Skocz do zawartości
birdman

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ja mam jedno pytanko. Mam problemy z moim zasilaczem w kompie, jest to jakiś stary rup nie niewiadomo jakiej firmy, włożyli mi go w zapasie i tak już został. Kicha jest jednak na maksa, ma przebicia, czasem komp sie resetuje itd. Planuje więc zakup jakiegoś niedrogiego zasilacza do 150 zł maks, niechce za dużo pchać w zasilacz, ponieważ w ciągu 2,3 miesięcy będę zmieniał sprzęt i wtedy kupie jakiś pro zasilacz. Proszę o odpowiedź!

 

 

Pozdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja mam jedno pytanko. Mam problemy z moim zasilaczem w kompie, jest to jakiś stary rup nie niewiadomo jakiej firmy, włożyli mi go w zapasie i tak już został. Kicha jest jednak na maksa, ma przebicia, czasem komp sie resetuje itd. Planuje więc zakup jakiegoś niedrogiego zasilacza do 150 zł maks, niechce za dużo pchać w zasilacz, ponieważ w ciągu 2,3 miesięcy będę zmieniał sprzęt i wtedy kupie jakiś pro zasilacz. Proszę o odpowiedź!

Pozdr!

1566007[/snapback]

Napisz nam do jakiej konfiguracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki zapomniałem!

 

Procesor - P4 1.7 GHz

Płyta - Intel Desktop Board D845BG

RAM - 512 MB Samsung

Grafika - GeForce 2 Ti 64 MB

Dysk - WD Caviar 200 GB

 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

ja na twoim miejscu juz teraz sobie bym kupil jakis lepszy zasilacz po co dwa razy wydawac kase na zasilke skoro za 2,3 mioechy masz zmieniac kompa wtedy zasilke sobie tylko przelozysz do nowego kompa ale jak chcesz ta ci moge polecic te dwie zasilki w cenie do 150zl

 

http://zenfist.pl/z.php/products_id/94 nr.1

http://zenfist.pl/z.php/products_id/202 nr.

 

w miare tanie i dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przymierzam się do kupna kompa i nie wiem jaki PSU wybrać. Zastanawiam się nad:

# BeQUIET Blackline P5 420W

# Tagan TG420-U01 420 W

# Topower P6 Titanium 420W

Komp: DFI Lanparty NF4, A64 3000+@2700Mhz 1.4, 1 GB ramu @ 3.5V , na początku jakaś słaba grafa a potem pewnie X850, 2X HDD, 2X DVD, 3 wentyle w budzie

 

Liczy się niezawodność, trzymanie napięć oraz cisza.

 

Pozdrawiam i licze na waszą pomoc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przymierzam się do kupna kompa i nie wiem jaki PSU wybrać. Zastanawiam się nad:

# BeQUIET Blackline P5 420W

# Tagan TG420-U01 420 W

# Topower P6 Titanium  420W

Komp: DFI Lanparty NF4, A64 3000+@2700Mhz 1.4, 1 GB ramu @ 3.5V , na początku jakaś słaba grafa a potem pewnie X850, 2X HDD, 2X DVD, 3 wentyle w budzie

 

Liczy się niezawodność, trzymanie napięć oraz cisza.

 

Pozdrawiam i licze na waszą pomoc :wink:

1566201[/snapback]

Szczerze? Z zasilaczy, które wymieniłeś najlepszym wyborem jest Topower TOP-526P6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt, że te delty to leżaki z 6 miesiączną gwarancją to faktycznie są lepsze. W delcie jedynym problemem z było trzymanie +12V pod obciązeniem ponad 250W jendak za cenę 60zł nie można za wiele wymagać ;]

1565583[/snapback]

No moim zdaniem jak za cene 52zł to to jest poprostu rewelacja. Nie wiem "osochozi" z nietrzymaniem linii +12V, bo jak mialem u siebie Radka 9800PRO wykreconego na 450mhz/700mhz, a procek szedl wtedy na 2300mhz na 1,65V (wiem, ze to nie jest niewiadomo ile, ale jak na zasilke za 52zł to jednak sporo) to mialem nastepujace napiecia (oczywiscie miernik):

