Skocz do zawartości
kanson

Duron 1400 + Asrock K7VT4-4X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakis tydzien temu kupilem tego procka i pracowal on na plytce Soltek 75KAV(KT133A); Na tej plycie moglem zmieniac mnoznik prockowi przez zworki i tak doszedlem do x12.5 dalej sie nie dalo bo plyta wyswietlala go jako Duron 550Mhz. Wiec zmienilem plyte na chyba najtansza jaka jest na rynku. Czyli Asrocka K7VT4-4X. Niezle to chodzi ale nie moge zmienic zworkami na plycie mnoznika procesora - caly czas jest jako 1400. W manualu doczytalem ze plyta na niektorych procach nawet odblokowanych nie pozwala zmieniac mnoznika. Wszystko zmieniam zworkami. Czy cos przegapilem?

Czy ktos juz wpadl na ta plyte?

 

Dodam ze magistrala jest na 133 a pamieci sa 266. Wiec podkrecanie magistrala odpada. Biosu jeszcze nie upgradowalem.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na plycie sa zworki do zmiany mnoznika. Ale nigdzie nie moge znalezc zworki ktora by zmieniala automatyczne ustawianie mnoznika z manualnym w biosie tez tego nie ma.

Nie wiem ale chyba w manualu pisze ze niektore procki z odblokowanym mnoznikiem plyta im nie moze narzucic mnoznika.

Do biosu sie zabieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kanson a jaki to jest dokladnie model ? v1.x czy 3.0 ? bo jesli 1.x to se mozesz w nieskonczonosc zmienaic...a na tej drugiej to odrazu, tak mi sie wydaje.

 

A po czym idzie poznać że to rev.1.0 czy 3.0 :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wszedl najnowszy bios 1.7 na plyte niestety dalej zworki nic nie daja

Nie da sie zmienic mnzoznika Durona 1400 na plycie K7VT4-4X.

Mam nadzieje ze cos przegapilem oraz ze po upgradzie plyta stanie sie bardziej stabilna. Jakby ktos cos na cos wpadl, udalo mu sie niech da mi znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mam pytanko, a właściwie 3: czy płyta, o której mowa przed zabawami z biosem :) była stabilna i czy można zmienić FSB z 266 na 333MHzna tej płytce i tym procku???

ad 1. a kto pisze ze jest niestabilna - mowa o tym ze w danym egz. zworki robia za atrape :(

 

ad 2. a cztales manuala do tej plyty :?: on jest ogolnie dostepny na stronie prod. :!: masz zworki 200, 266, 333 dla magistrali

 

ad 3. a co to ma do rzeczy :?: magistrali tojesze chyba zaden producent prockow nie zablokowal :P

 

po prostu widze ze ASRock zaczyna sie bawic w ECS :( w zwiazku z tym jak bedziesz kupowal ta plyte i tego procka to kaz gosciowi w sklepie niech odpali ten konkretny zestaw i "pomiacha" zworkami wtedy bedziesz wiedzial czy dziala zmiana mnoznika (nie kupisz kota w worku)

 

:!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srki za drugi temat temat walnalem sie wczesniej.

 

Zapomnialem czegos dopisac:

Na plycie wcale nie bylo zworek po zakupieniu plyty, 5 znalazlem gdzies w szufladzie:) Rozumiem ze daja jedna tasme do ide, rozumiem ze bios przypomina - tego z ecsa k7s5a, ale nie rozumiem jak "powazna" firma nie daje zworek na swoja plyte:)

Pytanie czy ten konkretny egzemplarz wyszedl dzien wczesniej z linii produkcyjnej czy wszystkie plyty z serii Asrock K7VT4-4X sa tak lipne?!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...