Skocz do zawartości
birdman

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do posiadaczy chieftec 360W z jednym wentylem, czy wasz zasilacz także jest dość ciepły, że aż blacha od obudowy jest ciepła ? A powietrze wydobywające sie z niego jest także ciepłe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy chieftec 360W z jednym wentylem, czy wasz zasilacz także jest dość ciepły, że aż blacha od obudowy jest ciepła ? A powietrze wydobywające sie z niego jest także ciepłe ?

no zdziwił bymsie jak by wylatywało zimne powietrze :lol:

 

a ta blacha od obudowy - to chyba masz na mysli obudowe zasilacza . jezeli tak to nic dziwnego nie masz sie czym prrzejmowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy chieftec 360W z jednym wentylem, czy wasz zasilacz także jest dość ciepły, że aż blacha od obudowy jest ciepła ? A powietrze wydobywające sie z niego jest także ciepłe ?

no zdziwił bymsie jak by wylatywało zimne powietrze :lol:

 

a ta blacha od obudowy - to chyba masz na mysli obudowe zasilacza . jezeli tak to nic dziwnego nie masz sie czym prrzejmowac

Nagrzewa mi sie blacha od obudowy nad zasilaczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec ja sam mam chiefteca 420w http://www.chieftec.pl/specyf_zasilacz03.htm no i faktycznie jak sie nic nie podkreca, to ładnie trzyma napiecia; jednak przy wyciskaniu dodatkowych megahercow z proca nie jest juz tak rozowo; puscilem procka (bartona 2500) na 11x220 (efektywnie 2430mhz) na napieciu 1,8v; oto wynik pomiaru napiec (miernikiem z molexa): 5v= 5.05v 12v= 12.66v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy chieftec 360W z jednym wentylem, czy wasz zasilacz także jest dość ciepły, że aż blacha od obudowy jest ciepła ? A powietrze wydobywające sie z niego jest także ciepłe ?

no zdziwił bymsie jak by wylatywało zimne powietrze :lol:

 

a ta blacha od obudowy - to chyba masz na mysli obudowe zasilacza . jezeli tak to nic dziwnego nie masz sie czym prrzejmowac

Nagrzewa mi sie blacha od obudowy nad zasilaczem

a jaka masz obudowe ? zasilacz jak jest zamontowany ? dotyka gornej scianki budy czy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy chieftec 360W z jednym wentylem, czy wasz zasilacz także jest dość ciepły, że aż blacha od obudowy jest ciepła ? A powietrze wydobywające sie z niego jest także ciepłe ?

no zdziwił bymsie jak by wylatywało zimne powietrze :lol:

 

a ta blacha od obudowy - to chyba masz na mysli obudowe zasilacza . jezeli tak to nic dziwnego nie masz sie czym prrzejmowac

Nagrzewa mi sie blacha od obudowy nad zasilaczem

a jaka masz obudowe ? zasilacz jak jest zamontowany ? dotyka gornej scianki budy czy??

Obudowa ... sam nie wiem :) jakaś noname, miedzy gorna scianka a zasilaczem jest z 3-4 mm,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zasłkę kupiłem dałem xxx za CHIEFTEC 420W.

Pomiary z Aidy na procesorze 2400MHz (210x11.5) 1.95v

Właściwości czujnika

Typ czujnika Winbond W83627HF

Dostęp do czujnika ISA 290h

Nazwa płyty głównej Abit NF7 Series

 

Temperatury

Płyta główna 20 °C (68 °F)

Procesor 45 °C (113 °F)

 

Wentylatory

Procesor 2766 RPM

Obudowa 1461 RPM

 

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.92 V

+3.3 V 3.30 V

+5 V 5.00 V

+12 V 11.73 V

-12 V -11.87 V

-5 V -5.15 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.92 V

VBAT baterii CMOS 3.52 V

DIMM 2.88 V

 

Trochę napięcia +12v i -12v mnie martwią. Czy mam się czego obawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miliony razy było mówione, że pomiary wykonane przez czujnik płyty nie mają zbyt wiele wspólnego z dokładnością. Te twoje wyniki są OK, ale jak chcesz wiedzieć dokładnie - tylko miernik :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wroce do kwestii podlaczania poruszanej w tym watku - nie daje mi to spokoju.

