Skocz do zawartości
birdman

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

Rekomendowane odpowiedzi

@ Trovao - sprawdź jak napięcia zachowują się pod obciążeniem np. prime. Z tego co zauważyłem (w testach), to chiefteki są tak wyregulowane, żeby zawyżać trochę napięcia. U mnie też tak jest. Chociaż te 12V ciut przywysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam to rozumieć ? Z linku ktory widziałem gdzieś tu na forum wyliczającym zapotrzebowanie kompa w energie ( W ) , wynika ze mam ponad 120 W zapasu ( komp jak w podpisie : wszystko na deflaut Vcore , 2x hdd barakudy 2 i 4 ... :/ ) 

 

A moze mam za małe obciążenie tej lini +12 ?? Jest taka możliwosc ?? Nic z tego nie kumam ... moze zasilacz jest jakiś lewy , to go odniose do sklepu :)

 

Liczyłeś @ Athlon XP 2400+@12,5x192 i Gainward GF 3 Ti 200/450@250/540:?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lspider

wczesnie liczylem inaczej ale teraz przedstawie wersje "z zapasem" :

AMD Athlon 64 FX ( 89 W - najwiecej z nich wszystkich wiec pewnie jest zapas , ale niech bedzie juz tak )

GF4Ti ( 35W o 5wiecej od gf3ti )

ram - 10W

2xhdd - 50 W

cd-rw 20W

policzylem tez sb , momo iz dzwiek mam na mobo - 7w

2x 80x80 cooler - 4W

+ mobo , floppy , koyboard&mouse , cpu fan 35W

 

Łącznie daje 250 W

Zasiłka ma niby 360 ;) wiec mysle ze jeszcze problemu niema ...

 

@Złoty

niebawem sprawdze pod prime i napisze co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W prime jeszcze nie testowałem , ale zato w 3dmark na configu jak w podpisie mam +12v - 12.60/12.75max ... wydaje mi sie za za duzo , czy winą może być jakiś niedopracowany model tego zasilacza , czy poprostu one tak mają i jest wszystko "si" ... bo jak coś to odnosze zasilacz do sklepu :/

 

ps. jest jeszcze jedna rzacz ktora zaopserwowalem - przy wylaczonym kompie na +12v jest napiecie rzedu ~0,21v ... ( przy wylaczonym zasilaczu jest dopiero 0v - tak pisze bo nie wiem czy to normalne , nigdy wczesniej nie testowalem )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MATRIX5000

Dokładnie masz racje miernik wygrywa. Odrazu jestem spokojniejszy bo nie mam za duzo kasy na zasilke a ta kosztuje 200 zł i jak wystarczy to super. dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam duuuży dylemat....

Zbierałem sobie ponad miesiąc na karte graficzną, zakupiłem radka 9550 i kurde co sie okzauje że komp nie da rady chodzić powyżej 10 min przez zasilacz!!! :cry: Mam bardzo ograniczony budżet i waham się pomiędzy dwoma zasilaczami:

CHIEFTEC HPC-360 202

CHIEFTEC ATX-1136H

Wystarczy którenś z tych na taki sprzęt?:

Athlon 1700@2200

Radek 9550@400/500

1xhdd WD 80GB

1xCD

1xDVD

768 MB 333

i żadnych więcej zbędnych bajerów

prosze o szybką odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W prime jeszcze nie testowałem , ale zato w 3dmark na configu jak w podpisie mam  +12v - 12.60/12.75max ... wydaje mi sie za za duzo , czy winą może być jakiś niedopracowany model tego zasilacza , czy poprostu one tak mają i jest wszystko "si" ... bo jak coś to odnosze zasilacz do sklepu :/

 

UPDATE1:  jest jeszcze jedna rzacz ktora zaopserwowalem - przy wylaczonym kompie na +12v jest napiecie rzedu ~0,21v ...  ( przy wylaczonym zasilaczu jest dopiero 0v - tak pisze bo nie wiem czy to normalne , nigdy wczesniej nie testowalem )

