Skocz do zawartości
birdman

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

Rekomendowane odpowiedzi

ten problem sie nigdy nie skonczy :)

pozatym jest wielu róznych zwolenników róznych firm, niektóy posiadacze megabajtów czy nawet codegenow sobie je chwala .. ale nie mysla ze nawet jak im daje dobre napieca to dlugo tak nie pociagnie :)

Ja mam osobiscie jak w podpisie Chieftec'a DF 360W i nie narzekam .. zmieniłbym go najwyzej na jakiegos mocnego fortona albo anteca .. inne w gre nie wchodzą .. pozatmy dla nie jednym z najwiekszy walorów jest CISZA .. a tu mam 2 wiatraczki max bujajace sien a 1700-1800rpm i cichutko ... sredni mam z 1550 ... :)

nie traktujcie tego jako reklamy chiefteca tylko jako wypowiedz zadowolonego usera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam slowa Chaosa - sam mam Chiefa 420 i jestem na maxa zadowolony - cichy i naprawde dobrze trzyma napiecia. Wymienilbym go tylko chyba na jakiegos Anteca z gornej polki albo mocnego Enermaxa.

A jesli chodzi o zasilki to dorzuce:

http://www.overclockercafe.com/Reviews/oth...560w/index.html :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludziom któzy nie maja za duzo kay polecam Fortonki na allegro ... dobre zasiłki ... ludzie czsto sprzedaja tam nowe sztuki .. a nawet te "poserwisowe" sa lepsze niz kazdy codegen czy megabajt..

jak sie ma wiecej kasy to zawsze ozna wciagnac sobie chiefteca :)

zwykły chieftec 250W jest lepszy niz kazdy standardowy zasilacz z obudowy ...

pomijajac fakt ze niektóe budy typu modecom czy nne ze swiecidełkami kosztuja po 200 pare zeta to lepiej za 180 wciagnac chiefteca 360W i dokupic kiepska zwyczajna bude .. bo co z tego ze "ciało" ładne jak "serce" nie wydala :)

 

pozatym jak juz tu jest z tym poborem mocy przez zasiłki? jak ma 360W moj chieftec to "z kontaktu" ile ciagnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA ma zwykłego megabejt 350w i ie narzekam , kupiłem go razem z obudpwą podsiwietlaną za 210 pln i nie narzekam a jak zasi. siądzie to wtedy pomysle nad kupmem jakiegos firmowego ale jeszcze dokłednie nie wiem po co tak zasi. kosztuje 200 - 500 zl to wole co rok kopwac na gwar. np. megabajte 350 - 400 w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a ja mam Fortrona 250W (FSP 250-60GTA) przy XP2000+ @ 2083MHz, EPOX 8RDA+, MSI Ti4200 VTD64, 512 DDR333, 80GB IBM, CD-ROM, 5xwentylator i nie mam z nim najmniejszego problemu - napiecia stabilne (mierzone z MBM5 jak rowniez dobrym voltomierzem :idea: ) i nie odbiegaja od normy (jak np codegen 300W :wink: ). Samo wykonanie w porownaniu do tanich schitkow jest super, nawet wagowo nie ma co porownywac :D

Polecam ten zasilacz komus z malym budzetem,

 

Raf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy test z wczoraj :P

 

http://benchmark.pl/artykuly/testy/zasilac...2/strona-1.html

 

no to sie Benchmark postaral - zamiast opisu (jak wczesniej) test jakiego nikt w Polsce jeszcze nie przeprowadzil - tak trzymac - przydaloby sie jeszcze dorzucic cos od Enermaxa i Topowera (bo Fortrony "ukryte" juz sa)

 

:!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ten nowy (z wczoraj) dla mnie jest dosyć podejrzany.

Dosyć długo (choć jestem elektronikiem z zawodu) budowałem dobry tester do zasilaczy ATX/GES, może kiedyś wystawie go na psuopis :P

 

Nie wierze że radiator ze zdjęcia rozproszy tyle mocy ile oni tam napisali, po prostu nie wierze, za dużo się z tym nakombinowałem i wiem ile zajmuje i jak się grzeje radiator tórego ja używam do testów (a potrafie wypruć około 800W łącznie).

