Skocz do zawartości
Gość

poduszkowiec RC

Rekomendowane odpowiedzi

voytar: narazie to buduje prototypy bo nic o poduszkowcach nie wiem tylko ze sila nosna=cisnienie*pole powieszchni niewiem nic nt dlugosci fartuchow itd jakies ksazki musze poszukac

rout: raz wystarczy :) 24V jest jak czarny kabel wiatraka podlaczysz do niebieskiego (-12V) a czerwony do zoltego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wpadl mi do glowy pomysl jak sie naucze czegos wiecej o poduszkowcach na modelach to zbuduje pelnowymiarowy :twisted: przykleje znaczek BMW pede ganial po miescie i podrywal laski "na poduszkowca" :D :D :D :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.poduszkowce.civ.pl/hoverclub.html

to moze was zaintersuje :)

Update:

8O 8O doslownie czarna magia:

Siła nośna - składowa siły aerodynamicznej, prostopadła do kierunku ruchu ciała. Wyraża się wzorem: Y=cyS p v2/2,

gdzie: S - pole powierzchni ciała, cy - współczynnik zależny od kształtu ciała, kąta natarcia, liczby Reynoldsa i liczby Macha charakteryzującej przepływ, v - prędkość ciała względem ośrodka, p - gęstość ośrodka.

 

Siłę nośną można opisać ściślej korzystając z tzw. twierdzenia Kutty-Żukowskiego: Y = pv T

gdzie: p i v - jak w poprzednim wzorze, T - tzw. cyrkulacja prędkości związana z wirem, który powstaje wraz z zawirowaniami pozostawianymi za opływanym ciałem na skutek zasady zachowania momentu pędu. Jego istnienie powoduje, że siłę nośną posiadają nawet symetryczne, dwuwypukłe profile lotnicze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wpadl mi do glowy pomysl jak sie naucze czegos wiecej o poduszkowcach na modelach to zbuduje pelnowymiarowy  przykleje znaczek BMW pede ganial po miescie i podrywal laski "na poduszkowca" 

Niezly pomysl :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.poduszkowce.civ.pl/hoverclub.html

to moze was zaintersuje  :)

Update: 

8O  8O doslownie czarna magia:

Siła nośna - składowa siły aerodynamicznej, prostopadła do kierunku ruchu ciała. Wyraża się wzorem: Y=cyS p v2/2, 

gdzie: S - pole powierzchni ciała, cy - współczynnik zależny od kształtu ciała, kąta natarcia, liczby Reynoldsa i liczby Macha charakteryzującej przepływ, v - prędkość ciała względem ośrodka, p - gęstość ośrodka.

 

Siłę nośną można opisać ściślej korzystając z tzw. twierdzenia Kutty-Żukowskiego: Y = pv T 

gdzie: p i v - jak w poprzednim wzorze, T - tzw. cyrkulacja prędkości związana z wirem, który powstaje wraz z zawirowaniami pozostawianymi za opływanym ciałem na skutek zasady zachowania momentu pędu. Jego istnienie powoduje, że siłę nośną posiadają nawet symetryczne, dwuwypukłe profile lotnicze

dzeiki nastepny wzorek ktory mi sie przyda :)

berkut daj znac jak bedziesz cos wiecej wiedzial nt tej turbiny twojej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dane dot wentylkow

8.43mm-H2O z voulcano9

9.06mmH2O z venus12

7.62mmH2O najmocniejszy sunon z 4maxa

czyli z TT sa najlepsze (dane mam ze stron producentow)teraz najlepiej by bylo znalesc ten wentyl z venusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W morde jeza, moj projekt musi zostac odsuniety w czasie :evil:

Teraz mam tyle roboty, ze nie wiem w co rece wlozyc :evil:

Ale myslenia nad projektem nie zaprzestane :twisted:

 

Rout: na fartuch nadaje sie material do szycia zagli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehehe. a wiesz gdzie takie cos mozna dostac? a poza tym watpie zeby to byl tani material...

 

btw moj hovercraft tez bedzie opozniony:( pewnie dop. w ferie cos mi sie uda zrobic... i narzedzi nie mam:( dysponuje jedynie wiertarka , pilka do metalu i pilnikami:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rout, watpie aby bylo Ci potrzebne multum narzedzi. Sadze, ze pilka do drewna, pilnik, wiertarka, srubokret i klej beda wystarczyc :)

 

Ja moze zaczne cos robic pod koniec listopada, kiedy zakoncza sie I etapy olimpiad, teraz bede myslal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do materialow to w skelpach sa tylko takie ciezkie i niema nic (najwyzej takie jak robi sie np koszule) co woda by nie nasiakalo

tak mi sie przypomnialo w castoramie jest takie cos jak plexi tylko ze jest biale lzejsze i dsoc sztywne jutro sie tam przejade i obczaje cos na kadlub zastanawialem sie jeszcze nad detka do roweru (ze 3 dziurawe w piwnicy mam) ale troche grube sa i niewiem czy dadza sie napompowac :|

btw 1mmH2O to ok9,8 Pa a 1Bar to 10^5Pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEY!!!!! dzis rev2.0 zmienil sie w rev2.1 Wystartowal i PORUSZYL SIE DO PRZODU O WLASNYCH SILACH!!!!! dziewiczy lot odbywal sie na gladkiej powieszchni w postaci paneli podlogowych i mial dlugosc ok 20cm panowie trzeba to opic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajdz mi odpowiedni silnik ;] (w porownywalnej cenie ktory to uniesie) wrsja finalna bedzie gdzies z 0,5m szeroka i 1m dluga :twisted:

update;

oglaszam konkurs na nazwe(imie?) dla mojego poduszkowca mozna wygrac talon na balon albo owoc (poprosze np reeda zeby zaspnsorowal :twisted: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.. przydalaby sie fota od dolu bez podwojnego dna:( ale trudno , zarzuc z podwojnym jak dorwiesz cyfrowe i koniecznie z rev2.1:) ja jak bede mial time i cash to planuje zrobic z balsy , troszku sosny i moze jakies silniki 'dedykowane' i moze dorwe sterowanie z jakiegos zloma zdalnego z allegro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...