Skocz do zawartości
birdman

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam zonka może to było wcześniej ale nie mam czasu zeby szukać...

Zamierzam kupić A 64 3000+ i MSI K8T Neo2 i pozostaje wybór zasilacza... config widać na dole a ja zastanawiałem się nad Chiefteciem 420W z aktywnym PFC. czy można zmontować coś tanszego i pewnego żeby ten config działał jak należy bez zwisów :?:

Chieftec 350 W, Tagan 330 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duron 1,3

256DDR

R9550

WD 80GB

Liteon 52x32x52

ASUS 52x

 

Uciagnie to wszystko jakis smieszny zasilacz 230W?

Tak szczerze, bo jestem bez kasy, a jak napiszecie ze nie to sie zalamie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie... znalazłem taki shit na necie:

http://www.taniowszystko.pl/index.php?show_item=830

co o tym sądzicie... niby 430W... jednak wydaje mi się, że nie bede ryzykował montując tego w kompie...

@ Law - ja bym nawet nie próbował, weż kup coś porządnego. No chyba, że lubisz adrenalinę i smród spalenizny :lol:

 

@ .:SpIrIt:. - shit jakich dużo, nawet nie ryzukuj, bo sprzęt drogi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , czytam o zasilkach i juz mam dosc -- najpierw myslalem o bequiet - 450W za 400zł potem Tagan 480W tez za 400zł moge miec , no i sie pojawil ten nowy TOPOWER P6 420W za 379zł co byscie wybrali na sprzeta 9800Pro+AmD64 3.0+2x512 1xhd 1xcd bede go troche podkrecal ..... inwestowac w jak najmocniejszy (tagan 480? czy wystarczy topower 420 P6 ktory niby jest lepszy przy podkrecaniu bo ma te osobne linie napiecia) . ?? jesli by sie okazalo ze trzyma napiecie jak np: w bequiet450 albo nawet topower 450 to lepiej go nie brac tylko 450 zawsze silniejsze za podobna cene-- moje info opieraja sie wlasciwie tylko na tym co przeczytalem, zawsze jechalem na gownianych zasilkach wiec prosze o porade.dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Mam taki problem...

Skladam sobie taki serwerek jak w podpisie - docelowo ma to wygladac tak:

Pentium Pro 200MHz@233/266 512kb L2

Chaintech 6ITM

>192MB RAM - zalezy czy uda mi sie tanio jakies wieksze simmy dostac :]

Dyski 60GB + ?? + ?? (docelowo dwa dyski 160GB)

Do tego jakies CDRW 8x :)

 

Teraz tylko zastanawiam sie nad zasilaczem - ma to chodzic 24/7 wiec lepiej zeby nie wybuchlo ;)

Z drugiej strony nie zabardzo jest sens inwestowac w jakiegos Chiefteca, ktory bedzie wiecej wart niz reszta kompa ;)

Chwilowo ciagnie to zasilka AT 200W przerobiona na "pseudo ATX" - plyta nie wymaga 3.3v

Na pewno nie wsadze zadnego Codegena...

(BTW ten zasilacz AT ma wiecej bebechow niz ATX 300W firmy "LC")

Co z tym fantem zrobic... chyba ze zostawic tak jak jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co powiecie o takiej zasiłce:

 

ENERMAX 460W Whisper II Power Supply for AMD K7 &

Pentium4, Model "EG465P-VE FMA 1.3"

 

zachecające wydaje sie być to 35A na linii +12V, ale czy może jednak w tej klasie zasilaczy jest jakaś lepsza propozycja?

Kasa to raczej nie jest większy problem bo i tak nie kupuje w Polsce.

Dziex :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co powiecie o takiej zasiłce:

 

ENERMAX 460W Whisper II Power Supply for AMD K7 &

Pentium4, Model "EG465P-VE FMA 1.3"

 

zachecające wydaje sie być to 35A na linii +12V, ale czy może jednak w tej klasie zasilaczy jest jakaś lepsza propozycja?

