Skocz do zawartości
szczur

Projekt z peltem 268W - opinie i rady! (56K warning)

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak kupiłem ostatnio pelta na allego 268W. Pelt potrzebuje 30A prądu :) czego uzskanie jest dość trudne :( . Ale już sie zgadałem z bracholem który jest informatykiem (studuiował elektronike) że mi zrobi zasilacz do tego Pelta. Więc tym sie już nie przejmuje (fotke schematu i pelta dam dzisiaj wieczorem). Ale teraz nie wiem jaki mam zrobić config WC do tego pelta. Poważnie myśle o zastosowaniu elementów Firmy CopperField. Bloczekek Uriel rev. 2.0

Dołączona grafika

No i do tego nagrzewnica od Lady a na nią dwa Sunony 120120x39 ~100CFM A moze dwie :?:

Dołączona grafika

http://images.google.pl/images?q=tbn:TKRYm8_hLmUC:www.pctunershop.it/Ventole/sunon%252012x12x38%2520pmb1.jpg

Do tego pompa (niezatapialna) Hailea HX6530 (1750l/h i 2,3m unoszenia wody)

http://sklep.rafa.pl/viewimage.php/id/HX%2030/type/product

Pelt ma wymiary 62x62 mm więc potrzebuje 2 płytki miedzi o wymiarach 62x62x3 mm wie ktoś może gdzie takie można dostać :?:

Kolejne pytanie czy to WC "wydoji" tyle watów wydzielanego ciepła bo sam pelt będzie pobierać 14V*30A czyli 420W no i jeszcze do tego ciepło odprowadzone z proca czyli ok. 650W razem. A jak by do tego dożucić jeszcze blok wodny na NB i GPU (mam GF2 GTS) też CopperFielda.

Prosze o opinie, komentaże i rady. Konkretnie i bez offtopiców

:!:

Na koniec jeszcze ten schemat i pelt:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze Uriel jest zaprojektowany do maluch rdzeni a nie do 260W peltierow...

 

coldplate potrzebujesz tylko 1 miedzy prockiem a peltem- 2 strona dotyka bezposrenido do rdzenia.. dobrze zrobic je tak by mozna bylo je przykrecic do bloku z dosc duza sila- zwieksza to znacznie wydajnosc pelta (opisy na procooling)

 

jak planujesz zaizolowac system ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas20 :arrow: Maze4 jest drogi :( i czy napewno odpwiedni na pelta może lepiej nukleon :?:

 

viod :arrow: :evil: :evil: :evil: :x :x :x chyba napisłem ze pompka jest niezatapialna :?: :?: :?: Czy mi sie zdaje :?: :?: :?: A ze pompka ma 50W to wiem tylko ze to 50W pójdzie w powietrze a nie w wode (tak dla twojej infomacji jakbyś nie wiedział co to jest pompka niezatapialna) :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie co do bloku to najlepiej taki z frezem na calą powierchnie bloku (slimaki i M-ki) a najlepiej wiercone, bo odbieraja cieplo cala powierzchnią.

Co do pompy to :?

Pompy Hailea sa z tego co mi wiadomo głośne, i duuze (a ta 3000l/h pewnie szczególnie...

A poza tym jak juz chcesz miec kuupe litrow na godzine to znacznie lepszym rozwiazaniem bedzie grundfos, a najlepiej Eheim 1200l/h lub mocniejszy.

I chlodnica-jedna wystarczy. Szczegolnie taka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Co do pompy to głośnośc mi nie przeszkadza i tak teraz Aero 7+ chodzi na maxa więc jest głośny a ta pomopa głośniejsza nie będzie raczej :). Co do EHIMA- to troche drogo. Pompe zostawiam bo rozmiar i głośność nie gra roli to nie są argumenty przeciw.

:arrow: A może by tak blok "Snake" z republiki :?: Wiercony, dobrze wypadał w testach tylko zapinka nie ta. A co do bloków MATE'a to jakieś konkretne propzycje :?: BTW jeśli maze 4 napewno wystarczy to moge go kupić :!:

:arrow: No i jeszcze pytanko które che powtórzyć czy ta nagrzwnica i te 2 wentyle odprowadzą tyle ciepła :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczur - musisz zrozumiec ze peltier grzeje sie na calej powierzchni a wiekszosc bloczkow obecnie chlodzi dobrze tylko na malym wycinku, peltier bedzie w tym wypadku dobrze chlodzony na srdoku a traktowany po macoszemu na brzegach

 

Nagrzewnica odprowadzi spoko z tymi wentylami

 

Maze 4 bedzie napewno dobry

 

coldplate- najlepiej wykonaj je sobie sam, kup plaskownik 60mm szerokosci, 10mm grubosci i dlugosc z 60-70mm tak zebys mogl przy okazji na srobkach od socket a zrobic sobie zamocowanie by sciskalo peltiera

 

ponawiam pytanie- czy obmysliles jak chcesz izolowac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie- czy obmysliles jak chcesz izolowac ??

Berkut, tu masz odopwiedź ;)

 

A zaizoluje pianką neoprenową bo czym innym  :?:

 

co do bloczku to najlepiej Storm2 od Mate'a, jedyny sens w kupnie Maze'a widze jezeli bedzie kiedys chodzil sam na procu, ale na pelta to troche szkoda kasy, bo roznicy nie zauwazysz...

Dołączona grafika

IMO

lepszy byłby Blok CPU (LEv1), ale niestety jest już niedostępny, musiałbyś poszukać kogoś kto go chce odsprzedać...