 

Pozatym na oko z jednych zdjęc po wielkości rezystorów mocy serii HS która jest tam użyta nie wydaje mi się aby rozpraszał każdy więcej niż 50W sądząc po wielkości. HSka na 200W ma jakieś 12 centymetrów długości i ze 2 szerokości a te które da się na zdjęciach zobaczyć takie raczej nie sa....

 

Dla mnie coś za mało wiarygodne. Pozatym zbyt dobrze codegen wypadł. Do testów zużyłem troche róznych badziewnych psu, i generalnie codegen potrafi syknać już przy połowie tego co jest napisane na naklejce... no chyba że sie myle, ale taka opinia moja jest.

 

Jedyna dobra wiadomośc to dla tych co nie wiedzieli skąd są anteci to już wiedzą ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się z radą dla niezdecydowanych.

"Ludzie zmieniajcie standardowe zasiłki na porządne". :D

Byłem dzisiaj u przyjaciela, któremu sprzedałem "starą" płytę Gigabyta GA7VRXP i po wymianie Grafiki (Radeon 9500 Pro) standardowy zasilacz 300W chodził trochę dziwnie 12,8V. Poradziłem natychmiastową wymianę.

Nie minął tydzień telefon - Marcin przyjedź - nie widzi dźwięku.

Po 1 h walce wyszło, iż nastąpiło najprawdopodobnej przepięcie i "wywaliło" wszytkie urządzenia zintegrowane na płycie (Raid, Lan, Creative). Pomogło zresetowanie biosa.

Ale pewnie to już było ostatnie ostrzeżenie. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sp1mta: moje urządzenie choć głupie ostatecznie w konstrukcji... ma wymiar 2,5 kartek A4 położonych koło siebie.

 

Rezystory których użyli nawet jeśli są to HS to żeby zjeść tyle prądu ile piszą potrzebowali by ich dosyć sporo. A całe urządzenie jest małe... imo zbyt małe troche.

 

To akurat że mierzyli napięcie to może nie jest źle. Bo jeśli wiesz ile naprawde twój układ pobiera prądu to jest to dodatkowa praktyczna z punktu widzenia zjadacza chleba informacja.

 

Jeśli chodzi o czas pomiaru - ja zwykłem to robić w warunkach domowych przez około 15-20 minut - nie dłużej. Zasilacz który jeszcze nie smierdzi po 20 minutach obciążony maksymalnie, raczej nie zepsuje sie po 30, ale mój tor pomiarowy osiąga dosyć niebywałe temperatury w związku z czym aby jego z kolei nie uszkodzić choć jest chłodzony, to przerywam pomiar.

 

Aby zabić condongena wystarczy full load przez jakies 4-5 minut i cyk. psssss :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Fortrona (235W z 12cm wentylatorem) Z powodu zmiany obudowy musze go zmienić na taki z 8cm wiatrakiem - pasowałby z grilem drucianym, wyłacznikiem sieciowym i otworami wentylacyjnymi tylko na tylnej sciance - moc nie musi byc duża (oby tylko ta podawana była prawdziwa).

I wiem już, że będzie to Fortron tylko nie kumam jego oznaczeń... - http://www.fspgroup.co.uk/products/pcpower.html .

 

Może ktoś wie czym to się je... Które serie zasilaczy Fortrona są lepsze. Co znaczą terminy - activ ATX, passiv ATX, ATX 2.03?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam modecoma 350wat tyle ze nie ten za 250 tylko ten za 140zl ma PFC. Ja mysle ze na modecoma 250zl nie oplaca sie wydawac poniewaz za 20zl wiecej ma sie sprawdzonego chiefteca....chociaz moj modecom ciagnie to co w podpisie i jest stabilny....tylko nie wiadomo jak bedzie ze stabilnoscia po zmianie coolera na ZALMANA 7000A-AlCu :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę Codegen 300W (z najlepszej serii) napieica full stable

 

1,75V -1,75V

2,5V - 2,48V

3,3V - 3,28V do 3,30V

5V - 4,92V

12V -12,67V

 

full stable i tylko 69zł :D Codgen 300W Rulezz... (300W były 3 serie i tylko jedna jest naprawde dobra)

 

UWAGA !!!!!!

