Skocz do zawartości
birdman

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra chłopaki kupiłem Chieftec 420 W DF i jest tyle kabli ze nie wiem o co biega bo mój dotychczasowy Codegen nie miał tyle czy wszystkie musza byc podłaczone ??Czy wystarczy ze podepne ten najwkieszy i te do cd-romów i dysków twardych czy jeszce cos trza podpinac??Wiem ze jeszce sa kable do regulacji wiatraków ale gdzie to podpiac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te do regulacji nie musisz koniecznie podpinac, tutaj chodzi tylko o mierzenie obrotow wiatraczkow z zasilki, podlanczasz co ci trzeba, a reszte jakos ladnie upinasz i chowasz, by nie robily bajzelku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zamontowalem i podpołem kabelek to mierzenia obrotów kolo wentyla na procku dobrze zrobiłem ?? i teraz tak na poczatku w Heathl pokazuje mi na czerwono CPU FAN SPPED i jest liczba 1600 czy cos takiego dlaczego mi pokazuje na czerwono a temperatura procka maximum 50 Stopni C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zamontowalem i podpołem kabelek to mierzenia obrotów kolo wentyla na procku dobrze zrobiłem ?? i teraz tak na poczatku w Heathl pokazuje mi na czerwono CPU FAN SPPED i jest liczba 1600 czy cos takiego dlaczego mi pokazuje na czerwono a temperatura procka maximum 50 Stopni C.

Gdzie Ty to podpiąłes ???. Na tej plycie, niedaleko procesora są dwa wejscia 12V :CPU FAN i PW FAN. DO CPU FAN podpinasz wentyl na procku a do PW FAN kabelek od zasilacza(w ostatecznosci mozesz odwrotnie - byle nie zapomniec podłączyc kabla od wentyla na procku). Pokazuje na czerwono bo obroty są niskie. Ale ten Chieftec tak ma - u mnie obroty wahają sie od 1300-1500. Temperaturke procka w stressie mam 44 max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(wentylek w fortronie jest dosc glosny, a wymiana podobno utrudniona).

Wiecie coś więcej na ten temat? Miałem w planach zakup tego Fortrona FSP400 i wymianę wentyla na Papsta albo NB. Niestety nie udało mi się znaleźć informacji na temat gabarytów oryginalnego wentyla w tym zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakims tescie (dokladnie juz nie wiem w jakim) rozkrencali zasilki i robili fotki, a przy fortronie bylo tylko info, ze jest jakos specjalnie zamkniety i nie mogli otworzyc do fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie coś więcej na ten temat? Miałem w planach zakup tego Fortrona FSP400 i wymianę wentyla na Papsta albo NB. Niestety nie udało mi się znaleźć informacji na temat gabarytów oryginalnego wentyla w tym zasilaczu.

A gdzie znalasłeś takiego Fortrona jeśli można zapytać, bo nigdzie nie moge dostać mocniejszego, niż 300W ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w Siriusie będą najwcześniej po Nowym Roku. Teraz zastanawiam się nad Modecomem, ale trochę się boję, że jakość użytych do jego montażu podzespołów może być niższa od tej w oryginalnym Fortronie. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak to sie mowi na kupnie :) zasilki i powieccie co myslicie o tej;PSU ATX Topower Top-420P4W - 3fan

http://www.cennikpc.com/cennik.html#tabela14

czy nie wydaje sie wam ze to jest to samo co to;

 

http://www.amdmb.com/article-display.php?A...ID=270&PageID=3

 

w szczegulnosci zalezy mi na ciszy i nie wiem czy 3 fan nie jest gloasniejszy od 2 fan ??

dziwne ceny maja te same a na marginesie nie wygurowane co myslicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już kiedyś dawał ten link (nr1), ale jak pytałem o te zasilacze to bodajże benek z pmp mnie uświadamiali, że głośne są :( Na papierze dobrze wyglądają i cena bardzo zacna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki najtańszy zasilacz kupić żeby mi stabilnie chodził mój konfig, tyle że ramu będzie 512 SDR, procek może Duron 1400 Applebred i grafa to max. GF4 Ti4xxx do kręcenia???