 

Otoz mam wlasnie Chieftec HPC-360-202 Single Fan, Passive PFC.

Plyta Glowna jak w podpisie - MSI KT3 Ultra (wgrany najnowszy Bios)

 

Problem jest taki ze :

- plyta ma 4 zlacza (3-pinowe) do podpiecia wiatraczkow (NBFAN1, CFAN1, PSFAN1, SFAN1) - oznaczaja kolejno mostek polnocny, procek, zasilacz i dodatkowy cooler systemowy.

- 2 z nich (CFAN1 i SFAN1) maja piny (GND, +12V, Sensor)

- pozostale 2 (PSFAN1 i NBFAN1) (GND, +12V, NC) (brak sensora)

- kabelek z PSU podlaczam oczywiscie do PSFAN1 - ale poniewaz brakuje Sensora to nie podaje mi obrotow

- jesli podlacze do SFAN1 to wskazuje na ok 1900-2000 RPM (to chyba przesada albo zle wskazanie skoro w tescie Benchmarka mial ok 1400 !!)

- podlaczenie (lub nie owego) kabelka nie daje zadnych slyszalnych roznic

(moje wrazenie jest takie ze zasilacz pracuje zbyt glosno - z cala pewnoscia nie jest to zaden inny element poniewaz dokladnie to sprawdzilem - jest jeszcze efekt "syczenia" - ale to inna bajka i raczej urok tych zasilek)

 

Stad moje pytania :

- jak najlepiej to podlaczyc ?

- jak zmierzyc poprawnie wskazanie obrotow i ewentualnie programowo zmniejszyc ich liczbe ? (Hardware Doctor o ktorym pisali na Benchmarku mnie nie chce sie uruchomic :( .

Nie chce ingerowac we wnetrze zasilacza bo strace gwarancje. Moze ktos ma dokladnie ta plyte i zasilacz i u niego wyglada to inaczej - bede wdzieczny za sugestie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem dziisaj zasilacz CHIFTEC 420W i DUAL FAN ACTIVE PFC i mam taki oto problem ! po ok 10min pracy z zasilacza zaczyna wydobywać się pewien hałas coś w rodzaju pykania jakby łozysko w wentylu ale niewiem dokładnie czy to to , hałas ten jest zdeka denerwujacy.

 

Teraz kompa wyąłczyłem i hałas dalej jest dopiero jak wyjme wtyczke z gniazdka i poprostu jak przetwornica przetsanie pracowąć to hałasu już niema. Czytałem dawno dawno temu na forum że ktoś miał podobny hałas ale już niepamietam co i j ak robił , czy coś takiego reklamowąć , wsumie dziwna sprawa.Naprzykąłd teraz jak wyąłczyłęm kompa z gniazdka i odpaliłem ponownaie to już hałasu niema przez ok 15min

 

UPDATE : Już jest ehh ale to wkurzajace tak jakby osa latała w zasilaczu i bzyczała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie bardzo podoba ten nowy Hunt-Key [zdjecie - kilka postow wyzej] - zdaje sie ze bedzie dobry :D Wyglada dobrze, choc nie wyglad sie przeciez liczy... Jak dorwe takie cudo to od razu przetestuje i powiem co i jak. Moze warto? Choc z drugiej strony - kosztuje ponad 350 zlotych - chyba jednak warto :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu spotkałem kumpla <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury</span> niusł pod pachą 5 zasilaczy- wszystkie spalone. Okazało sie że w jego firmie ugrejdowali kompy- nowe proce + pamieć + dyski, ale zapomnieli o wymianie 300W Codegenów :)

Ta drobna oszczędność sporo ich kosztowała, padło kilka płyt i kilka Athlonów 2400+.

