Skocz do zawartości
worm9268

Wybór LCD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W najbliższym czasie bedę kupował monitor LCD. Zastanawiam się nad Samsungiem 172V i Hivision F173HV. Ten Hivision ma zdecydowanie lepsze parametry techniczne (kontrast 500:1, kąty 170*/170*), ale niewiem co to za firma. Nigdy wcześniej się z nią nie spotkałem. Czy ktoś z Was może coś powiedzieć o tej firmie, jakie robi monitory?

 

 

PS Jeżeli znacie jakieś inne fajne monitory ciekłokrystaliczne 17'' do 2000 zł to piszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe patrz tylko na parametry popatrz tez na gwaancje jaka daja obie fimy. Np czy wymienia ci panel jak benda jakies martwe piksle. Osobiscie polecam Samsunga widzialem pare w akcji jednak moze doloz ze 400 zł i kup http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=5630 Ten ma troche male konty widzenia reszta spoko.

 

 

Jesli nie masz kaski to jednak polecam ci Samsunga. Wez sobie jakis dobry model bo z tymi dziwnymi firmami moze byc roznie. Kupisz takie cos ale jak przyjdzie reklamowac to moze byc roznie.

 

A i przejzyj ostatnie tematy o Lcd tam pare osob dawalo dosyc ciekawe rady. Wystarczy poszukac a znajdziesz mase informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hivision jest to dosc popularna i nawet ceniona firma w usa... w europie rzadko spotykana... ale jest to sprzet dosc dobry

Dobrze wiedzieć, bo prawdopodobnie kupię Hivision. Słyszałem też że bardzo dobre monitory produkuje NEC. Znacie jakieś modele NECa 17' poniżej 2000 ??

 

 

PS Dzięki wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od tygodnia mam Tatunga Pro 17L (L17AMTN) . 

kontrast: 500:1

jasność: 250cd/m

czas reackji: 20 ms

 

Polecam (cena: 1990)

Ciekawe parametry ale nazwe firmu słyszę 1 raz.
Tatung to bardzo znana firma w stanach, robiąca bardzo dobre monitory... jeszcze pamiętam jak miałem 14 calowego CYFROWEGO tatunga SVGA przyczepionego do mojego 286 16Mhz. Sprzęt wymiatał. A tak serio to faktycznie w polsce sie nie słyszy o tej firmie a za granicą jest znany i lubiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podalem ci link do Nec'a. ALe som dosyc drogie. Moze sobie dozbieraj i kup tego neca. 2300 to duzo ale wolal bym poczekac i sobie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> neca naprawde monitorki wymiataja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od tygodnia mam Tatunga Pro 17L (L17AMTN) . 

kontrast: 500:1

jasność: 250cd/m

czas reackji: 20 ms

 

Polecam (cena: 1990)

Ciekawe parametry ale nazwe firmu słyszę 1 raz.

Bo za mlody jestes :D

Kiedys, krotko po upadku komuny, w tv krolowala reklama - "tatu, kup mi tatung - a co bedziesz robil? - ogladal children's channel :D "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...