Skocz do zawartości
birdman

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ myślę o zmianie grafy, muszę zmienić zasiłkę. Potzrbuje coś do 200 zł i co najważniejsze bardzo cichego w Idle. W stresie może wyć jak suszarka, ale przy braku obciążenia chciałbym aby był bardzo cichy. OC jakieś będzie, ale z tego co wyliczyłem 350 W nie przekroczę.

Co byście doradzili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOze stestujes nowy model szefa ten opisywany na - www.benchmark.pl :D 410W

 

Opis i osiagi, a takze cena bardzo zachecajace :D wydaje sie byc lepszy niz ta 420W od Chiefteca, no nawet zaczynam sie zastanawiac czy nie przeplacilem za swojego Taganka 420W, ale ponoc na zasilaczu sie nie oszczedza, w kazdym razie ja za ta cene ~180zl bym to wzial :D

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zostają praktycznie trzej zawodnicy na tym polu:

- NeoTec 3800

- Chieftec 410 W

- Topower 350 W

Co z tego będzie najlepsze z tych warunków, które podałem trochę wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba jednak przysluzyl sie do ludzkosci kupil to nowe cudenko Chiefa 410W - ma najwieksza moc i z opisu wynika ze ma chyba dwie linie na 12v czyli niezle.... poza tym ta cena... to wszystko robi swoje, moglbys pozniej zdac raport z tego.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba jednak przysluzyl sie do ludzkosci kupil to nowe cudenko Chiefa 410W - ma najwieksza moc i z opisu wynika ze ma chyba dwie linie na 12v czyli niezle.... poza tym ta cena... to wszystko robi swoje, moglbys pozniej zdac raport z tego.... :)

1361227[/snapback]

Ale ja nawet nie będe miał czym tego obciążyć, tym Radeonem, czy P4 2.9 GHz? (na tyle pozwala płyta narazie) Pewnie nawet wiatraczek nie wejdzie na drugi bieg. Edytowane przez nitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje ale bedzie to przyszlosciowy i tani zakup, a z testow wynika ze jest cichy - zwlaszcza pewnie jesli nie bedzie obciazony, a moim zdaniem jest calkiem calkiem za ta cene... wszystko ma swoje wadyu i zalety, ja mam tagana i jestem zadowolony (super cicho, wrecz bezszelestnie) ale jedyna wada tych zasilek jest strasznie cieple wrecz goroace powietrze wydmuchiwane z tylu, rzedu 35* w idle a w max obciozeniu pewnie i wiecej... u mnie np jest to problem bo zaraz za kompem mam kaloryfer i akurat termostat.... powietrze z zasilki leci prosto na termostat i on odbiera ze w pokoju jest okolo 30* i mi wylacza ogrzewanie w pokoju....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) aktulanie mam megabajta:( 350W. Chce go zmienic tylko zastanawiam sie na jaki?? Z tej dyskusji wynika ze lepiej z aktywnym PFC (czy z pasywnym). Zastanwaiam sie nad CHIEFTEC`kiem :) prawie wszyscy polecaja zeby zamiast 360W brac 420W dlaczego?? jak czytamy na stronie http://www.tomshardware.pl/howto/20040122/index.html te zasilki maja podobna moc maxymalna moc (ten 360W moze max 393W a model 420W moze max398W) ROŻNICA w mocy to tylko 5W!! a w cenie ok.30zł Co polecacie do mojego konfiga?? dodam ze buda jest oswietlona za jakis czas mam kupic nowa karte graficzna (R9500 lub R9600) troche ja podkrecic/ hdd segate 160gb i oczywiscie @proca na 200FSB.

Mysle nad modelami HPC 420-302 DF / HPC 410-212 / HPC-360-302 DF

Najlepiej jak by mial fan`a 12cm :)ale ostatecznie DF moze byc;) co do HPC 410-212 to nie znalazlem zeby mial PFC :(

Co o tym sadzicie?? jakie sa Wasze rady??