Kasa to raczej nie jest większy problem bo i tak nie kupuje w Polsce.

Dziex :P

1208599[/snapback]

Porządna zasiłka w "dość" wysokiej cenie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam zmienic moj obecny zasilacz(megabajt 350w) na cos lepszego i nie wiem co wybrac.Moge przeznaczyc na ten cel 300 zl . Moja konfiguracja to : p4 2.6 ,RADEK 9600pro,segate baracdua 80gb, wypalara cd teac i wypalara dvd pioneer i 4 wentylatory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam zmienic moj obecny zasilacz(megabajt 350w) na cos lepszego i nie wiem co wybrac.Moge przeznaczyc na ten cel 300 zl . Moja konfiguracja to : p4 2.6 ,RADEK 9600pro,segate baracdua 80gb, wypalara cd teac i wypalara dvd pioneer i 4 wentylatory

1209076[/snapback]

Tagan 380 W ~270 zł

NeoTec V4200 ~290 zł

NeoTec V4202 ~300 zł

Wziąłbym Tagana ze względu na ciszę i wtorbejezysty wygląd :D (Ale NeoTec też niczego sobie :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro musze zamowic zasilacz dla kolegi, cena max 150 PLN, ktory PSU wybrac:

 

1: Chieftec (GPS-350BB-101L) 350W

 

2: Chieftec (ATX-1136H) 360W

 

3: Chieftec 360W (HPC-360-202DF)

 

 

ten trzeci pochodzi od Sirteca wiec teoretycznie powinien byc lepszy ale ta cena cos za niska jak na PSU z serji HPC :-P , nr 2 mysle ze na 100% odpada bo slyszalem ze glosny, 1 od Delty tez slyszalem o problemach z nia. Ale do nr 3 trzeba dokupic przejsciowke 24pin na 20pin, no i niewiem o co chodzi z tymi 2 liniami 12v czy one sie sumuja ?? chyba nie bo wtedy by bylo grubo ponad 30A :rolleyes:

 

Jak z tych zasilek bedzie najlepsza do NF7 v2 (zasilanie proca z 12V), sempron 2200@xxx (mocno nie bedzie krecony bo chlodzenie to jakis pentagram al-cu wiec wiecej niz 1,85v nie da rady schlodzic), gf4ti, 1xHDD i 1xCDRW

 

Prosze oszybka odpowiedz :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro musze zamowic  zasilacz dla kolegi, cena max 150 PLN, ktory PSU wybrac:

 

1: 1210613[/snapback]

Hmmm, czym sie rozni

Chieftec 360W (HPC-360-202DF)

od

Chieftec 360W (HPC-360-302DF)

?

Poza oznaczeniem i cena oczywiscie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD 64 3200+ (s939)

MSI K8N Neo2 Platinum

Gf4 Ti 128 (Winfast A280)

2x512 DDR 400 TwinnMos CL 2.5

WD 80 GB

CD-RW LG

DVD-ROM Hitachi

 

Potrzebuję dobrej zasiłki, najprawdopodobniej zdecyduję się na Chiefteca. Pytanie brzmi - czy wystarczy na mojego kompa 360W, czy dla świętego spokoju warto wyłozyć te 6 dych więcej i kupić wersję 420W (Na razie nie planuję o/c) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ pikolo61 - tagany i topowery robi ta sama fabryka. I topower 400W i tagan 380W godne są polecenia. Wybierz ten, który ma przydatniejsze dla Ciebie wyposażenie.