3,3V; 3,32-3,33V

5V; 5,09V

12V; 12,01-12,02V

Praktycznie te same wartosci w Idle i w stresie i na dodatek stabilne jak skala. Wiem, ze zdazaly sie jakies wadliwe egzemplaze, co nie trzymaly 12V, ale one byly bez problemu wymieniane na gwarancji, a jak tutaj mamy 6 miechow to tylko brac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moim zdaniem jak za cene 52zł to to jest poprostu rewelacja. Nie wiem "osochozi" z nietrzymaniem linii +12V, bo jak mialem u siebie Radka 9800PRO wykreconego na 450mhz/700mhz, a procek szedl wtedy na 2300mhz na 1,65V (wiem, ze to nie jest niewiadomo ile, ale jak na zasilke za 52zł to jednak sporo) to mialem nastepujace napiecia (oczywiscie miernik):

3,3V; 3,32-3,33V

5V; 5,09V

12V; 12,01-12,02V

Praktycznie te same wartosci w Idle i w stresie i na dodatek stabilne jak skala. Wiem, ze zdazaly sie jakies wadliwe egzemplaze, co nie trzymaly 12V, ale one byly bez problemu wymieniane na gwarancji, a jak tutaj mamy 6 miechow to tylko brac.

1566437[/snapback]

Nie obrażaj się, ale napisałem przy obciążeniu ponad 250W ;] To co podałeś zjada jakieś 180-200W pod pełnym obciążeniem wszystkich podzespołów (np. SuperPI, 3DMark, Pakowanie dużego archiwum). A zasilacz ma wyrzymywać 350W i wtedy zaczynały się schody... Tak czy inaczej. Zgadzam się, że za swoją cenę jest to dobry zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażaj się, ale napisałem przy obciążeniu ponad 250W ;] To co podałeś zjada jakieś 180-200W pod pełnym obciążeniem wszystkich podzespołów (np. SuperPI, 3DMark, Pakowanie dużego archiwum). A zasilacz ma wyrzymywać 350W i wtedy zaczynały się schody... Tak czy inaczej. Zgadzam się, że za swoją cenę jest to dobry zasilacz.

1566545[/snapback]

No :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Fortrona 350W THA-P.

Zasilacz ma 2 autonomiczne linie 12V, zgodność z ATX 2.0 .

Na allegro można sotać za +/- 60zł z 12m-cy gwarancją.

Dla kompa powyżej na 100% wystarczy. Mój FSP300-60PNA ciągnął już takie maszyny bez problemu, więc tamten też pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu polece ten zasilacz http://www.allegro.pl/show_item.php?item=58611431 . Super ciagnal umnie nawet momentami lepszy sprzet niz Ty podales. Fortron oczywiscie tez jest super, ale ja akurat mam DELTE i naprawde sobie chwale :D Ten zasilacz do dokladnie to samo co ten Chieftec http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12153, tylko ze duzo tanszy, bo prosto od DELTY.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Orientuje się ktoś gdzie można niedrogo dostać Chieftec HPC-360-302 DF, najtaniej znalazłem za 169 zł, ale niestety nie mieli już ani jednej sztuki. Można zna ktoś jakiś niedrogi i dobry sklep gdzie można kupić tą 302-kę od Sirtec'a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o doradzenie w sprawie zasilacza:

 

Zaczynam zabawe w OC i powinienem chyba (na pewno) wymienic zasilacz.

Co polecicie do takiego zestawu?

 

=>Athlon XP 2800+

=>Asus A7V8X-X

=>2x256MB Kingston (nie dual)

=>GF 2 GTS 32 MB

=> Seagate 80GB 7200RPM

 

Z gory dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o doradzenie w sprawie zasilacza:

 

Zaczynam zabawe w OC i powinienem chyba (na pewno) wymienic zasilacz.

Co polecicie do takiego zestawu?

Z gory dzieki!

1569574[/snapback]

Napisalem dwa posty wyzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...