Edytowane przez adbok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... A skąd wiadomo, że na tomshardware nie trafił do testów świetny egzemplarz 360 i zwykła 420? Do Twojego sprzętu nawet po rozbudowie wystarczy 360W. Mocniejszy przyda Ci się raczej na przyszłość. Co do modelu 410, to ma on pasywne pfc, a jego test możesz przeczytać na benchmark.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... A skąd wiadomo, że na tomshardware nie trafił do testów świetny egzemplarz 360 i zwykła 420? Do Twojego sprzętu nawet po rozbudowie wystarczy 360W. Mocniejszy przyda Ci się raczej na przyszłość. Co do modelu 410, to ma on pasywne pfc, a jego test możesz przeczytać na benchmark.pl.

1363282[/snapback]

No nie wiadomo;/ o testach czytalem to raczej wezme tego 420WDF a wie ktos czy jest moze wersja z wiatrakiem 12cm??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest różnica pomiędzy pasywnym a aktywnym PFC, prócz większym poborem prądu?

Bo w sumie nie wiem co brać:

NetTec'a 380W z pasywnym czy Topowera 350W z aktywnym PFC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest różnica pomiędzy pasywnym a aktywnym PFC, prócz większym poborem prądu?

Bo w sumie nie wiem co brać:

NetTec'a 380W z pasywnym czy Topowera 350W z aktywnym PFC.

1363989[/snapback]

Ktory pobiera wiecej pradu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu tłumaczyłem już, że pfc nie ma żadnego wpływu na pobór prądu tzw. czynnego (czyli tego za który się płaci). Nie będę się powtarzał, bo wyjaśnienie tego zajęłoby mnóstwo czasu, a i tak pewnie większość z Was by go nie zrozumiała, dlatego musicie uwierzyć mi na słowo. :)

@ adbok - przecież model 410 ma 12cm wentyl, jeżeli tak bardzo na tym Ci zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu tłumaczyłem już, że pfc nie ma żadnego wpływu na pobór prądu tzw. czynnego (czyli tego za który się płaci). Nie będę się powtarzał, bo wyjaśnienie tego zajęłoby mnóstwo czasu, a i tak pewnie większość z Was by go nie zrozumiała, dlatego musicie uwierzyć mi na słowo. :)

@ adbok - przecież model 410 ma 12cm wentyl, jeżeli tak bardzo na tym Ci zależy.

1364710[/snapback]

ale ma pasywne PFC ;/ ale lepiej bylo by chyba z aktywnym

A czy modele "DF" maja mozliwosc odlaczenia wiartakow i podlaczenia je do regulatora?? gdzie sa te czujniki odpowiedzialene za predkosci?? przy wiartaku?? czy gdzies na plytce w zasilce?? no wiecie.. jak by bylo za glosno:P to byl podlaczym:)

Edytowane przez adbok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz za glosno to kup Tagana albo BeQuieta albo cos calkiem pasywnego... cos za cos jak sie to mowi, za ciesze trzeba placic !!! Ja mam tagana 420W i gwarantuje ze jedyne co slysze to wiatrak na procu, a notabene Spire WR IV jest niby dosc cichy, wiec zasilka jest bezszelestna przynajmniej w idle!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Temat o zasilaczach wiec pytam:) Mam do 200zl na zasilke a komp jak z podpisu.

Mysle ze to bedzie jeden z tych:

 

http://sklep.benchmark.pl/pelny_6626.html

http://sklep.benchmark.pl/pelny_16450.html

 

Co polecacie? 360W ma wiecej filtrow, aktywne PFC (cokolwiek to jest) a wiec czy jets lepszy? Do tego configu powinien wystarczyc w zupelnosci. Jednak co kupic?

Panowie rzucicie jasna odpowiedz co lepsze i juz bez zbednych teorii:) Nie mam niestety czasu by sledzic topic z zasilaczami wiec milo by bylo przeczytac: kup ten bo mialem oba a ten lepszy itp:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem w sklepie ta 410W za 200zl od razu do wziecia. Troche mnie martwi ten wielki wentylator z gory. Musial bym wyciac dziure w obodowie? Jesli tak to jak???

