Skocz do zawartości
birdman

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

Rekomendowane odpowiedzi

@ Krum - w takim razie zależy, czy będziesz podkręcał tego prescott'a. Do oc procka i przyszłościowo radziłbym Ci kupno co najmniej chieftec'a 360-202 lub zasilacza o podobnej mocy, ale z mocniejszą linią 12V np. toppower'a 350W (ale to już koszt ok 250zł, a tyle już nie każdy jest w stanie wydać na zasilacz)

@ Szklak - powinien wystarczyć w sam raz, ale jeżeli planujesz dodatkowo modding obudowy (a więc trochę świecidełek, które pobierają dodatkową moc), to polecam <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> chieftec'a 420W.

@ Jeffrey - wentyle w tym zasilaczu startują z niewielkich prędkości obrotowych i być może jest to odczytywane jako awaria (np. zatarcie lub zanieczyszczenie obniżające obroty). Zasilacz sam dobiera obroty wentyli, zależnie od obciążenia.

@ dekiel - może wiatrak w zasilaczu jest bliski końcowi żywota? Czy zasilacz nagrzewa się mocno w trakcie pracy? Kurzu możesz sie pozbyc bez rozkręcania stosując sprężone powietrze (można je dostać nawet w supermarketach). Jakim sprzętem obciążony jest zasilacz? Czy próbowałeś mierzyć napięcia zasilacza miernikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- powinien wystarczyć w sam raz, ale jeżeli planujesz dodatkowo modding obudowy (a więc trochę świecidełek, które pobierają dodatkową moc), to polecam <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> chieftec'a 420W.

Moddingu raczej nie mam w planie, ale ktory model tego chiefteca lepszy Chieftec 360-202 (pasywne PFC) czy Chieftec 360-302DF(aktywne PFC). Napiecia chyba trzymaja podobne. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze jestes online złoty, wiec zapytam

-5.20 dla lini -5 jest jeszcze ok?

mam szafe hpc 360-202, pozostałe napięcia są w normie.

Chodzi o to ze komp mi sie wiesza w aplikacjach 3d, albo na starcie systemu, i mimo dawania wysokich napiec vcore nic nie pomaga

aktualnie lata 200x10 przy vcore 1.8v

z tym ze przy stresie napiecie na procu spada średnio o ~0,04v, do poziomu 1,74 do 1,78 (pime)

czy to inna przyczyna...?:

pamiątki twinmos mtec, 2x256, 1x 512, cl 2.5, , plus(i to moze byc gł przyczyna) obsów ołówka na mostku l2, proc jest znow AXP, a nie bartek

Jak myślisz?

Aha, proc to thorton 2000+, na nominalnym napieciu nie chce mi teraz chodzić, bios mantarys xt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ujemne napięcia nie są obecnie wykorzystywane do niczego, więc to nie ma znaczenia. Zresztą norma atx przewiduje dla ujemnych napięć tolerancję +/- 10%, a nie 5% - jak w wypadku napięć dodatnich. Przyczyny resetów trzeba szukać gdzie indziej - pamięć, grafit na procku coś zwiera :) , ciężko powiedzieć.

Acha, napięcie na procku zależy właściwie tylko od płyty głównej, ale takie skoki nie powinny powodować resetów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zakupilem Chiefteca 360-302 i nie jestem zadowolony. A to dlatego, ze bardzo sie nagrzewa i mam bardzo ciepla cala bude :( Niestety komp stoi we wnece biurka i nie ma cyrkulacji powietrza. Obudowe tez mam kiepska, i nie mam za bardzo jak zamontowac dodatkowych wiatrakow (przez to kur@#%^*@ biurko i tak by to pewnie niewiele dalo). Jedyne wyjscie to kupic jakis zasilacz, ktory nie wydziela tyle ciepla co ten chieftec (ze zmiana biurka chyba sie wstrzymam :? )

Czy np. topower sie tak nie grzeje?

