Skocz do zawartości
tomboy

Przedni wiatrak i wlot w budzie Modecom Prostation.

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem ostatnio o zamontowaniu wiatraka z przodu budy ale nie widze tam nigdzie jakiegoś sensowanego wlotu powietrza. Znaczy w szkielecie jest elegancki ale niestety go zasłania przedni panel. Więc nie wiem czy zamontowanie wiatraka w takim wypadku ma jakikolwiek sens. Jak myślicie?

Rozwiązaniem jest wycięcie jakichś otworów w panelu. Ja jako ze o moddingu nie mam zielonego pojęcia więc zwracam sie do Was o jakieś propozycje, bo chcę żeby to miało ręce i nogi (czyt. ładnie wyglądało).

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby jest otwór u dołu ale ten prawie w całości zasłania plastik na którym są wyprowadzenia wyjscia na słuchawki, mikrofon i USB. A moze ma ktoś obudowę Modecoma (bo chyba wszystkie są jednakowo robione, bynajmniej sam szkielet) z wentylem z przodu i moglby napisac czy wentyl cos daje?

Aczkolwiek nadal uwazam ze wycięcia szczelin dużo by pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darój sobie!

 

próbowałem w swojeje budzie i jedyne co mogę powiedzieć to to, że przepływ powietrza jaki otrzymasz nie jest wart zachodu

Znaczy nie warto montować wiatraka w tej budzie. :(

 

jak chcesz to możesz w plastiku wyciąć otwór wielkości wiatraka i wstawić tam grila

W tym jest problem ze odstep pomiedzy klapka z wyprowadzeniami usb a tymi białymi zaślepkami wynosi tylko 60mm w pinie,a nie wiem czy są grille mniejsze od 60mm. Myslałem żeby może wyciąc jakiś otwór w kształcie prostokata, tylko nie wiem czy znajde cos zeby to jakos zakamuflować (jakąś kratke cos w stylu grilla tylko prostokatną).

Ma ktos jeszcze jakies propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczesniej mialem jeden 8x8cm z tylu pod zasilaczem i dwa 8x8 z przodu ale niestety spory halas sie zrobil to zdjalem przednie wentyle a z tylu zalozylem jeden papsta 12x12 (musialem wyciac wiekszy otwor), takie bydle niezle sobie radzi z wydmuchiwaniem powietrza ktore musi jakas droga wleciec do obudowy (u mnie mam dziure powstala z braku stacji dyskietek) i wnioski: mysle ze wydajniej jest zalozyc lepszy wentyl z tylu do wydmuchiwania, z przodu mozna zalozyc jeden taki 8x8 dla dysku jak nam sie grzeje i tyle, to jet moje zdanie i moze sie roznic od innych opinii, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczesniej mialem jeden 8x8cm z tylu pod zasilaczem i dwa 8x8 z przodu ale niestety spory halas sie zrobil to zdjalem przednie wentyle a z tylu zalozylem jeden papsta 12x12 (musialem wyciac wiekszy otwor), takie bydle niezle sobie radzi z wydmuchiwaniem powietrza ktore musi jakas droga wleciec do obudowy (u mnie mam dziure powstala z braku stacji dyskietek) i wnioski: mysle ze wydajniej jest zalozyc lepszy wentyl z tylu do wydmuchiwania, z przodu mozna zalozyc jeden taki 8x8 dla dysku jak nam sie grzeje i tyle, to jet moje zdanie i moze sie roznic od innych opinii, pozdrawiam

No własnie ja juz mam jeden z tyłu,ale chce zeby z przodu chłodził mi dyski i poprawiał przepływ powietrza bo mam słaby w budzie.

Widział ktoś moze gdzieś grille mniejsze jak 60x60 albo jakies kratki np.60x45??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:idea: Jak jest miejsce na wiatrak z przodu budy to się nie zastanawiaj tylko montuj. Powietrze będzie zasysane prawdopodobnie z samego dołu, z podłogi, jak nie jestes przekonany to zajrzy pod spodnią stronę obudowy lub odkręć Przednią część obudowy i będziesz wiedział.