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tak ;) Jest to jedna z wydajniejszych chłodniczek, a sunony 12x12 robią swoje nawet przy 5V, ale musisz zrobić porządnego shrouda, wtedy jeszcze bardziej zwiększysz wydajność :!:

 

P.S.

Tak OT, nie chciałby się Twój brachol podjąć zrobienia jeszcze jednej zasiłki do pelta? Bo możliwę że niedługo wyciągnę od nieznającego się qmpla pelta podobnego do Twojego, ale miałbym problem z zasiłką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lev2 to to samo co lev1 tylko troche dłuższy! a to wcale nie przeszkadza, wręcz pomoze! Wiec nie wiem czemi lev1 mialby byc lepszy?

No raczej nie to samo, bo 34 kanały a 23 to jest spora różnica i z tego co pamiętam ludzie którzy mieli z nimi doczynienia zawsze twierdzli że bardziej wydajny był Lev1, ale na 100% pewny nie jestem więc się nie kłócę! A co do długości to właśnie Lev1 jest dłuższy i to że ma o 11 kanałów więcj moim zdaniem daje mu przewagę :!:

Reed, wypowiedz się coś, Ty miałeś bodajże Lev1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, ani Uriel ani rev2 sie na TECi nie nadaja, one sa zoptymalizowane pod rdzenie 10x10mm mniej wiecej. Z tego co obecnie mamy to nukleon raczej tez odpada, bo mimo wszystko ma tylko finy na 30mm na oko, wiec za malo. Zostaje crown, wiercone. Oczywiscie maze4 bylby w tej chwili najlepszy, wiec moze poczekaj az bedzie juz w firmie ktorej zwazywszy na bardzo scisly regulamin forum, a takze z paralizujacego wrecz strachu przed liskiem nazwy wymieniac nie bede. Kto wie, moze cena nie bedzie az tak kosmiczna, bo skoro juz sie w TECi bawisz warto miec dobry bloczek.

 

Chwilowo nasz CFD team pracuje nad nowym bloczkiem na procesor typu low-end, ktory tez bedzie pod TECi dobry (konstrukcja zblizona do maze4), stymze raczej nie pod takie wielkie.

 

Co do colplatede-a, to potrzebujesz oczywiscie 2 sztuki, miedzy rdzeniem a modulem (i to solidny, z 6-8mm miedzi bym radzil) i miedzy modulem a blokiem, bo nie ma bloku ktory ma wiecej niz 50mm szerokosci ktora by ciebie interesowala. Tutaj natomiast 3-4mm mysle ze wystarczyloby spokojnie na coldplate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie poźniej niż :?: Z Coldplateami to mniejszy problem jakoś to sie wymyśli :).

 

A to taki LOL. Kiedyś zapytałem się z konta mojej siory na allegro pana P. z firmy CPC bardzo ciekawą żecz , odpwoiedz była jeszcze ciekawsza. (na życzenie wysyłam fw tego maila :) )

 

Witaj.

 

 

 

Naturalnie.

 

 

 

Informacje dodatkowe, akcesoria, cennik oraz sklep:

 

http://www.cpc.pl

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie Krzysztof Piotrowski CPC.

 

 

 

-----Original Message-----

From: asia@szklobud.com.pl [mailto:asia@szklobud.com.pl]

Sent: Friday, September 12, 2003 10:23 PM

To: krzysztof.p@cpc.pl

Subject: Pytanie o aukcje: Zestaw do chłodzenia wodą AirPower CPC (numer aukcji: 16011536)

 

 

 

Wiadomość od: jlewandowicz, wysłana z komputera o numerze IP: 62.21.15.190

Strona z przedmiotem: Zestaw do chłodzenia wodą AirPower CPC

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Treść wiadomości:

Witam

 

Na aukcji jest napisnae ze moc rozproszeniowa zestwu wynosi 400W czy to oznacza ze jeśli zastosuje zestaw zkłądjaćy sie z 270W peliera i procesora wydzielajacego 100W ciepła zestaw ten jest wstanie go ochłodzić tak ?

 

Pozdrawiam Asia  

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

·         Ten e-mail został wysłany przez Użytkownika za pomocą serwisu Allegro.pl. Odpowiedź na ten e-mail zostanie wysłana do autora listu, a nie do serwisu Allegro.pl.

 

·         Przypominamy, że wysyłanie spamu (niechcianych e-maili o komercyjnym charakterze) oraz udział w transakcji kupna/sprzedaży przedmiotu poza Allegro ("poza aukcją") jest niezgodne z naszymi zasadami ( Regulamin ).

Transakcje "poza aukcją" nie są bezpieczne i nie dają możliwości wystawienia komentarza kontrahentowi oraz skorzystania z Bezpłatnego Ubezpieczenia Kupujących bądź udziału w bezpiecznej transakcji Escrow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie poźniej niż  :?:  Z Coldplateami to mniejszy problem jakoś to sie wymyśli :).  

Wiec tak, do pon na pewno skonczymy projekt tegoz bloczku, chcemy jak najszybciej, ale mowie, w pon to juz musimy. Od tego czasu juz nie dluzej niz 2tyg... tka to mniej wiecej wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie caly czas walczymy z wymiarami, i w sumie to sie i tak ogladaj za jakimis innymi rozwiazaniami, bo na 50% wymiary beda zaledwie 47x47mm, z czego wew. 40x40. Troche za malo jak na twojego TECa, glownym zalozeniem beda bowiem karty grafiki i mostki, z mozliwoscia zalozenia TEC 40x40 pod nie. Dedykowany blozek na TEC cpu jest przedsiewzieciem nieoplacalnym. Pogadaj moze z bloki.pl, moze ci zrobia wierconego customa 60x60mm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...