Zloty - wywalilem zasilke za obudowe. I kolejny problem: o ok. 10 st. skoczyla temp. procka (wczesniej dmuchal na niego dodatkowo dolny wentyl z chieftec'a). I przy zamknietej budzie dalej mocno sie grzeja dyski i napedy razem z blachami do ktorych sa przymocowane. Przy poprzednim sprzecie nie zwracalem na to uwagi, wiec nie wiem czy to normalne. Szczegolnie cdrw (Yamaha CRW-F1) od spodu na srodku jest b. ciepla.

A mialo byc tak pieknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wentyl z chieftec'a zasysa, a nie wydmuciach!e powietrze (chyba, że go przerobiłeś), co nie zmienia faktu, że powinien wpływać na obniżenie temperatury procka. Musisz mieć bardzo kiepską wentylację i wewnątrz biurka i wewnątrz obudowy i jeżeli chcesz obniżyć temperaturę wewnątrz budy musisz wystawić kompa z biurka i albo zmienić obudowę, albo wykombinować coś, żeby można ją było wentylować. Swoją drogą to nie widziałem jeszcze obudowy, która nie pozwalałaby na montaż chociaż jednego dodatkowego wiatraka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowego wentyla dam rade zainstalowac (gora, bok), trzeba bedzie tylko powiercic :) tylko ze bede musial bude wywalic z wneki bo inaczej te wentyle na nic. Tylko teraz problem z nagrywarka - dlaczego tak bardzo sie grzeje? Cos nie tak z napieciami? Generalnie komp chodzi ok (nie jestem overclockerem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co brać

chieftec 360 -202 170zł pasive

360 -302 200zł active

czy warto dać wiecej za drugi wiatrak i active pfc

a co do hipera to sam jestem ciekaw może ktoś ma to niech sie wypowie bo testów jego nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 200 zl na zasilacz. Moge za to kupić Hiper PC SF-420TS 420W lub Chieftec 360W (HPC-360-302DF). Aba mają aktywne PFC. Czytałem, że Hiper jest całkiem niezły. Co wybrać?

Za te kase kupisz już NeoTEC X3800 380W. Może nie jest najcichszy ale very stable. Znajomy ma Hiper'a i jest bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten fortron może i jest niezły, ale:

- nadaje się tylko do płyt, które zasilają procka z linii 12V, na liniach 3,3V i 5V może oddać w sumie tylko 135W

- wtyczka atx, to 2x24 piny, więc trzeba u sprzedającego od razu kupić przejściówkę na 2x20 pinów za 20zł

- niepokojąco mała jest liczba molex'ów - tylko 4 (tyle ma np codegen)

Ja wybrałbym jednak chieftec'a 360-202 lub 360-302 - są sprawdzone i mają więcej złącz zasilających. Poza tym gwarancja 3 lata u kogoś, kto ma na koncie tylko 22 transakcje to chyba nic pewnego (bez obrazy dla sprzedającego). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz sam w sobie spoko. Gwarancji pewnie nie ma, bo nawet jak nie było plomby, to sprzedający i tak musiał przelutować (może też pociąć) kable od wentylatorów. Za 150, to bym się zastanowił, bo zasiłka nie ma gwary, a do tego nie wiadomo czy na dłuższą metę takie modyfikacje nie wyjdą jej na złe. Jeżeli jesteś maniakiem absolutnej ciszy, to możesz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tą zasiłkę, bo pewnie sam byś ją tak przerobił. :) Ale jak nie to chyba lepiej dołożyć te 30-50zł i <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> nówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Chiefteca za 190 zl. Procek chodzi jak widać w opisie bez podnoszenia napięcia Primestable. Wczesniej mogłem o tym pomarzyć. Jesli ktoś chce wiedzieć jaką konfiguracje jest w stanie pociągnąć CHieftec 360 W HPC-360-302DF zapraszam tu:

www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/RadeonX800/strona-5.html