@ tolman - od biedy możesz zostać, tylko nie kręć na nim za ostro :)

@ Speedzik - z tego co wiem, to natężenia prądu z obu linii 12V się sumują (jedna linia zasila procka, a druga resztę sprzętu). Najlepszym wyborem wydaje się być 360-202 DF, ale chyba jeszcze nikt nie przetestował tego konkretnego modelu. Przejściówka na 20 pin może nie być konieczna, bo układ pierwszych 20 pinów w obu wtyczkach jest taki sam. Wystarczy więc włożyć odpowiednio wtyczkę do gniazdka na płycie, a jak nie da rady, to zawsze można odciąć 4 zbędne piny. :)

@ ŁOjtas - Chieftec 360W (HPC-360-202DF) to w miarę nowy model. Od 360W (HPC-360-302DF) różni się tym, że ma dwie niezależne linie 12V, wtyczkę atx 24 pin zamiast 20 pin (do nowszych płyt głównych), a zamiast aktywnego pfc - pasywne. Poza tym kwestia ceny... :)

@ Yoda - w Twoim wypadku lepszym wyborem niż chieftec będzie np. topower 350W ze względu na mocniejszą linię 12V. Jeżeli nie planujesz ostrego oc to 350W powinno w zupełności wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złoty - znacz sie, ze 202 jest lepszy od 302? Bo troche "niewyraznie" napisales. W kazdym razie ja, zmeczony i usypiajacy nie moge z kontekstu wywnioskowac, co autor mial na mysli.

Rozumiem to tak, jak by tanszy (202) wlasnie byl modelem lepszym i nowyszm. A smiem watpic :).

Aha, jakie jest doslowne i dokladne rozwiniecie "PFC"?

Dziekuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złoty - znacz sie, ze 202 jest lepszy od 302? Bo troche "niewyraznie" napisales. W kazdym razie ja, zmeczony i usypiajacy nie moge z kontekstu wywnioskowac, co autor mial na mysli.

Rozumiem to tak, jak by tanszy (202) wlasnie byl modelem lepszym i nowyszm. A smiem watpic :).

Aha, jakie jest doslowne i dokladne rozwiniecie "PFC"?

Dziekuje ;)

1211530[/snapback]

http://www.neotec.pl/page.php?id=6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam chłopaki pytanie

mam dwa zasilacze codegen 400w model 300xx i chiftec 360W PFC ATX-1136H w sumie oba by mi wystarczały z tym konfigiem co mam ale przymierzam sie do zmiany grafy na gf6800 z asusa v9999gt

wiec pytanie ktory mam zostawic (jeden z nich musze sprzedac) na codegena mam jescze 5 miesiecy gwaracji

wielkie dzieki z gory za jakas porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam chłopaki pytanie

mam dwa zasilacze codegen 400w model 300xx i chiftec 360W PFC ATX-1136H w sumie oba by mi wystarczały z tym konfigiem co mam ale przymierzam sie do zmiany grafy na gf6800 z asusa v9999gt

wiec pytanie ktory mam zostawic (jeden z nich musze sprzedac) na codegena mam jescze 5 miesiecy gwaracji

wielkie dzieki z gory za jakas porade

1213615[/snapback]

Pytanie. Oczywiście, że Chieftec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za male OT (ale nie chce nowego tematu zakladac)

Kupilem Chieftec 360W DF, zasilka cicha, napiecia jak skala, tylko zastanawia mnie jedno... Wczoraj wylaczylem kompa ok 00;10, wstaje rano "macam" zasilke a ona lekko ciepla... czy to w koncu normalne? czy zasilka zwalona :unsure: jak wylaczylem tym "przelacznikiem" z tyly [O | I] to zasilka zrobila sie zimniutka :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w koncu przez nia prad ciegle przeplywa ;]

 

 

Kazda zasilka ma swoje zboczenia ;]

 

Moja np. (Be Quiet 520W) zostawie wentylatory wlaczone na pare minut ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam spory problem. Mianowicie zakupiłem sobie zasilacz Chieftec 420 W 302 Df. Mam zamiar wsadzić go do nowego kompa lecz boje się czy będzie on pasował. Chodzi mi dokładnie o wtyczkę od płyty głownej. Moja stara płyta ma 20 pinów a zasilacz ma 24. Nie wiem czy on będzie pasować do mojej nowej płyty. Msi K8N Neo-Platinum (nForce3 250Gb). Powiedzcie mi czy to będzie pasować. Błagam bo za pare dni strace możliwość oddania go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...