W tej chwili mi sie każda nowsza gra 3D zawiesza po paru minutach (jak odłącze cd i fdd to dłużej :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sprzęt z podpisu tylko zasiłki brakuje. Kasy też więc będzie chiftec 360 albo 360df i jeszcze dwa pytanka:

1. Skoro te wiatraki w DF wyciągają powietrze z kompa to czy konieczny jest jakiś wiatraczek który by je wpychał?

2. Wiem ze oba te chifteci są bardzo solidne i wszyscy je polecają ale czy jest może jeszcze jakaś solidna alternatywa dla nich ale nie przekraczająca 250zł? tzn czy warto popróbować z jakimś innym zasilaczem czy tak jak wszyscy albo prawie wszyscy teraaz poprostu brac chifa 360/360df. niestety nie mam mozliwości pozyczyć/ zobaczyc w praktyce tych zasiłek a wiadomo ze suche dane to nie wszystko wiec sie pytam czy jest coś godnego polecenia w tej cenie oprócz chifteców?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra tereaz tak miałem odwrotnie podpiete wentyle proca miałem na PW FAN a Zasilke Na CPU FAN zmieniełem i teraz tak proca mi pokazuje juz ok 4000 oobroty a zasiłke mam 1700 cos tam i mam podkreslona na czerwono a nie wiem czemu przedtem w windowise miałem max temperatóre proca 49 stopni C a teraz mam 51 stopni C a mówiliśćie ze z dwoma wentylami jest lepsza wentylacaj budy.Bede chyba musiał zainstalowac wentyla zeby gorace powietrze z budy wyrzucał tylko nie wiem jakiego.

 

PS.Ile moge podłączyc Max wentyli??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki dylemat:

 

Chieftec 420W (417W zmierzone wg toms) czy Enermax 353W (389W zmierzone wg toms). Wiadomo czym jest enermax, i gdyby mial ten sam W bym sie nie wachal, Ale nie maja... napiecia Enermax trzyma na poziomie chiefteca 360 (wiec ciut lepiej niz 420)...

co do zastosowania, to powiem tyle : nie chce sie martwic, ze mam za slaby zasilacz... jakis setup na AMD (single)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra tereaz tak miałem odwrotnie podpiete wentyle proca miałem na PW FAN a Zasilke Na CPU FAN zmieniełem i teraz tak proca mi pokazuje juz ok 4000 oobroty a zasiłke mam 1700 cos tam i mam podkreslona na czerwono a nie wiem czemu przedtem w windowise miałem max temperatóre proca 49 stopni C a teraz mam 51 stopni C a mówiliśćie ze z dwoma wentylami jest lepsza wentylacaj budy.Bede chyba musiał zainstalowac wentyla zeby gorace powietrze z budy wyrzucał tylko nie wiem jakiego.

 

PS.Ile moge podłączyc Max wentyli??

Heh....u mnie to samo sie stalo- temp. z 2 wentylami nieznacznie sie podniosla :). Ale spoko - bude 3ba wentylowac :) Ile mozna podpiąc ?..przy tym zasilaczu..ile dusza zapragnie :D:D:D :). Czesc podpiac do plyty czesc przejsciowkami na molexy. Ja mam łacznie...7 :))):). 2 w zasilaczu, 2 do wentylacji budy (wciągający z przodu i wypychający z tylu), coolery na procka, mostek polnocny,poludniowy i na grafie :).Uffff :). Co wsadzic ?.

Do budy wystarczą 80mm coolermastery (ja mam SAF-S82 na lozyskach slizgowych) po 20zeta. Ale jesli chcesz miec cicho - koniecznie dodatkowo regulatory obrotow Zalman FanMate (tez po 20zeta) - genialne. Zmniejszasz obrociki na 1600 (defaultowo 2500) i jest cool :). Wentyl z przodu budy dodatkowo chlodzi dysk twardy :)

Wentyle na mostkach (jakies zwykle Evercoole po 12 zeta, 40mm są cichutkie)

 

pozdrófka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki najtańszy zasilacz kupić żeby mi stabilnie chodził mój konfig, tyle że ramu będzie 512 SDR, procek może Duron 1400 Applebred i grafa to max. GF4 Ti4xxx do kręcenia???

W tej chwili mi sie każda nowsza gra 3D zawiesza po paru minutach (jak odłącze cd i fdd to dłużej :D).

Ja mialem Modecoma (lub Essun) 300W PFC. Na podkreconej grafie GF3 Ti/450 chodzil mi spoko z Duronkiem podkreconym do 2GHZ (ale nie zmienialem napiec na procku i pamieciach). Powyzej, napiecia mialy juz niezle odchyłki. Te Essuny kosztują ok 70-80 zeta. Są cichutkie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki dylemat:

 

Chieftec 420W (417W zmierzone wg toms) czy Enermax 353W (389W zmierzone wg toms)... jakis setup na AMD (single)...

IMO wszystko zalezy jakie MoBo - takie ktore robi Vcore z +12 (np Abit) to raczej Enermax - porownaj "prady" dla +12V obu zasilaczy i od razu bedzie wiadomo czemu

 

a dlaczego tylko te 2 do wyboru :?:

 

przeciez moznaby rozwazyc rownie dobrego Topowera 420W albo jeszcze lepszego (jak opieramy sie na THG) Fortrona FSP 400-60PFN - ale oba raczej glosne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...