Jnną sprawę stanowi dziórawienie wyżej wspomnianego panelu. W mojej obudowie zrobiłem dziórki na wysokości wiatraka o wymiarach fi 2 cm. Teraz żałuję, że nie pomyślałem i nie ponawiercałem gęsto wiertłem 5mm otworków w jakiś wzorek. najlepiej zrób sobie szkic ołówkiem na obudowie układu dziórek i po sprawie. Zawsze otwory dadzą dodatkowy spadek temperatury :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:idea: Jak jest miejsce na wiatrak z przodu budy to się nie zastanawiaj tylko montuj. Powietrze będzie zasysane prawdopodobnie z samego dołu, z podłogi, jak nie jestes przekonany to zajrzy pod spodnią stronę obudowy lub odkręć Przednią część obudowy i będziesz wiedział.

Jnną sprawę stanowi dziórawienie wyżej wspomnianego panelu. W mojej obudowie zrobiłem dziórki na wysokości wiatraka o wymiarach fi 2 cm. Teraz żałuję, że nie pomyślałem i nie ponawiercałem gęsto  wiertłem 5mm otworków w jakiś wzorek. najlepiej zrób sobie szkic ołówkiem na obudowie układu dziórek i po sprawie. Zawsze otwory dadzą dodatkowy spadek temperatury :idea:

No ale ja własnie bardzo dokładnie oglądałem obudowe. Problem stanowi zdejmowany panel przedni i wyprowadzenia z przodu obudowy gdyz zasłaniaja prawie całkowicie szczeline która jest od spodu obudowy.

No ale masz dobry pomysł z tym nawierceniem dziurek, chyba tak zrobię, thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem trzeba sobie samemu potestować w swojej budzie różne kombinacje ustawień. Ale jak masz trzy wydmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>ące (zasiłka, tylny i górny) to pojedynczy z przodu nie powinien zaszkodzić. I tak będziesz miał nieznaczne podciśnienie w budzie. Generalnie tam gdzie producent przewidział montaż dodatkowych wentyli to można dodawać i testować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem trzeba sobie samemu potestować w swojej budzie różne kombinacje ustawień.

 

Nieprawda, mozna skorzystac z testow ktore inni przeprowadzili i doszli do konstruktywnych wnioskow.

Modelator benek dopiero co zapodawal uklady wentyli, z orazkami nawet, wystarczylo poprzegladac forum.

Tutaj nie tylko sie dyskutuje i zapodaje tematy, forum to potezne archiwum wiedzy, trzeba tylko poswiecic troszke czasu na przegladniecie chocby czesci w/w (ale na to stac naprawde niewielu :? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez poiadam bude modecoma (platinum), byl z przodu taki koszczek na wentyl ale fakt jets taki ze szczelnie zasloniety przez przedni panel, a poradzilem sobie w ten sposob ze wywiercilem na dole w panelu dwie dziury i teraz juz jest jako taki przelot powietrza.

 

Pozdrawiam Egeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem że ponawiercam te dziurki, tylko jakis wzorek wymyśle.  

Dzieki wszystkim

mam ta sama bude. nie wierc otworkow w przednim panelu tylko otwor w bocznej sciance (prawy dolny rog) i wstaw wentyl np 92mm. wlasnie to zrobilem i jest po prostu rewelacyjnie :twisted: wentyl idzie na 7V.. cisza i spokoj.. a przy tym niezla wydajnosc. w planie (pewnie przyszly tydzien) zamontuje 120mm na suficie :twisted: mam nadzieje zrobic taki przecieg ze halny by sie nie powstydzil :wink:

jak zrobie to cykne kilka fotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam winnera i tez mialem problem z wentylem z przodu...

ale przemyslalem sprawe i zamontowalem wentyl mimo ze jest ta strasznie malo miejsca. Coz wieje, dziala, chlodzi i moim zdanie jest git.

(mam jeszcze dwa wiatraki wyciagajace powietrze budy) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem trzeba sobie samemu potestować w swojej budzie różne kombinacje ustawień.

 

Nieprawda, mozna skorzystac z testow ktore inni przeprowadzili i doszli do konstruktywnych wnioskow.

Modelator benek dopiero co zapodawal uklady wentyli, z orazkami nawet, wystarczylo poprzegladac forum.

Tutaj nie tylko sie dyskutuje i zapodaje tematy, forum to potezne archiwum wiedzy, trzeba tylko poswiecic troszke czasu na przegladniecie chocby czesci w/w (ale na to stac naprawde niewielu :? )

 

Owszem można ale nie każdy ma taką samą bude i w taki sam sposób ułożone elementy w kompie. Niektórzy z forumowiczów robią także otwory z wentylami na wysokości procesora. Moim zdaniem jak ktoś oczywiście chce, to może sobie potestować różne ustawienia wiatraków w swojej budzie, bo a nóż widelec można dzięki temu obniżyć temperaturę na którymś podzespole o kilka stopnii. A posty i linki czytam w całości, chyba że mnie nie interesują. Ale wtedy w nich nie zabieram głosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cywa

Jak wyobrazasz sobie testowanie ukladu wentyli ??

