Skocz do zawartości
Gość

poduszkowiec RC

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuje info nt poduszkowcow tzn jak wyliczyc jaki ciag mi jest potrzebyny do uniesienia xx masy i innet takie (googlalem ale same firmy prodokujace poduszkowce wyskakuja)model chce sobie zrobic z nudow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młodego Technika nie trzeba w zasadzie nikomu przedstawiać. ten niezwykle popularny miesięcznik ukazuje się już 70 lat, tj. od 1932 roku.

mi trzeba qrde 70lat czemu ja tego nieznam szkoda ze szukajki niemaja w arhiwum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem prototyp z pudelka na CD worka na smieci tasmy klejacej i Sunona80x80 2.6W na 24V i LATA teraz potrzebuje lepszego wiatraka (jakis lzejszy i zeby wiecej m^3h mial, aparature wezme ze zdalnie sterownago samochodu

 

update: nawet nad woda sie unosi :D qrde strasznie zadowolony z tego jestem (ale grac niemoge bo tego sunona z proca zdiolem wlasnie mam 31*C na procku) niby takie nic a tak cieszyc moze a jak bym mial dostep do jakis tekich utra wydajnych wiatrakow to kompa zmoduje :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob prototyp tak jak ja i sprawdz czy jeden taki wiatrak uniesie kadlub siebie wiatrak napedowy ewentualnie aparature sterujaca i baterie (raczej trudne ale zakladajac ze wywalisz troche plastiku z wiatrkow kadlob bedzie ze styropianu a poduszka to jakis worek albo cienki material) niemam cyfraka ale rysunki zapodam ale to moze jutro

 

jak ktos jest w stanie mi pomoc(studiuje cos zwiazane besposrednio lub posrednio z poduszkowcami) to prosze o kontakt gg3073844

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arnie > Dobrze by było jakbyś zamieścił jakieś rysunki, bo narazie pracuje nad projektem :| (z nijakim skutkiem :) )Weekend mam wolny więc może jakis prototyp zbuduje 8)

PS.I czy myślał ktoś nad tym, aby to napędzać na energie słoneczną -> np. jeden akumulatorek AA (takie jak są w telefonach bezprzewodowych) i do niego podłączyć kilka "kolektorów" z kalkulatorów :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cepek: wlasnie sciagam paintshop'a bo paint mi w bmp tylko zapisuje ale w skali szrosci moze niebedzie duzo zajmowac

phranzee: Extra fan bedzie dobry jak moj sunon sie unosi na jakies 3cm na 24V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mamy obrazki :D

 

Potrzebne czesci

1. pudelko na CD (wlasciwie np kalpka albo to gdzie pytka siedzi

2. Worek na smieci

3. tasma klejaca (zwykla i 2stronna albo zamiast dwustronnej jakis klej)

4. nozyczki

5. stary nozyk + kuchenka gazawa albo palnik (do ciecia pudelka)

6. Wiatrak

7. jakies zasilanie (z kompa np)

 

 

 

 

biezemy pudelko na cd

robimy dziurke wielkosci wirnika (tan kwiatek to wentyl jest :P )

http://republika.pl/doom_trooper/podstawa.bmp

 

teraz biezemy worek na smieci (albo zwykly) i wycinamy 2kawalki rowne dlugascia krutszym bokom pudelka i przyklejamy tak jak na rysunku potem wycinamy dwa troche dluzsze nize dlugie boki(tak zeby wystawaly z 1,5 z kazdej strony) WZNE! musza byc tejsamej szeroksoci powiedzmy 8cm odwracamy poduszkowiec wiatrakiem do dolu zaginamy worek do srodka i na koncach ladnie sklejamy tasma mozemy joz postawic nomalnie nasz poduszkowiec tylko mamy problem sa 4 wiekie dzury w poduszce mozemy go psotawic na jakims slupku albo piwiesic na sznurku

i przy pomocy resztek z worka i tasmy zaklejamy ubytki

http://republika.pl/doom_trooper/podstawa+poduszka.bmp

nasz pdouszkowiec powinie wygladac tak

 

http://republika.pl/doom_trooper/hover1.bmp

 

teraz mozemy startowac! odpalamy wiatrak i patrzymy czy sie podnosi

jak sie nie podniesie to trzeba mu lekko pomodz(polecamprzyczepienie jakis stopek zeby wentyl nie lezal na ziemi) jak go podniesiemy i opadnie to sa trzy wyjscia:

1.mamy dzurawa poduszke

2.wentyl zawolno sie kreci

3.za cizeki

 

a jak sie przewraca to jest zle wywazony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS.I czy myślał ktoś nad tym, aby to napędzać na energie słoneczną -> np. jeden akumulatorek AA (takie jak są w telefonach bezprzewodowych) i do niego podłączyć kilka "kolektorów" z kalkulatorów :?:

nie zastanawialem sie nad tym ale to rudne by bylo chyba ze jakis mini bys zrobil bo takim akumulatorkiem to takiego 80x80 a zamiast bawic sie w rozkrecanie kalkulatrow lepiej bys duzo fotodiud polaczyl (jedna daje paredziesiat mV w sloneczne dni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki maly OT.

z czego zrobic kadlub samolotu? bo zamirzam wlasnie zrobic siamolot , nie wiem jeszcze w ktorym miejscu umieszcze silnik ale prawdopodobnie bedzie to jakis wiatrak od kompa albo silnik spalinowy ;)

co polecacie na material? chodzi mi o to zeby byl lekki , przynajmniej srednio wytrzymaly i latwo dostepny bo na np wlokno weglowe mnie nie stac:/

za wszelkie pomysle thx z gory

 

ps. niedlugo zarzuce foty mojego poduszkowca , ale musze jeszcze zrobic poszycie i dorwac tasme dwustronna :twisted:

 

stay tuned :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arnie--> jak przymocowales worek do pudelka? ja robie cus podobnego , tyle ze mam plexe o wymiarach 130x130x3mm 

[wys x szer x grub] wiatrak od v7+ centralnie na srodku i moze jakis wentyl walne jako naped. ;)

tasma dwustronna ;)

wlasnie zalozylem naped taki silniczek ze smiglem od mini suszarki (dziala na 12V) zaraz jakies kable dolutuje i sprawdze jak lalta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...