym, to nie problem. Jest fajna ksiazka o tym, ale chwilowo zapomnialem ytyulu. Pozatym jest wiele serwisów na ten temat. Na dobre firmowe kolumny,trzeba duzo kasy,a na DIY troszeczke mniej...:)

 

Ps.: o braku ambicji to nie bylo do Ciebie, tylko ogolnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

virus120 do 500zl to ci jednak zostana tylko komputerowe zestawy 2.1

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14445 i powinienes byc zadowolony (pewnie znajdziesz taniej ten zestaw)

 

kolumny jakies w miare przyzwoite do stereo to ok 400zl do tego sub drugie 400zl no i wzmak przynajmniej 200zl -1000zl i brak gwarancji na ktorej ci tak zalezy bo wszystko uzywka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nowy wzmacniacz.Denon PMA-560 zmienilem na H/K PM655 Vxi. Stało sie to, czego chcialem - muzyka mnie pobudza, nastraja pozytywną energią, jest silna, mocna, dynamiczna. Kolumny same w sobie mają rewelacyjny bas, a wzmacniacz wydobywa z niskich i średnicy tylko to, co najlepsze. Jestem pod wielkim wrażeniem. Przestrzeń czy stereofonia również uległy poprawie, choć napewno nie tak ogromnej jak własnie dynamika. Wydaje mi sie, ze wysokie tony są bardziej przyjemne dla ucha, a niskie duzo niższe i o dziwo lepiej kontrolowane. Zero dudnienia, rozciągania pasma i przebarwień. Na początku sceptycznie nastawiony do nowego nabytku, po pierwszej godzinie odsłuchu zostalem zaskoczony, pozytywnie zaskoczony. Jestem bardzo zadowolony ze zmiany, szczególnie, ze nic do tego interesu (wymiany) nie musialem dokladać (a nawet troszke zostało).

 

Zdaje sobie z tego sprawe, ze ktos moze powiedziec: przeciez w tym zestawieniu to i to jest nie tak, tamto w ogóle do siebie nie pasuje, a costam jest kategorycznie do wymiany. Mimo wszystko - uwazam, ze najwazniejsze jest to, ze muzyka podoba sie MNIE..

 

sprzęt:

Harman/Kardon PM655 Vxi

Denon DCD-890

Paradigm Monitor 3v4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej bym tego nie określił :) Mysle jednak, ze takiej małej ogłady dodaje troszkę CD Denona, który jest troszke ciemny, moze nawet przymulony. Z tego co czytałem, to wszystkie modele CD Denona, szczegolnie te nizsze takie są. Jak by nie było - wiedzialem co kupuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fipa czy do twojego zestawu można podłaczyć subwoofer. Mam logitech z -230 i nie wiem czy zmieniać własnie na Paradigm Monitor 3v4 + jakiś wzmacniacz i subwoofer

Edytowane przez SILAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...