 

Na jakiejs japońskiej stronce doszperałem sie ze jeden z tranzystorów i bloków tego Codegena wg opisu i schematu jest identyko jak w zasiłce Antec 300W (tranzystor firmy MOSPEC S20C40C) , a poza tym ten Codegen 300W ma jedna linie z Codegena 350W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Q-Teca 550W Dual Fan Gold Version, jest naprawde dobry polecam  :!:  :!:  :!:  :wink:

moze poza tym ze realnie ma gora 350W choc i to nie jest do konca pewne czy kazdy bo z tymi zasilaczami jak z Codegenem - duzy rozrzut jakosciowy :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak bylo to bym proca nie mogl tak podkrecic  :!:  wczesniej mialem 350 W i <font color="#FF0000">[ciach!]</font>, sie pozniej nadodatek spalil, ...

to niezly musial byc ten "350" watowiec - bo Twoj konfig gdyby wykozystac wszytko na raz w 100% potrzebuje ponizej 280W :P

 

...do OC polecam bo ma naprawde te 550W, ...

a na jakim ustrojstwie uzyskales takie obciazenie - musisz byc niezlym elektronikiem ze udalo sie Tobie zbudowac takie "mocne" urzadzenie testowe

 

ja moge tylko policzyc - czytamy w tabelce Full/Max Load a nie PeakLoad a w tej "550" masz kolejno

 

+3.3V - 20A

+5V - 35A

+12V - 14A

-5V - 0.5A

-12V - 0.5A

+5Vsb - 3A (znamy tylko chwilowe ale i tak je uwzglednie)

 

teraz liczymy (nie uwzgledniamy +3.3V bo idzie ze wspolnego zrodelka z +5V)

 

(5 * 35) + (12 * 14) + (5 * 0.5) + (12 * 0.5) + (5 * 3) = 175 + 168 + 2.5 + 6 + 15 = 366.5 (W) c.b.d.u.

 

a do super jakosci Q-teca to powiem tylko ze kumplowi na 3 egz Q-tec "400W" restartowal sie komp a po wrzuceniu 300W Enlighta (HPC-300-202) jak reka odjal :P

 

:!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie odnosnie zasilacza ENLIGHT 300W ENP-0730

1. czy za 120zł warto kupic ten uzywany zasilacz ?

2. ile kosztuje nowy i gdzie mozna go kupic ?

3. czy lepiej dolozyc i kupic CHIEFTEC HPC-360-302 DF

4. czy wystarczy np. CHIEFTEC HPC-360-202

5. lub Hunt Key jesli tak to jaki ?

6. gdzie mozna najtaniej kupic ?

 

w tej chwili skladam zestaw 8RDA+ / athlon 2500 / 2x256 TwinMos / Radeon 9100 Hercules 3D Prophet

brak zasilacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  

mam pytanie odnosnie zasilacza ENLIGHT 300W ENP-0730

1. czy za 120zł warto kupic ten uzywany zasilacz ?

2. ile kosztuje nowy i gdzie mozna go kupic ?...

po symbolu wychodzi ze to Enhance 300W (reklamowany jako cichy)

parametry ma ladne - raczej tej firmie mozna wierzyc to co na naklejce to w rzeczywistosci - ale to sa tylko gdybania bo w lapie nie mialem tego zasilacza wiec najlepiej go pozycz i potestuj pare dni - czy 120zl to dobra cena mysle ze tak jezeli tylko uzywany a nie poserwisowy, choc potargowac sie nie zaszkodzi :P

 

... Radeon 9100 Hercules 3D Prophet  

a gdzie to cudo dorwales :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...