Pozdrawiam

 

Edit: Z wycieciem nie bedzie problemu :)

Edytowane przez CruX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze siedzac 2lata na forum mozna byc zdziebko bystrzejszym  :cry:

1368491[/snapback]

Co to ma do rzeczy? Skoro rejestrowalem sie 2 lata temu to nie znaczy ze tu siedze. Korzystam z forum jak mam problem z kompem. Nie bawie sie na codzien w ciecie szlfierka czy jakimis nozycami:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje fundusze fare to ok 220 zl ktory z ponizszych modeli wg. was jest najlepszy? zwlaszcza ze chcialbym kupic cos na przyszlosc gdy wymienie procesor i grafe. chyba ze macie jakis inny model na celowniku.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=46832077

http://allegro.pl/show_item.php?item=46088154

http://allegro.pl/show_item.php?item=45972001

http://zenfist.pl/zasilacz.php/cPath/28/pr...0TOP-400P5.html

http://benchmark.pl/artykuly/testy/zasilac...0P5_window.html

http://pp.allegro.pl/show_item.php?item=46324204 -mam mozliwosc kupienia go za 222zl

Edytowane przez el Dudereno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CruX chodzilo o to ze moglbys byc bystrzejszy...... wystarczy przeczytac jakikolwiek temat albo chociazby pomyslec na 5 minut i dojsc do wnikosku ze o czym Ty wogole mowisz stary.... popatrz na zasilacz ten wentylator wysysa powietrze z budy i tym tylnim wypluwa na zewnatrz (notabene tak jak wiekszosc zasilaczy pozadnych) wiec o jakiej dziurze Ty mowisz skoro wentyl jest skierowany na dol do obudowy !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CruX chodzilo o to ze moglbys byc bystrzejszy...... wystarczy przeczytac jakikolwiek temat albo chociazby pomyslec na 5 minut i dojsc do wnikosku ze o czym Ty wogole mowisz stary.... popatrz na zasilacz ten wentylator wysysa powietrze z budy i tym tylnim wypluwa na zewnatrz (notabene tak jak wiekszosc zasilaczy pozadnych) wiec o jakiej dziurze Ty mowisz skoro wentyl jest skierowany na dol do obudowy !!!!

1369324[/snapback]

Nic nie mam na swoje usprawiedliwienie :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ CruX - model 410 moim zdaniem jest lepszy ze względu na większą moc, mocniejszą linię 12V i tylko nieznacznie wyższą cenę, dlatego wybrałbym właśnie jego.

@ el Dudereno - poniżej 200zł najlepiej będzie chyba kupić tego chiefa 410W, o którym wspomniałem. Ale jak nie szkoda Ci kasy to wybierz topowera 400W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ CruX - model 410 moim zdaniem jest lepszy ze względu na większą moc, mocniejszą linię 12V i tylko nieznacznie wyższą cenę, dlatego wybrałbym właśnie jego.

1369640[/snapback]

Od godziny mam juz tego 410W za jedyne 180zl :) Bedzie na przyszlosc :)

Dziekuje wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od godziny mam juz tego 410W za jedyne 180zl :) Bedzie na przyszlosc :)

Dziekuje wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam

1369701[/snapback]

No to testuj i mow jak chodzi, bo jakos nikt sie jeszcze tutaj nie chwalil z jego dzialania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tutaj ze starociem ( KLIK ) i pytaniem:

69zł za Fortron'a 300-60GTP + 3 miechy gwarancji? ... hmm kupiłbym , bo i tak mam L&C 235 W i trzeba wymienić (Duron 1600+ASRock K7VT2+256Ram+40GB 7200.7+Radek 9000) :D Tylko się zastanawiam, czy aby nie sa to zajezdzone zasiłki ... albo czy nie bedzie problemów z włączaniem kompa po wyjeciu wtyczki zasilajacej ( takie problemy wyczytałem na forum... ). Z wysyłką wyniosłoby mnie to jakieś 80zł ... a za 95 zł mam HuntKey 3000BS lub za 99 ModeCom 350GTF ehh ... urwanie głowy z tymi zasiłkami :) HELP :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CruX nie szkodzi kazdemu sie zdarzy :) a swoja droga to moglbys sie teraz Ty przyslozyc spolecznosci i napisac jak sie sprawuje to cudenko bo zapowiada sie obiecujaco jak za ta kase :) napisz jak z glosnoscia i jak trzyma napiecie w stresie pod obciazeniem :)

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...