Myślałem też nad Hiperem 420 W, ale po przeczytaniu tej recenzji:

www.nordichardware.com/reviews/PSU/2003/roundup2/index.php?ez=16

moje wątpliwości się rozwiały. Natomiast Hiper 350 W wydaje się być calkiem niezly:

www.nordichardware.com/reviews/PSU/2003/roundup2/index.php?ez=16

www.ukgamer.com/article.php4?id=161

www.bit-tech.net/review/135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zna ktoś lub miał styczność z zasilaczem(ami) firmy Sea Sonic?

Mam taki (300 watt z active PFC) w kompie i jest OK(procek p4 2ghz bez HT, 2x256mb ddram, mobo asus AV40®, gf3 ti200 64mb, soundblaster audigy ex1, dvd i cd-rw) i zasiłka nadąża, napięcia OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Miałem wcześniej zasiłkę L&C 300W i zmieniłem ją na tego chiefteca z podpisu... W stresie napięcie na +12V ( nie mierzyłem jeszcze miernikiem ,ale wcześniej jak się bawiłem miernikiem na LC, to wychodziło, że do napięć podawanych w programach trzeba dodać ( w stresie) ok. 0,3V ) skacze wg MBM 5, do 12,45V (Prime stable, max temp. wg Aidy 60C)... Czy na poniższy sprzęt to za słaba zasiłka, bo jak na moją kieszeń ,to się wykosztowałem i myślałem, że 360W wystarczy...??? ... A jeśli nie, to może później sprzedał bym ten i kupił mocniejszy... P.S. Ktoś mi kiedyś napisał, że Asrock bierze core z linii 5V, ale chyba nie bałdzo to prawda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc wacham <waham?> się pomiędzy

Chieftec HPC-360-202

Chieftec ATX-1136H

CHIEFTEC HPC-360-302-DF

ten ostatni w ostatecznosci... 60 dyszek więcej

Co daje tak na prosty chłopski rozum aktywne PFC? Nie odsyłajcie mnie do linków bo już sie naczytałem, poprostu chce wedzieć czy warto dołożyć te 60 zł

no i druga sprawa to jak to jest z tymi płytami co ciągną napięcie do proców z lini +12V? skąd ciągnie napięcie moja płyta? <EPOX 8khal+>? Któren zasilacz będize lepszy do mojej płytki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem chieftec 360-302 napięcia takie sobie

+12v-wysokie ale stabilne odchyłka nie wiecej jak 0,06

12,45 może dlatego że słabo obciążone

+5v -wynosi 5,1 skacze o 0,03

+3v- wynosi3,4

predkość wiatraczka 1300-1400obr.

na poprzednim zasilaczu miałem

12v=12,9

5v=4,8-4,7

3,3=3,2-3,1

ta moja płyta jest nieciekawa ,cóż na razie zostanie brak$$$$$$

zasiłkę nabyłem w Angeli pl.szybka dostawa 2 dni za 199+ wysyłka[12,5zł]

chyba warto ? zobaczymy

a temperaturka proca podskoczyła o 3 stopnie!!!no cóż mniejsze napięcie 12v w stosunku do codegena o 0,4v robi swoje i wentyl wolniej sie kreci

pożyjemy zobaczymy !!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze niewiele osób pokusiło się o quiz z (24) podstrony.

Jeszcze poczekam chwilkę, może ktoś zerknie i powie coś o tych napięciach.

 

waldemas - też mam tego 360 z PFC, dziwne rzeczy mi się dzieją, np. z rpm w coolerze (w ogóle zniknął mi stan rpm z Everestu!?, co jest??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ cicherFX - z tego co wiem, to wszystkie asrock'i z socket a zasilają procka z linii 5V. Po pierwsze zmierz te napięcia miernikiem. Jak rzeczywiście okaże się, że 12V jest za wysokie (>12,6V) pomoże chyba tylko odkręcenie proca, i zamiana 3 dysków na 1. To 12V może się tak zachowywać w wyniku mocnego obciążenia pozostałych napięć.