Powywalasz kilka dziur w obudowie i okaze sie ze tylko 2 spelniaja swoje zadanie, co wtedy ??

Co zrobisz z pozostalymi 5 dziurami ?? zaspawasz ? kupisz noiwa bude ?

Wiem ze kazdy ma inna bude, ale przeplyw powietrza jest optymalny dla 90% z nich.

Chodzi o osiagniecie "ciagu kominowego"

Zreszta jak chcesz to dziuraw sobie bude nadaremno, moze cie stac na to ;)

Ja wole korzystac z doswiadczen i wynikow testow fachowcow, troszke taniej to wychodzi, a ty jak wolisz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>>>>Jak wyobrazasz sobie testowanie ukladu wentyli ??

 

:idea: Jeśli chodzi o testy w moim mniemaniu, to ja w swojej starej budzie sprawdzałem różne ustawienia wentyli oraz różną ilość tych wentyli (max szt. 3). ALE nic nie wierciłem i nic nie spawałem. Chodziło mi tylko i wyłącznie wykorzystanie fabrycznych miejsc i kratek przeznaczonych lub umożliwiających zastosowanie dodatkowego wentyla w budzie. Sprawdziłem kilka konfiguracji i wybrałem najodpowiedniejszą dla wszystkich podzespołów (najoptymalniejszą).

 

>>>>Powywalasz kilka dziur w obudowie i okaze sie ze tylko 2 spelniaja swoje zadanie, co wtedy ??

Co zrobisz z pozostalymi 5 dziurami ?? zaspawasz ? kupisz noiwa bude ?

Wiem ze kazdy ma inna bude, ale przeplyw powietrza jest optymalny dla 90% z nich.

Chodzi o osiagniecie "ciagu kominowego"

Zreszta jak chcesz to dziuraw sobie bude nadaremno, moze cie stac na to

 

:idea: Niestety nie mam zamiaru trzymać sitka pod biurkiem i nikogo nie namawiam do dziórawiena swojej budy bez stosownej wiedzy.

Chyba, że mamy w planach wymianę obudowy na nową. Ja takie plany miałem bo buda była mało przyszłościowa (dwa miejsca na CD) i niezbyt poręczna (0 wyjść na froncie i kłopotliwe umieszczenie przycisków POWER i RESET) przy trzymaniu kompa pod biurkiem. I z tych względów trochę poeksperymentowałem.

 

>>>>>>>Ja wole korzystac z doswiadczen i wynikow testow fachowcow, troszke taniej to wychodzi, a ty jak wolisz

 

:idea: Owszem też czerpię wiedzę z takich źródeł, ale zawsze wtrącam swoje pięć groszy aby dostosować nabytą wiedze do swoich potrzeb i sprzętu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>[...]  też czerpię wiedzę z takich źródeł, ale zawsze wtrącam swoje pięć groszy aby dostosować nabytą wiedze do swoich potrzeb i sprzętu  :)

Tu calkowicie przyznaje Ci racje 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wlasnie dzisiaj wyciłem otwór w panelu na 120mm w budzie modecoma magic II :twisted: bo bedzie tam chevett, ale fotki zapodam jak ukończe swoje dzieło.

Swietna nagrzewniczka- mam juz jedna, a szukam kolejnej.

 

I stad moje pytanie- gdzie kupiles swoja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wlasnie dzisiaj wyciłem otwór w panelu na 120mm w budzie modecoma magic II :twisted: bo bedzie tam chevett, ale fotki zapodam jak ukończe swoje dzieło.

Swietna nagrzewniczka- mam juz jedna, a szukam kolejnej.

 

I stad moje pytanie- gdzie kupiles swoja?

ani sie nie pytaj, porabalo mnie na starosc :? 200 zyla w proline ale to dlatego ze nie mialem juz sily i nerwow do nagrzewnic ze szrotow :(

 

ale chlodniczka wypas, jak tylko dorwe z powrotem mojego abita to do testow :) Zobaczymy jak sie chevvete sprawuje z axp@2,6GHZ :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...