 

Ja własnie czekam na Athlona 2000+ więc sie troche wystraszyłem :)

Wymieniłem mojego 300W noname na Q-TEC 400W Dual fan gold. Dałem za niego 150 złotych. Jestem z niego bardzo zadowolony- jest tani, cichy i bardzo dobrze trzyma napięcia. Po co przepłacać za Chiefteki czy Hunt keye jeżeli za 150 zeta można kupić bardzo dobry zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Wymieniłem mojego 300W noname na Q-TEC 400W Dual fan gold. Dałem za niego 150 złotych. Jestem z niego bardzo zadowolony- jest tani, cichy i bardzo dobrze trzyma napięcia. Po co przepłacać za Chiefteki czy Hunt keye jeżeli za 150 zeta można kupić bardzo dobry zasilacz?

:lol:

 

fajnie masz tylko ze Q-smiecie 450W potrafia dac ciala juz przy konfigu okolo 260W :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego twierdzicie że Q-TEC to kiepski zasilacz? Mój trzyma napięcia idealnie, 2 wiatraki pracują bardzo dobrze i ma 2 lata gwarancji. Czy producent dawałby 2 lata gwarancji gdyby nie był pewny tego co sprzedaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego twierdzicie że Q-TEC to kiepski zasilacz? Mój trzyma napięcia idealnie, 2 wiatraki pracują bardzo dobrze i ma 2 lata gwarancji. Czy producent dawałby 2 lata gwarancji gdyby nie był pewny tego co sprzedaje?

Zmień proca na jakiegos antka 2000 i zmienisz zdanie co do stabilnosci napiec, mój codegen 300 tez trzymal mi anpiecia ok asz nagle 1miesiac po gwarze 5V przy max obciazeniu przy graniu dawal chwilowo nawet 4,57V !! a normlanie jak siedzialem na necie 4,83V aż nagle padł, 10min op odpaleniu kompa jak czytalem sopboie forum :) na sczescie padl tylko zasilacz , zabezpieczenie zadziałało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to codeshity maja jakies zabezpieczenia ?

na czym te zabezpieczenia polegaja i czy kazda zasilak takowe posiada ?

Wszystkie nowe(nie starsze niz rok) codegeny począwszy od 300W w góre maja zabezpieczenia przeciw zwarciowe i przeciw przeciązeniowe polega to na tym że jeżeli jakieś napiecie spadnie ponizej jakiejs wartoś albo przewyzszy jakąś wartość to albo zasiłka się wyłacza- restartuje albo w układzie zabezpieczającym palą sie diody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to codeshity maja jakies zabezpieczenia ?

na czym te zabezpieczenia polegaja i czy kazda zasilak takowe posiada ?

Wszystkie nowe(nie starsze niz rok) codegeny począwszy od 300W w góre maja zabezpieczenia przeciw zwarciowe i przeciw przeciązeniowe polega to na tym że jeżeli jakieś napiecie spadnie ponizej jakiejs wartoś albo przewyzszy jakąś wartość to albo zasiłka się wyłacza- restartuje albo w układzie zabezpieczającym palą sie diody

Diody? :wink:

 

Pozdr lukasrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to codeshity maja jakies zabezpieczenia ?

na czym te zabezpieczenia polegaja i czy kazda zasilak takowe posiada ?

Wszystkie nowe(nie starsze niz rok) codegeny począwszy od 300W w góre maja zabezpieczenia przeciw zwarciowe i przeciw przeciązeniowe polega to na tym że jeżeli jakieś napiecie spadnie ponizej jakiejs wartoś albo przewyzszy jakąś wartość to albo zasiłka się wyłacza- restartuje albo w układzie zabezpieczającym palą sie diody

Diody? :wink:

 

Pozdr lukasrz.

Nom diody :) ale nie takie led tylko np IN 5822 (pisząc palą sie miałem na myśli -przepalają się , ulegają uszkodzeniu , spaleniu :) )

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee no niezupełnie... poczytaj troche o zasadznie dzialania diod (złącze p-n i takie tam); przepalaja to sie bezpieczniki;

dobra nastepuje przebicie, brak przewodzenia, poprostu szlak je trafia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee no niezupełnie... poczytaj troche o zasadznie dzialania diod (złącze p-n i takie tam); przepalaja to sie bezpieczniki;

Może coś takiego przydałoby się w podstawowych zagadnieniach :wink:

Na pewno się przyda - albo ew. ogónie o zasiadzie działania zasilaczy, co Wy na to :?: :D

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...