@ John M. Kane - obie zasiłki mają napięcia w normie i nie wiem czego można się tam doszukiwać. Poza tym tylko miernik prawdę powie...

Stan obrotów mógł Ci zniknąć, bo obroty są poniżej zakresu pomiarowego czujnika na płycie.

@ Demon666 - ten zasilacz jest w sumie ok, jeśli byłby w miarę niedrogi. Duży plus to 12cm wiatrak, a minus - tylko 16A na linii 12V (ale jak ktoś ma płytę, która zasila proca z linii 5V to żaden minus). Ja nie dałbym za niego więcej niż ~180 zł, bo za te pieniądze można mieć chieftec'a 360-202, który jest trochę głośniejszy, moc ma zbliżoną, a sprawdzony został przez wielu użytkowników. Można dać więcej pod warunkiem, że jesteś maniakiem absolutnej ciszy, bo przeróbka (wyciszanie) chieftec'a trochę by kosztowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Złoty za szybką odpowiedz, Ty jestes naprawe Złoty :) . Nie wiesz gdzie mogę znaleść specyfikację tego zasilacza nigdzie nie mogę jej znaleść :( . Znajduje tylko FSP350-60PN a nie do FSP350-60MDN a przeciez jakas roznica jest pewnie :). POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicy raczej nie ma, bo sprzedawca podaje w opisie aukcji oznaczenie FSP350-60PN (Modecom), chyba że ściemnia :) Na stronie fsp faktycznie nie ma modelu z końcówką mdn. Możesz poprosić sprzedawcę o dokładną fotkę naklejki i porównać dane do FSP350-60PN.

-------------------------

EDIT

 

Przypadkowo natknąłem się na ten zasilacz tutaj:

http://www.sklepwgk.pl/opis.php?id=FSP350-60PNPF

Więc weź pod uwagę przy licytacji, że za 237 zł można mieć nówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie po ostatniej modernizacji kompa (dodanie 3 kostki ram) komp zaczal sie restartowac podejrzewam ze wlasnie koncza sie zapasy mocy mojego q-teca 350 W. przymierzam sie do kupna nowego zasilacza kwote jaka moge przeznaczyc na nowe cudo to max 320 zl - w zwiazku z tym chcialbym zebyscie cos mi doradzili :) - zaznacze ze chcialbym wybrac jakis zasilacz ktory wydaje sie byc cichy a jego moc musi wynosic minimum 380 W -

oto moje typy

 

Be-quiet! 400W Blackline ATX 1.3, 2 Fan Silent - http://4max.pl/default.asp?g=113&gg=38&produkt=558

 

NeoTec V4200 No-Noise Series 420W - http://4max.pl/default.asp?g=113&gg=38&produkt=997

 

NeoTec V4202 No-Noise Series 420W - http://4max.pl/default.asp?g=114&gg=38&produkt=998

 

NeoTec X3800 No-Noise Series 380W - http://4max.pl/default.asp?g=113&gg=38&produkt=999

 

Chieftec 420W HPC-420-302-DF - http://4max.pl/default.asp?g=112&gg=38&produkt=62

 

Tagan 380 Watt - http://www.csklep.pl/product_info.php?cPat...products_id=346

 

TOPOWER 400W NICKELED PLATING - http://www.csklep.pl/product_info.php?cPat...products_id=505

 

z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zato mam pytanko jaki zasilacz najlepiej wziść do OC do 350 zl?? tak zeby mial mocną linie 12V najlepiej?

 

// Moj komp to P4 3.0 prescot, IC7-MAX3, 2x256 DDR, Dysk 200 GB, CD-RW, DVD-RW, GeForce 6800 GT i SoundBlaster 5.1, Sieciówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...