UPDATE2: sam zasilacz bez zadnego obciazenia generuje 12.11v , po podlaczeniu samej wtyczki atx do plyty odrazu 12,53 ... tak wiec sobie mysle ze prawdopodobnie jest to wina płyty głównej ...

co o tym sądzicie , jak stestowac samą płyte ? ( czy jak wlacze sama plyte , bez procka , ramu i grafy to cos sie z nia moze stac ?! )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to brać tego NeoTeca 380W???(walnąłem się w oznaczeniach) Jest może cos lepszego za tą cenę??(w sumie to ten Neo dostawal niezłe oceny na wszystkich serwisach, ktore go testowały)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to brać tego NeoTeca 380W???(walnąłem się w oznaczeniach) Jest może cos lepszego za tą cenę??(w sumie to ten Neo dostawal niezłe oceny na wszystkich serwisach, ktore go testowały)

Z tego co widze w różnych recenzjach wypada średnio pod względem generowanego hałasu (na poziome zalmana 7000 na max obrotach), jednak całkiem nieźle jeśli chodzi o stabilność i jakość wykonania - no moze poza radiatorami, ale stąd szybki wentyl :roll: Ogólnie w tej cenie ciekawa zasiłka - zobacz też chiefteca 360W Dual Fana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:? CHIEFTEC HPC-360-302-DF za około 200zł (PFC aktywne)

 

:? CHIEFTEC ATX-1136H 360W za około 140zł (PFC pasywne)

 

Orientacyjne ceny z Allegro.

 

Warto brać tego z aktywnym PFC do zestawu z podpisu, oczywiście karta graf. bedzie mocniejsza i 512 RAM.

Może te 60zł nie warto dopłacić, zasilacz ma wystarczyć na długi czas.

 

:?: A właściwie co daje aktywne PFC poza wieksza sprawnościa zasilacza i w związku z tym oszczednościa energi elektrycznej?

:?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiadam zasilacz jak w podpisie. Dzis napiecie na linii +5V osiagnelu 4,73 podczas testowania kompa, a teraz w idle trzyma sie na poziomie ~4,87V. Reszta napiec w idle:

 

+3,3 - najnizsze: 3,33; najwyzsze: 3,38; srednie: 3,36;

+12 - najnizsze: 12,42; najwyzsze: 12,52 srednie: 12,48;

 

Te "osiagi" mnie troche martwia. Czy czas zmieniac zasilacz? Myslalem ze zasilacz tej klasy posluzy mi dlugo i bedzie dosc dobrze zachowywal napiecia. Co myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Chieftec 360W czy Topower 350W Balck który wybrć prosze o szybką odpowiedź bo ciężko przebrnąć na tym forum przez te wszystkie kłótnie. Który jest cichszy na tym mi zależy,prosze o rade.Chyba że macie coś tańszego ale równie cichego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś napisać, pakować się w używanego, pewnie nawet naprawianego fortron 300-60GTP, czy leżaka magazynowego (nie używany) 300GTF, wiadomo ten pierwszy ma aktywne PFC, o tym drugim czytałem, że nie jest wart swojej ceny i szybko wskakuje na wysokie obroty, ale przynajmniej nowy. Czy komuś padł kupiony na allegro GTP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, co prawda nie będzie to jakiś wyjątkowy sprzęt, ale wolałbym żeby ten durgi komputer pochodził trochę, liczyłem na jakieś pozytywne opinie na temat tych fortronów, bo trochę tu osób kupiło!

Teraz liczą sobie za GTP z kosztami 103zł, to już jest sporo zwłaszcza, że niewiele drożej można mieć chiefteca na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za niewiele to ile i jaki chieftec?

pisząc to myślałem o allegro i 1136H, 150zł to w sumie niewiele z kosztami wysyłki, zwłaszcza że otrzymujemy gwarancje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec HPC-360-202, albo CHIEFTEC ATX-1136H. różnica w cenie miedzy nimi 20 zł co do parametrów ATX-1136H ma troche lepsze i jest tańszy ale czy do nie kręconego sprzetu będzie ok ? czy dużo ludzi na niego narzeka? jak stabilność?w sklepie Angela 149 zł warto??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...